Dalić pred prijateljsku s Jordanom: "Šansu će dobiti oni s manjom minutažom ranije!"

Hrvatska će večeras od 20:45 sati na Rujevici odigrati prijateljski susret s Jordanom
 Nakon praznih tribina s Engleskom ponovno će Vatreni zaigrati pred ispunjenim gledalištem. U prvi plan u susretu će doći igrači s manje minutaže inače, ali i oni koji bi trebali biti svjetla budućnost Hrvatske reprezentacije.

Pred susret je konferenciju za novinare održao izbornik Zlatko Dalić i rekao:

„Dobro će nam doći utakmica da damo šansu onima koji su imali manju minutažu, da ih provjerimo i vidimo. I njima će doći dobro da se nametnu za iduće akcije. Plan je da probamo Bartoleca desno i Milića lijevo u obrani. Osim ove trojice neće biti ni Matea Kovačića koji ima malu ozljedu pa smo ga odlučili poštedjeti'' rekao je Dalić i dodao:'

'Imamo 18 igrača za utakmicu i nadam se da će svi dobiti šansu. Očekujem lijepi ambijent, ne kao protiv Engleske, te našu pobjedu.

U prvoj postavi tako će zaigrati, ne bude li nekakvih ozljeda:Livaković - Bartolec, Vida, Lovren, Milić - Badelj, Pašalić, Rog - Kramarić, Rebić, Pjaca, a u drugom bi dijelu na stoperske pozicije trebali Jedvaj i Mitrović, Bradarić na poziciju zadnjeg veznog te Livaja i Santini u napad.

Dalić je za kraj rekao kako nema mnogo informacija o Jordanu, ali iako malo lakši protivnik oprezan je hrvatski izbornik:

''Ne znamo puno, imamo kratak video. Ja znam dva igrača. Naročito jednog krilnog koji je brz kao metak. Sličan je Sterlingu, znam ga iz lige u Emiratima. Sigurno je da će se oni doći s nama nadigravati i tražiti dobar rezultat. Mi smo sad meta svima i moramo čuvati svoj ugled i status'', zaključio je Zlatko Dalić.
hr Mon Oct 15 2018 08:23:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

“Uvijek s vama, uvijek vjerna“: Podrška predsjednice i nakon poraza od Mađara

Predsjednica je Vatrene bodrila s navijačke tribine
Dragi Zlatko, dragi Vatreni, uvijek s vama, uvijek vjerna! Vaša Kolinda - napisala je na svom Facebook profilu nakon poraza od Mađarske.

Prije utakmice boravila je s navijačima u Fun zoni u Budimpešti, a sa svima se i strpljivo fotografirala.

Nakon teške pobjede nad Azerbajdžanom rekla je kako je očekivala bolju i agresivniju Hrvatsku na startu kvalifikacija.

Mislim da trebamo biti agresivniji, a znate kako ja mislim: 'No risk, no profit'. Treba nekad malo i riskirati."

Možda bi izbornik Dalić trebao poslušati koji savjet...

hr Sun Mar 24 2019 21:27:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Loša Hrvatska poražena u Budimpešti

Mađari su borbenom igrom upisali tri boda i pokazali da ovo nije lagana skupina
Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u 2. kolu kvalifikacija za Euro 2020. godine. Mađarska je u Budimpešti slavila sa 2:1 i sasvim zasluženo nosi tri boda protiv bezidejne i loše Hrvatske. Vatreni su dobro krenuli u susret, nije ih impresionirala puna Groupama Arena jer bolju igru okrunili smo već u 13. minuti kada nas je Rebić spretno i sretno doveo u vodstvo. Kako je prvi dio odmicao, Mađari su preuzimali inicijativu te su u 34. minuti izjednačili preko Szalaia. Bila je to loša reakcija naše obrane, naivno su ispali Leovac i VidaLovren kasni a bolje je mogao reagirati i Lovre Kalinić. U 76. minuti Mađari su došli do pobjedonosnog pogotka nakon kornera. Prekidi su i dalje velika boljka Hrvatske, Patkai je nadskočio Leovca koji je danas bio najslabija karika Vatrenih, te iz drugog pokušaja svladao nemoćnog Kalinića. Ostaje dojam da je možda nad Leovcem bio prekršaj, ali sudac nije mislio tako pa su naši sjeverni susjedi došli do prve pobjede u međusobnim susretima.

U drugom susretu 2. kola u ovoj skupini Wales je u Cardiffu svladao Slovačku sa 1-0 (1-0), pa na ljestvici četiri reprezentacije, Wales, Slovačka, Hrvatska i Mađarska imaju po tri boda, ali Wales je odigrao utakmicu manje, dok je posljednji Azerbajdžan bez bodova i s utakmicom manje. Vatreni će u 3. kolu 8. lipnja u Osijeku ugostiti Wales.

MAĐARSKA – HRVATSKA 2:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Rebić (13'), 1:1 Szalai (34'), 2:1 Patkai (76')

Mađarska: Gulacsi, Barath, Kadar, Orban, Dzsudzsak (od 85' Bese), A. Nagy, Szalai, Lovrencsics, Patkal, D. Nagy (od 40' Varga), Szoboszlai (od 65' Kalmar).

Hrvatska: Kalinić, Jedvaj (od 77' Petković), Barišić (od 30' Leovac), Vida, Lovren, Brozović, Modrić, Rakitić, Rebić (od 67' Brekalo), Perišić, Kramarić.
hr Sun Mar 24 2019 20:13:54 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Danas igra Hrvatska: Vatreni protiv Mađarske u Budimpešti

Utakmica na Groupama Areni igra se od 18 sati
Hrvatska nogometna reprezentacija danas od 18 sati u Budimpešti protiv Mađarske igra utakmicu 2. kola E skupine kvalifikacija za Euro 2020. godine. Izabranici Zlatka Dalića u četvrtak su teže od očekivanog svladali Azerbajdžan, ali danas će igrati u bitno jačem sastavu. U prvih 11 vraćaju se LovrenBrozović i Rebić

- Očekujemo tešku i zahtjevnu, agresivnog i motiviranog suparnika koji će htjeti popraviti dojam iz svoje prve utakmice. No, mi se želimo kvalitetno postaviti i ostvariti dobar rezultat. Nema kalkuliranja, spremni smo i nećemo mijenjati način igre. Znamo odgovoriti na sve što nas čeka. U sastavu će biti promjena s obzirom da se vraćaju Lovren, Brozović i Rebić. Kramarić je spreman i igrat će - u ovakvim situacijama svi stisnu zube. Jedvaj se oporavio i također je u kadru, rekao je u najavi susreta izbornik Dalić.

Tako bi od prve minute na Grupama Areni trebali istrčati Kalinić, Brekalo, Vida, Lovren, Barišić, Modrić, Brozović, Rakitić, Kramarić, Rebić i Perišić.

Današnji ogled bit će jedanaesti međusobni susret ove dvije reprezentacije, a čak šest ih je završilo neriješeno. Tri puta smo pobijedili, ali brine neugodna tradicija da u pet susreta u Budimpešti nemamo pobjedu.
hr Sun Mar 24 2019 08:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Mladi Vatreni pobijedili Mađarsku i ostali u igri za prolaz

Šok skupine zbio se u Sinju gdje je Norveška minimalno slavila protiv Njemačke...

Hrvatski U19 reprezentativci su u dvoboju 2. kola kvalifikacija na stadionu Hrvatskih Vitezova u Dugopolju slavili nad vršnjacima iz Mađarske. Mnoštvo gledatelja svjedočila je odličnom susretu koji je u potpunosti pripao hrvatskoj mladoj reprezentaciji koja je i dalje ostala u kalkulacijama za prolaz na samu završnicu u Armeniji nakon što je Norveška napravila iznenađenje skupine.

Već su u 18. minuti slavili domaći igrači kada je kapetan Palaversa uputio loptu prema petercu u kojem Šutalo glavom odlično para mađarsku mrežu, da bi svega dvije minute nakon poluvremena prekrasnim pogotkom s 20-tak metara Marin zaključio sva pitanja pobjednika u Dugopolju.

Ono svakako za istaknuti je pravo čudo u skupini jer je u Sinju Norveška svladala Njemačku s minimalnih 1:0 i preuzela čelnu poziciju skupine s četiri boda. Hrvatska i Njemačka imaju po tri pa bi odluka o momčadi koja će u Armeniju trebala pasti u posljednjem kolu kada u istom terminu u Sinju igra Hrvatska i Norveška dok se u Dugopolju sastaju Njemačka i Mađarska.

Za napomenuti je i kako samo prvoplasirana momčad skupine ide na završno natjecanje u svibnju ove godine u Armeniji gdje će osam "the best" mladih reprezentacija u boj za prvo mjesto.

hr Sat Mar 23 2019 19:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.