Josip Vuković potpisao za Crvene

Vuković je treće pojačanje Crvenih u ovom prijelaznom roku
Josip Vuković priključio se momčadi Splita, 25-godišnji veznjak već nekoliko dana trenira s Crvenima, a danas je i službeno potpisao ugovor na dvije godine.

Vuković je bivši igrač Hajduka i Dugopolja, a zadnju sezonu i pol proveo je u redovima Istre 1961 gdje je je skupio ukupno 23 nastupa. U prvoj sezoni bio je standardan član prve postave, dok u ovoj polusezoni nije nastupao zbog upale pubične kosti.

Ozljedu je nedavno sanirao i u Park mladeži dolazi potpuno spreman. Vjekoslav Lokica s njim je dobio dodatnu čvrstinu u veznom redu, a Vuković već u narednim prijateljskim utakmicama ima priliku pokazati što može.

Osim Vukovića Split je namjeravao 20-godišnjeg vratara Josipa Bendera međutim zbog problema s ishođenjem slobodnih papira Crveni će se možda okrenuti drugom rješenju.

hr Fri Jan 20 2017 17:33:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split je u Ivanbegovini s Kamenom odigrao 1:1

Pudar: Nema nezadovoljstva, najvažnije je da smo u nastavku pozitivne serije
Prekinuta je Splitova serija pobjeda, nakon četiri trijumfa u nizu momčad Ivana Pudara je u Ivanbegovini odigrala 1:1 s Kamenom. Split je u vodstvo krasnim udarcem doveo Nicholas Llanos u 45. minuti. Prije toga Llanos je propustio realizirati najstrožu kaznu. Već početkom drugog dijela Kamen je poravnao nakon što je Mandarić izveo slobodni udarac, a kapetanu "crvenih" Benderu lopta prošla kroz ruke. Split ima za čim žaliti, jer je bio kvalitetniji od Kamena, imao više od igre, ali domaći su bili agresivniji, žustriji, na momente i grubi. U prvom dijelu vidjeli smo i nešto od nogometnih vještina, a u nastavku je to izostalo. Više je to bila utakmica u kojoj su iskusniji domaćini pokušavali startovima zaplašiti Splitovu mladost.

- Nismo iskoristili jedanaesterac, gol smo primili iz greške našeg vratara, koja je zanemariva u odnosu na ono što daje. Iz Ivanbegovine se teško nose bodovi, bili su domaćini i grubi, sudac nas je mogao i više zaštititi. Neki igrači nisu bili na nivou onog što smo radili, ali idemo dalje, spremamo se za sljedeću utakmicu. Najvažnije je da nismo izgubili, da smo u nastavku te pozitivne serije. Nema nezadovoljstva, mi smo još uvijek momčad u formiranju, ne zaboravite gdje smo bili prije mjesec dana, dosta igrača nije ni prošlo vremena, ali doveli smo do toga da nas već sada poštuju na svakom travnjaku na kojem istrčimo i to mi daje za pravo kada kažem da moj pomoćnik Armando Marenzi i ja radimo dobar posao - rekao je Splitov trener Ivan Pudar.

hr Sun Oct 15 2017 22:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split u 8. kolu Treće lige jug gostuje kod Kamena

Pudar: Ambicije ne krijemo, zanima nas samo pobjeda
Nema mira, a ni laganog rivala za Split, u derbiju 8. kola "crveni" gostuju kod Kamena u Ivanbegovini. Momčad Ivana Pudara u odličnoj je seriji od četiri pobjede zaredom, ali to joj ništa neće značiti kada je s druge strane čvrsti Kamen, koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva pretrpio tek jedan poraz i tek dva boda zaostaje za Splitom.

Travnjak u Ivanbegovini smatra se u 3. ligi jug kao jedan od najčvršćih, prava utvrda, koju će Pudarevi jurišnici pokušati osvojiti.- Nemamo što kriti, naše ambicije se znaju, a to je pobjeda. Naravno, lako je to kazati, ali apsolutno sam iskren kad kažem da u svakoj utakmici idemo po pobjedu, i to bez zadrške. To znači napadačka igra, s puno prigoda, mi drugačije i ne znamo. Kamen je odlična momčad, dobro vođena i svjesni smo svih zamki koje nas čekaju. A ta priča o četiri pobjede zaredom uopće nas ne opterećuje, svaka utakmica je zasebna priča, tako i ova protiv Kamena - kazao je Splitov trener Ivan Pudar.

hr Sat Oct 14 2017 19:06:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mlađi pioniri RNK Splita pobjednici memorijala ˝Jadranko Radovanović-Đimi˝

Mlađi pioniri (2006. godište) zajedno s trenerom Ivanom Ivkovićem zasluženo su osvojili prvo mjesto
 Na nogometnom terenu S.C.Turnovac,a u organizaciji NK Elektroprijenos,protekla dva dana odigran je 1.memorijalni nogometni turnir "Jadranko Radovanović-Đimi",u čast i na spomen prvog predsjednika NK Elektroprijenos.U prvom polufinalu momčad NK Elektroprijenos je s uvjerljivih 5:0 bila bolja od dječaka HNK Sloga Mravince, dok je u drugom polufinalu momčad RNK Split još uvjerljivije rezultatom 9:1 svladala momčad NK Solin.

U utakmici za 3.mjesto momčad NK Solin je sa 3:0 bila bolja od Sloge,dok je u finalu momčad RNK Split rezultatom 4:2 pobjedila domaćina turnira momčad NK Elektroprijenos. Najbolji golman turnira bio je Nino Živaljić,najbolji strijelac Roko Zubanović, a najbolji igrač Luka Biliškov,sva trojica članovi RNK Split.

Finalnu utakmicu turnira među ostalima pratili su prof.Zdravko Marić,instruktor NSŽSD te dr.Marko Erceg, predsjednik NSŽSD i mnogi drugi sportski djelatnici.

Evo i sastava pobjedničke momčadi RNK Split:Nino Živaljić,Luka Biliškov,Ivano Pensa,Marin Prelesnik,Frane Barišić,Nandi Eterović, Ivan Kovačević,Antun Kuničić,Toni Jakobić, Antonio Radović-Duspara, Ivan Marinić, Duje Pranić, Roko Zubanović. Trener: Ivan Ivković.

hr Sat Oct 14 2017 15:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split je u sudačkoj nadoknadi svladao GOŠK iz Dubrovnika s 3:2

Drama u Parku mladeži, Split od ponora do pobjede
Ni sam Alfred Hitchcock ne bi se posramio takvog scenarija što su nam ga podarili Split i GOŠK iz Dubrovnika u dvoboju 7. kola Treće lige jug u kojem su slavili domaćini s 3:2 (0:1). Sve se odigralo u posljednjim trenutcima dvoboja u kojem je GOŠK poveo u 40. minuti pogotkom Berkovića, a poravnao Barada u 58. minuti. Split je jurišao na sve ili ništa, trener Ivan Pudar igrao je s petoricom napadača ne bi li došao do pobjede i kada je u 90. minuti Antunović pogodio za 2:1 slavlju "crvenih" nije bilo kraja.

Tek što se krenulo s centra ludnica, jedanaesterac za goste nakon što je srušen Caput. Smireni izvođač za 2:2 bio je Petković, ali tu je drama tek počela. Pudar je tjerao svoje igrače naprijed, u sudačkoj nadoknadi Llanos je srušen u kaznenom prostoru GOŠK-a, uzeo je loptu i doslovno u posljednjoj sekundi iz jedanaesterca postavio konačnih 3:2. Splitu je ovo četvrta pobjeda zaredom, Dubrovčani i nakon sedam kola ne znaju za trijumf, ali mogu biti ohrabreni igrom u Parku mladeži. Pudarovoj momčadi ovo je opomena da se nikoga ne smije podcijeniti.

- Važni su ovi bodovi, sad idemo polako dalje. Na redu je Kamen u Ivanbegovini, gledamo utakmicu po utakmicu - kazao je Nicholas Llanos, jedan od najboljih igrača Splita, koji je zabio gol vrijedan tri boda i pobjede.

Ivan Pudar, trener "crvenih", jasno je kazao da njegovi igrači nisu ušli u utakmicu kako treba, ali u nastavku su bili na potrebnom nivou. - Nismo ušli kako treba, upozoravao sam da ako nisi sto posto onda ne možeš nikoga pobijediti.

- U poluvremenu smo zarotirali neke igrače, napravili promjene i to je urodilo plodom. Na kraju smo dali posljednji atom snage za pobjedu. Moramo biti ustrajni, ne razmišljati o rezultatu, dati sve od sebe i onda možeš biti miran. Lijepo je ostvariti četiri pobjede za redom, ali najvažnije mi je da budemo posloženi, da stojimo kako treba na terenu i da budemo maksimalni od prve do posljednje minute - kazao je Pudar.

hr Sat Oct 07 2017 21:41:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.