Josip Vuković potpisao za Crvene

Vuković je treće pojačanje Crvenih u ovom prijelaznom roku
Josip Vuković priključio se momčadi Splita, 25-godišnji veznjak već nekoliko dana trenira s Crvenima, a danas je i službeno potpisao ugovor na dvije godine.

Vuković je bivši igrač Hajduka i Dugopolja, a zadnju sezonu i pol proveo je u redovima Istre 1961 gdje je je skupio ukupno 23 nastupa. U prvoj sezoni bio je standardan član prve postave, dok u ovoj polusezoni nije nastupao zbog upale pubične kosti.

Ozljedu je nedavno sanirao i u Park mladeži dolazi potpuno spreman. Vjekoslav Lokica s njim je dobio dodatnu čvrstinu u veznom redu, a Vuković već u narednim prijateljskim utakmicama ima priliku pokazati što može.

Osim Vukovića Split je namjeravao 20-godišnjeg vratara Josipa Bendera međutim zbog problema s ishođenjem slobodnih papira Crveni će se možda okrenuti drugom rješenju.

hr Fri Jan 20 2017 17:33:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Kraj: RNK Split - NK Slaven Belupo > 0:0

Na Parku mladeži od 19 sati pratimo utakmicu 31. kola MaxTV 1. HNL RNK Split - NK Slaven Belupo
Sastavi momčadi:

RNK Split:
Duka - Jakić - Mikulić - Perković - Ugrina - Jurendić - Vasilj - Pavlovski - Pešić - Vidović - Tomičić

NK Slaven Belupo:
Marković - Jovičić - Christensen - Bouadla - Purić - Barić - Katić - Tadić - Ivanovski - Menjak - Musa

Sudac: Ivan Bebek

0' - Momčadi su istrčale na teren. Svakog trenutka očekujemo početak vrlo važnog susreta za "radnike"
1' - Krenula je utakmica na Parku mladeži. Split ima početni udarac
5' - Lijepi pokušaj solo prodora Ugrine no krajnjim naporom gosti sprječavaju splitskog napadača.
Split ima potpunu inicijativu
13' - Fantastično primanje desnom nogom Bouadle te udarac lijevom s ruba kaznenog prostora no Duka odličnom intervencijom zaustavlja prizemnu loptu.
18' - Odlična prigoda za Split!
Pešić je probio po lijevom boku pa ubacio za Tomičića koji iskosa puca nedovoljno jako da savlada Markovića. 1:1 u velikim prigodama.
35' - Dobar pokušaj Christensena - brani Duka
42' - Tomičić ubacuje za Ugrinu koji loptu dira dovoljno samo za statistiku udaraca prema golu koprivničana.
45' - Ni sekunde sudac Bebek nije produljavao. 0:0 za solidnu predstavu zasada.
Vraćamo se uskoro na početku drugog poluvremena.
46' - Krenulo je drugo poluvrijeme
46' - Promjena u redovima Belupa > Arap umjesto Barića
54' - Žuti karton > Ugrina (S) (prosvjed)
56' - Prigoda utakmice u dosadašnjeg tijeku pripada Arapu odnosno Belupu no lopta prolazi pored lijeve vratnice dukina gola
59' - Žuti karton > Tadić (B) (preoštar start)
60' - Promjena u redovima Belupa > Bogojević umjesto Tadića
63' - Pokušaj Tomičića iz slobodnog udarca na nekih 28 metara ali ravno u ruke Markovića
67' - Sjajan pokušaj Pavlovskog - malo preko grede
69' - Žuti karton > Arap (B) (preoštar start)
74' - Direktni Crveni karton za Pešića > Nakon odličnog prodora isti je nepropisno zaustavljen na 18 metara od gola Belupa no sudac Bebek ostaje njem. Nakon glasnih prosvjeda Pešić dobiva isključenje. Jako diskutabilna situacija koja Split stavlja u nezavidan položaj.
77' - Promjena u redovima Splita > Jovanović umjesto Tomičića
78' - Promjena u redovima Splita > Boljat umjesto Pavlovskog
84' - pokušaj Ivanovskog iz okreta - brani Duka
87' - Promjena u redovima Splita > Vuković umjesto Ugrine
90' - Igrati će se 3 minute sudačke nadoknade
90+' - Promjena u redovima Belupa > Međimorec umjesto Ivanovskog
90'+ - Završena je utakmica na Parku mladeži podjelom bodova. 0:0

hr Sun Apr 30 2017 16:16:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

"Radnici" dočekuju Belupo u odličnoj atmosferi i kompletnom sastavu

Ususret utakmici 31. kola MAXtv 1. HNL svoje izjave su dali trener Bruno Akrapović i Miloš Vidović.
Akrapović se još jedanput osvrnuo na utakmicu sa Hajdukom gdje je kako kaže "njegova momčad odigrala dobru utakmicu no prerani kazneni udarac i nekoliko pogreški u obrani su usmjerile tijek utakmice premda smo nekoliko puta bili nadomak izjednačenju."

Splitovci su sve snage i koncentraciju usmjerili na sutrašnju utakmicu na Parku mladeži kada dolazi dobra ali i desetkovana momčad Slaven Belupa.
Očekivanja su neskrivena te se "radnici" nadaju punom plijenu.

Miloš Vidović nadolazeću utakmicu vidi kao utakmicu od izuzetne važnosti te ga veseli odlična atmosfera u svlačionici.

Cijelu snimku Web Press Rooma pogledajte ovdje:

hr Sat Apr 29 2017 17:17:43 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

KRAJ: Derbi sv. Duje > Prekid napadačkog posta za crvene nedovoljan za bodove

Od 20:00 sati pratimo tekstualni live prijenos utakmice između HNK Hajduka i RNK Splita

HNK Hajduk
Dante - Hamza - Jefferson - Vlašić - Ohandza - Nižić - Bašić - Memolla - Ismajli - Erceg - Terziev

RNK Split
Kukić - Škvorc - Dupovac - Perković - Ugrina - Juredić - Merajić - Pešić - Boljet - Vidović - Tomičić

Sudac: Ivan Vučković

Momčadi su izišle na teren u majicama s natpisom RESPECT u svrhu borbe protiv rasizma na sportskim terenima.

Tijek utakmice:

0' - Krenuo je derbi sv. Duje. Crveni kreću s centra

2' - Odmah žuti karton za splitovca Perkovića zbog oštrog starta na sredini terena

11' - Kazneni udarac za Hajduk. Jurendić je neopreznim startom zaustavio Memollu

12' - Pogodak za Hajduk. Vlašić je smireno pogodio gornji lijevi kut kukićeva gola koji nije imao nikakve šanse.

19' - Merajić je ostao ležati na terenu nakon što je osjetio bol u donjem dijelu lijeve noge. Neće moći nastaviti.

21' - Promjena u redovima Splita > Jakić umjesto Merajića

33' - Dobar šut Bašića s ruba kaznenog prostora no Kukić uspijeva odbiti jako nezgodnu loptu.

Gledamo dobru i dinamičnu utakmicu u kojoj obje momčadi igraju otvoreno.

37' - Nakon slobodnog udarca i ubacivanja u kazneni prostor Hajduka na odbijenu loptu natrčava Tomičić i prisiljava Stipicu na efektnu paradu.

39' - Split ponovno prijeti. Pešić ponovno prijeti.

39' - Pritisak je urodio plodom !!!! Tomičić izlazi sam pred Stipicu i hladnokrvno matira vratara Hajduka.

Iz poštovanja prema bivšem klubu, Tomičić nije proslavio pogodak.

45' - Split nije izdržao. Pad koncentracije na prekidu rezultirao je velikom šansom Ohandze čiji udarac Kukić nogom fenomenalnom brani no na odbijenu loptu dolazi Nižić koji neometano loptu posprema u gol.

45+ - Završeno je prvo poluvrijeme

47' - Erceg iz blizine zabija za Hajduk. Radnici sada imaju tešku zadaću. 3:1

53' - Hajduk je sada puno bolji takmac. Preuzeo je potpunu inicijativu na terenu

54' - Žuti karton Dupovac

55' - Promjena u redovima Splita > Pavlovski umjesto Boljata

56' - Promjena u redovima Hajduka > Said umjesto Ercega

61' - Odlična prigoda za Split. Pešić je probio po desnoj strani i centrirao Dupovacu čiji udarac fenomenalno brani Stipica a ponovnu prigodu za poentirati iz neposredne blizine dobiva Tomičić no čuvar mreže Hajduka ponovno pokazuje visoku formu.

63' - Ugrina prihvaća dugu loptu od Perkovića i sa 16 metara neobranjivim udarcem matira Dantea. 3:2

67' - Jocker s klupe Hajduka Said matira Kukića. 4:2. Igra se otvoreni napadački nogomet s obje strane

70' - Žuti karton Vlašić

71' - Promjena u redovima Hajduka > Kožulj umjesto Vlašića

78' - Promjena u redovima Splita > Jovanović umjesto Vidovića

79' - Potez utakmice! Nakon gužve u kaznenom prostoru Splita, Toma Bašić efektno škaricama pogađa gredu Kukića. Ostaje 4:2

84' - Lijepi prodor i udarac Pešića no Stipica je ponovno na visini zadatka

85' - Ohandza iz kontre idolazi do lopte prije Kukića koji je pokušao izlaskom spriječiti napadača Hajduka no nije uspio. Na prazan gol centarfor Hajduka je postigao pogodak i postavio visoki rezultat od 5:2

93' - Kraj utakmice na Poljudu. Gradski derbi je završio visokom pobjedom Hajduka od 5:2

hr Wed Apr 26 2017 19:45:08 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Press konferencija RNK Splita povodom derbija sv. Duje

Poslušajte očekivanja trenera Bruna Akrapovića i braniča Josipa Jurendića povodom utakmice između HNK Hajduka i RNK Splita
U derbiju Svetog Duje, Hajduk dočekuju RNK Split. Početak utakmice zakazan je za 20 sati.
Bijeli su ove sezone igrali tri puta u prvenstvu protiv susjeda iz Parka mladeži. U prva dva ogleda Hajduk je slavio (1:0 i 2:1), dok je u posljednjem dvoboju rezultat bio 1:1, a strijelac za Carrillovu momčad bio je Ante Erceg koji je zabio vodeći pogodak Modrima u prošlom kolu.

Evo što je trener Splita, Bruno Akrapović, kazao uoči derbija.

- Drago mi je da u kratkom vremenu imamo drugi derbi s Hajdukom. Radimo dobro i želimo pokazati dobro lice. Od igrača ću tražiti raspored na terenu i koncentraciju. Situacija je nezavidna, ali dosta dobro se nosimo s time.

Gledamo i analiziramo protivnika. Vidjet ćemo hoćemo li istrčavati ispred njega. Nije to veliki problem, trebamo dobro izlaziti iz faze obrane, pogotovo ako Hajduk bude stajao visoko. Mislim da Futacs nije problem - rekao je trener Akrapović koji smatra kako će publika biti od velike pomoći Bijelima,

Branič Josip Jurendić mišljenja je da u ovoj utakmici RNK Split nema što izgubiti.

- U utakmici protiv Hajduka nemamo što izgubiti. Dobro smo im parirali u dosadašnjem dijelu sezone. Idemo na Poljud rasterećeni i pokušati ostvariti što bolji rezultat - kazao je Jurendić.