Manchester City nudi 116 milijuna eura za Messija

Engleski nogometni klub Manchester City spreman je na ljeto platiti 116 milijuna eura za Barceloninog napadača Lionela Messija što bi bio najvredniji transfer u povijesti nogometa, pišu u nedjelju britanske novine The Mirror
Manchester City, kojeg vodi bivši Messijev trener Pep Guardiola, plaćao bi 30 milijuna eura po sezoni za Argentinca do ljeta 2021. godine.  Real Madrid, primjerice, prema novom ugovoru plaća Cristianu Ronaldu oko 21 milijun eura godišnje.

Messijev ugovor s Barcelonom istječe na ljeto 2018. godine a klupski predsjednik Josep Bartomeu je izjavio prošli tjedan kako će 29-godišnji napadač završiti karijeru u prvaku Španjolske. On za Barcelonu igra od 2004. i već se tjednima govori o produljenju ugovora no pregovori nisu zaključeni.

Među direktorima Manchester Citija su Txiki Begiristain i Ferrán Soriano koji su s Messijem proveli nekoliko sezona u katalonskom klubu.

Ljetošnji transfer francuskog veznog igrača Paula Pogbe iz Juventusa u Manchester United, težak 105 milijuna eura, najveći je dosadašnji trensfer u nogometu. On je nadmasio prelazak Garetha Balea iz Tottenhama u Real Madrid za 101 milijuna eura te ranije Cristiana Ronalda iz Manchester Uniteda u Real Madrid za 96 milijuna eura.

Predsjednici njemačkih nogometnih klubova Bayerna i Borussije izjavili su prošli tjedan kako su engleski i španjolski klubovi napuhali cijene nogometaša te da to nastavljaju raditi čime cijene igrača nastavljaju rušiti rekorde.
hr Sun Nov 20 2016 17:30:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Pobjede Japana i Senegala, furiozna Rusija s maksimalnim brojem bodova prva u skupini A

Japan i Senegal su pobjedama protiv Kolumbije i Poljske zaključili prvo kolo u skupinama Mundijala u Rusiji.

KOLUMBIJA 1-2 JAPAN (SKUPINA H)

Već u 3. minuti kola su strmoglavo nizbrdo krenulu za Kolumbiju – slovenski sudac Skomina je pokazao na bijelu točku i izravni crveni karton Carlosu Sanchezu. Naime, veznjak Kolumbije rukom je je zaustavio udarac Shinjija Kagawe s kojeg je kasnije Kagawa bio siguran, a Sanchez isključenje dobio zbog namjere.

Ipak, nisu se predali Kolumbijci, stvorili su i dvije izgledne šanse, ali u 39. minuti okrunuli su pritisak. Slobodan udarac sa 17 metara izveo je Juan Quintero i zabio prizemnom loptom ispod živog zida, a lopta je završila u golu koji je sigurno potvrdila i VAR-tehnologija koja je tim potezom prvi puta korištena za gol-šansu.

U narednim je minutama pritiskao i Japan, pokušali su preko Osake i Inuia, ali nažalost bez uspjeha sve do 73. minute kad su došli ponovno u vodstvo koje je bilo i kranji rezultat – nako udarca iz kuta, kojeg je izveo Honda, napadač Yuya Osako glavom loptu posprema u mrežu.

Mogla je samo pet minuta kasnije i Kolumbija do izjednačenja, ali japanski blok u posljednji trenutak reagira pred naletom Rodrigueza.

Zanimljiva je činjenica kako je Japan jedna od najstarijih ekipa ovog Mundijala s čak trojicom igrača s preko 100 utakmica u dresu reprezenetacije te čak sedmoricom s preko 80 nastupa.

POLJSKA 1-2 SENEGAL (SKUPINA H)

Iako je prvi dio protekao u podosta opreznoj igri već su na poluvremenu plus imali Senegalci – presjekli su loptu na sredini terena igrači Senegala, a Gueye je odapeo sa 18 metara da bi lopta  okrznula poljskog braniča Cioneka, mijenja smjer i završava u mreži Poljske.

Ipak, siromaštvo u gledljivosti nastavilo se i u nastavku, a ponovno je Senegal iskoristio pogrešku Poljaka u 63. minuti susreta - Krychowiak je bio neoprezan na sredini terena pa je lopta došla do napadača Torina Nianga, ovaj se sjurio prema golu, vratar Szczesny oklijevao je u preuzimanju lopte, izašao van šesnaesterca, a napadač Senegala ga lako zaobišao i zabio za podebljanje vodstva 2-0.

Pokušavala je Poljska doći do pogotka tokom drugog dijela, imali su i dvije odlične prigode, ali bez prave završnice imali su ih Lewandowski iz slobodnog udarca i napadača Milik koji nakon jednog ubačaja puca s pet metara pored gola.

Ipak su Poljaci došli do počasnog gola samo četiri minute prije kraja - Zielinski je iz slobodnog udarca ubacio u šesnaesterac, a veznjak Krychowiak, glavom pogađa za 1:2.

U skupini H prvo mjesto tako dijele Japan i Senegal s tri boda iz prvog kola dok su bez „ispaljenog metka“ Kolumbija i Poljska nakon poraza.

RUSIJA EGIPAT (SKUPINA A)

Prvu utakmicu 2. kola odigrali su u skupini A domaćin Rusija i Egipat.

Teška i tvrda utakmica igrala se u prvom dijelu, nekoliko prilika bilo je s jedne i s druge strane, ali bez prave završnice koja bi značila promjenu rezultata.

U 16. minuti pokušali su Egipćani preko Trezigueta, ali bez uspjeha. Samo četiri minute kasnije udarac Cherysheva s nekih 20 metara sijevnuo je iznad vratnice.

Iako je već u prvih 20 minuta bilo sedam udaraca od strane obje momčadi prema golu tek je jedna pogodila okvir.

Samo dvije minute nastavka i proključale su tribine St. Peterburgu – Zobnin je odapeo po vratima Egipta, a kapetan Egipta Fathi nesretno loptu preusmjerio i poslao u desni donji kut vratara El Shenawya.

Živjeli su na velikoj opsadi igrači Rusije u 56. minuti – prvo je Salah promašio, a domaći vratar odbio u korner nakon kojeg je lopta prešla po petercu, a nitko je nije zahvatio.

Ipak, nakon što nisu iskoristili odmah je došla i kazna – u 59. Fernandes je dodao povratni pas za Čeriševa koji zabija svoj ukupno treći, a drugi gol za Rusiju u ovom susretu.

Samo dvije minute kasnije još su podebljali Rusi i to preko Dzjube koji je „izmigoljio“ svojim čuvarima i „hladnokrvno“ poentirao pored nemoćnog El Shenawya.

U 73. minuti došli su do pogotka i Egipćani – argentinski sudac Enrique Caceres pokazao je na bijelu točku nakon pregleda VAR-snimke prekršaja na Salahu koji je bio kasnije i siguran sa točke jedanaesterca.

Rusija je s pobjedom zaposjela na prvo mjesto skupine A s maksimalnih šest bodova i gol razlikom od nevjerojatnih 8-1 dok je Egipat bez boda u dvije utakmice te na posljednjem mjestu tablice. Rusija je ovom pobjedom osigurala prolaz u nastavak natjecanja.

U srijedu, 20. lipnja od 14 sati na stadionu u Moskvi u skupini B sastaju se Portugal i Maroko, druga utakmica skupine A između Urugvaja i Saudijske Arabije kreće od 17 sati dok nogometni dan zatvara u skupini B Iran i Španjolska na stadionu Kazanj u 20 sati.

hr Tue Jun 19 2018 21:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Klub navijača "Sinjski Maligani" organizira 10. jubilarni Turnir na male branke

Klub navijača "Sinjski Maligani" ove godine organizira 10. jubilarni Turnir na male branke. Turnir kreće 27. lipnja, a samo dan ranije bit će izvlačenje momčadi. Svi zainteresirani mogu se prijaviti već danas

Desetu godinu zaredom Sinjski Maligani organiziraju Turnir na male branke. Bogate nagrade i sportski duh u mjesecu „Dana Alke i Velike Gospe“ u Sinj dovede mnoštvo ekipa. Ovo jubilarno deseto izdanje s igranjem će početi 27. lipnja, a prijave traju do 25. lipnja.

Nagrada za prvo mjesto je novčani iznos od 12 tisuće kuna uz pehar, drugoplasirana ekipa bit će bogatija za 6 tisuća kuna i pehar dok će trećepozicionirani dobiti nagradu od 3 tisuće kuna uz pehar.

Ekipa na četvrtom mjestu dobit će nagradu od tisuću kuna, a novčani iznos od 500 kn dobit će i najbolji igrač i strijelac turnira.

Po najavama organizatora do sada je prijavljeno više od 50 ekipa pa bi, ova godina, po očekivanjima iz kluba navijača oboriti sve rekorde prošlih godina.

Kotizacija po momčadi iznosi 400 kn.

Sve informacije vezane za prijave i samo natjecanje mogu se dobiti na kontakt brojeve 095/768-5150 i 095/3573-848.

hr Tue Jun 19 2018 21:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Posljednje utakmice 1. kola u skupinama, domaćin Rusija s Egiptom

Od 20 sati prvu utakmicu u 2. kolu Mundijala igraju Rusija i Egipat...

Danas su na rasporedu posljednje dvije utakmice 1. kola u skupinama na Svjetskom prvenstvu u Rusiji - Kolumbija dočekuje Japan dok će Poljska pokušati do bodova sa Senegalom. Od 20 sati prvu utakmicu u 2. kolu Mundijala igraju Rusija i Egipat...

KOLUMBIJA – JAPAN (SKUPINA H)

Kolumbija po šesti put u svojoj povijesti nastupa na Svjetskom prvenstvu, a još davne 1962. prvi su puta nastupili da bi u nastavku imali mnogo propuštenih prilika i tek još četiri puta u ukupno 52 godine. Najveći rezultat bio je poraz u četvrtfinalu od Brazila, upravo ova ista generacija, na prošlom Mundijalu održanom u Brazilu.

Donijelo je to slavu mnogim igračima kolumbijske reprezentacije, a najbolje je u svemu prošao Rodriguez koji je potpisao za Real.

Zvijezda reprezentacije Radamel je Falcao koji će biti vodilja svom timu do uspjeha u relativno i lakoj skupini.

Kao i Kolumbija, po šesti put Japan nastupa na Mundijalu, a tri puta su prošli grupnu fazu u skupinama. Jedna su među najstarijim ekipama ovog Svjetskog prvenstva s čak trojicom preko 100 utakmica u dresu reprezentacije i sedmoricom preko 80.

Susret Kolumbije i Japana igra se od 14 sati na stadionu Saransk.

POLJSKA – SENEGAL (SKUPINA H)

Poljska se nakon 12 godina vratila na najveću svjetsku pozornicu. Na Mundijalu smo ih prvi puta mogli vidjeti 1938. godine, a najveći rezultat ostvarili su 1974. i 1982. godine kada su bili treći.

U Rusiji će ih voditi domaći trener Adam Nawalka koji je svojevremeno i nastupao za reprezentaciju koju danas vodi, a kao glavnu zvijezdu imat će Roberta Lewandowskoga.

S druge strane,Senegal je bio sudionik Mundijala samo jednom, ali to je bilo za pamćenje, jer je u Japanu i Koreji 2002. godine pobijedio branitelja titule, Francusku, ostao neporažen protiv Urugvaja i Danske, a zatim pobjedom nad Švedskom ušao među osam najboljih na svijetu.

Utakmica Poljske i Senegala zatvorit će prvo kolo natjecanja u skupinama u 17 sati u Moskvi.

RUSIJA – EGIPAT (SKUPINA A)

Rusija je krenula furiozno u prvenstvo, a glavna zvijezda prvog susreta u kojem su s visokih 5-0 pobijedili Saudijsku Arabiju bio je adut s klupe – Denis Čerišev. Dva pogotka zabio je Čerišev, a ušao je u 25. minuti nakon što je prisilno, van terena zbog ozljede bedrenog mišića, izašao Alan Džagoev.

Pokušat će Rusi do nova tri boda koja će značiti i prolaz u skupini na ovom Svjetskom prvenstvu na kojem su u statutu domaćina.

Posrnuo je Egipat u prvom susretu pa će u ovom drugom kolu tražiti iskupljenje zbog poraza od Urugvaja koji je doslovce u posljednjim minutama došao do početna tri boda – pogotkom stopera Josea Gimeneza glavom nakon prekida.

Susret 2. kola skupine A između Rusije i Egipta igra se od 20 sati na stadionu St. Peterburg.

hr Tue Jun 19 2018 15:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Švedskoj pomogao VAR, Engleska i Kane do tri boda u posljednjim minutama protiv Tunisa

Zanimljiv ponedjeljak svi ljubitelji nogometa mogli su vidjeti u Rusiji. Švedska je uz pomoć VAR-tehnologije došla do pobjede protiv Južne Koreje, Belgija je ipak teže od očekivanog došla do pobjede protiv debitanta Paname, dok je Engleska doslovce u posljednim minutama na pogon junačkog kapetana Kanea došla do vrlo važna tri boda...

ŠVEDSKA 1-0 JUŽNA KOREJA (SKUPINA F)

Švedska je na stadionu Njižnjem Novgorodu, na kojem u četvrtak igra Hrvatska protiv Argentine, minimalno pobijedila Južnu Koreju.

Iako su tokom cijele utakmice bili bolja momčad na terenu nisu do gola uspjeli Šveđani sve do 65. minute susreta iz jedanaesterca. Pokazao je sudac Joel Aguilar iz Salvadora na bijelu točku nakon što je pomoću VAR-tehnologije pregledao snimku spornog starta korejskog braniča Min-wooa Kima na Viktoru Claessonu, a hladnokrvan je bio kapetan Andreas Granqvist i donio svojoj reprezentaciji, ispostavilo se na kraju, tri boda.

Dobro su se za susret spremili Šveđani koji nisu dopustili puno igre Korejcima, odsjekli su njihovu prvu zvijezdu, Tottenhamova napadača Sona, koji je loptu dobivao doslovce nekoliko puta u svakom poluvremenu.

15 puta je na gol pucala Švedska s pet udaraca u okvir, dok su Korejci pokušali  pet puta, ali nijedan udarac nije bio precizan i išao u okvir gola.

BELGIJA 3-0 PANAMA (SKUPINA G)

Belgija je, teže od očekivanog, došla do pobjede protiv debitanta Paname rezultatom 3-0. Reprezentacija Belgije, koju mnogi smatraju favoritom za ovaj Mundijal nije probila čvrstu obranu Paname sve do početka drugog poluvremena otkad su Belgijanci postigli tri gola.

Čovjek na vratima, Peneda na panamskom golu nije dopuštao Belgiji rani pogodak i vodstvo iako je imala nadmoć tijekom prvog dijela.

Ipak, u 47. minuti panamska je obrana uspjela presjeći centaršut prema glavi Lukakua, no lopta je pala idealno na volej Mertensu, a ovaj neobranjivo pogodio u gornji desni kut.

U 69. i 75. minuti isti je igrač koji je bio u dodiru prije samog prvog gola, Lukaku potvrdio pobjedu – prvo je glavom pogodio nakon ubačaja De Bruynea, a onda i bio „točka na i“ jednog protunapada Belgije.

TUNIS 1-2 ENGLESKA (SKUPINA G)

Doslovce je u posljednjim minutama Engleska preko junaka Kanea došla do velike, ali i zaslužene pobjede protiv Tunisa.

Odlučno su u utakmicu krenuli Englezi i već u 11. minuti došli do vodstva – nakon udarca iz kuta Stones je bio najviši, ali njegov udarac brani više nego odlično vratar Hassen, no lopta odlazi samo do kapetana Kanea koji je pospremio u mrežu.

Trajalo je to slavlje tek nešto više od 20 minuta jer su Englezi usporili ritam i dopustili Tunisu da pohvata konce igre, a u 33. minuti Walker neshvatljivo udario Ben Youssefa pa je na čuđenje tim potezom sudac pokazao na bijelu točku s koje je siguran bio Sassi.

Pritiskali su Englezi u drugom dijelu iako su se dobro zatvorili Tunižani, ali sve do prve minute sudačke nadoknade na semaforu je bio izjednačen rezultat. Ponovno iz kornera, Maquire ostavlja za Kanea na drugoj vratnici koji je svojoj momčadi donio pobjedu na otvaranju SP.

Prvo kolo Mundijala u skupini H danas zaključuju od 14 sati Kolumbija i Japan, a u 17 sati u Moskvi igraju Poljska i Senegal. U drugom kolu skupine A od 20 sati sastaju se Rusija i Egipat.

hr Tue Jun 19 2018 10:57:11 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.