Nijemci napali Bayern nakon bizarnog poteza: '"Ne plaćaju porez, a žele poštovanje"

Njemački mediji tvrde da su čelnici bavarskog giganta otišli predaleko i izgubili kompas.
Njemački mediji osudili su jučerašnju konferenciju za medije na kojoj su šefovi Bayerna Uli Hoeneß, Karl-Heinz Rummenigge i Hasan Salihamidžić napali novinare i de facto ih optužili za probleme kluba. Nijemci tvrde da su čelnici bavarskog giganta otišli predaleko i izgubili kompas. Evo nekih reakcija.

"Treba naglasiti da dva čovjeka koji su izbjegavala plaćati porez zahtijevaju poštovanje i respekt", navodi Bild misleći na Hoeneßa i Rummeniggea.

Novinare toga njemačkog tabloida čelnici Bayerna jučer su najviše napadali. "Šefovi Bayerna održali apsurdu konferenciju za medije na kojoj su napali sve i svakoga", piše RTL.

"Šefovi Bayerna prešli su granicu. Ovaj napad je pogrešan i potpuno nepotreban", navodi televizija Bayerischer Rundfunk.

"Danas nije bilo lijepo biti navijač Bayerna. Rummenigge, Hoeneß i Salihamidžić trebali bi se zapitati jesu li uzrok problema, a ne kriviti novinare", navodi agencija SID.

"Teško je poreći da je klupsko vodstvo izgubilo kontakt s realnošću", piše Der Spiegel. "Bayern: arogancija, osjetljivost i dvostruki standardni", navodi radio Norddeutscher Rundfunk.

Kicker u komentaru urednika navodi novinari imaju pravo na mišljenje, dok je Frankfurter Allgemeine Zeitung ovako sumirao čitavu priču: "Da, i pobjednici mogu biti mali ljudi.", piše večernji

hr Sat Oct 20 2018 10:22:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vatreni u napetoj završnici pobijedili Španjolsku

Na prepunom Maksimiru Hrvatska u 93. minuti srušila Španjolsku
Hrvatska reprezentacija je u trećem kolu Lige nacija pobijedila Španjolsku 3:2 golom Tina Jedvaja u 93. minuti. Hrvatska je odmah od početka krenula vrlo dobro, a već u šestoj minuti Ivan Perišić pogodio je stativu. Andrej Kramarić doveo je Hrvatsku u vodstvo u 54. minuti nakon velike pogreške Španjolaca, bio je to prvi pogodak Vatrenih u Ligi nacija. Samo dvije minute kasnije Ceballos je pogodio za izjednačenje. Imali su nakon toga pogotka Španjolci još nekolikoi prilika, ali Jedvaj u 69. minuti nakon asistencije Modrića pogađa za 2:1. Samo tri minute kasnije u sjajnoj prilici našao se Ante Rebić, istrčao je sam pred De Geu koji čudesno brani. U 76. minuti Vrsaljko je igrao rukom u svom prostoru, a jedanaesterac je realizirao Sergio Ramos. Minutu prije toga upravo je Vrsaljko spasio siguran pogodak, s gol crte je očistio loptu ispred Morate. U zadnjim sekundama utakmice Hrvatska je napravila strašan pritisak, Brekalo je tukao s 15 metara, obranio je De Gea, ali odbio je samo do Jedvaja koji pogađa za 3:2.

- Čestitke suigračima. Teška utakmica, znali smo da trebamo ići na pobjedu. Iskoristili smo svoje šanse i uzeli tri boda. Sretan sam i ponosan na ekipu, rekao je nakon susreta junak Tin Jedvaj.

Ovom pobjedom Hrvatska je ostala u igri za prvo mjesto u Grupi 4 Lige nacija. Uoči posljednje utakmice s Engleskom u Londonu za tri dana imamo 4 boda kao i Englezi. Španjolci su na prvom mjestu sa šest bodova, ali oni su odigrali sve utakmice. Bilo kakva pobjeda u nedjelju je dovoljna Hrvatskoj za osvajanje skupine. Španjolska će osvojiti skupinu ako Hrvatska i Engleska odigraju bez pobjednika. Ovom pobjedom Vatreni su osigurali i status nositelja u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine.

Hrvatska: Kalinić, Vrsaljko, Jedvaj, Lovren, Jedvaj, Rakitić (od 67' Vlašić), Brozović, Morić, Rebić (od 74' Brekalo), Perišić, Kramarić (od 89' Pjaca)

Španjolska: De Gea, Roberto, Alba, Ramos, Martinez, Niguez (od 74' Suso), Busquets, Ceballos, Rodrigo(od 62' Asensio), Isco, Aspas (od 64' Morata)
hr Thu Nov 15 2018 23:04:36 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Vatreni večeras protiv Španjolske pred punim Maksimirom

Hrvatska reprezentacija večeras od 20.45 na Maksimiru dočekuje Španjolsku u sklopu 3. kola Lige nacija
Četiri mjeseca nakon finala Svjetskog prvenstva u Rusiji, aktualni svjetski doprvaci istrčat će na pred rasprodane maksimirske tribine i odmjeriti snage sa Španjolcima te tražiti pobjedu koja ih ostavlja u igri za prvo mjesto u svojoj skupini Lige nacija. Španjolska je u hrvatskom debiju u novom Uefinom natjecanju zadala Vatrenima neugodan udarac - najteži poraz u povijesti, 6:0 -  no izbornik Zlatko Dalić i njegovi nogometaši složni su da se u Zagrebu neće tražiti osveta, već isključivo tri vrijedna boda.
- Ta bi nam pobjeda mnogo značila, za status nositelja u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, a potom nam se otvara i mogućnost za osvajanje skupine u Ligi nacija, sjajan je izbornik.
Hrvatska će nastupiti bez nedovoljno oporavljenog Josipa Pivarića, a poziciju lijevog braniča trebao bi, prema najavama, preuzeti Tin Jedvaj. Na vratim će biti Lovre Kalinić.  Očekuje se stoga da će od prve minute na maksimirski travnjak istrčati L.Kalinić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Jedvaj, Modrić, Brozović, Rakitić, Rebić, Perišić i Kramarić.

U dosadašnjim susretima sa Španjolskom, Hrvatska je upisala dvije velike pobjede - prijateljsku iz 1994. godine u Valenciji (2:0) te prije dvije godine na Europskom prvenstvu u Francuskoj (2:1). Furija ima četiri pobjede na svom kontu, a jedan je ogled - jedini dosadašnji na hrvatskom tlu - završen bez pobjednika. Bilo je to 2000. godine u Splitu (0:0).
- Ovo je novi susret, nakon dugo vremena pred našim punim stadionom i trebamo biti strpljivi, mudri i ne srljati. Trebamo svih 90 minuta igrati svoju igru, dati maksimum, a publika će nas nositi. Vjerujem da ćemo odigrati veliku utakmicu i ostvariti dobar rezultat, poručio je kapetan Vatrenih Luka Modrić.
Španjolska na najnovijoj Fifinoj ljestvici zauzima deveto mjesto, na Svjetskom je prvenstvu ispala u osmini finala od domaćina Rusije, a kormilo je potom preuzeo Luis Enrique. Na ljestvici skupine 4 elitnog razreda Lige nacija uvjerljivo vodi Španjolska sa šest bodova, druga je Engleska s četiri, a Hrvatska je na začelju s jednim osvojenim bodom. Do kraja natjecanja po skupinama Hrvatskoj su ostale još dvije utakmice, a trebaju joj dvije pobjede za prvo mjesto i plasman u završnu fazu Lige nacija. Gostima pobjeda osigurava plasman na završni turnir Lige nacija.
Pravdu će na Maksimiru dijeliti bjeloruski sudac Aleksej Kulbakov, a Hrvatsku samo tri dana poslije čeka završni ispit u Ligi nacija - gostovanje kod Engleske na Wembleyju.
hr Thu Nov 15 2018 12:17:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tako se igra nogomet: Bravo za sve sudionike nogometnog turnira “Nikola Knezović Niko 2018”

Proteklog vikenda održan je turnir “Nikola Knezović Niko 2018”

Organizator turnira Udruga veterana NK Primorac Stobreč i suradnici u organizaciji NK Sjever Split i Sportski centar Olimp zahvaljuju svim klubovima-NK Adriatic Split, NK Solin, NK Omladinac Vranjic, NK Dalmatinac Split, NK Primorac Stobreč- koji su sudjelovali na turniru “Nikola Knezović Niko 2018” u kategoriji djece rođ.2011. i mlađi.

Velike pohvale djeci i trenerima svih ekipa na prikazanim igrama i ponašanju, pokazali ste kako se istinski uživa u nogometu i zašto ga volimo.

Mnogobrojnim roditeljima i svima ostalima koji su podržavali svoje ekipe i pljeskom nagrađivali djecu svih momčadi iskrene čestitke što su svi zajedno pripomogli da ova nogometna nedjelja prođe u pravoj sportskoj atmosferi.

Iz Udruge veterana NK Primorac Stobreč zahvaljuju svima koji su na bilo koji način pomogli organizaciji memorijalnog nogometnog turnira “Nikola Knezović Niko 2018” uz posebnu zahvalu glavnom pokrovitelju Središnjem državnom uredu za šport Republike Hrvatske.

Najbolji igrač: Luka Bašić-NK Primorac

hr Wed Nov 14 2018 20:24:59 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Zlatko Dalić otkrio sastav za Španjolce

Uoči sutrašnje utakmice (20:45) Hrvatske i Španjolske u Ligi nacija pred novinare su stali Zlatko Dalić i Luka Modrić
- Zahvalio bih navijačima što su kupili sve ulaznice. Da je kapacitet i tri ili četiri puta veći, stadion bi bio pun i to je sjajno. Što se igrača tiče, uglavnom su svi zdravi, ali Pivarić neće biti spreman i nećemo se upuštati u nikakav rizik s obzirom na njegov nedavni oporavak. Lijevu će stranu obrane pokriti Jedvaj ili Milić, a drugih dilema oko sastava nema. Na vratima će biti Kalinić, rekao je izbornik Dalić te nastavio:
- Mi smo u Elcheu odigrali naših najboljih 20 minuta, ali nažalost nismo iskoristili šanse i zabili kao što je učinila Engleska te smo doživjeli svoj najteži poraz. Naravno da će biti teško, ali ne težimo osveti, nego osvajanju tri boda koji nam mnogo znače za status nositelja u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, a potom nam se otvara i mogućnost za osvajanje skupine u Ligi nacija.

Hrvatska će s dvije pobjede biti prva u skupini. Dalić priželjkuje pobjedu protiv Španjolske pa da se u Engleskoj odlučuje o prvom mjestu.

- Pred nama su dvije opcije, možemo ispasti iz Lige nacija ili biti prvi. Engleska je svoje šanse povećala pobjedom u Španjolskoj i volio bih da se na Wembleyju odlučuje o samom vrhu. Bilo bi sjajno odigrati još jednu veliku utakmicu s Engleskom, poput polufinala Svjetskog prvenstva.

Izbornik cijeni Španjolsku:

- Nije im više stil u posjedu lopte, već u brzim i okomitim kretnjama. Bili su protiv nas jako razigrani, goropadni, i to moramo respektirati te voditi računa o svemu što su pokazali tada u Elcheu.

Kapetan Vatrenih, Luka Modrić, zadovoljan je što je Maksimir rasprodan te naglašava:
- Atmosfera je uvijek dobra, na visokoj razini. Čeka nas jako teška utakmica, a ne razmišljamo o revanšu. Ovo je novi susret, nakon dugo vremena pred našim punim stadionom i trebamo biti strpljivi, mudri i ne srljati. Trebamo svih 90 minuta igrati svoju igru, dati maksimum, a publika će nas nositi. Vjerujem da ćemo odigrati veliku utakmicu i ostvariti dobar rezultat.
Smatra da smo u mnogo boljoj formi nego na početku Lige nacija.

- Nakon povijesnog uspjeha Hrvatske, brzo su nam došle nove velike utakmice sa Španjolskom i Engleskom, a svi smo bili emotivno i fizički prazni. To su najveći razlozi zašto sada nismo kao u Rusiji, no to je normalno u nogometu i onda se dogode onakvi rezultati. Međutim, svi smo sada u boljoj formi i vjerujem da će se to vidjeti na terenu. Nedostajat će nam igrači koji su se povukli, no uvijek smo imali dobre zamjene.
hr Wed Nov 14 2018 20:08:39 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.