Ancelotti nije za povećanje broja sudionika SP-a: "Ekonomski interes nadmašio je igru"

Ekonomski interes je sada nadmašio igru, njene karakteristike i potrebe - rekao je Ekonomski interes je sada nadmašio igru, njene karakteristike i potrebe
Trener Bayerna Talijan Carlo Ancelotti smatra da bi povećanje broja sudionika Svjetskog prvenstva "pojelo nogomet" jer bi opala kvaliteta turnira a samim time bi pao i interes gledatelja, piše u nedjelju njemački "Süddeutsche Zeitung".

"Manje utakmica, veća kvaliteta, to je pravi put", rekao je Ancelotti.

"Ekonomski interes je sada nadmašio igru, njene karakteristike i potrebe. Igrači sada moraju igrati više, imaju više utakmica na klupskoj razini kao i na reprezentativnoj. Na ovogodišnjem europskom prvenstvu u Francuskoj gdje je prvi put nastupilo 24 reprezentacija, pokazalo se da je bilo previše utakmica i da nije bilo dovoljno interesa gledatelja za sve utakmice", kazao je talijanski nogometni strateg.

Njegovo je mišljenje reakcija na prijedlog predsjednika Međunarodnog nogometnog saveza (FIFA) Giannija Infantina koji se zalaže za povećanje broja sudionika SP-a sa sadašnjih 32 momčadi na 48 do 2026. godine.

Švicarac Infantino, koji je FIFA-u preuzeo prošle godine smatra da bi se s dodatnih 16 reprezentacija povećao broj utakmica na turniru na 80, umjesto 64, čime bi se povećao prihod od prodaje televizijskih prava.

hr Sun Dec 25 2016 13:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Italija: Roma - Torino 4:1

Nogometaši Rome s uvjerljivih su 4-1 svladali Torino na rimskom Olimpicu u utakmici 25. kola talijanskog prvenstva te tako ostali na drugom mjestu sa sedam bodova zaostatka za vodećim Juventusom

Već u 10. minuti Edin Džeko je doveo Romu u vodstvo, a sedam minuta poslije Salah je udvostručio prednost domaćih. Treći gol za Romu postigao je Paredes u 65. minuti. Lopez je u 84. minuti smanjio zaostatak Torina, a konačnih 4-1 preciznim udarcem s 16 metara postavio je Radja Nainggolan u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Utakmicom Milana i Fiorentine u nedjelju (20.45 sati) će biti zaključeno 25. kolo.

hr Sun Feb 19 2017 21:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Akrapović: Imali smo više šansi; Carrillo: Moramo analizirati i otkloniti pogreške

Evo što su dvojica trenera kazali nakon remija u gradskom derbiju
Bruno Akrapović bio je više nego zadovoljan debijem na klupi Crveni, njegova momčad osvojila je bod u gradskom derbiju s Hajdukom, na koncu bila je i bliže pobjedi, pogotovo nakon što je Pešić zabio za vodstvo.

- Tek kasno sinoć sam odlučio da ćemo igrati sistem koji preferiram i koji mislim da je najbolji. Želio sam dobiti brzu transformaciju prema naprijed, momci su to odlično odradili, imali smo fantastične prilike za još poneki pogodak, ali to se nije dogodilo i na tome moramo još više raditi. Zadovoljan sam performansom moje ekipe kad sve zbrojim i oduzemm - započeo je strateg Crvenih.

Uoči utakmice kazao je kako bi bio zadovoljan i remijem ukoliko će njegova ekipa odigrati dobro.

- Upravo smo tako i odigrali. Imali smo prilike koje su plod pravih akcija, nisu bile slučajne i to je ono čime sam zadovoljan.

Upitan je Akrapović tko je po njegovom mišljenju bio bliže pobjedi.

- Mislim da smo mi imali kvalitetnije šanse, Hajduk je imao neku vrstu dominacije, ali odgovorili smo na pravi način, imamo širinu i kvalitetu. Ne smijemo se samo zavaravati s ovom utakmicom, svjesni smo da ćemo se do kraja boriti za opsatanak, ali dobra igra mi govori da tu postoji pozitivan duh koji živi i koji treba održavati.

Ivan Pešić je nakon utakmice rekao kako je Akrapović donio neku novu energiju u momčad.

- Prije svega se želim zahvaliti kolegi Lokici koji je izuzetno fizički pripremio ekipu i koja je odlično odgovorila na ovaj način nogomet. Ja sam se postavio prema igračima kao jedan od njih, stao sam u svlačionicu i rekao im da mi samo možemo dobiti, izgubiti ne možemo ništa. Ne želim da mi igrači dolaze pognute glave i lošim mislima, to nas sve unazađuje i od toga nema ništa. Momci to shvaćaju i to sada samo treba održavati - zaključio je Akrapović.

Njegov kolega Joan Carrillo nije ostvario cilj, stoga je bio i mnogo nezadovoljniji nakon utakmice.

- Očekivao sam da nam neće biti lako, u prvom poluvremenu smo bili bolja momčad, međutim nismo uspjeli zatresti mrežu. U nastavku sam napravio nekoliko zamjena u namjeri da dođemo do pobjede, uveli smo Vlašića, Ercega, Saida, međutim Split je došao do vodstva, možda i teren nije bio u najboljem stanju pa lopta nije išla brzo... Pripremali smo se isključivo za pobjedu, ali osvojili smo samo bod. U nastavku moramo pobjeđivati.

Upitan je i zašto se Savvas često vraća između dva stopera.

- U drugom poluvremenu praktički je samo Savvas igrao zadnjeg veznog, zamijenili smo Vojkovića i Hamzu, nešto sam trebao promijeniti kako bi došlil do pobjede. Želio sam postići bržu transformaciju lopte. Moramo analzirati pogreške iz ove utakmice i odstraniti ih u sljedećima. Zadovoljan sam što je momčad od zadnjeg zvižduka jurišala po pobjedu, ali šteta što je nismo ostvarili - zaključio je trener Bijelih.

hr Sun Feb 19 2017 20:19:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Rijeka zadržala šest bodova prednosti svladavši Osijek sa 3:2

Vodeća momčad Prve HNL Rijeka u susretu je 21. kola kao gost svladala Osijek sa 3-2 (1-2), dok je u derbiju svetog Duje Split i Hajduk igrali 1-1 (0-0)

Junak pobjede Riječana bio je Franko Andrijašević koji je s dva gola u drugom poluvremenu zaostatak svoje momčadi pretvorio u važnu pobjedu u odličnom dvoboju punom preokreta.

Goste je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Gavranović (18), ali su Lopa (23) i Ejupi (30) do odmora donijeli prednost domaćima. No, u nastavku je na scenu stupio najbolji igrač lige Andrijašević koji je prvo u 56. minuti poravnao na 2-2 udarcem glavom da bi u 86. minuti izuzetno preciznim udarcem nogom sa 16 metara u sam donji lijevi kut Mikulićeva gola za važnu pobjedu Rijeke.

S ova tri boda Rijeka se vratila na šest bodova prednosti u odnosu na drugi Dinamo, koji je u subotu na svom terenu svladao Slaven Belupo sa 1-0. Rijeka sada ima 55, a Dinamo 49 bodova.

Pred 3.000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Gavranović (18), 1-1 Lopa (23), 2-1 Ejupi (30), 2-2 Andrijašević (56), 2-3 Andrijašević (85).

hr Sun Feb 19 2017 19:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

KRAJ Split - Hajduk 1:1: Crveni i Bijeli podijelili bodove u gradskom derbiju

Crvene je u vodstvo doveo Pešić, izjednačio je Erceg

Split i Hajduk odigrali su 1:1 u gradskom derbiju koji je odigran u Parku mladeži na početku proljetnog dijela sezone.

Nakon ne baš zanimljivog prvog poluvremenu, vidjeli smo nešto više prilika u drugom dijelu. Najprije je Dupovac u 52. minuti promašio okvir gola s dva metra, bila je to velika prilika Splita koja je otišla u nepovrat. Uzvratio je Futacs desetak minuta kasnije, ali Kukić je nogom obranio njegov udarac s 14 metara.

Zatim je Jakić odlično iz poluvoleja potegao s ruba kazenenog prostora, ali iskazao se i Stipica koji nije mogao ništa napraviti u 76. minuti. Tada je Jovanović, koji je tek ušao u igru, sjajnom loptom pronašao Pešića, ovaj je izašao sam pred vratara Bijelih i proslijedio loptu u mrežu.

Samo šest minuta kasnije Erceg je na asistenciju Vlašića glavom poravnao na 1:1, a do kraja susreta još je Tudor je pogodio gredu.

Split - Hajduk 1:1
Strijelci: Pešić - Erceg
SASTAVI:

RNK Split: Kukić, Maglica, Dupovac, Mikulić, Vasilj, Vidović (od 40. Jakić), Boljat, Tomičić, Pavlovski, Pešić, Ugrina (od 74. Jovanović)
Klupa: Bender, Kapetanović, Jukić, Vuković, Merajić

Hajduk: Stipica, Juranović, Nižić, Ćosić, Memolla, Savvas, Hamza (od 46. Vlašić), Vojković (od 62. Erceg), Tudor, Futacs, Ohandza (od 73. Said)
Klupa: Grbić, Kvesić, Kalik, Said, Ismajli

Tijek utakmice:
0- Polako se pune tribine Parka mladeži, uvjeti su idealni za igru i očekujemo dobru predstavu gradskih rivala u večerašnjem derbiju.
1 - Utakmica je počela
5 - Prekršaj za Split na 23 metra, srušen je Marko Pavlovski.
6 - Slobodan udarac izveo je Mikulić, bio je to solidan pokušaj, ali siguran je Dante Stipica
8 - Gotovo identična situacija na suprotnoj strani, srušen je Tudor i sudac Pajač je dodijelio slobodan udarac za Bijele. Odlično je tukao Hamza, u sami desni kut, ali Kukić je sjajno reagirao, ispružio se i odbio loptu u prvi korner na utakmici
15 - Pešić je pucao s ruba kaznenog prostora, međutim nije bilo snage u tom udarcu pa je Stipica bez problema uhvatio loptu
16 - Korner za Hajduk. Futacs je bio najviši u skoku, tukao je glavom, ali lopta je otišla malo pored vratnice
19 - Najbolja prilika na utakmici. Tudor je izveo slobodan udarac iskosa, opet je najviši Futacs koji glavom s nekih 10 metara pokušava pogoditi suprotni kut, međutim lopta je prohujala pored gola
22 - Hamza se poskliznuo i izgubio loptu u opasnoj zoni, Pavlovski je uzeo loptu, prolijedio u prostor za Ugrinu, ali napadač Crvenih bio je u zaleđu
27 - Žuti karton dobio je Dupovac. To mu je treći i trener Akrapović ga neće imati na raspolaganju u sljedećem kolu
31 - Vojković je lijepo prošao po desnoj strani, sjurio se u kazneni prostor, ali nije na kraju uspio pronaći nikoga u sredini
37 - Prvi žuti karton u redovima Hajduka dobio je Ćosić koji je vrlo neoprezno startao na Vidovića. Veznjak Crvenih ostao je ležati na travnjaka i pitanje je hoće li moći nastaviti
40 - Vidović ne može nastaviti, umjesto njega u igru je ušao Jakić
43 - Veliku priliku propustio je Ivan Pešić. Tomičić je driblingom slomio Memollu, zatim sjajno ubačajem pronašao Pešića na drugoj stativi, ovaj je tukao glavom s nekih 8 metara, ali lopta je izgubila na jačini udarivši o tlo i Stipica je bez problema otklonio opasnost za Bijele
45 - Igrat će se minuta sudačke nadoknade
45+1 - Završilo je prvo poluvrijeme
46 - Počelo je drugo poluvrijeme. Imamo jednu promjenu u sastavu Hajduka, Nikola Vlašić je ušao umjesto Hamze
51 - Prvi korner za Split, Pešić je za trenutak pobjegao obrani Hajduka, ali Nižić je uspio očistiti ispred njega
52 - Što je sada propustio Dupovac. Pavlovski je ubacio iz kuta, Mikulić glavom prenio loptu na drugu stativu odakle je Dupovac s dva metra nogom pucao preko gola. Malo ga je ta lopta iznenadila i propustio je daleko najveću priliku utakmice
54 - Imao je Split još dva uzastopna kornera, ali obrana Bijelih sada je uspješno otklonila opasnost ispred svojih vrata
60 - Pešić je sada zatresao mrežu gostiju nakon proigravanja Pavlovskog, međutim bilo je zaleđe i neće biti ništa od tog pogotka
62 - Druga promjena u redovima Hajduka, Erceg je ušao umjesto Vojkovića
65 - Još jedan odličan pokušaj Splita. Pavlovski je ubacio na pet metara, Pešić je bio u naletu, ali zakasnio je za korak
69- Lijepo se sada Futacs izborio za udarac na nekih 14 metara, bio je to vrlo opasan pokušaj, ali Kukić brani nogom i spašava svoju momčad
72 - Dobar pokušaj Jakić poluvolejem sa 17 metara, išlo je to pod samu gredu, ali Stipica uspijeva odbiti u korner
73 - Treća izmjena kod Bijelih, ulazi Said umjesto Ohandze
74 - Druga promjena kod Crvenih, Jovanović je ušao umjesto Ugrine
76 - GOL 1:0 Pešić! U svom prvom dodiru Jovanović je poslao sjajnu asistenciju za Pešića koji je izbio pred Stipicu i mirno poslao loptu pored njega
79 - Mogao je Erceg na drugoj strani vratiti stvari na početak ali njegov udarac s nekih desetak metara prošao je pored vrata
82 - GOL 1:1 Erceg! Vlašić je poslao odličan ubačaj s lijeve strane, Erceg je bio najviši u skoku i glavom s deset metara pogodio pored nemoćnog Kukića
83 - Vuković je dobio žuti karton
85 - Tudor je pogodio gredu nakon ubačaja Ercega. Imao je Split sad mnogo sreće u ovoj situaciji
89 - Još jedna dobra prilika za Bijele, Erceg i Sid su malo zasmetali jedan drugome, tukao je Said, ali Kukić je uspio odbiti u korner
90 - Igrat će se još tri minute dodanog vremena
90+3 - Sudac Pajač označio je kraj susreta, Split i Hajduk podijelili su bodove u Parku mladeži.

hr Sun Feb 19 2017 16:47:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.