S Poljuda u Goricu: Dario Špikić transferom Hajduku donio 200 tisuća eura odštete

U drugoj momčadi Hajduka upisao je 10 nastupa uz jedan pogodak, a u prvoj je tek jednom zaigrao

Jača konkurencija u Prvoj HNL dovela je do činjenice da i transferi idu u drugom smjeru pa je tako jedan zanimljiv napravljen iz Hajduka u Goricu.

Dario Špikić, 20-godišnji krilni igrač Bijelih novi je igrač Gorice, a Hajduku će pripasti odšteta od 200 tisuća eura.

Ovo dijete Dinama Maksimir je prošlo ljeto zamijenio Splitom, a prošle je godine upisao tek jedan nastup u prvoj momčadi Hajduka. Ove godine je potpuno ispao iz kombinacija trenera Igora Tudora pa je logičan slijed bila potraga za novim nogometnim putem.

U drugoj momčadi Hajduka upisao je 10 nastupa uz jedan pogodak.

hr Fri Jan 17 2020 09:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk upisao treći poraz zaredom: Istra bolja od Bijelih!

Caktaš je promašio kazneni udarac
Istra je u Puli u sklopu 10. kola HT Prve lige pobijedila Hajduk rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Matej Vuk u 86. minuti. Mijo Caktaš je u 76. minuti promašio kazneni udarac te tako propustio olakšati završnicu susreta svojoj momčadi i pogurati ih prema tir boda. Treći je to poraz zaredom za momčad Harija Vukasa i jasno je da novog predsjednika možda čekaju velike odluke već na startu mandata. Posljednju pobjedu Bijeli bilježe prije više do mjesec dana te su u dosadašnjem dijelu prvenstva skupili mizernih 10 bodova.

Pucao je Stanko Jurić već u 2. minuti glavom s 15 metara nakon ubačaja s desne strane, otišla je ta lopta preko vrata. Ubacio je u 4. minuti još jednom Gyurcso iz slobodnog udarca s desne strane, pucao je opet Jurić glavom iz velike udaljenosti, ali opet preko vrata. Veliku priliku imao je Hajduk u 17. minuti! Ubacio je Jakoliš s desne strane oštro pred vrata, lopta se odbila do Caktaša koji je glavom pucao iz velike blizine, međutim netko iz obrane domaćih očistio je s gol linije. Pucao je Jairo u 25. minuti s 15 metara iskosa nakon što se oslobodio Hujbera, ali nije to bio dovoljno snažan udarac pa je vratar Jurić uhvatio loptu u ruke.

Sjajnu akciju izveli su igrači Hajduka u 39. minuti.
Diamantakos je lijepo proigrao Gyurcsa u prostor, ovaj je odmah proslijedio do Caktaša na deset metara, kapetan Bijelih je pucao iz prve, međutim Bosančić je blokirao i spasio siguran pogodak. Špoljarić je u 41. minuti proigrao Gržana na desnoj strani, sjurio se krilni napadač Istre 1961 prema vratima, pucao je s ruba šesnaesterca, ali nije pogodio okvir vrata.

Guzina je u 72. minuti na 12 metara prsima primio jedan ubačaj s desne strane, pucao je iz vrlo dobre pozicije, ali Jakoliš je blokirao loptu. Diamantakos se u 73. minuti našao u odličnoj prilici nakon što mu je Umut Nayir sjajno prsima spustio loptu nakon ubačaja s desne strane. Netko iz obrane Istre uspio je blokirati udarac, međutim sudac Pejin je naknadnom provjerom utvrdio da je bilo igranja rukom te je pokazao na bijelu točku. Međutim, Mijo Caktaš promašio je cijela vrata i propustio iz kaznenog udarca dovesti Hajduk u vodstvo. Povela je Istra 1961 u 86 minuti s 1:0 pogotkom Vuka. U VAR sobi se provjeravalo da li je bilo zaleđe prilikom prvog dodavanja u šesnaesterac Hajduka kod pogotka domaće momčadi, ali nakon VAR provjere odlučeno je da pogodak ostaje.

ISTRA 1961 - HAJDUK 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Vuk (86')

Pula. Gradski stadion. Bez publike. Sudac Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

ISTRA: Jurić, Hujber, Gonzalez, Bosančić, Gržan (od 93' Kim), Galilea, Guzina (od 82' Fuentes), Špoljarić (od 76' Lisica), Vuk, Halilović, Blagojević (od 93' Lončar).

HAJDUK: Posavec, Jakoliš, Vušković, Mujakić, Čolina, Jurić (od 91' Nejašmić), Jradi (od 67' Teklić), Caktaš, Jairo (od 67' Nayir), Gyurcso (od 91' Dimitrov), Diamantakos (od 81' Dolček).
hr Sat Oct 31 2020 19:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jakobušić: Želim moćan Hajduk, dosta je kmečanja!

Novi predsjednik od početka se postavio čvrsto
Na Poljudu je jučer predstavljen novi predsjednik Uprave HNK Hajduk Lukša Jakobušić.

Došao sam jer želim moćan Hajduk, želim vratiti dignitet Hajduku. Potrebno nam je jedinstvo. Četiri godine u životu nije malo, imam svoj mandat završiti do kraja, moji ciljevi su najveći, u svakom segmentu. Da svaki zaposlenik ili igrač bude bolji. Ispod Sv. Roka svi su na 4 tisuće kuna. Teška su vremena, a Hajduk treba vratiti nadu. Kada je Hajduku dobro, svima je ljepše. Htio bih da ga svaki dan za milimetar učinim boljim - rekao je Jakobušić na predstavljanju te se dotaknuo Stanića i Kepčije

- Stanić ima šarm, ugodno je s njim u društvu, ali želim znati zašto smo peti. Volio bih znati logiku odlazaka i dolazaka igrača u posljednjih godinu dana. Nisam se još čuo sa Stanićem, ali meni savjetnik ne treba. Kepčiju ne poznajem, ali čuo sam dobre stvari o njemu.

Jakobušić smatra da predsjednik treba biti glavni:

- Predsjednik je institucija i on je glavni. Model upravljanja Hajdukom je dobar, ali način nije dobar.

Novi predsjednik želi izgladiti odnose s HNS-om:

- Reprezentacija će igrati na Poljudu i mi ćemo joj dati podršku. Imamo samo jednu državu. Ne moramo jesti i piti s njima, ali institucija je institucija! Moramo poštivati njih, ako želimo da oni poštuju nas.

Jakobušić priželjkuje trofeje i želi vratiti pobjednički mentalitet:

- Hajduk je sportski klub, ali i više od kluba. Bit će moćan. Trebamo vratiti pobjednički mentalitet. Imam dojam da bi nam cijela država dala trofej samo da prestanemo kmečati.
hr Sat Oct 31 2020 11:06:31 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas igra protiv Istre 1961 na Aldo Drosini!

Utakmica 10. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas od 17.05 sati igraju protiv Istre 1961 na Aldo Drosini u okviru 10. kola HT Prve lige. Bijeli se uoči ove utakmice nalaze na šestom mjestu prvenstvene tablice s 10 osvojenih bodova u sedam odigranih utakmica, dok se domaćin današnjeg susreta nalazi na začelju s pet osvojenih bodova u osam odigranih utakmica.

Hajduk je posljednji susret odigrao 18. listopada te je u tom dvoboju poražen od Šibenika na Poljudu rezultatom 1:0. Nakon toga utakmica između Lokomotive i Hajduka je odgođena budući da su četvorica igrača Lokomotive bila pozitivna na Covid-19, a još dvojici je određena mjera samoizolacije.

Trener Bijelih Hari Vukas na konferenciji za medije istaknuo je važnost današnjeg dvoboja.

- Očekujem dobar Hajduk i pobjedu, a optimizam temeljim na treninzima i načinu na koji je momčad radila u proteklom periodu. Poraz od Šibenika nam je pokazao da se svi moramo zamisliti. Sigurno nešto moramo napraviti drugačije, bit će promjena, a vidjet će te ih na utakmici - istaknuo je trener Vukas.

Za današnju utakmicu konkurira ukupno 21 igrač kojeg je strateg Bijelih poveo u Pulu. Nema ozlijeđenih ni kartoniranih igrača. Drugi je ovo međusobni sraz Hajduka i Puljana u ovoj sezoni. U prvom susretu odigranom na Poljudu (1. kolo) Bijeli su slavili rezultatom 2:0 golovima Kristiana Dimitrova te Adama Gyurcsa.

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, pomoćnici su mu Goran Pataki iz Đakova i Tomislav Keglević iz Našica, a četvrti sudac je Ivan Matić iz Osijeka. VAR sudac je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnik VAR suca Robi Kezele, također iz Rijeke.
hr Sat Oct 31 2020 10:59:58 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lukša Jakobušić novi je predsjednik Uprave HNK Hajduk!

Naslijedit će Marina Brbića
Lukša Jakobušić novi je predsjednik Uprave HNK Hajduk, rođen u Dubrovniku 1976. godine, poduzetnik je s dugogodišnjim iskustvom u privatnom sektoru i uspješan sportski djelatnik.

Trenutno pohađa diplomski studiji Sportskog menadžmenta pri Aspiri, a završio je EMBA na Cotrugli Business School. Jakobušić je bio predsjednik VK Jug u razdoblju od 2013. do 2017. godine, a u tom razdoblju klub je osvojio pet trofeja u jednoj sezoni što do tada nije uspjelo niti jednom sportskom klubu u državi, čime je postao najuspješniji predsjednik u velikoj Jugovoj povijesti.

Lukša Jakobušić obavljao je funkciju dopredsjednika HNK Hajduk od svibnja do studenog 2019. godine. Hrvatski je branitelj i dobitnik odlikovanja za sudjelovanje u vojno-redarstvenoj akciji Oluja.

hr Fri Oct 30 2020 08:55:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.