NBA: Sunsi iznenadili Raptorse

19-godišnji "rookie" u redovima domaće momčad Dragan Bender sudjelovao je u uspjehu svoje momčadi sa po tri koša (šut za tricu 1-3) i skoka za 10 minuta provedenih na parketu

Iznenađenje večeri u NBA ligi priredili su košarkaši Phoenix Sunsa koji su sa 99-91 svladali Toronto Raptorse, a 19-godišnji "rookie" u redovima domaće momčad Dragan Bender sudjelovao je u uspjehu svoje momčadi sa po tri koša (šut za tricu 1-3) i skoka za 10 minuta provedenih na parketu.

Sunsi su iskoristili umor Raptorsa koji su večer ranije gostovali kod prvaka Golden State Warriorsa, te su im nanijeli drugi uzastopni poraz dok su oni sami ostvarili tek 10. pobjedu u svom 33. ovosezonskom nastupu. Domaći sastav je u posljednjih 12 minuta ušao sa 14 koševa prednosti (76-62), no gosti su se uspjeli primaknuti na samo pet razlike (90-85) tri minute prije kraja, ali za potpuni preokret nisu imali snage.

Eric Bledsoe sa 22 poena i 10 skokova i Devin Booker sa 19 ubačaja predvodili su Sunse, dok su DeMar DeRozan i Kyle Lowry ubacili po 24 koša za Raptorse.

S omjerom pobjeda i poraza 10-23 Sunsi su i dalje na posljednjem mjestu skupine Pacific, te na diobi posljednjeg mjesta Zapadne konferencije s Dallas Mavericksima, dok su Raptorsi sa 22-10 vodeći sastav Atlantica i druga momčad Istoka.

Philadelphia 76-ersi izgubili su i treću utakmicu na svojoj turneji po Zapadu, a četvrtu zaredom, bolji od njih sinoć su bili igrači Utah Jazza sa 100-83, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić bio je jedan od boljih igrača u sastavu poraženih. On je za 25 minuta provedenih na parketu postigao 14 koševa (šut za dva 5-8, trica 1-3, slobodna bacanja 1-1) uz četiri skoka i po jednu asistenciju i blokadu. Ključnim se pokazao ulazak u četvrtu četvrtinu kada je domaći sastav serijom 19-2 zaostatak od 70-74 pretvorio u prednost 89-76. Posljednjih 12 minuta Jazz je riješio u svoju korist sa 30-9, a ovom pobjedom i porazom Oklahoma City Thundera kod Memphis Grizzliesa (80-114), Utah se vratila na vrh skupine Northwest s omjerom 20-13.

Najzaslužniji za pobjedu Utaha bio je povratnik u momčad nakon ozljede gležnja George Hill sa 21 košem, osam skokova i šest asistencija, dok je Ersan Ilyasova sa 16 ubačaja i 12 skokova predvodio Sixerse koji su s omjerom 7-24 na posljednjem mjestu čitave lige.

Thunder je pretrpio težak poraz u Memphisu nakon što je najbolji igrač te momčadi Russell Westbrook isključen zbog svađe sa sucima sredinom treće četvrtine. Westbrook je izbačen iz utakmice kod rezultata 61-45 za Grizzliese kada je smatrao da je napad domaćih istekao prije no što su postigli koš. Bez njega na terenu do kraja utakmice je prednost domaćih narasla i na 37 razlike, da bi završilo sa +34. Marc Gasol je sa 25 ubačaja bio najefikasniji kod pobjednika, a unatoč kraćem nastupu Westbrook je sa 21 poenom predvodio strijelce poraženih.

Memphis je sada na omjeru 21-14, a Oklahoma na 20-13.

Prvaci Cleveland Cavaliersi su sa 124-118 na svom terenu svladali Boston Celticse iako je malo nedostajalo da ispuste čak 20 koševa prednosti koje su imali na kraju treće četvrtine. Naime, Celticsi su se uspjeli u završnici primaknuti na 120-118 te su imali napad, ali je Jae Crowder promašio tricu za vodstvo 10 sekundi prije kraja da bi do kraja utakmice Richard Jefferson i Kevin Love pogodili sva četiri slobodna bacanja domaćih za konačni rezultat. Cavse je do nove pobjede predvodio njihov sjajni trojac, Kyrie Irving je ubacio 32 koša uz 12 asistencija, Kevin Love se zaustavio na 30 poena i 15 skokova, dok je LeBron James večer uoči svog 32. rođendana umalo obilježio još jednim "triple-doubleom", ubacio je 23 koša, podijelio 11 asistencija i 8 puta uspješno skočio. Kod Celticsa Isaiah Thomas je zabio 31 pogodak uz 9 asistencija, dok je Avery Bradley dodao 23 ubačaja. Cleveland je s omjerom 24-7 na vrhu Istoka, dok je Boston sada na omjeru 19-14 i dijeli treće mjesto Istoka sa Charlotte Hornetsima.

Vodeći sastav skupine Southeast Charlotte odličnom je obranom u drugom poluvremenu na svom terenu svladao ove sezone slabi Miami Heat sa 91-82. Kemba Walker sa 22 koša i svestrani Nicolas Batum sa 16 poena, 13 skokova i 8 asistencija predvodili su Hornetse, dok je Josh Richardson sa 20 koševa bio prvo ime Heata, koji je sada na omjeru 10-23.

U posljednjem susretu večeri Los Angeles Lakersi su bez našeg Ivice Zupca izgubili na svom terenu od Dallas Mavericksa sa 89-101. Wesley Matthews je sa 20 poena bio najzaslužniji za tek 10. pobjedu Mavsa ove sezone, dok je Julius Randle sa 18 ubačaja bio najbolji strijelac Lakersa koji su pretrpjeli već 24. poraz u svom 36. nastupu.

hr Fri Dec 30 2016 10:10:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tijesan poraz Sixersa u New Yorku, Šarić odličan

Knicksi su do pobjede stigli zahvaljujući pobjedničkom košu Carmena Anthonyja u posljednjoj sekundi dvoboja.

Košarkaši New Yorka pred svojim su navijačima svladali sa 110-109 Philadelphiju našeg Darija Šarića koji je bio u početnoj petorci, odigrao 39 minuta te sa 19 koševa, 15 skokova i pet asistencija bio jedan od najboljih igrača svoje momčadi.

Knicksi su do pobjede stigli zahvaljujući pobjedničkom košu Carmena Anthonyja u posljednjoj sekundi dvoboja. Anthony je sa 37 koševa bio najbolji strijelac utakmice. Osim Šarića, za Sixerse su odličnu utakmicu odigrali Jahlil Okafor sa 28 koševa i 10 skokova te Robert Covington koji je ubacio 20 poena uz 19 skokova.

Orlando je na svom terenu uvjerljivo svladao Atlantu sa 105-86. Najbolji strijelac Magica bio je Terrence Ross sa 24 koša. Mario Hezonja je za 22 minute ubacio četiri koša uz četiri skoka i dvije asistencije, dok je Damjan Rudež igrao dvije minute i imao jednu asistenciju.

hr Sun Feb 26 2017 09:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Žuti se pobjedom protiv Hermes Analitice vratili na vrh tablice

Žuti su se barem privremeno vratili na vrh ljestvice
Košarkaši Splita vratili su se na prvo mjesto pobjedom protiv Hermes Analitice u Zagrebu. Žuti su slavili rezultatom 76:69, a najefikasniji pojedinac u momčadi Ivice Skelina bio je Mateo Kedžo s postignutih 29 koševa.

Iako je domaća momčad imala blagu prednost na samom početku utakmice, Split je vrlo brzo serijom 16:0 okrenuo rezultat, da bi se do poluvremena Hermes Analitica opet vratila na samo tri poena razlike (33:36)

Najveću prednost "žuti" su ostvarili u trećoj četvrtini kada je u jednom trenutku bilo 54:46. Činillo se kako će Splićani lagano privesti utakmicu kraju, međutim Hermes se već početkom zadnje četvrtine uspio vratiti na samo koš zaostatka.

Momčad Ivice Skelina odigrala je do kraja poprilično disciplinirano, te na krilima Rančića, Filipovića i Kedže došla do sigurne pobjede.

Žuti su privremeno preuzeli vrh ljestvice ispred Jollyja koji u ponedjeljak gostuje kod Zadra.

hr Sat Feb 25 2017 20:17:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sandra Perković u Splitu bacila rezultat sezone, pa dobila maslinu u "Masliniku atletskih velikana"

Sjajne rezultate, u ne baš idealnim uvjetima koji su danas vladali u Splitu, ostvarile su Sandra Perković i Sara Kolak
Sandra Perković osvojila je prvo mjesto na zimskom bacačkom prvenstvu Hrvatske koje je jutros održano na bacalištu ASK-a u Parku mladeži. Sandra se već duže vrijeme priprema u Splitu i pratkički joj je ovo bacalište postalo kao domaće, što je potvrdila bacivši najbolji hitac sezone - 70.23 metra.
Iako danas nisu vladali idealni uvjeti za bacanje, Sandra je bez problema uspjela baciti disk više nego na Olimpijskim igrama gdje se okitila zlatnom medaljom.

- Vrlo sam zadovoljna s obzirom na vremenske uvjete koji su danas vladali, velika je stvar baciti preko 70 metara, očekivala sam da će ići i dalje, ali mišići su se između bacanja već počeli hladiti, međutim ovo je dosta daleko i ne mogu se žaliti - kazala je Sandra Perković.

Sandra je nakon pobjede dobila i svoju maslinu u "Masliniku atletskih velikana" odakle je najavila i pohod na nove medalje.

- Ove godine se održava Svjetsko prvenstvo u Londonu, mjesto na kojem je sve počelo, uvijek mi se drago tamo vratiti. Želim postati vlasnica svih titula - kazala je zaključila je Sandra.

Na Parku mladeži danas je nastupila i olimpijska pobjednica Sara Kolak, koja je koplje bacila na 65.23 m, a taj rezultat je drugi najbolji na svijetu među kopljašicama.

- Zadovoljna sam! Dobro, nisam baš s početnim serijama, ali kako se natjecanje bližilo kraju tako sam bacala sve bolje. Vrhunski je ovo rezultat za početak sezone, nikad nisam bolje otvarala, prošle godine je bilo 62 metra, tako da se nadam da me očekuje još jedna uspješna godina - rekla je Kolak.

hr Sat Feb 25 2017 16:03:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Šarić sjajan u pobjedi Sixersa, Bogdanović debitirao

Hrvatski košarkaš Dario Šarić pružio je sjanu predstavu u pobjedi Philadelphia Sixersa protiv Washington Wizardsa za koje je debitirao naš Bojan Bogdanović.

Sixersi su u Wells Fargo Centru pobijedili 119-112, a Šarić je za 33 minute zabio 20 koševa uz 11 skokova i četiri asistencije.

Kako je turski reprezentativac Ersan Ilyasova napustio Philadelphiju i postao novi igrač Atlanta Hawksa, Šariću se otvorilo mjesto u početnoj petoric Sixersa. I odmah je pokazao kako mu je tamo i mjesto. Više koševa od njega u pobjedničkim redovima zabio je tek Robert Covington koji je ubacio 25 koševa pri čemu pet trica. Gerald Henderson je dodao 19 koševa za 21. pobjedu Sixersa ove sezone.

"Trebalo mi je malo vremena da uđem u susret," kazao je Šarić koji je otvorio utakmicu sa četiri promašena šuta iz pet pokušaja. Međutim, ubrzo je proradio i do poluvremena je zabio 12 koševa.

"Sretan sam jer smo upisali pobjedu, a zadovoljan sam i jer sam imao dobru utakmicu. Jedino nisam zadovoljan svojim šutem za tri poena," dodao je Šarić koji je promašio sva četiri pokušaja za tri poena.

Kod gostiju najefikasniji je bio Bradley Beal koji je ubacio 40 koševa, dok je John Wall dodao 29 koševa, 14 asistencija i osam skokova. Za Wizardse je debitirao Bogdanović koji je prije nekoliko dana stigao u glavni grad iz redova Brooklyn Netsa.

U svom prvom nastupu u novom klubu igrao je 18 minuta postigavši dva koša uz šut 1-5 iz igre, a upisao je i četiri skoka. Washingtonu je to bio 21. poraz uz 34 pobjede.

"Imali smo dosta problema u obrani, posebice u drugoj i trećoj četvrtini. Nismo pronašli rješenja za njihove ulaze," kazao je trener Wizardsa Scott Brooks.

hr Sat Feb 25 2017 14:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.