NBA: Sunsi iznenadili Raptorse

19-godišnji "rookie" u redovima domaće momčad Dragan Bender sudjelovao je u uspjehu svoje momčadi sa po tri koša (šut za tricu 1-3) i skoka za 10 minuta provedenih na parketu

Iznenađenje večeri u NBA ligi priredili su košarkaši Phoenix Sunsa koji su sa 99-91 svladali Toronto Raptorse, a 19-godišnji "rookie" u redovima domaće momčad Dragan Bender sudjelovao je u uspjehu svoje momčadi sa po tri koša (šut za tricu 1-3) i skoka za 10 minuta provedenih na parketu.

Sunsi su iskoristili umor Raptorsa koji su večer ranije gostovali kod prvaka Golden State Warriorsa, te su im nanijeli drugi uzastopni poraz dok su oni sami ostvarili tek 10. pobjedu u svom 33. ovosezonskom nastupu. Domaći sastav je u posljednjih 12 minuta ušao sa 14 koševa prednosti (76-62), no gosti su se uspjeli primaknuti na samo pet razlike (90-85) tri minute prije kraja, ali za potpuni preokret nisu imali snage.

Eric Bledsoe sa 22 poena i 10 skokova i Devin Booker sa 19 ubačaja predvodili su Sunse, dok su DeMar DeRozan i Kyle Lowry ubacili po 24 koša za Raptorse.

S omjerom pobjeda i poraza 10-23 Sunsi su i dalje na posljednjem mjestu skupine Pacific, te na diobi posljednjeg mjesta Zapadne konferencije s Dallas Mavericksima, dok su Raptorsi sa 22-10 vodeći sastav Atlantica i druga momčad Istoka.

Philadelphia 76-ersi izgubili su i treću utakmicu na svojoj turneji po Zapadu, a četvrtu zaredom, bolji od njih sinoć su bili igrači Utah Jazza sa 100-83, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić bio je jedan od boljih igrača u sastavu poraženih. On je za 25 minuta provedenih na parketu postigao 14 koševa (šut za dva 5-8, trica 1-3, slobodna bacanja 1-1) uz četiri skoka i po jednu asistenciju i blokadu. Ključnim se pokazao ulazak u četvrtu četvrtinu kada je domaći sastav serijom 19-2 zaostatak od 70-74 pretvorio u prednost 89-76. Posljednjih 12 minuta Jazz je riješio u svoju korist sa 30-9, a ovom pobjedom i porazom Oklahoma City Thundera kod Memphis Grizzliesa (80-114), Utah se vratila na vrh skupine Northwest s omjerom 20-13.

Najzaslužniji za pobjedu Utaha bio je povratnik u momčad nakon ozljede gležnja George Hill sa 21 košem, osam skokova i šest asistencija, dok je Ersan Ilyasova sa 16 ubačaja i 12 skokova predvodio Sixerse koji su s omjerom 7-24 na posljednjem mjestu čitave lige.

Thunder je pretrpio težak poraz u Memphisu nakon što je najbolji igrač te momčadi Russell Westbrook isključen zbog svađe sa sucima sredinom treće četvrtine. Westbrook je izbačen iz utakmice kod rezultata 61-45 za Grizzliese kada je smatrao da je napad domaćih istekao prije no što su postigli koš. Bez njega na terenu do kraja utakmice je prednost domaćih narasla i na 37 razlike, da bi završilo sa +34. Marc Gasol je sa 25 ubačaja bio najefikasniji kod pobjednika, a unatoč kraćem nastupu Westbrook je sa 21 poenom predvodio strijelce poraženih.

Memphis je sada na omjeru 21-14, a Oklahoma na 20-13.

Prvaci Cleveland Cavaliersi su sa 124-118 na svom terenu svladali Boston Celticse iako je malo nedostajalo da ispuste čak 20 koševa prednosti koje su imali na kraju treće četvrtine. Naime, Celticsi su se uspjeli u završnici primaknuti na 120-118 te su imali napad, ali je Jae Crowder promašio tricu za vodstvo 10 sekundi prije kraja da bi do kraja utakmice Richard Jefferson i Kevin Love pogodili sva četiri slobodna bacanja domaćih za konačni rezultat. Cavse je do nove pobjede predvodio njihov sjajni trojac, Kyrie Irving je ubacio 32 koša uz 12 asistencija, Kevin Love se zaustavio na 30 poena i 15 skokova, dok je LeBron James večer uoči svog 32. rođendana umalo obilježio još jednim "triple-doubleom", ubacio je 23 koša, podijelio 11 asistencija i 8 puta uspješno skočio. Kod Celticsa Isaiah Thomas je zabio 31 pogodak uz 9 asistencija, dok je Avery Bradley dodao 23 ubačaja. Cleveland je s omjerom 24-7 na vrhu Istoka, dok je Boston sada na omjeru 19-14 i dijeli treće mjesto Istoka sa Charlotte Hornetsima.

Vodeći sastav skupine Southeast Charlotte odličnom je obranom u drugom poluvremenu na svom terenu svladao ove sezone slabi Miami Heat sa 91-82. Kemba Walker sa 22 koša i svestrani Nicolas Batum sa 16 poena, 13 skokova i 8 asistencija predvodili su Hornetse, dok je Josh Richardson sa 20 koševa bio prvo ime Heata, koji je sada na omjeru 10-23.

U posljednjem susretu večeri Los Angeles Lakersi su bez našeg Ivice Zupca izgubili na svom terenu od Dallas Mavericksa sa 89-101. Wesley Matthews je sa 20 poena bio najzaslužniji za tek 10. pobjedu Mavsa ove sezone, dok je Julius Randle sa 18 ubačaja bio najbolji strijelac Lakersa koji su pretrpjeli već 24. poraz u svom 36. nastupu.

hr Fri Dec 30 2016 10:10:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Neustrašiva plivačica preplivala Manhattan

Dina Levačić - Prva osoba iz Hrvatske oko Manhattana

Dina Levačić (21) studentica edukacijsko- rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu u nedjelju je postala prva osoba iz Hrvatske koja je preplivala cijeli krug oko Manhattana (46km). Rodom iz Mravinaca kraj Solina, ova neustrašiva djevojka članica je kluba daljinskog plivanja Split.

Plivalo se od južnog rta u čijoj blizini su nekada bile srušene zgrade Svjetskog trgovačkog centra, uz East river, rijekom Harlem i na kraju kroz rijeku Hudson. Pritom se prolazilo ispod 20 mostova koji povezuju Manhattan sa ostalim dijelovima New Yorka. Među njima su napoznatiji Brooklinski most i najduži George Washington most koji povezuje Manhattan sa New Jersyjem.

Dina je krenula nešto prije 9:00h po lokalnom vremenu, po East riveru i Hudsonu je sve išlo bez problema, s tim da je u tom dijelu trebalo paziti na čudljive riječne struje na koje su upozorili organizatori. Nakon ulaska u rijeku Hudson, vrijeme se naglo pogoršalo, digao se vjetar i valovi koji su dosta otežavali plivanje. Ipak, bez obzira na poteškoće,

Dina je završila svoje plivanje na mjestu odakle je i krenula, njeno službeno izmjereno vijeme je 7:33:50. Veliku potporu (smještaj i sve ostalo u New Yorku) pružila je iseljenička obitelj Antićev, porijeklom sa otoka Ista, odakle i Dina vuče korijene.

Ovo preplivavanje je početak projekta Trostruka kruna u sklopu kojeg je postala prva osoba iz Hrvatske koje je otplivala oko Manhattana, prva koja će otplivati od otoka Catalina do Los Angelesa (34km u kolovozu) i prva Hrvatica preko La Mancha (34km u rujnu).

hr Tue Jun 27 2017 19:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

ATP: Čilić ponovno šesti

Ivo Karlović se popeo jedno mjesto i sada je 23. tenisač svijeta, kao i Borna Ćorić koji je napredovao do 42. pozicije. Kristijan Mesaroš je pao dvadeset mjesta, na 277. poziciju

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ponovio je najbolji ranking karijere jer je plasmanom u finale teniskog turnira u Queensu, u kojem je jučer od njega bolji bio Španjolac Feliciano Lopez, napredovao do šestog mjesta na najnovijoj ATP ljestvici koja je objavljena u ponedjeljak.

Ivo Karlović se popeo jedno mjesto i sada je 23. tenisač svijeta, kao i Borna Ćorić koji je napredovao do 42. pozicije. Kristijan Mesaroš je pao dvadeset mjesta, na 277. poziciju.

Vrh ljestvice je bez promjena. Prvi je uvjerljivo Škot Andy Murray, drugi je Španjolac Rafael Nadal, a treći je Švicarac Stan Wawrinka.

hr Mon Jun 26 2017 10:55:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

WTA: Lučić Baroni pala tri mjesta

Najbolja hrvatska tenisačica Mirjana Lučić Baroni pala je tri mjesta na najnovijoj WTA ljestvici koja je objavljena u ponedjeljak i sada se nalazi na 27. poziciji, dok je Ana Konjuih ostala na 28. mjestu.

Donna Vekić se popela jedno mjesto i sada je 57. tenisačica svijeta. Petra Martić je pala tri mjesta i nalazi se na 134. poziciji, dok je Jana Fett napredovala šest mjesta, sa 150. na 144. poziciju.

Među vodećima nema promjena. Prva je Njemica Angelique Kerber, druga je Rumunjka Simona Halep, a treća je Čehinja Karolina Pliškova.

hr Mon Jun 26 2017 10:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Barakude u borbi za treće mjesto

Poraz od Italije

Vaterpolski reprezentativci borit će se za 3. mjesto završnog turnira FINA Svjetske lige. Današnja utakmica s Italijom završila je rezultatom 9:7 (1:1, 3:2, 1:2, 1:1), te sutra Barakude igraju s lošijim iz druge polufinalne utakmice, odnosno Srbijom ili SAD-om.

Hrvatska je na ovom turniru zabilježila četiri pobjede, nad reprezentacijama Japana (13-5), Rusije (12-7),

Australije (8-3), Kazahstana (19-3).

Utakmica je bila strašno fizički naporna i iscrpljujuća. Imali smo peh da smo u posljednjih 20 sekundi, kada smo praktički imali riješenu utakmicu, primili taj nesretan gol za izjednačenje i u petercima izgubili. Ali mislim da smo pružili dobru utakmicu unatoč lošem igraču više koji nam još uvijek šteka i koji nam je najlošiji segment igre, dok nam je obrana dobro funkcionirala. Ostaje nam borba za treće mjesto. Treba poraditi na tim detaljima da se ovakve greške ne ponavljaju. Nadam da ćemo s medaljom završiti ovo natjecanje. – rekao je Maro Joković, reprezentativac.

Najučinkovitiji danas bio je Anđelo Šetka s dva zabilježena pogotka, dok su Lončar, Buljubašić, Vukičević i Fatović zabilježili po pogodak.

hr Sat Jun 24 2017 20:55:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.