Messi i Ronaldo su "blizanci": Zabijaju svakih 78,5 minuta

Otkako je u sezoni 2009./2010. Cristiano Ronaldo stigao u Real iz Manchestera, počela je utrka s Leom Messijem. Utrka u kojoj je pobjednik samo jedan. Oni koji prate i vole nogomet

Privilegija je živjeti u vremenu u kojem ova dvojica haraju nogometnim terenima i koja su od 2009. godine u La Ligi zabila točno 270 golova. Da, stvarno zvuči nevjerojatno.

Leo Messi i Cristiano Ronaldo u zadnjih sedam godina zabili su isti broj golova. U tom periodu Argentinac je odigrao samo 12 minuta više od Portugalca.

Otkako je Ronaldo stigao u Real iz Manchester Uniteda u sezoni 2009./2010., počela je utrka s Messijem. Pobjednik je samo jedan. Oni koji prate i vole nogomet.

Ronaldo je od 2009. zabio 270 golova u 247 utakmica u La Ligi dok su Messiju za isti broj golova trebale 252 utakmice. Ronaldo je u tom periodu odigrao 21.206 minuta, dok je Barcelonin as na terenu proveo 21.218 minuta.

I dok su kod broja golova od 2009. godine kao nogometni blizanci, Messi je daleko ispred po asistencijama i kreiranim šansama. Messi je ukupno imao 104 asistencije, 26 više od Ronalda, a Barcelonina zvijezda ima i puno više kreiranih šansi od Realovog napadača. Tu je Messi na brojci 541, Ronaldo je na 448. P

Portugalac je imao puno više udaraca prema golu, čak 1348, dok je Messi na 953. Ako pogledamo što su osvojili, vjerojatno ni dvije vitrine ne bi bile dovoljne.

Messi je od 2009. godine pet puta osvajao La Ligu, triput Kup Kralja, a dvaput je dizao pehar Lige prvaka. Ronaldo je prvenstvo osvojio jedanput, ima dva Kupa kralja i dvije Lige prvaka plus europski naslov s Portugalom, pišu 24 sata.

hr Tue Dec 20 2016 18:24:13 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

PSG "protutnjao" Marseilleom

U najvećem derbiju francuskog nogometa PSG je na stadionu Velodrome "razbio" Marseille 5-1

Golove za petu uzastopnu pobjedu Parižana u Marseilleu, te 13. uzastopni susret bez poraza zabili su Marquinos (6), Edison Cavani (16), Lucas Moura (50), Julian Draxler (61) i Blaise Matuidi (72), dok je pogodak za domaćine postigao Rod Fanni (70).

Bio je ovo šesti derbi Marseillea ove sezone i zanimljivo, nije dobio niti jedan. Monaco je dva puta porazio OM (4-1, 4-0), Lyon je ostvario pobjedu i remi (3-1, 0-0), baš kao i PSG (5-1, 0-0).

Lyon je rutinski odradio posao protiv Metza pobijedivši 5-0. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda 'lavova' koji su pritom zabili čak 20 golova, a primili četiri.

Strijelci za Lyon bili su Memphis Depay (43, 53), Ivan Balliu (74-ag), Alexandre Lacazette (78) i Mathieu Valbuena (90+2).

U prvom nedjeljnom dvoboju Caen je na gostovanju pobijedio St Etienne 1-0 ostvarivši važne bodove za prvoligaški spas. Pogodak odluke zabio je Sylvio Ronny Rodelin u 33. minuti.

Na ljestvici vodi Monaco sa 62 boda, dok PSG i Nica imaju po tri boda manje.

hr Sun Feb 26 2017 22:58:59 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Inter - Roma 1-3, asistencija Perišića

U derbiju 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na San Siru pobijedila Inter 3-1, a za pogodak domaćina asistirao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić

Junak utakmice bio je Radja Nainggolan koji je zabio dva fantastična pogotka za Romu (12, 55), a treći pogodak za goste zabio je Diego Perotti (85-11m), dok je strijelac za Inter bio Mauro Icardi (81).

Gosti su poveli 2-0 s dva predivna gola belgijskog veznjaka. Nainggolan je prvi pogodak zabio u 12. minuti sjajnim udarcem iskosa s ruba kaznenog prostora, a u 55. minuti je raspalio sa 25 metara pogodivši pod gredu za vodstvo 2-0.

U 81. minuti domaćin je smanjio preko Maura Icardija kojem je asistirao Ivan Perišić. No, četiri minute kasnije Roma je ponovo stigla do dva gola prednosti. Medel je skrivio kazneni udarac oborivši Džeku, a udarac s bijele točke sigurno je realizirao Diego Perotti.

Perišić je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Marcelo Brozović zamijenjen u 55. minuti.

Posljednju pobjedu Roma je na San Siru protiv Intera ostvarila u listopadu 2013. kada je slavila 3-0.

U posljednjem susretu 26. kola u ponedjeljak se sastaju Fiorentina i Torino.

Na ljestvici vodi Juventus sa 66 bodova, Roma je druga sa sedam bodova manje, a treći je Napoli sa 54 boda.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Palermo (15), Crotone (13) i Pescara (12).

hr Sun Feb 26 2017 22:58:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ukrajina: Šahtar - Vorskla 2-0

Šahtar sada ima 53 boda
Bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar iz Donecka koji je u susretu 19, kola ukrajinskog prvenstva kao domaćin u Harkivu svladao Vorsklu sa 2-1 (0-1)
Vodeći Šahtar sada ima 53 boda, 13 više od drugog Dinama iz Kijeva, dok je Vorskla sedma sa 23 boda.

hr Sun Feb 26 2017 19:34:45 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Prva HNL: Inter - Rijeka 1-2

Prvi pogodak postigao je Mišić u 7.minuti

U posljednjem susretu 22. kola Prve HNL Rijeka je u Zaprešiću pobijedila Inter 2-1.

Utakmicu je pred 1,500 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio Ante Vučemilović iz Osijeka.

STRIJELCI: 0-1 Mišić (7), 1-1 Filipović (9), 1-2 Filipović (48-ag)

hr Sun Feb 26 2017 19:34:32 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.