U subotu će se održati prvi summit Društva prijatelja Hajduka iz Dalmacije u Imotskom

Imotski će tako postati prvi domaćin regionalnih Summita Dalmatinskih DPH-ova.
U subotu 6.4. od 17:00h u Pučkom otvorenom učilištu u Imotskom bit će održan 1. Summit Društava prijatelja Hajduka iz Dalmacije na kojem će biti prisutni članovi iz udruge Naš Hajduk. Nakon Summita druženje će se nastaviti u prostorijama DPH Imotski.

DPH-ova će bit iz raznih krajeva Dalmacije, preko Šibenika, Sinja, Zadra, Tučepa, Makarske, Omiša, Baške Vode, Primoštena, Podgore, Brela, Hvara, Drniša, Duće Dugi Rat, Visa, Obrovca, Paga pa sve do Novalje uz vodstvo udruge Naš Hajduk s glavnim predstavnikom tajnikom Lukom Domikulićem.

Primarni cilj Summita je okupljanje, umrežavanje i poboljšanje odnosa Hajdukovaca iz cijele Dalmacije kako bi postali još efektivniji u ostvarivanju našeg cilja, a to je veliki i naš Hajduk.

hr Fri Apr 05 2019 18:55:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Derbi Dinama i Hajduka igrat će se u petak? Navodni razlog Liga prvaka

Mnogi pretpostavljaju kako je razlog ranijeg termina utakmica Dinama i Atalante koja će se igrati 26. studenog u Milanu. Bjeličina momčad je većinu utakmicu HNL-a igrala petkom zbog Lige prvaka
Derbi Hajduka i Dinama uvijek se igrao u subotom u 'prime timeu', u vrijeme kada je većina ljudi slobodna i kada navijači mogu u miru otići na gostovanje, no ovaj put odlučeno je drugačije.

Vodeći klub Prve HNL Hajduk objavio je na svojim stranicama kako će se derbi protiv Dinama (16. kolo) igrati 22. studenog, u petak od 18 sati na Maksimiru. To je zasad objavio samo Hajduk, dok od HNS-a i 'modrih' još nema riječi.

Mnogi pretpostavljaju kako je razlog ranijeg termina utakmica Dinama i Atalante koja će se igrati 26. studenog u Milanu. Bjeličina momčad je većinu utakmicu HNL-a igrala petkom zbog Lige prvaka, a tako će sada biti i s Vječnim derbijem. Hajduk tako zapravo čini uslugu 'modrima' koji će imati dan pripreme više za važnu utakmicu protiv Atalante u 5. kolu Lige prvaka.

Ova vijest nije baš oduševila one navijače koji rade petkom i nisu u mogućnosti doći na utakmicu. Ipak riječ je o radnom danu i riječ je o derbiju koji se tijekom povijesti većinom igrao vikendom zbog velike gledanosti i posjećenosti na stadionima. Trebalo bi dobro pročešljati po statistikama hrvatskog nogometa kako bi saznali je li ovo prvi put da se 'vječni derbi' ne igra u 'prime timeu'.

Splićani su odnijeli pobjedu u prvom derbiju sezone golom Jradija, a na novog pobjednika saznat ćemo u subotu. Pardon, petak...

hr Thu Oct 17 2019 10:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli uveličali proslavu 100. rođendana NK Crikvenice 1919

Utakmica je završila pobjedom Hajduka od 6:3
Druga momčad Hajduka nije se vratila u Split nakon vrijedne gostujuće pobjede nad Orijentom u 9. kolu 2. HNL. Bijeli su ostali u Crikvenici kako bi uveličali proslavu domaćeg trećeligaša Crikvenica 1919. Utakmica je odigrana u svečarskom tonu, a prije susreta domaći su darivali dugogodišnjeg kapetana Domagoja Prpića, koji se ovom utakmicom oprostio od aktivnog nogometa. Rođendanski pokloni stigli su domaćinima iz Splita, team manager Hajduka II Stjepan Badrov uručio ih je predsjedniku Crikvenice 1919, Marku Prpiću. U zanimljivoj utakmici s mnogo pogodaka Hajduk II je ostvario pobjedu od 6:3.

Momčadi su nastupile u sljedećim sastavima:

Crikvenica 1919: Baričević, Brkljača, Preni, Prpić, Matešković, Štemberger, Šarković, Alilović, Vukelić, Imeraj, Buršić.

Još su nastupili: Nikšić, Svetić, Lukarić, Mazzarolli, Mijolović, njegovan, Carorella, Krmpotić, Škorić, Prijić.

Hajduk II
: Ninčević, Unušić, Ševelj, Mamut, Kušeta, Giljanović, Martinović, Tolaj, Špikić, Chinedu, Šego.

Još su nastupili: Delić, Blagaić, Radić, Ciprić, Kosić, Jurica, Cahani.
hr Mon Oct 07 2019 20:50:28 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk rutinski svladao Varaždin za ostanak na prvom mjestu!

Dominirali su Bijeli cijelu utakmicu
Hajduk je u 11. kolu HT Prve lige pred nešto manje od 8000 ljudi na Poljudu svladao Varaždin sa 2:0. Strijelci za Bijele bili su Jairo u 21. minuti i Nejašmić u 65. minuti. Ovom pobjedom Hajduk je ostao na prvom mjestu uoči reprezentativne stanke, imaju četiri boda više od Dinama, ali i dvije utakmice više.

Našao je Jairo u 17. minuti ubačajem Jradija na drugoj strani, netko od braniča Varaždina je dotaknuo loptu koja je odsjela na vanjskom dijelu vratnice. U 19. minuto ubacio je Bradarić pred vrata, Jairo je pucao glavom s 10 metara, ali obranio je Nevistić. Poveli su Bijeli u 21. minuti. Sjajno je Juranović prošao po desnoj strani, oslobodio se čuvara u šesnaestercu, uputio povratnu u gužvu gdje se Jairo najbolje snašao i ugurao loptu u mrežu. Sjajno proigravanje Nejašmića u prostor za Caktaša vidjeli smo u 41. minuti. Krenuo je Mijo sam na Nevistića, ali na koncu nije uputio dovoljno jak i precizan udarac s 15 metara pa je vratar gostiju uspio otkloniti opasnost.

Silovito je u 45. minuti potegao Nejašmić s 18 metara, išlo je to pod gredu, paradom je Nevistić odbio u korner. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Jradi se sjurio prema vratima i pucao s 15 metara iskosa, vratar gostiju odbija loptu u korner.

Odmah na početku drugog dijela, odličan udarac Hamze nakon dupog pasa s Bradarićem, lopta je odsjela na vratnici. U 58. minuti u tri dodavanja izbačena je cijela obrana Varaždina, Čolina je dao za Jaira koji sjajnim potezom izbacuje Caktaša u stopostotnu šansu, ali veznjak Bijelih s 12 metara pogađa malo pokraj vrata.

Jednostavno je Hajduk u 65. minuti došao do povećanja vodstva. Hamza je ubačajem s lijeve strane pronašao usamljenog Nejašmića koji s osam metara glavom pogađa nebranjeni dio mreže. Osvojili su Bijeli u 68. minuti loptu na trideset metara, došlo je do Jradija koji je pucao s ruba šesnaesterca u donji desni kut, ali još jednom Nevistić odbija u korner. Jradi je u 70. minuti lijepo petom ostavio za Caktaša koji s 15 metara također gađa malo pored vrata.

Senić
 je u 90. minuti oštro startao na Teklića, dobio je žuti karton, to mu je bio drugi zbog čega je morao napustiti igru.

HAJDUK - VARAŽDIN 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jairo (21'), 2:0 Nejašmić (65')
Split - Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja: 7945. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Simić, Čolina, Nejašmić (od 76' Jurić), Bradarić, Hamza (od 73' Eduok), Jradi (od 89' Teklić), Caktaš, Jairo.

Varaždin: Nevistić, Prce, Adžić, Težak (od 56' Vuk), Senić, Štefulj, Lisakovich (od 67' Fučak), Tkalčić, Glavina (od 88' Glavica), Guera, Mehdikhani.
hr Sat Oct 05 2019 17:00:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli danas od 15 sati protiv Varaždina na Poljudu!

Utakmica 11. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas od 15 sati u sklopu 11. kola HT Prve lige igraju protiv Varaždina na Poljudu. Utakmica se prema rasporedu trebala igrati u nedjelju u 16.30 sati, ali naknadno je premještena za dan ranije.

- Nije nam ta promjena previše poremetila plan rada, možda je navijačima poremetila, ali nadam se da će nas naši nas oni doći podržati u velikom broju.  Vrlo malo igrača je načeto, ali pojavit ćemo se u najjačem sastavu. Ove godine liga je jaka i nevjerojatno izjednačena. Veliki favoriti gube utakmice. Možemo očekivati tešku utakmicu, moramo se nositi sa situacijom da smo stalno prvi, da smo mi ti koje love. To je jedna drukčija situacija nego prije. Momci se moraju nositi s tim pritiskom. Ova utakmica protiv Varaždina će nam biti prilika za pokazati koncentraciju, dominaciju i realizaciju - između ostalog je rekao Hajdukov trener Damir Burić na konferenciji za medije uoči današnjeg dvoboja.

Kao što je istaknuo, strateg Bijelih danas može računati na sve igrače, nema ozlijeđenih ni kartoniranih. U odnosu na protekli susret u konkurenciju se vraća Hamza Barry koji je utakmicu u Puli morao propustiti zbog tri žuta kartona te David Čolina koji nije putovao u Istru zbog viroze. Očekuje se da od prve minute krenu Posavec, Juranović, Ismajli, Simić, Čolina, Jradi, Bradarić, Nejašmić, Caktaš, Jairo Jakoliš.

U prvom međusobnom ogledu ove sezone Hajduk je svladao Varaždin u gostima rezultatom 3:0, a strijelci za Bijele bili su Ivan Dolček, Mijo Caktaš i Samuel Edouk

Damir Burić danas ima prigodu izjednačiti rekord po broju uzastopnih domaćih pobjeda na startu prvenstva. Bijeli ove sezone na Poljudu imaju savršeni niz od pet pobjeda uz gol razliku 12:1.

Glavni sudac utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara, pomagat će mu Goran PericaJerko Crnčić i Marko Linić
hr Sat Oct 05 2019 09:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.