Pjaca oduševio videom: "Vraćam se uskoro, u jednom komadu"

Ako je suditi po Pjacinom raspoloženju i napornom te predanom radu, već nakon manje od 40 dana vidljiv je veliki pomak i povratak bi se mogao dogoditi i puno ranije od predviđenog

Prošlo je više od mjesec dana otkako je Marko Pjaca operiran. Za takvu vrst ozljede prognozira se oporavak od šest mjeseci, no ako je suditi po Pjacinom raspoloženju i napornom te predanom radu, već nakon manje od 40 dana vidljiv je veliki pomak i povratak bi se mogao dogoditi i puno ranije od predviđenog.

"Vraćam se uskoro, u jednom komadu", napisao je Pjaca ispod videa kojeg je objavio na svojim profilima društvenih mreža.

Igrač Juventusa je odlično raspoložen, a sve skupa izgleda kao da je iz nekakvog muzeja iluzija, a ne rehabilitacijskog centra. - piše Jutarnji.hr

hr Fri May 05 2017 09:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Urania iz Baške Vode osvojila naslov prvaka 1.ŽNL

Urania iz Baške Vode je osvojila 1.ŽNL i izborila kvalifikacije za ulazak u 3.HNL.

Od završetka jesenskog dijela prvenstva koje je Urania završila kao prvak nisu ispustili vodeću poziciju i završili su prvenstvo s 5 bodova prednosti ispred Sloge iz Mravinaca s gol razlikom +46. Svoju ovogodišnju dominaciju Urania je potvrdila u derbi susretu protiv Sloge kada je u susretu pred oko tisuću gledatelja u Baškoj Vodi pobijedila 2:1. Bila je to prava nogometna ljepotica od utakmice, kako na terenu tako i na tribinama. Ambijent kojeg se ne bi postidjele ni mnoge prvoligaške utakmice.

Matematička potvrda prvog mjesta je uslijedila dva kola nakon toga kada je u susjedskom derbiju rutinski savladan Jadran iz Tučepa sa 2:0.

Uprava kluba na čelu s Krešimirom Radićem, Milasom, Jakirom, Hrastovićem, Cvitanovićem, Topićem i Divićem je od prve utakmice najavila borbu za vrh i u tome uspjela. Doveli su gotovo sve razasute baškovoške igrače, pojačali se s iskusnim Petričićem i Zebićem te pod dirigentskom palicom mladog trenera Ante Vidulina ostvarili zacrtani cilj. Navijači su Marija Pejkovića proglasili najboljim igračem i uručili mu svoj pehar.

Pehar i zlatne medalje igračima i Upravi kluba je u nedjelju u Vinjanima, po završetku zadnje utakmice, prvacima uručio predsjednik nogometnog saveza naše županije gospodin Vinko Radovani. Feštalo se nakon toga do ranih jutarnjih sati u Baškoj Vodi i Bastu. Vrhunac slavlja je danas, na dan općine Baška Voda kad će za prvake biti upriličen vatromet, a sve baškovođane i njihove goste će zabavljati Trio gušt. Pozivnica svim ljubiteljima nogometa , pjesme i fešte da se odazovu.

Početkom lipnja mjeseca Uraniju čekaju dvije kvalifikacijske utakmice protiv jednog od prvaka susjednih županija za popunu 3.HNL jug.

- Koga god izvučemo u kvalifikacijama, spremni smo i jedva čekamo ta dva susreta. Ovo momčad nema limita jer su zajedništvom nadomjestili sve nedostatke pojedinaca i zasluženo osvojili ligu.  Smatram da ćemo bit ravnopravan sudionik treće lige, a zahvaljujući čelništvu općine Baška Voda uvjeren sam da ćemo dovesti i pokoje adekvatno pojačanje. Cilj nam je zadržati postojeći kadar koji će biti kostur trećeligaške Uranije. – riječi su presretnog predsjednika Krešimira Radića.

hr Mon May 29 2017 12:49:42 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska izborila treću pobjedu protiv Meksika

Dvoboj na stadionu Coliseum bio je peti međusobni okršaj Hrvatske i Meksika i treća pobjeda naše reprezentacije.

Sve tri pobjede 'vatreni' su ostvarili u prijateljskim ogledima, dok su Meksikanci dobili obje službene utakmice.

Hrvatska i Meksiko prvi put su se sastali 22. listopada 1992. godine u Zagrebu, a naši su reprezentativci pobijedili 3-0. Najbolji igrač utakmice bio je sadašnji predsjednik HNS-a Davor Šuker koji je na toj utakmici bio dvostruki strijelac (46, 87), a među strijelce se upisao i Dean Računica (82).

I drugi prijateljski ogled ovih reprezentacija otišao je na stranu 'vatrenih'. U susretu igranom u Seoulu u lipnju 1999. hrvatska vrsta je pobijedila 2-1. Luis Hernandez je u 26. minuti doveo Meksiko u vodstvo, ali su Igor Bišćan (44) i Josip Šimić (64) uspjeli preokrenuti rezultat.

U prvom službenom međusobnom susretu slavili su Meksikanci. U susretu 1. kola G skupine na svjetskom prvenstvu u Japanu i Južnoj Koreji, Meksikanci su pobijedili 1-0. Jedini pogodak postigao je Cuauthemoc Blanco u 60. minuti iz 11-erca kojeg je skrivio Boris Živković zaradivši pritom crveni karton. Meksiko je osvojio prvo mjesto u skupini plasiravši se u osminu finala, dok je Hrvatska ispala u skupini.

Meksiko je bio bolji i na posljednjem svjetskom prvenstvu u Brazilu 2014. godine. U odlučujućem susretu za prolaz skupine Meksikanci su slavili 3-1 poslavši momčad Nike Kovača kući.

MEĐUSOBNI SUSRETI

Hrvatska - Meksiko 3-0 (22. listopada 1992., Zagreb, prijateljska utakmica)

Meksiko - Hrvatska 1-2 (16. lipnja 1999., Seoul, prijateljska utakmica)

Hrvatska - Meksiko 0-1 (3. lipnja 2002., Nigata, SP u Japanu i Južnoj Koreji)

Meksiko - Hrvatska 3-1 (23. lipnja 2014., Recife, SP u Brazilu)

Meksiko - Hrvatska 1-2 (28. svibnja 2017., Los Angeles, prijateljska utakmica)

hr Sun May 28 2017 10:16:05 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

HNL: Dinamo - Rijeka 5-2

U susretu zadnjeg, 36. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama pobijedili Rijeku s 5-2 (3-1) pokvarivši proslavu prvog naslova prvaka Riječana.

Dinamo je Rijeci pred 12 tisuća gledatelja na Maksimiru, od čega barem 6000 navijača Rijeke, nanio novom prvaku najteži poraz i tako se bar malo utješio za gubitak naslova nakon 11 godina.

Egzibicijska zadnja utakmica prvenstva sa sedam pogodaka, a u kojoj je briljirao Alžirac Al Hilal Soudani s tri gola i jednom asistencijom, bila je i dobra uvertira pred finale Kupa u srijedu u Varaždinu, u kojem se sastaju opet ove dvije momčadi.

Tek što je počeo, u 4. minuti, Al Hilal Soudani je iz solo akcije, koja je započela na centru, iznenadio riječku obranu i prizemnim udarcem lijevom nogomet pogodio lijevi kut vrata. U 11. minuti Rijeka je mogla izjednačiti, no šut glavom Gorgona s pet metara brani Zagorac. U 34. minuti Dinamo vodi s 2-0 nakon što je Moro ubacio s lijeve strane, a loptu je dočekao opet Alžirac Soudani i lako poentirao. U 45. minuti Soudani dolazi do "hat-tricka" jer je bio najbliži nakon udarca Olma, kojeg je vratar Prskalo kratko odbio. Tek što se krenulo s centra Marko Vešović je pretrčao Pivarića i smanjio na 1-3.

I u drugom dijelu nastavila se golijada - u 47. minuti je Soudani asistirao Španjolcu Daniju Olmu za njegov prvi gol sezone, a u 52. minuti je Machado proigrao Armina Hodžića koji lako pogađa za 5-1. U 63. minuti je Dinamov vratar Danijel Zagorac obranio kazneni udarac Stipi Andrijaševiću, no napadač Rijeke se ipak iskupio u 83. minuti poslije ubacivanja Martića s desne strane.

Pred 12.000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 1-0 Soudani (4), 2-0 Soudani (34), 3-0 Soudani (45), 3-1 Vešović (45+1), 4-1 Olmo (47), 5-1 Hodžić (52), 5-2 Andrijašević (83)

Promašeni penal: Andrijašević (Rij, 63)

hr Sat May 27 2017 21:19:34 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

HNL: Cibalia ostala deveta, Split ispao

Nogometaši Cibalije iz Vinkovaca zadržali su deveto mjesto na ljestvici Prve HNL nakon što su u susretu posljednjeg, 36. kola na svom terenu odigrali 1-1 (0-1) protiv Lokomotive, dok je istodobno Split kao domaćin izgubio sa 0-1 (0-0) od Osijeka i tako prvenstvo okončao kao posljednji deseti i izgubio prvoligaški status.

Cibalia je prvenstvo okončala sa 21, a Split sa 18 bodova.

U Vinkovcima je povela Lokomotiva preko Doležala (21) i u tim trenucima u Cibaliji su strahovali jer bi pogodak Splita spustio domaći sastav na posljednje mjesto. No, olakšanje na stadionu donio je Baša (75) jer je i remi bio dovoljan Cibaliji da izbjegne posljednje mjesto bez obzira na rezultat iz Splita.

Pobjedu Osijeku u Splitu osigurao je Knežević (90) u samoj završnici utakmice.

Ipak, Cibalia još nije osigurala ostanak u društvu najboljih već će kao pretposljednja u dodatne kvalifikacije protiv drugoplasiranog drugoligaša, a to će biti Gorica ili Solin. Uoči posljednjeg kola u Drugoj ligi Gorica ima dva boda više od Solina, a ta dva sastava igraju međusobno u Velikoj Gorici u nedjelju od 17.30 sati.

Hajduk je ranije u petak kao gost u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 2-1 (2-0). Oba gola za Splićane postigao je Futacs (8, 25-11m), dok je za domaće smanjio Međimorec (76).

Trećeplasirani Hajduk tako je prvenstvo okončao sa 69 bodova, tri više od četvrtog Osijeka, dok je Slaven Belupo trenutačno šesti sa 38, dok sedma Istra 1961, koja će u subotu gostovati kod Intera u Zaprešiću ima 36.

Napadač Hajduka Marko Futacs s nova je dva pogotka učvrstio svoju poziciju najboljeg strijelca lige, on je sezonu okončao sa 18 pogodaka, dok su mu prvi pratitelji Franko Andrijašević (Rijeka) i Armin Hodžić (Dinamo) na po 15 golova uoči međusobnog ogleda u subotu.

U subotu se igraju posljednje dvije utakmice sezone, Inter će od 16 sati ugostiti Istru 1961, dok će od 19 sati drugoplasirani Dinamo dočekati novog prvaka Rijeku. Uoči te utakmice Rijeka ima 88, a Dinamo 83 boda.

hr Sat May 27 2017 11:01:28 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.