Hrvatska reprezentacija napredovala tri mjesta

Na novoj FIFA-inoj ljestvici Hrvatska je napredovala tri mjesta, te se sada nalazi na 15. mjestu.
Hrvatska nogometna reprezentacija zauzela je 15. mjesto na FIFA-inoj ljestvici koja je objavljena u četvrtak te je napredovala za tri mjesta. Na vrhu ljestvice smjestila  se Njemačka zahvaljujući osvajanju Kupa konfederacija pobjedom nad Čileom u finalu 1:0. Na taj način Nijemci su sa vrha ljestvice maknuli Brazil i preskočili Argentinu.
Od hrvatskih suparnika u skupini za kvalifikacije SP 2018. povijesni uspjeh ostvarila je reprezentacija Islanda koja je sada na 19. mjestu zahvaljujući odličnoj igri protiv Hrvatske. Ukrajina se sada nalazi na 25. mjestu te je skočila čak 12. mjesta. Turska bilježi pad na 33. mjesto, kao i Finska i Kosovo. Finci su nazadovali za dva mjesta te su sada 110. reprezentacija svijeta, dok je Kosovo zauzelo 177. poziciju.

15. Hrvatska 1007
Nova FIFA-ina ljestvica bit će objavljena 10. kolovoza.

hr Thu Jul 06 2017 13:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Istra - Hajduk 1:3: Bijeli slavili u Puli

U zadnjem susretu 16. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Hajduka slavili protiv Istre 1961 s 3-1 (3-0) i došli na drugo mjesto ljestvice.

Novi trener Hajduka Željko Kopić startao je pobjedom, a tri boda iz Pule izborena su odličnom igrom i s tri postignuta gola u prvom dijelu utakmice.

Već u 8. minuti Splićani su poveli pogotkom Borje Lopeza koji je pospremio u mrežu odbijenu loptu nakon udarca Tome Bašića. U 42. i 43. minuti Hajduk koristi velike pogreške i neodlučnost obrane domaćina - Ante Erceg zabija za 2-0, a minutu kasnije Ahmed Said za 3-0 i rješenje utakmice.

U 66. minuti je smanjio Makedonac Tome Kitanovski atraktivnim udarcem s 18 metara pod gredu, a u 90. minuti sudac je svirao kazneni udarac za Istru nakon kontakta Nižića i Ofosua. Crnoputi Nijemac je sam izveo udarac s bijele točke, ali je mu je Stipica obranio.

Vodi Dinamo s 40 bodova, Hajduk i Osijek imaju po 28, a Istra 1961 je pretposljednja s 13 bodova, dva više od "fenjeraša" Rudeša.

Pred 3000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Pajač iz Zeline.

Strijelci: 0-1 Lopez (8), 0-2 Erceg (42), 0-3 Said (43), 1-3 Kitanovski (66)

Promašeni penal: Ofosu (Istra, 90+1)

hr Sun Nov 19 2017 20:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Urania uvjerljiva protiv Hrvaca

U Baškoj Vodi bilo je 4:1
U posljednjoj utakmici 13. kola 3. HNL jug Urania je zasluženo pobjedila Hrvace sa 4:1. Od početka utakmice trećeligaš iz Baške Vode krenuo je silovito, a na njihovu na momente i  preagresivnu igru Hrvace nisu imale odgovora. Već u 10. minuti Darko Tomaš pogađa za 1:0 a Ivan Jezidžić sa dva pogotka u 16. i 45. minuti rješava pitanje pobjednika. Mario Pejković u 61. minuti povećao je prednost Uranie a Bože Živaljić u sudačkoj nadoknadi je ublažio poraz Hrvaca.

Ovom pobjedom Urania je skočila na peto mjesto sa 21 bodom a Hrvace su na šestom mjestu sa istim brojem bodova. U vodstvu je Croatia sa 28 bodova ispred biogradskog Primorca (26), RNK Splita (23) i stobrečkog Primorca (23).

hr Sun Nov 19 2017 16:23:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pobjeda Manchester Uniteda i povratak Ibrahimovića

U posljednjem susretu subotnjeg programa 12. kola Premier lige Manchester United je na domaćem terenu svladao Newcastle sa 4-1, a nakon duže pauze zbog ozljede koljena ponovno je za United zaigrao Zlatan Ibrahimović, koji je u igru ušao u 77. minuti.

Gosti su poveli u 14. minuti pogotkom Dwighta Gaylea, ali "crveni vragovi" su uspjeli napraviti preokret zahvaljujući golovima Martiala (37), Smallinga (45+1), Paula Pogbe (54) i Lukakua (70).

U derbiju kola Arsenal je svladao Tottenham sa 2-0. Oba pogotka "topnici" su postigli u završnici prvog poluvremena, i oba uz veliku pomoć linijskog suca jer su golovima prethodila zaleđa.

Arsenal je poveo u 36. minuti kada je Shkodran Mustafi glavom zatresao sam desni kut nemoćnog Llorisa, no linijski sudac nije primijetio kako je prilikom Ozilova centaršuta domaći stoper bio u zaleđu za nekoliko centimetara. Samo pet minuta kasnije Alexis Sanchez je povisio na 2-0 nakon prodora po desnom krilu i odličnog dodavanja Lacazettea. Ipak, niti taj pogodak nije trebao biti priznat, jer je Lacazette također za nekoliko centimetara bio u zaleđu u trenutku kada je lopta bila upućena prema njemu.

Vodeći Manchester City je u gostima svladao Leicester sa 2-0, a strijelci su bili Gabriel Jesus (45) i Kevin De Bruyne (49). I Chelsea je slavio u gostima, svladavši West Bromwich Albion sa 4-0.

Liverpool je dobio Southampton sa 3-0, a Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za "redse". Dvotruki strijelac za Liverpool bio je Mohamed Salah (31, 41), a jedan pogodak zabio je Philippe Coutinho (68).

Crystal Palace i Everton odigrali su 2-2, a Nikole Vlašića nije bilo u sastavu Evertona.

hr Sat Nov 18 2017 21:19:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kekov dragulj iz U19 momčadi: Barca prati veznjaka Rijeke...

Istina je da su Barcelonini treneri koji vode B momčad u superlativima pričali o Čelikoviću. Naravno, to ne znači da će Jasmin odmah završiti u Španjolskoj jer ima još zainteresiranih, rekao je Čelikovićev menadžer.

Prema pisanju medija u Bosni i Hercegovini skautima velike Barcelone na radaru je jedan od najvećih talenata mlade momčadi hrvatskog prvaka.

Riječ je o Jasminu Čelikoviću, 18-godišnjem defenzivnom veznom U19 momčadi Rijeke i kapetanu mlade reprezentacije Bosne i Hercegovine, piše 24 sata.

- Istina je da su Barcelonini treneri koji vode B momčad u superlativima pričali o Čelikoviću. Naravno, to ne znači da će Jasmin odmah završiti u Španjolskoj jer ima još zainteresiranih klubova - rekao je za Sportske.ba Čelikovićev menadžer Zoran Samardžija.

Čeliković je trenere španjolskog velikana zainteresirao igrama u juniorskoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine koja se plasirala u elitni krug kvalifikacija za Europsko prvenstvo, a bio je i kapetan kadetske reprezentacije koja je igrala na EP-u.

O njegovoj karijeri brine se Samardžija koji je posredovao i u transferima Andreja Kramarića u Leicester i Nikole Vlašića u Everton pa ne bi trebalo čuditi da se uz mladog Rijekinog dragulja uskoro počne povezivati i neki od klubova iz Premiershipa.

hr Sat Nov 18 2017 12:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.