Pobjede Lazija i Palerma

U večernjim utakmicama 17. kola Talijanske lige Lazio je u Rimu slavio protiv Fiorentine s 3-1, dok Palermo šokirao u gostima Genou s 4-3.

U vrlo dobroj utakmici Lazio je slavio golovima Keite, Biglije i radu, za Fiorentinu je zabio Zarate, dok je Slovenac Iličić zapucao penal. Nikola Kalinić je odigrao cijelu utakmicu za "viole", dok Hrvoje Milić i Milan Badelj nisu bili ni na klupi.

Palermo je u nevjerojatnoj utakmici pobijedio Genou našeg Ivana Jurića, a domaćini su propustili vodstvo od 3-1. U zadnje dvije minute momčad sa Sicilije je zabila dva gola, a pobjednički Makedonac Trajkovski u sudačkoj nadoknadi. Josip Posavec je branio za Palermo, kojemu je ovo tek druga pobjeda s kojom se maknuo s zadnjeg mjesta.

Na ljestvici vodi Juventus (42) ispred Rome (35), Napolija (34) i Lazija (34), dok je Fiorentina 8. s 26 bodova.

Genoa 3 (Simeone 4, 57, Ninkovic 65)

Palermo 4 (Quaison 42, Goldaniga 69, Rispoli 88, Trajkovski 90)

----------------------

Lazio 3 (Keita 23, Biglia 45+4-pen, Radu 90)

Fiorentina 1 (Zarate 65)

hr Sun Dec 18 2016 23:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Italija: Roma - Torino 4:1

Nogometaši Rome s uvjerljivih su 4-1 svladali Torino na rimskom Olimpicu u utakmici 25. kola talijanskog prvenstva te tako ostali na drugom mjestu sa sedam bodova zaostatka za vodećim Juventusom

Već u 10. minuti Edin Džeko je doveo Romu u vodstvo, a sedam minuta poslije Salah je udvostručio prednost domaćih. Treći gol za Romu postigao je Paredes u 65. minuti. Lopez je u 84. minuti smanjio zaostatak Torina, a konačnih 4-1 preciznim udarcem s 16 metara postavio je Radja Nainggolan u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Utakmicom Milana i Fiorentine u nedjelju (20.45 sati) će biti zaključeno 25. kolo.

hr Sun Feb 19 2017 21:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Akrapović: Imali smo više šansi; Carrillo: Moramo analizirati i otkloniti pogreške

Evo što su dvojica trenera kazali nakon remija u gradskom derbiju
Bruno Akrapović bio je više nego zadovoljan debijem na klupi Crveni, njegova momčad osvojila je bod u gradskom derbiju s Hajdukom, na koncu bila je i bliže pobjedi, pogotovo nakon što je Pešić zabio za vodstvo.

- Tek kasno sinoć sam odlučio da ćemo igrati sistem koji preferiram i koji mislim da je najbolji. Želio sam dobiti brzu transformaciju prema naprijed, momci su to odlično odradili, imali smo fantastične prilike za još poneki pogodak, ali to se nije dogodilo i na tome moramo još više raditi. Zadovoljan sam performansom moje ekipe kad sve zbrojim i oduzemm - započeo je strateg Crvenih.

Uoči utakmice kazao je kako bi bio zadovoljan i remijem ukoliko će njegova ekipa odigrati dobro.

- Upravo smo tako i odigrali. Imali smo prilike koje su plod pravih akcija, nisu bile slučajne i to je ono čime sam zadovoljan.

Upitan je Akrapović tko je po njegovom mišljenju bio bliže pobjedi.

- Mislim da smo mi imali kvalitetnije šanse, Hajduk je imao neku vrstu dominacije, ali odgovorili smo na pravi način, imamo širinu i kvalitetu. Ne smijemo se samo zavaravati s ovom utakmicom, svjesni smo da ćemo se do kraja boriti za opsatanak, ali dobra igra mi govori da tu postoji pozitivan duh koji živi i koji treba održavati.

Ivan Pešić je nakon utakmice rekao kako je Akrapović donio neku novu energiju u momčad.

- Prije svega se želim zahvaliti kolegi Lokici koji je izuzetno fizički pripremio ekipu i koja je odlično odgovorila na ovaj način nogomet. Ja sam se postavio prema igračima kao jedan od njih, stao sam u svlačionicu i rekao im da mi samo možemo dobiti, izgubiti ne možemo ništa. Ne želim da mi igrači dolaze pognute glave i lošim mislima, to nas sve unazađuje i od toga nema ništa. Momci to shvaćaju i to sada samo treba održavati - zaključio je Akrapović.

Njegov kolega Joan Carrillo nije ostvario cilj, stoga je bio i mnogo nezadovoljniji nakon utakmice.

- Očekivao sam da nam neće biti lako, u prvom poluvremenu smo bili bolja momčad, međutim nismo uspjeli zatresti mrežu. U nastavku sam napravio nekoliko zamjena u namjeri da dođemo do pobjede, uveli smo Vlašića, Ercega, Saida, međutim Split je došao do vodstva, možda i teren nije bio u najboljem stanju pa lopta nije išla brzo... Pripremali smo se isključivo za pobjedu, ali osvojili smo samo bod. U nastavku moramo pobjeđivati.

Upitan je i zašto se Savvas često vraća između dva stopera.

- U drugom poluvremenu praktički je samo Savvas igrao zadnjeg veznog, zamijenili smo Vojkovića i Hamzu, nešto sam trebao promijeniti kako bi došlil do pobjede. Želio sam postići bržu transformaciju lopte. Moramo analzirati pogreške iz ove utakmice i odstraniti ih u sljedećima. Zadovoljan sam što je momčad od zadnjeg zvižduka jurišala po pobjedu, ali šteta što je nismo ostvarili - zaključio je trener Bijelih.

hr Sun Feb 19 2017 20:19:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Rijeka zadržala šest bodova prednosti svladavši Osijek sa 3:2

Vodeća momčad Prve HNL Rijeka u susretu je 21. kola kao gost svladala Osijek sa 3-2 (1-2), dok je u derbiju svetog Duje Split i Hajduk igrali 1-1 (0-0)

Junak pobjede Riječana bio je Franko Andrijašević koji je s dva gola u drugom poluvremenu zaostatak svoje momčadi pretvorio u važnu pobjedu u odličnom dvoboju punom preokreta.

Goste je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Gavranović (18), ali su Lopa (23) i Ejupi (30) do odmora donijeli prednost domaćima. No, u nastavku je na scenu stupio najbolji igrač lige Andrijašević koji je prvo u 56. minuti poravnao na 2-2 udarcem glavom da bi u 86. minuti izuzetno preciznim udarcem nogom sa 16 metara u sam donji lijevi kut Mikulićeva gola za važnu pobjedu Rijeke.

S ova tri boda Rijeka se vratila na šest bodova prednosti u odnosu na drugi Dinamo, koji je u subotu na svom terenu svladao Slaven Belupo sa 1-0. Rijeka sada ima 55, a Dinamo 49 bodova.

Pred 3.000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Gavranović (18), 1-1 Lopa (23), 2-1 Ejupi (30), 2-2 Andrijašević (56), 2-3 Andrijašević (85).

hr Sun Feb 19 2017 19:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

KRAJ Split - Hajduk 1:1: Crveni i Bijeli podijelili bodove u gradskom derbiju

Crvene je u vodstvo doveo Pešić, izjednačio je Erceg

Split i Hajduk odigrali su 1:1 u gradskom derbiju koji je odigran u Parku mladeži na početku proljetnog dijela sezone.

Nakon ne baš zanimljivog prvog poluvremenu, vidjeli smo nešto više prilika u drugom dijelu. Najprije je Dupovac u 52. minuti promašio okvir gola s dva metra, bila je to velika prilika Splita koja je otišla u nepovrat. Uzvratio je Futacs desetak minuta kasnije, ali Kukić je nogom obranio njegov udarac s 14 metara.

Zatim je Jakić odlično iz poluvoleja potegao s ruba kazenenog prostora, ali iskazao se i Stipica koji nije mogao ništa napraviti u 76. minuti. Tada je Jovanović, koji je tek ušao u igru, sjajnom loptom pronašao Pešića, ovaj je izašao sam pred vratara Bijelih i proslijedio loptu u mrežu.

Samo šest minuta kasnije Erceg je na asistenciju Vlašića glavom poravnao na 1:1, a do kraja susreta još je Tudor je pogodio gredu.

Split - Hajduk 1:1
Strijelci: Pešić - Erceg
SASTAVI:

RNK Split: Kukić, Maglica, Dupovac, Mikulić, Vasilj, Vidović (od 40. Jakić), Boljat, Tomičić, Pavlovski, Pešić, Ugrina (od 74. Jovanović)
Klupa: Bender, Kapetanović, Jukić, Vuković, Merajić

Hajduk: Stipica, Juranović, Nižić, Ćosić, Memolla, Savvas, Hamza (od 46. Vlašić), Vojković (od 62. Erceg), Tudor, Futacs, Ohandza (od 73. Said)
Klupa: Grbić, Kvesić, Kalik, Said, Ismajli

Tijek utakmice:
0- Polako se pune tribine Parka mladeži, uvjeti su idealni za igru i očekujemo dobru predstavu gradskih rivala u večerašnjem derbiju.
1 - Utakmica je počela
5 - Prekršaj za Split na 23 metra, srušen je Marko Pavlovski.
6 - Slobodan udarac izveo je Mikulić, bio je to solidan pokušaj, ali siguran je Dante Stipica
8 - Gotovo identična situacija na suprotnoj strani, srušen je Tudor i sudac Pajač je dodijelio slobodan udarac za Bijele. Odlično je tukao Hamza, u sami desni kut, ali Kukić je sjajno reagirao, ispružio se i odbio loptu u prvi korner na utakmici
15 - Pešić je pucao s ruba kaznenog prostora, međutim nije bilo snage u tom udarcu pa je Stipica bez problema uhvatio loptu
16 - Korner za Hajduk. Futacs je bio najviši u skoku, tukao je glavom, ali lopta je otišla malo pored vratnice
19 - Najbolja prilika na utakmici. Tudor je izveo slobodan udarac iskosa, opet je najviši Futacs koji glavom s nekih 10 metara pokušava pogoditi suprotni kut, međutim lopta je prohujala pored gola
22 - Hamza se poskliznuo i izgubio loptu u opasnoj zoni, Pavlovski je uzeo loptu, prolijedio u prostor za Ugrinu, ali napadač Crvenih bio je u zaleđu
27 - Žuti karton dobio je Dupovac. To mu je treći i trener Akrapović ga neće imati na raspolaganju u sljedećem kolu
31 - Vojković je lijepo prošao po desnoj strani, sjurio se u kazneni prostor, ali nije na kraju uspio pronaći nikoga u sredini
37 - Prvi žuti karton u redovima Hajduka dobio je Ćosić koji je vrlo neoprezno startao na Vidovića. Veznjak Crvenih ostao je ležati na travnjaka i pitanje je hoće li moći nastaviti
40 - Vidović ne može nastaviti, umjesto njega u igru je ušao Jakić
43 - Veliku priliku propustio je Ivan Pešić. Tomičić je driblingom slomio Memollu, zatim sjajno ubačajem pronašao Pešića na drugoj stativi, ovaj je tukao glavom s nekih 8 metara, ali lopta je izgubila na jačini udarivši o tlo i Stipica je bez problema otklonio opasnost za Bijele
45 - Igrat će se minuta sudačke nadoknade
45+1 - Završilo je prvo poluvrijeme
46 - Počelo je drugo poluvrijeme. Imamo jednu promjenu u sastavu Hajduka, Nikola Vlašić je ušao umjesto Hamze
51 - Prvi korner za Split, Pešić je za trenutak pobjegao obrani Hajduka, ali Nižić je uspio očistiti ispred njega
52 - Što je sada propustio Dupovac. Pavlovski je ubacio iz kuta, Mikulić glavom prenio loptu na drugu stativu odakle je Dupovac s dva metra nogom pucao preko gola. Malo ga je ta lopta iznenadila i propustio je daleko najveću priliku utakmice
54 - Imao je Split još dva uzastopna kornera, ali obrana Bijelih sada je uspješno otklonila opasnost ispred svojih vrata
60 - Pešić je sada zatresao mrežu gostiju nakon proigravanja Pavlovskog, međutim bilo je zaleđe i neće biti ništa od tog pogotka
62 - Druga promjena u redovima Hajduka, Erceg je ušao umjesto Vojkovića
65 - Još jedan odličan pokušaj Splita. Pavlovski je ubacio na pet metara, Pešić je bio u naletu, ali zakasnio je za korak
69- Lijepo se sada Futacs izborio za udarac na nekih 14 metara, bio je to vrlo opasan pokušaj, ali Kukić brani nogom i spašava svoju momčad
72 - Dobar pokušaj Jakić poluvolejem sa 17 metara, išlo je to pod samu gredu, ali Stipica uspijeva odbiti u korner
73 - Treća izmjena kod Bijelih, ulazi Said umjesto Ohandze
74 - Druga promjena kod Crvenih, Jovanović je ušao umjesto Ugrine
76 - GOL 1:0 Pešić! U svom prvom dodiru Jovanović je poslao sjajnu asistenciju za Pešića koji je izbio pred Stipicu i mirno poslao loptu pored njega
79 - Mogao je Erceg na drugoj strani vratiti stvari na početak ali njegov udarac s nekih desetak metara prošao je pored vrata
82 - GOL 1:1 Erceg! Vlašić je poslao odličan ubačaj s lijeve strane, Erceg je bio najviši u skoku i glavom s deset metara pogodio pored nemoćnog Kukića
83 - Vuković je dobio žuti karton
85 - Tudor je pogodio gredu nakon ubačaja Ercega. Imao je Split sad mnogo sreće u ovoj situaciji
89 - Još jedna dobra prilika za Bijele, Erceg i Sid su malo zasmetali jedan drugome, tukao je Said, ali Kukić je uspio odbiti u korner
90 - Igrat će se još tri minute dodanog vremena
90+3 - Sudac Pajač označio je kraj susreta, Split i Hajduk podijelili su bodove u Parku mladeži.

hr Sun Feb 19 2017 16:47:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.