Drama u Šibeniku: Jurić u 119. minuti donio Hajduku prolaz u četvrtfinale Kupa

Velika dominacija Bijelih na Šubićevcu okrunjena tek na kraju drugog produžetka
Hajduk je slavio na Šubićevcu protiv Šibenika nakon produžetaka sa 2:1 i tako izborio četvrtfinale Hrvatskog kupa. Prolaz Bijelima donio je Stanko Jurić pogotkom u 119. minuti utakmice. Prethodno je Šibenik poveo već u 13. minuti kada je autogol postigao Ivanovski. Dugo je stajao taj rezultat unatoč dominaciji Bijelih, preko 20 udaraca i kornera, činilo se da Narančasti idu dalje, ali onda se ukazao Said i pogodio mrežu odličnog Labrovića u 87. minuti. Nastavio je Hajduk dominirati i u oba produžetka, a plod toga je pobjednički pogodak Jurića. Četvrtfinalni parovi Kupa odredit će se ždrijebom u utorak 6. studenoga u podne, a igra se 5. prosinca.

U 7. minuti Ampem je došao do malo prostora, snažno je pucao s 13 metara iskosa, ali Blažević je odbio loptu u korner nakon vrlo neugodnog udarca napadača Šibenika. Najgori igrač Bijelih danas, Fran Tudor, je u 13. minuti napravio prekršaj na Malešu na desnoj strani kaznenog prostora. Oštro je ubacio mladi Bulat, a Ivanovski je glavom loptu skrenuo u svoju mrežu za vodstvo Narančastih od 1:0.

Pokušao je Jradi u 21. minuti sa 16 metara iskosa, bio je to dobar udarac, ali na mjestu je vratar Šibenika, 19-godišnji Labrović. Nedugo nakon toga, dvije prilike za Bijele. Ubacio je najprije Jradi iz slobodnog udarca, Lopez je pucao s 12 metara, lopta je zapela u bloku i došla do Jaira koji tuče iz još bolje situacije, ali Vukorepa s gol linije spašava čisti pogodak. Nakon ubačaja iz kornera, glavom su pucali Jairo i Ivanovski, ali oba puta brani odlični Labrović.

Malo je nedostajalo da Bijeli u 38. minuti izjednače.
Pandža nije na vrijeme ispucao jednu loptu koju mu pred vratima krade Ivanovski i puca iz prve, međutim vratar Labrović je još jednom pravovremeno reagirao i obranio udarac Hajdukovog napadača. Na kraju prvog dijela odlično ubacivanje Fomitschowa za Jaira koji glavom tuče s 12 metara, ali lopta odlazi malo pokraj vrata.

Zbog ozljede, na poluvremenu u svlačionici ostao je Tudor, a umjesto njega ušao je Said. Šibenik prvi prijeti u nastavku. Ampem je sada pobjegao obrani Bijelih, Juranović mu je bio na leđima, ali uspio je napadač Šibenika uputiti udarac s ruba šesnaesterca, prošlo je pored vrata. Velika prilika za Hajduk u 52. minuti. Ubačaj na lijevu stativu došao je do Ivanovskog koji je bio u idealnoj poziciji na šest metara, ali teško je povjerovati da ovo nije zabio, njegov udarac glavom otišao je pored vrata. Pecolaj je u 59. minuti dobio drugi žuti karton te je domaća momčad ostala s igračem manje.

Dobro je pucao Lopez u 72. minuti sa 14 metara nakon jednog odbijanca, bila je to lopta koja je bježala od vratara, ali prošlo je tik uz lijevu vratnicu. Dvije minute nakon toga velika prilika za Bijele. Juranović je ubacio iz kuta, Said je pucao glavom, lopta se odbila od travnjaka, a sjajni Labrović je vršcima prstiju uspio izbaciti u novi korner. U 75. minuti još jedna velika prilika za Hajduk. Said je izbjegao zaleđe, krenuo je sam prema vratima Šibenika iz svoje polovice, pucao je s 13 metara, ali Labrović u padu nogom odbija u korner. Labrović brani i udarac Gyurcsa u 78. minuti s 14 metara. Kendeš je pomeo Caktaša u 78. minuti, odvezla je Miju hitna u bolnicu a umjesto njega ušao je Palaversa. U 80. minuti udarac Gyurcsa iz slobodnjaka s 25 metara išao je pod gredu, ali još jednom na visini zadatka je Labrović koji odbija loptu u korner.

Konačno su Bijeli izjednačili u 87. minuti. Velika greška Kendeša koji je pokušao izbiti jednu loptu iz svog šesnaesterca, lopta je došla samo do Saida koji iz voleja s 14 metara probija Labrovića. Tukao je Said u 92. minuti sa 17 metara, išlo je to preko vrata, ali Labrović je dotaknuo loptu pa će Hajduk imati priliku iz kornera. Pucao je Jairo nakon ubačaja iz kuta, opet brani Labrović. Malo nakon toga, Lopez je poslao dugu loptu koju Jurić glavom prenosi za Jaira, Brazilac je prsima primirio za Saida čiji udarac s 15 metara odlazi preko vrata. U 96. minuti opet prilika za Bijele, nakon udarca iz kuta ubacio je Jairo na drugu stativu, zatim je lopta odbijena do Palaverse čiji udarac s ruba kaznenog prostora odbija Labrović, ali samo do Saida čiji udarac s 12 metara zapinje u bloku. Odmah nakon toga oglasio se sudac Mlakar. Regularni dio utakmice završio je rezultatom 1:1 te se krenulo u produžetke.

Odmah na početku sijeva sa svih strana prema vratima Labrovića. Pucao je sada Palaversa te pogodio vratnicu, zatim je pucao Jairo, ali opet Vukorepa odbija. Zatim u nastavku Jairo tuče iz poluvoleja, ali lopta odlazi preko vrata. U 101. minuti velika gužva pred vratima Šibenika. Jairo je primio jedan ubačaj, pucao je s 12 metara, lopta je zapela u bloku i odbila se do Ivanovskog čiji udarac iskosa pogađa Saida koji je bio u zaleđu.

Said je u 103. minuti pucao glavom s ruba kaznenog prostora, Labrović je vršcima prstiju odbio u korner. Pri izvođenju kornera Juranović je pogođen nepoznatim predmetom u glavu. Početkom drugog produžetka Palaversa je pokupio loptu na 16 metara nakon odbijanca, pucao je iz sjajne pozicije, ali ravno u Labrovića koji odbija njegov udrac do Pandže koji u padu čisti opasnost ispred svojih vrata. Minutu prije kraja Hajduk je došao do vodstva. Nakon ubačaja iz kornera odbijanac dolazi do Palaverse koji vraća na rub kaznenog prostora, Ismajli šalje na desnu stranu za usamljenog Jurića koji silovitim udarcem s 13 metara trese mrežu domaće momčadi.

Šibenik: Labrović, Pecolaj, Blaić, Pandža, Kendeš, Kukec, Ampem (od 73' Okechukwu), Maleš (od 84' Musa, od 118' Celić), Vukorepa, Bulat (od 99' Barišić), Roca.

Hajduk: Blažević, Juranović, Ismajli, Lopez, Fomitschow, Jurić, Caktaš (od 80' Palaversa), Jradi (od 67' Gyurcso), Tudor (od 46' Said), Jairo (od 113' Kovačević), Ivanovski.
hr Wed Oct 31 2018 18:54:54 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Na Poljud stiže napadač vrijedan 30 milijuna eura?

Monaco je spreman 'riskirati' i igrača vrijednog čak 30 milijuna eura poslati na Poljud, u redove Hajduka
Talijanski su mediji u subotu ponudili pravu senzaciju vezanu uz Hajduk! Tuttomercato navodi kako bi već sljedećeg tjedna na Poljud trebao stići Pietro Pellegri (18), napadač za kojeg je Monaco prošle zime Genoi platio čak 30 milijuna eura. - prenosi tportal

No, mlađahni Pietro Pellegri nije se uspio nametnuti u momčadi Monaca, a posebno se neće naigrati sada kad se 'kneževi' doslovno bore za goli prvoligaški život.

Osamnaestogodišnji se napadač mučio i s ozljedama te ga je novi trener 'kneževa' Thierry Henry prebacio u drugu momčad Monaca. No, njemu se to nikako nije svidjelo pa je zatražio da ga klub pošalje na posudbu.

Pellegri je najmlađi strijelac u povijesti Serie A koji pokušava oživjeti svoju kratku profesionalnu karijeru, a da bi stigao na Poljud trebalo bi se poklopiti nekoliko transfera. Priča je pomalo zamršena jer za njegov bi dolazak u Monaco prvo trebao stići naš Nikola Kalinić. Prema tim kombinacijama bi Alvaro Morata napustio Chelsea zbog dolaska Gonzala Higuaina i otišao u Atletico Madrid. Tu onda više u momčadi 'rojiblancosa' ne bi bilo mjesta za Kalinića za kojeg se već ranije zainteresirao Monaco. Posebice ako kneževinu odluči napustiti i Radamel 'El Tigre' Falcao.

A u cijeloj toj priči Monaco je spreman 'riskirati' i igrača vrijednog čak 30 milijuna eura poslati na Poljud, u redove Hajduka, kako bi 'živnuo' i ponovno počeo zabijati.

Realno, Hajduku je klasični napadač neophodan, momčad Siniše Oreščanina imala je velikih problema s efikasnošću tijekom prvog dijela sezone.

Radi o igraču čiji je ukupni transfer bio čak 30 milijuna eura, te bi bio najskuplji aktivni igrač Hajduka u povijesti. A to nije mala stvar... - piše tportal

hr Sat Jan 19 2019 16:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen u drugoj pripremnoj utakmici

Na igralištu Rixos Royal u Beleku bolja je bila pretposljednja momčad švicarske lige
U drugoj pripremnoj utakmici u turskoj Hajduk je poražen od švicarskog Grasshoppera 1:0. Jedini strijelac bio je Kamber u 81. minuti. Sljedeću utakmicu Bijeli igraju za tri dana, a zanimljivo da u posljednja četiri dana turskih priprema Hajduk će odigrati tri utakmice. Najprije s ukrajinskim Šahtarom iz Donjecka (22.1.), zatim s mađarskim Ujpestom (24.1.) te pretposljednjeg dana boravka u Turskoj s bjeloruskim Šahtjorom iz Saligorska (25.1.).

Hajduk: Blažević, Tudor, Ismajli, Mikulić, Bradarić, Hamza, Nejašmić, Gyurcso, Caktaš, Jairo, Kalik.  Od 46. minute: Ljubić, Fomitschow, Palaversa; od 63. minute: Borja Lopez, Blagaić , Šego, Batarelo, Delić, Jurić, Sahiti, Bašić, Fomitschow, Vušković.

Grasshopper: Linder, Rhyner, Djuricin, Malle, Ajeti, Holzhauser, Pušić, Diani, Bajrami, Arigoni, Gjorgjev.
hr Sat Jan 19 2019 15:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Preminuo bivši trener Hajduka Ivan Vucov

Kratko je trenirao Bijele, ali ostaje upamćen kao trener koji priznaje samo red, rad i disciplinu
Hajdučka obitelj jutros je ostala bez još jednog svog člana. U Bugarskoj je jutros preminuo bivši trener Hajduka Ivan Vucov

Bio je poznati bugarski internacionalac koji je u Hajduku bio kratko, ali je ipak ostavio trag na Poljudu.
Ivan Vucov rođen je 14. prosinca 1939. godine u bugarskom Gabrovu, u kojem je nekoliko godina igrao nogomet u jednom nižerazrednom klubu. Nakon završetka vojnog roka dvije godine igrao je za momčad Trakije. Potom, kao vrlo zapažen i perspektivan igrač, odlazi u Sofiju u kojoj je punih deset godina bio jedan od najboljih igrača Levskog. Na kraju svoje igračke karijere bio je godinu dana član Akademika. Kao reprezentativac Bugarske nastupio je na Svjetskom prvenstvu u Engleskoj 1966. godine.

Ivan Vucov trenirao je Hajduk većim dijelom prvenstvene sezone 1987./88., odnosno od drugog kola pa sve do četiri kola prije kraja, kada ga je na klupi bijelih zamijenio njegov najbliži suradnik Luka Peruzović

Sahrana Ivana Vucova bit će u Bugarskoj.
hr Fri Jan 18 2019 14:28:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.