Ovaj klub izdvaja najviše za plaće nogometaša

Od igrača najviše zarađuju trenutačno dva najbolja nogometaša svijeta Portugalac Cristiano Ronaldo i Argentinac Lionel Messi

Engleski prvoligaš Manchester United izdvaja najviše novca za plaće nogometaša s prosjekom od 6,5 milijuna eura pojedinačno na godišnjoj razini, podaci su iz istraživanja kojeg je obavio "Global Sports Salary Survey".

Odmah iza Uniteda je španjolski prvak Barcelona sa 6,3 milijuna eura, a slijede je Manchester City sa šest milijuna, Real Madrid, Chelsea, PSG i minhenski Bayern.

Od igrača najviše zarađuju trenutačno dva najbolja nogometaša svijeta Portugalac Cristiano Ronaldo i Argentinac Lionel Messi i to svaki po 21,5 milijuna godišnje, treći je velški reprezentativac i član Reala Gareth Bale sa 20 milijuna, a među pet su još Brazilac Hulk (17,8 miliona) koji igra u Kini i Paul Pogba (16,5)koji je ove godine u ljetnom prijelaznom roku za rekordan iznos od 105 milijuna eura prešao iz Juventusa u Manchester United.

Što se tiče liga, najviše se za plaće nogometaša izdvaja u engleskoj Premier league,  prosječno od 2,7 milijuna eura po sezoni, a zatim slijede španjolska Primere (1,4 milijuna), talijanska Serie A (1,25 milijuna ) i njemačka Bundeslige (1 milijun).

hr Sun Nov 13 2016 14:33:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Odmaknuli na vrhu ljestvice: Real Madrid slavio protiv Malage

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u 19. kolu Primere na svom Bernabeu Malagu s 2-1 i odvojili se od pratitelja na vrhu ljestvice

Real je do pobjede došao vrlo teško, Malaga je u prvom poluvremenu pogodila vratnicu kod rezultata 0-0, a ponovno je spasitelj "Kraljevskog kluba" bio Sergio Ramos s dva gola u 35. i 43. minuti. U drugom dijelu je za Andalužane smanjio Juanpi u 63. minuti, dok se pošteno ispromašivao najbolji igrač svijeta Cristiano Ronaldo.

Luku Modrića je u 78. minuti zamijenio Mateo Kovačić.

U ranije odigranom susretu 19. kola Espanyol je kod kuće slavio protiv Granade s 3-1. Pogotke su za domaćine dali Jose Antonio Reyes (11), Pablo Piatti (32) i Marc Navarro Ceciliano (48), dok je strijelac za Granadu bio  Andreas Pereira (22).

Real vodi s 43 boda ispred Seville (39) i Barcelone (38), dok je Malaga ostala 13. s 21 bodom.

hr Sat Jan 21 2017 19:21:57 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pogodak Kramarića u pobjedi Hoffenheima

Kramarić je ušao u igru u 46. minuti, a u 64. je postigao drugi gol na utakmici, a svoj četvrti u sezoni
Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je gol za gostujuću pobjedu svog Hoffenheima kod Augsburga (0-2) u 17. kolu Bundeslige, prvom nakon zimske stanke.

Kramarić je ušao u igru u 46. minuti, a u 64. je postigao drugi gol na utakmici, a svoj četvrti u sezoni. Hoffenheim nastavlja s čudesnim igrama u ovom prvenstvu, jedina su neporažena momčad i na trećem su mjestu s 11 bodova manje od lidera Bayerna.

Borussia Dortmund je u gostima slavila kod Werdera s 2-1 i izbila na četvrto mjesto. Schuerrle je već u 5. minuti doveo Borussiju u vodstvo, u 30. je isključen igrač Werdera Drobny, no momčad iz Bremena je uspjela izjednačiti preko Bartelsa (59). Pobjedu je "žuto-crnima" donio Piszczek u 72. minuti.

Schalke je tek golom Burgstallera u sudačkoj nadoknadi pobijedio Ingolstadt s 1-0, a Wolfsburg je kod kuće pobijedio HSV s 1-0 golom Maria Gomeza (83).

Kasnije igraju Leipzig i Eintracht.

hr Sat Jan 21 2017 19:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nogomet: Njemačka želi EURO 2024

Njemački nogometni savez (DFB) objavio je u petak da će se kandidirati za domaćinstvo Europskog prvenstva 2024. godine.

Njemačka je zadnji puta bila domaćin EURA 1988. godine, a 18 godina kasnije je ugostila Svjetsko prvenstvo. Nijemci će službenu kandidaturu podnijeti 3. ožujka, a konačna odluka o domaćinu bit će poznata u rujnu 2018. godine.

"EURO 2024 bi pomogao njemačkom, ali i europskom nogometu. Imamo najbolju infrastrukturu, a imamo i deset savršenih stadiona. Znamo kako organizirati tako velike događaje, a vjerujem da i svi navijači jedva čekaju doći u Njemačku osjetiti naše posebno ozračje", kazao je predsjednik DFB-a Reinhard Grindel.

Interes za domaćinstvo EURA 2024 iskazuju i Skandinavci zajedničkom kandidaturom Finske, Danske, Norveške i Švedske. Sljedeći EURO 2020. godine igrat će se u čak 13 zemalja, a polufinale i finale će se igrati na Wembleyju.

hr Sat Jan 21 2017 18:48:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lewandowski donio Bayernu pobjedu u sudačkoj nadoknadi

U prvoj utakmici 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva, prvog nakon zimske stanke prvak Bayern je preokretom kao gost svladao Freiburg sa 2-1 (1-1).

Domaći su poveli golom Haberer (4), a preokret je gostima s dva gola donio Lewandowski (35, 90+1).

Vodeći Bayern sada ima 42 boda, šest više uz utakmicu više od drugog RB Leipziga, dok je Freiburg osmi sa 23 boda.

hr Fri Jan 20 2017 23:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.