Nica preuzela vodstvo u Francuskoj

U posljednjem susretu 13. kola francuskog nogometnog prvenstva Nica je na gostovanju pobijedila St Etienne 1-0 i preuzela vodstvo

Pogodak odluke zabio je Eyserric u 63. minuti.

U ranije odigranom susretu Marseille je teškom mukom slomio Caen 1-0, a strijelac je bio Rolando u 81. minuti.

Guingamp i Bordeaux su odigrali 1-1. Gosti su vodili 1-0 i imali kazneni udarac koji je u 78. minuti promašio Jeremy Menez. Kazna je stigla u sudačkoj nadoknadi kada je Jimmy Briand zabio za 1-1.

Na ljestvici vodi Nica sa 32 boda, dok Monaco i PSG imaju po 29 bodova

hr Sun Nov 20 2016 23:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ausilio: Ne možemo ni zamisliti Inter bez Perišića

Milanski Inter nema namjeru ovog ljeta prodati Ivana Perišića (28), istaknuo je sportski direktor kluba Piero Ausilio komentirajući interes tri engleska velikana za hrvatskog reprezentativca, objavili su u ponedjeljak britanski mediji.

Perišića, koji je ove sezone upisao sedam golova i šest asistencija u svim natjecanjima, u svojim redovima žele vidjeti Chelsea, Manchester United i Liverpool.

- Perišić je dio velikog projekta i ne želimo prodavati naše najbolje igrače. Ne možemo ni zamisliti Inter bez njega, a mislim da ni Perišić nema namjeru otići - kazao je Ausilio.

Perišić je stigao u Inter u ljeto 2015. iz njemačkog Wolfsburga, a vrijednost transfera bila je 16 milijuna eura. Ugovor s Interom veže ga do ljeta 2020. godine, ali zbog odličnih igara u talijanskom klubu i dresu hrvatske reprezentacije posljednjih godinu dana često se pojavljuju medijska nagađanja o odlasku u englesku Premier ligu.

hr Mon Feb 20 2017 19:19:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Genoa smijenila Ivana Jurića nakon uvjerljivog poraza od Pescare

Mladi spliltski stručnjak je smijenjen s klupe talijanskog prvoligaša
Uvjerljivi poraz od Pescare presudio je hrvatskom treneru Ivanu Juriću koji je sinoć smijenjen, a naslijedit će ga Andrea Mandrolini

Trenoutno šesnaestoplasirana Genoa je poražena s visokih 5:0 od Pescare, a bijesni navijači su dočekali klupski autobus tražeći smjene. Uprava kluba je vrlo brzo reagirala smjenom Jurića i postavljanjem domaćeg stručnjaka na njegovo mjesto.

Jurić je na klupu Genoe došao prošle godine nakon što je s Crotoneom izborio ulazak u Seriju A. Na početku sezone zabilježio je nekoliko izvrsnih rezultata, ali u posljednjih devet kola upisao je čak sedam poraza što je glavni razlog za njegovu smjenu.

hr Mon Feb 20 2017 10:07:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Francuska: Paris SG - Toulouse 0:0

Francuski nogometni prvak Paris SG u posljednjem susretu 26. kola na svom Parku prinčeva nije uspio probiti "bunker" Toulousea pa je susret završio 0-0

Samo pet dana nakon što je sa čak 4-0 svladala Barcelonu u Ligi prvaka pariška je momčad napravila veliki kiks u nastojanju da dostigne vodeći Monaco. Drugi PSG sada ima 56 bodova, kao i treća Nice, dok im Monaco bježi tri boda. Toulouse je osmi sa 34 boda.

U ranije odigranim dvobojima u nedjelju domaćini su bili stopostotni, Bordeaux je svladao Guingamp sa 3-0, Montpellier je protiv Saint-Etiennea slavio sa 2-1, a Lyon protiv Dijona sa 4-2.

hr Sun Feb 19 2017 23:52:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Italija: Roma - Torino 4:1

Nogometaši Rome s uvjerljivih su 4-1 svladali Torino na rimskom Olimpicu u utakmici 25. kola talijanskog prvenstva te tako ostali na drugom mjestu sa sedam bodova zaostatka za vodećim Juventusom

Već u 10. minuti Edin Džeko je doveo Romu u vodstvo, a sedam minuta poslije Salah je udvostručio prednost domaćih. Treći gol za Romu postigao je Paredes u 65. minuti. Lopez je u 84. minuti smanjio zaostatak Torina, a konačnih 4-1 preciznim udarcem s 16 metara postavio je Radja Nainggolan u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Utakmicom Milana i Fiorentine u nedjelju (20.45 sati) će biti zaključeno 25. kolo.

hr Sun Feb 19 2017 21:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.