IZ DRUGOG KUTA: Minimalne pobjede Urugvaja, Portugala i Španjolske za nove bodove

Minimalne pobjede trebale su Urugvaju, Portugalu i Španjolskoj da upišu tri boda u drugim susretima doigravanja u skupinama. Rusija i Urugvaj prvi su koji su osigurali nastup u osmini finala, a nakon susreta u ponedjeljak kući se Saudijska Arabija i Egipat..

URUGVAJ 1-0 SAUDIJSKA ARABIJA (SKUPINA A)

Urugvaj je u drugoj utakmici drugog kola skupine A pobijedio Saudijsku Arabiju te tako prošao u osminu finala nakon što je to jučer učinila i Rusija pobjedom protiv Egipta.

Tek dva pogotka bila su dosta Urugvaja da osvoji maksimalan broj bodova i osigura nastavak natjecanja – pogodak Gimeneza u posljednjoj minuti protiv Egipta te Suarezov s Saudijskom Arabijom nakon pogreške vratara Saudijaca.

Presudna minuta bila je 23. - u istrčavanju saudijski vratar Al-Owais potpuno je promašio loptu koja je potom pala ravno na nogu Suarezu kojemu pak nije bilo teško s pet metara poentirati za vodstvo, a na kraju i pobjedu svoje momčadi.

Tek je ta akcija bila opasna u prvom dijelu kod Urugvajaca.

Ipak, samo šest minuta kasnije Al-Shahrani ubacuje s lijevog boka, ali Babhir s pet,šest metara prebacuje vrata pa ostaje rezultat postavljen od prije par minuta ranije.

Drugi dio u „brzinu niže“ ubacili su Urugvajci te čuvali prednost, ali i pokušavali u nekoliko navrata u cilju da podebljaju rezultatski plus. Tako je u 62. minuti Sanchez iz blizine promašio glavom, a Cavani, nakon što je podmetnuo glavu i promijenio smjer kretanja jedne lopte, šalje ju tik uz desnu vratnicu.

S maksimalnim brojem bodova u osminu finala prošli su Rusija i Urugvaj, a dvoboj na Samari u ponedjeljak odlučit će s koje pozicije će koja reprezentacija u nastavak natjecanja. Tek za prestiž igrat će Saudijska Arabija i Egipat u Volgogradu jer bez bodova u prijašnjim utakmicama idu poslije te utakmice kući.

POREDAK (SKUPINA A):

1. RUSIJA                            2  0  0  8:1            6

2. URUGVAJ                       2  0  0  2:0            6

3. EGIPAT                            0  0  2  1:4            0

4. S.ARABIJA                      0  0  2  0:6            0

PORTUGAL 1-0 MAROKO (SKUPINA B)

Minimalna pobjeda bila je dovoljna i Portugalu da uzme tri boda i kući sa Svjetskog prvenstva torpedira Maroko.

Dok su Bernardo Silva i Joao Moutinho kombinirali tko će iznijeti loptu nakon udarca iz kuta, Ronaldo je uspio izmaknuti pozornosti Da Coste te bez problema s pet metara poentirao iza nemoćnog marokanskog vratara El Kajouia.

Ronaldo je tako nastavio rapsodiju iz prve utakmice kad je hattrickom protiv Španjolske donio remi, a bio mu je ovo već četvrti pogodak u dresu Portugala. Postao je ovim pogodkom i rekorder po broju postignutih pogodaka za reprezentaciju te svojim 85. golom pretekao legendarnog Mađara Ferenca Puskasa koji je 84 puta bio strijelac u dresu Mađarske.

Iako puno bolji suparnik, Maroko nije uspio iskoristiti niti jednu akciju pa su pognutih slava s terena u Moskvi otišli kući s minimalnim porazom od Portugala koji će potvrdu prolaska u nastavak natjecanja tražiti u ponedjeljak kod Irana na stadionu Saransk.

IRAN 0-1 ŠPANJOLSKA (SKUPINA B)

Siromašan i negledljiv prvi dio s tek jednim šutem Španjolaca i tek dva od strane Irana, ali bez preciznosti za podosta loših prvih 45 minuta.

Ipak, stvari su se okrenule potpuno drukčije u drugom dijelu. Trebalo je Španjolcima samo četiri minute nakon sudčeva zvižduka da prorade nišanske sprave – Pique je, nakon udarca iz kuta, pucao sa desetak metara, ali je njegov pokušaj blokirala iranska obrana da bi samo minutu kasnije odlično reagirao iranski vratar Beiranvand na šut Busquets.

Ipak, u 54. minuti su Španjlolci poveli - Iniesta je gurnuo loptu prema Diegu Costi koji se u prijemu lopte na rubu kaznenog prostora počeo okretati prema vratima. S desne strane mu je u tom trenutku prišao Rezaeian i pokušao izbiti loptu, ali nakon što je izbio pogodio je Costu u koljeno od kojeg se lopta neobranjivo odbija u donji desni kut mreže Irana.

U 63. minuti zabio je i Iran preko Ezatolahija, ali je glavni sudac Andres Cunha, nakon konzultacije s pomoćnicima u VAR-centru, opravdano poništio pogodak zbog zaleđa.

Mogli su Španjolci ipak i podebljati prednost, ali šest udaraca u okvir nisu bili dovoljno precizni za dodatni plus rezultatskog aspekta.

POREDAK (SKUPINA B):

1. PORTUGAL                    1  1  0  4:3            4

2. ŠPANJOLSKA                  1  1  0  4:3            4

3. IRAN                                1  0  1  1:1            3

4. MAROKO                        0  0  2  0:2            0

hr Thu Jun 21 2018 08:26:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

HNS šalje 12 dresova svjetskih doprvaka spašenim tajlandskim dječacima

Hrvatski nogometni savez odlučio je poslati reprezentativne dresove mladićima koji su na Tajlandu proživjeli životnu dramu

Po povratku hrvatske nogometne reprezentacije sa Svjetskog prvenstva u Rusiji, Hrvatski nogometni savez i predsjednik Davor Šuker donijeli su odluku o slanju 12 dresova novopečenih doprvaka mladim nogometašima s Tajlanda, koji su krajem lipnja zbog monsunske kiše ostali zarobljeni u pećini.

Dječaci u dobi između 11 i 16 godina i njihov trener čekali su spašavanje više od dva tjedna, a konačna je operacija izvlačenja trajala tri dana, pri čemu je jedan spasitelj izgubio život.

Hrvatskom nogometnom savezu drago je da se mladi nogometaši dobro oporavljaju te im daruje dresove u znak pažnje za tešku situaciju koju su proživjeli, kao nastavak pružene podrške iskazane čim se nesreća dogodila.

hr Wed Jul 18 2018 20:36:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Na turniru Sinjskih Maligana danas na rasporedu pet susreta šesnaestine finala

Turnir Sinjskih Maligana ušao je u nokaut fazu. Sinoć su na igralištu pored Kina odigrane četiri utakmice, a ništa manje zanimljivo neće biti niti večeras kada je na rasporedu još pet susreta šesnaestine finala...

Zanimljivo je bilo u utorak kada su nastavljene s odigravanjem utakmice šesnaestine finala jubilarnog turnira „Sinjski Maligani 2018.“. U prvoj utakmici je ekipa Kućerin bila bolja s 4-2 od ekipe Midera studio vez, a uvjerljiva je bila i ekipa Garaža Pujanke koja je pobijedila rezultatom 4-1 Galiće i Periće. Ekipa domaćin, Kritični Sinjski Maligani poraženi su od Obrta Alka s 4-1 da bi potpuno nadigrala, u posljednjem susretu, ekipa Donji Bitelić Jazavce.

Turnir se nastavlja danas utakmicama od 20 sati, a na rasporedu je još pet susreta šesnaestine finala. Iz kluba navijača rekli su kako će još sutra biti odigrane tri utakmice šesnaestfinalne faze, a odmah se turnir nastavlja u petak utakmicama četvrtfinala te jednom zaostalom utakmicom šesnaestine finala.