Hajduku novčana kazna, Dinamo jednu utakmicu bez gledatelja na sjevernoj tribini

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio je odluke po prijavama službenih osoba s utakmica 33. kola HT Prve lige
Zbog upaljenih 15 baklji i 3 topovska udara među pripadnicima navijačke skupine Torcida na sjevernoj tribini stadiona za vrijeme odigravanja utakmice Hajduk-Slaven Belupo, HNK Hajduk je zbog prekršaja iz članka 67. DP HNS-a kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 25. 000 kuna.

Na utakmici Rijeka-Dinamo pripadnici navijačke skupine BBB smješteni na južnoj tribini u 6., 35. i 81. minuti pjevali su tekst neprimjerenog i neprihvatljivog sadržaja kažnjiv po članku 88. DP HNS-a. Kako se radi o ponovljenom prekršaju, GNK Dinamo je kažnjen odigravanjem prve slijedeće prvenstvene ili kup utakmice (nakon konačnosti odluke) bez prisutnosti gledatelja na sjevernoj tribini Stadiona Maksimir i novčanom kaznom u iznosu od 10.000 kuna.
hr Wed May 15 2019 14:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen na Maksimiru, Caktaš najbolji strijelac lige!

Sezonu su Bijeli završili na četvrtom mjestu
U posljednjem kolu HNL-a Dinamo je na Maksimiru pred 15 000 gledatelja sa 3:1 pobijedio Hajduk. Ravnopravni i vrlo dobri prvi dio derbija Dinamo je ipak okončao s prednosti, Hajrović je pogodio u 20. minuti za 1:0 nakon greške Lopeza. Početak drugog dijela donio je dva pogotka Gavranovića čime je Dinamo došao do nedostižne prednosti. Rezultat je do kraja smanjio Caktaš koji je tim pogotkom došao do titule najboljeg strijelca lige, postigao je Mijo ukupno 19 pogodaka ove sezone u HT Prvoj ligi. Ovim porazom i pobjedom Osijeka protiv Intera, Hajduk je sezonu završio na četvrtom mjestu što znači da se u europska natjecanja uključuju od prvog pretkola i da prvu utakmicu igraju već 11. srpnja.

Prvu ozbiljnu priliku vidjeli smo u 7. minuti. Hajrović je snažno tukao s 20 metara u sami lijevi kut, Posavec je napravio paradu i odbio u korner. Dobra prilika u 9. minuti za Hajduk nakon udarca iz kuta kojeg je izveo GyurcsoNejašmić je bio najviši u skoku, ali bila je to malo previsoka lopta za njega, uspio je samo okrznuti, međutim došlo je do Jurića koji također glavom puca s 13 metara - malo pored vrata. U 19. minuti velika prilika za Hajduk. Gyurcso je krenuo sam na Stojanovića, prošao ga je i pucao iskosa, ali obranio je to Livaković

Poveo je Dinamo s 1:0 pogotkom Hajrovića u 20. minuti. Oštar ubačaj s desne strane za Gavranovića odbio je Posavec, Lopez je pokušao izbiti, ali u stilu najvećeg amatera te je predao loptu igračima Dinama, došlo je to do Hajrovića koji s 10 metara pogađa nebranjeni dio mreže. Nova velika prilika za Hajduk u 25. minuti! Hamza je sjajno proigrao Caktaša koji u trku puca s 14 metara, ali odličnom reakcijom Livaković odbija u korner. Potom kontra na drugoj strani, Hajrović je sam izašao pred Posavca, ali vratar Hajduka fantastično brani udarac s 12 metara. Malo je u 31. minuti nedostajalo da
Jairo poravna rezultat. Fomitschow je poslao sjajan prizemni ubačaj pred vrata Dinama, Jairo je natrčavao na loptu, uspio je zahvatiti vrhom kopačke, ali otišlo je pored vrata. Korak mu je nedostajao da to pospremi u mrežu.

Poveo je Dinamo s 2:0 početkom drugog dijela. Ubačaj iz sredine Ismajli nije uspio odbiti glavom, došla je lopta do Ademija koji glavom šalje na drugu stativu do Gavranovića, a napadač Dinama iz velike blizine pogađa mrežu. U 56. Dinamo je poveo 3:0 nakon vrlo delikatne situacije. Gavranovićev pogodak najprije je poništen, ali nakon konzultacija je priznat. Suci su procijenili da Hajrović nije imao namjeru igrati loptom iako je krenuo na nju dok je bio u zaleđu.

Hajduk je u 68. minuti smanjio na 3:1. Tudor je idealno poslužio Caktaša u prostor, veznjak Bijelih je izašao sam pred Livakovića i mirno pospremio loptu u mrežu.

Dinamo - Hajduk 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Hajrović (20'), 2:0 Gavranović (49'), 3:0 Gavranović (56'), 3:1 Caktaš (68').

Zagreb - Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 15 000. Sudac: Ivan Bebek.

Dinamo: Livaković, Ademi, Olmo (od 90' Gojak), Hajrović (od 80' Andrić), Gavranović (od 76' Šunjić), Leovac, Moro, Theophile, Stojanović, Dilaver, Oršić.

Hajduk: Posavec, Ismajli, Svatok (od 65' Tudor), Lopez, Fomitschow, Hamza, Jurić (od 52' Jradi), Nejašmić, Caktaš, Gyurcso, Jairo.

hr Sun May 26 2019 21:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk - Dinamo: Derbi na Maksimiru za kraj sezone!

Nogometaši Hajduka danas od 19 sati igraju posljednju utakmicu ove sezone, najveći hrvatski derbi protiv Dinama na Maksimiru
- Pripremali smo se za ovu utakmicu kao i za svaku drugu, imamo plan i ideju kako bismo trebali izgledati. Dinamo poštujemo, rezultatima su to pokazali i zaslužili ove sezone, ali pripremamo se gledajući njihove dobre i loše strane. Nadam se da će obje momčadi biti raspoložene i da ćemo gledati jednu atraktivnu i zanimljivu utakmicu - ovako je derbi najavio Hajdukov trener Siniša Oreščanin

Strateg Bijelih danas ne može računati na ozlijeđene Josipa Juranovića, Domagoja Bradarića, Stipu Vučura, Božu Mikulića, Mirka Ivanovskog, Emira Sahitija iJosipa Bašića. Očekuje se da u Maksimiru od prve minute istrče Posavec, Jurić, Ismajli, Svatok, Lopez, Nejašmić, Hamza, Caktaš, Jradi, Gyurcso i Jairo.

Prvi od tri susreta odigrana ove sezone između Hajduka i Dinama završio je bez pogodaka na Poljudu, dok je u ostale dvije utakmice Dinamo pobijedio s minimalnih 1:0.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek, asistirat će mu Goran PericaBojan Zobenica, Nikola Kečkiš, Igor Pajač i Marin Vidulin.
hr Sun May 26 2019 08:49:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Trener Oreščanin najavio derbi u Maksimiru!

Na konferenciji za novinare na Poljudu jutros je bio trener Bijelih Siniša Oreščanin
Hajduk će sutra u posljednjem kolu HT Prve lige gostovati kod Dinama (19 sati), a o konačnom rezultatu mogao bi ovisiti i plasman Bijelih na kraju sezone a time i početak nove (prvo ili drugo pretkolo
Europske lige.

- Pripremamo se za utakmicu kao svaku drugu. Mislim da je teško igrati na nulu, igrat ćemo normalnu utakmicu. Imamo plan i ideju kako bismo trebali izgledati sutra. Tijekom tjedna je sve bilo ok, ali utakmica će sve pokazati.

Kakav Dinamo očekujete?

- Očekujemo Dinamo kao što je bio i cijelu sezonu. Apsolutno ih respektiramo i poštujemo, to su pokazali rezultatima tijekom sezone. Pripremamo se za utakmicu gledajući njihove dobre i loše strane. Očekujem pravi derbi. Nadam se da će oba protivnika biti raspoložena.

Kakvo je stanje u momčadi, koga nema?

- Nema Juranovića, Bradarića, Vučura, Mikulića, Ivanovskog, Sahitija Josipa Bašića. Svi ostali su u kadru.

Jeste li se nadali još nekom vašem igraču na popisu U-21?

- Ne bih išao u tom smjeru. Sinoć kasnije sam vidio taj popis, tako da ne bih se htio miješati u posao izbornika, on najbolje zna što i kako mu treba.

Hoće li biti promjena u sastavu?

- Imamo neke svoje zamisli. Imamo problema s bočnim igračima.

Europa je osigurana, kakav je plan za sljedeću sezonu?

- Vrlo brzo će sportski direktor izaći pred vas. Ovaj prijelazni rok je možda najbitniji do sada po meni, kako bismo uskladili ciljeve i želje koji su već postavljeni.  Svi bismo mi željeli dovesti dva-tri top igrača, ali to nije lako. Treba dobro prokopati i uz vrijednost i cijenu, pto manju, naći dobrog igrača.

Vidite li kojeg igrača iz HNL-a kao pojačanje za Hajduk?

- Vidimo mi, ali vjerujte mi da su skuplji igrači u HNL-u nego strani. Cijene igrača u HNL-u su nebulozne, ali takvo je stanje na tržištu.

Može li Hajduk iduće sezone krenuti u borbu za naslov?

- Pokušavam i trudim se kontrolirati da ne budem slatkorječiv. Neću vam ništa najavljivati. Nadam se da su ljudi prepoznali naš rad i opus što se tiče polusezone. Vjerujem da znam kako navijač razmišlja. Statistika i što smo napravili ovu polusezonu daje nadu navijaču da to možemo ponoviti. Znamo gdje nam je mjesto i da smo napravili dobre temelje za iduću sezonu. Ako prijelazni rok bude odrađen na najbolji mogući način, nadam se da možemo biti što duže u utrci za vrh tablice. Nekakav cilj koji je postavljen su kvalifikacije Lige prvaka, odnosno najmanje drugo mjesto.
hr Sat May 25 2019 13:37:53 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Izabrano novo vodstvo Udruge veterana Hajduka: Vlatko Đolonga predsjednik!

Na Poljudu je danas održana izborna skupština Udruge veterana
Na Poljudu je danas, nakon dvije godine, održana izborna skupština Udruge veterana Hajduka na kojoj je izabrano novo vodstvo. Novi predsjednik Udruge veterana Hajduka je Vlatko Đolonga, mijenja ga Darko Miladin, a tajnik ostaje Goran Brailo.

- Nikad više veterana se nije okupilo, napominjemo ovim putem da nikad nismo tražili ništa od kluba, ali ističemo da ćemo uvijek biti tu na usluzi Hajduku. Zahvalili smo se Ivanu Buljanu i Ivici Šurjaku, a sada su došli mladi ljudi, nove snage koje će zadržati kontinuitet i biti uvijek na raspolaganju Hajduku bez miješanja u politiku kluba - istaknuo je ovom prilikom Ante Ivković Zonzi.
hr Fri May 24 2019 16:19:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.