IO HNS-a potvrdio: Od ove sezone 12 igrača na klupi!

U Zagrebu je danas održana 15. sjednica Izvršnog odbora Hrvatskog nogometnog saveza pod ravnanjem predsjednika Saveza Davora Šukera
Izvršni odbor HNS-a donio je odluku o domaćinstvima posljednje dvije domaće utakmice hrvatske reprezentacije ove kalendarske godine. Hrvatska će posljednju utakmicu kvalifikacija za EURO 2020., protiv Slovačke 16. studenoga u 20:45 sati, odigrati na stadionu HNK Rijeka. Tri dana kasnije, Vatreni će u prijateljskoj utakmici odmjeriti snage s Gruzijom na stadionu Aldo Drosina u Puli.

Nadalje, IO je usvojio sve odluke potrebne za odigravanje Prve i Druge HNL u natjecateljskoj godini 2019./20. Među važnim novostima vrijedi izdvojiti da će klubovi moći unijeti 12 zamjenskih igrača u zapisnik, u kojem trebaju biti najmanje šest igrača koji su najmanje četiri godine u razdoblju od 12. do 19. godine bili registrirani za klub HNS-a.

Također, izmijenjena je Odluka o sustavu stalnih natjecanja na način da od natjecateljske godine 2020./21. više neće biti kvalifikacija za Prvu HNL, već samo posljednji klub ispada, a prvak Druge HNL ulazi izravno.
hr Thu Jul 11 2019 22:09:29 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Forma je prolazna, klasa je vječna: Žoržu trebale samo dvije minute za gol!

Legendarni napadač vratio se nogometu i čini se da je u njegovim nogama ostalo "magije"
Bio je najbolji strijelac slovenske lige, odlične partije pružao je u Imotskom i Splitu, ali nikad do kraja nije pokaza svu raskoš svog talenta. U 40. godini Žorž se vratio nogometu, igra u petom rangu za Mosor. U prvom kolu ušao je u igru u 47. minuti, a samo dvije minute bile su mu potrebne za pogodak.

Fanovi na društvenim mrežama su oduševljeni te pišu: "Dajte mi 11 Obilinovića i osvojit ću 2. ŽNL", a fanovi su složni u jednom: "Klasa je vječna! "
hr Mon Sep 16 2019 14:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Županijske lige: Tek tri pobjede domaćina i pet izjednačenih rezultata

Golijada u Žrnovnici i povijestan nastup za novoosnovani Mosor zanimljivosti su koje su obilježilo ovo kolo

1. ŽNL

Jadran (KS) - OSK 1:1 (1:0)

Najrealniji rezultat u Kaštel Sućurcu bio je onaj konačni, izjednačujući. Bio je to susret između domaćeg Jadrana i otočkog OSK-a u kojem su, svaka od momčadi, imala po svoje dominantnije poluvrijeme. Već u osmoj minuti semafor je pokazivao domaću prednost. Katić je izveo slobodan udarac, vratar Cvrlje pokušaj je obranio, ali na odbijancu je precizan Bodrožić za 1:0. Pokušavali su kasnije Stude i Šiškov, ali je rezultat na poluvremenu bio onaj iz rane faze utakmice.
Nadmoć drugog dijela gosti iz Otoka 'naplatili su' u 71. minuti kada je, nakon ubačaja Domazeta, Ivica Bašić glavom pospremio loptu u mrežu za remi u drugom kolu županijskog natjecanja.

Mračaj - Omiš 0:0 (0:0)

Zanimljiva utakmica, iako bez pogodaka, igrala se na Pojilu gdje je Mračaj ugostio odličnu momčad Omiša. Igralo se 'na valove', obje su momčadi imale naizmjenično svoje dominantno razdoblje, a u jednom takvom Zvone Šantar, u domaćim redovima, pogodio je vratnicu i bio najbliže pogotku na susretu.
Najbolji pokušaj kod gostiju bio je krajem drugog dijela kada je jedan od dalekometnih udaraca 'odsjeo' na gredi vratara Bašića.

Jadran (T) - Orkan 0:0 (0:0)

Mreže su 'mirovale' i u Tučepima gdje je domaći Jadran ugostio Orkana. Domaćini imaju za čim žaliti, tijekom cijelog susreta bili su bolji protivnik, ali nisu našli put do mreže vratara gostiju Cara.
Mnogo tenzija obilježilo je susret, a jedino su, sredinom drugog dijela, gosti imali izglednu priliku za pogodak, a u toj namjeri paradom se ispriječio domaći vratar Mandušić.

Imotski - GOŠK (KG) 2:1 (1:1)

Dobro su gosti ušli u utakmicu, kontrolirali stvari na terenu i zasluženo vodili od 23. minute kada je Đuras bio precizan pored vratara Ćerluke. Ipak, nije prednost dugo trajala, samo deset minuta kasnije lijepu je akciju složio domaći Imotski, a Šimić je izbio sam pred vratara i pogodio za izjednačenje.
Mario Šimić Imoćanima je donio i pobjedu, puni plijen u drugom kolu natjecanja nakon što je bio siguran realizator kaznenog udarca za preokret.

Poljičanin 1921 - Primorac 0:2 (0:2)

Stobrečki Primorac upisao je pobjedu na gostovanju kod Poljičanina. Stvari su zapravo riješene u ranoj fazi utakmice. Tek je sedam minuta trebalo Nikoli Jurjeviću-Škopiniću da svoju momčad dovede u vodstvo, a samo 15-tak minuta kasnije pobjedu i puni plijen gostima je potvrdio Karlo Vodanović.
Poljičanin će u trećem kolu na noge GOŠK-u u Kaštel Gomilicu dok će Primorac igrati kao domaćin Mladosti iz Prološca.

Mladost (P) - Omladinac 4:1 (2:1)

Marijan Maršić već je u 6. minuti donio prednost domaćoj Mladosti i trasirao put ka terenskoj nadmoći. Ipak, jedna nespretnost Omladincu je donijela izjednačenje. U 36. minuti lijepo je pogodio Mario Šunjić i vratio nadu gostima koja je već, minutu prije kraja prvog dijela, splasnula nakon pogotka Matea Grabovca za vodstvo Mladosti.
Do kraja je sve u dva navrata u strijelce upisao Renato Kujundžić i puni plijen ostavio u Prološcu.

Postira-Sardi - Zmaj (M) 3:0 (2:0)

Zaslužena pobjeda domaćeg sastava viđena je na Braču. U dva navrata za Postira pogađao je Toni Matulić dok je u drugom dijelu, točnije u 78. minuti s bijele točke bio precizan Mate Eterović.
Ipak, imao je ovaj susret dodatnu vrijednost jer su u domaćim redovima igrala trojica braće Matulić - Nikola, Toni i Roko, a i četvrti brat igra za Postira. Ipak, zbog ozljede trener Nenad Bilić ne može računati na njegov potpun angažman.
Slična situacija i u gostujućoj ekipi u kojoj su igrala tri brata Rašića - Ivan, Damir i Danijel.

Parovi 3. kola 1. ŽNL (subota, 21. rujna od 16:30 sati):
GOŠK (KG) - Poljičanin 1921
Orkan - Imotski
Zmaj (M) - Jadran (T)
Omiš - Postira Sardi
OSK - Mračaj
Primorac - Mladost (P) (igra se u nedjelju, 22. rujna)
Omladinac - Jadran (KS)

Tablica:

2. ŽNL

Mosor Žrnovnica - Vinjani 0:2 (0:0)

Tek su u samoj završnici gosti iz Vinjana slomili otpor domaće momčadi i slavili s konačnih 2:0. U 79. minuti Mate Đerek je zabio za vodstvo, a samo šest minuta poslije 'točku na i' gostujuće pobjede postavio je Branimir Bego.
Seniorska momčad Mosora odigrala je prvu službenu seniorsku utakmicu nakon gotovo godinu dana od osnutka kluba. Glavnu momčad novog Mosora u pobjede je poveo Robert Parać.

Adriatic - Čaporice-Trilj 1:1 (0:1)

Vrlo zanimljiva utakmica po sparnom vremenu igrala se na umjetnom terenu u Dugopolju, a borba od prve do posljednje minute rezultirala je podjeli bodova na otvaranju drugog ranga županijskog natjecanja.
U 32. minuti nakon gužve loptu je glavom u mrežu pospremio Jure Bartulović, a izjednačen rezultat, ispostavilo se i kao konačan, postavio Hrvoje Buljan prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora u desne rašlje.

Tekstilac - Trogir 1:1 (1:1)

Zanimljivo je bilo i u ogledu u Sinju, a cijela nogometna priča zapravo je ispričana u prvim minutama susreta. Već je u 8. minuti domaća momčad brojila zaostatak, Antonio Domić fantastično je pogodio za vodstvo Trogirana i bacio 'rukavicu izazova' domaćima koji su remi postavili iz kaznenog udarca u 30. minuti kojeg je sigurno realizirao Stipe Banić-Škojo.

Mosor - Val 3:8 (1:4)

Rapsodija golova viđena je u Žrnovnici gdje je Mosor igrao protiv Vala i potpisao poraz u prvom susretu nove sezone. Već je do kraja prvog poluvremena gostujuća momčad imala sve 'konce u rukama', ali je padom energije na otvaranju drugog dijela dopustila domaćinima gotovo potpuni priključak. Ipak, nije se to dogodilo jer je sve račune pomrsio Domagoj Šarić s čak četiri pogotka na utakmici, a jedan je zabio i nogometni stručnjak kojemu je klasa jednostavno vječna. Samo Romano Obilinović Žorž može ući u 47. minuti, a niti minutu i nešto kasnije zabiti pogodak.

Raspored 2. kola 2. ŽNL (nedjelja, 22. rujna od 16:30 sati):
Čaporice-Trilj - Tekstilac
Vinjani - Adriatic
Jadran (S) - Mosor
Val - Mosor Žrnovnica (subota, 21. rujna)
Glavica 1991 - Trilj 2001

Tablica:

hr Mon Sep 16 2019 12:38:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Indijski bogataš otkrio planove sa Šibenikom: "Želimo igrati europska natjecanja!"

- Naš poslovni plan je da HNK Šibenik bude veći, jači i moćniji i u taj plan sigurno spada igranje europskih natjecanja - rekao je novi prvi čovjek kluba

Indijski investitor i poslovni čovjek Punkaj Gupta, financijski partner Paramount grupe koja je od četvrtka zapravo vlasnik HNK Šibenik, stigao je u Šibenik. Riječ je o biznismenu čija je osnovna djelatnost vađenje plina i nafte, a bio je i u najvišim strukturama vodećih svjetskih kompanija za proizvodnju željeza, čelika i bakra.

Inače, riječ je o magistru ekonomije koji je studirao u New Delhiju, a naknadno je studirao i diplomirao na prestižnoj London School of Economics. Guptu smo prije sastanka sa šibenskim gradonačelnikom Željkom Burićem intervjuirali u lobiju hotela Belleveue. Gupta je intervju dao Šibenskom portalu.

Zašto ste kupili HNK Šibenik?

- Lako je pitanje, ali ću opisati okolnosti koje su dovele do kupnje. Ja sam iz Indije, živim u Dubaiju i investiram svoj novac u Europi. Prvo sam krenuo s Ujedinjenim kraljevstvom, potom Španjolskom, Italijom i Luksemburgom. U zadnjih pet godina smo se jako proširili u Španjolskoj gdje sam u vlasništvu medijske kompanije. U Italiji, točnije u Milanu, imam dvije tvrtke. Prva se bavi modom, a druga se bavi vezama s Ujedinjenim narodima i Europskom unijom. Upravo zbog toga smo se pitali gdje bi mogla biti naša sljedeća investicijska oaza. Tako smo putovali u Skopje i okolne zemlje kako bismo razumjeli tržište. I onda smo se preko prijatelja i obitelji upoznali s obitelji Plenča i odlučili da ćemo ulagati u Šibenik. Nogometni klub je planirana investicija, ali moram reći da smo već počeli s planiranim ulaganjima u nekretnine i poljoprivrednu proizvodnju. No, kupnja nogometnog kluba se događa u isto vrijeme -

Dakle, vrlo brzo ćete ulagati u Šibenik i u nekim drugim sferama, osim nogometa?

- Da, svakako. Razmišljamo dugoročno i tek smo ‘targetirali’ nogomet. Ali naša proizvodna linija je zapravo poljoprivreda gdje će moja kompanija ulagati novac -

Koja je vaša osnovna djelatnost, odnosno ‘core business’?

- Osnovne djelatnosti mojih kompanija su nafta i prirodni plin koje vadimo u istočnoj i zapadnoj Africi, ali i u Kanadi i SAD-u. Također, moje tvrtke se bave i rudarstvom u Egiptu, Keniji, Meksiku i mnogim drugim državama. Moje tvrtke se, dakle, bave prirodnim izvorima energije -

Jeste li upoznati sa situacijom u hrvatskom nogometu, ali i u klubu na Šubićevcu?

- Naravno da sam upoznat s vašim nogometom. Drugi ste na svijetu i svih ostalih 190 zemalja na svijetu bi htjelo biti na toj poziciji. Biti dijelom ovakve investicije je zapravo ispunjenje mojih snova. Vrlo smo uzbuđeni kao obitelj i kao grupa ljudi koji se bave biznisom. Usvojit ćemo vašu kulturu, ponašanje i Šibenik će biti kao svi ostali hrvatski nogometni klubovi -

Kritičari kažu kako je Gradsko vijeće prodalo 90 godina tradicije za cijenu jednog automobila niže srednje klase. Što vi kažete na to?

- Tih 90 godina nitko nikad neće ukrasti. Dio sam kompanije koja se neprekidno bavi biznisom preko 90 godina. Kad se predstavljam u Šibeniku, ja sam Punkaj Gupta, dio Paramount kompanije koja nema ništa s tih 90 godina tradicije. Mi ćemo stvoriti novo naslijeđe. Nadalje, moram reći da ja ne prisvajam klub, već klub prisvaja mene kao što Grad Šibenik mene prisvaja, a na ja njega. I to mi je vrlo drago jer je Gradsko vijeće izabralo baš mene -

Upoznati ste s činjenicom da je HNK Šibenik trenutačno u drugoj ligi… A što su vaši glavni ciljevi?

- Prva liga je naš cilj. Vjerujem da moramo reorganizirati objekte i dodati više nogometne kultura koja je u srcima ljudi. Nisu važni samo igrači i pobjede, važni su i navijači kojima moramo pružiti više… -

Što će se dogoditi s objektima? Najviše povika na posljednjem Gradskom vijeću bilo je upravo oko njihova korištenja. Naime, imate pravo nesmetanog korištenja 23 godine i možete ih koristiti kako hoćete. Što ćete napraviti s Crnicom i Ljubicom?

- Kao prvo, ne želim nikome ništa reducirati. Objekti su tu i pitanje je kako ih možemo obnoviti, dodati im vrijednost… Ima mnogo načina kako ih možemo modernizirati tako da igrač koji igra za nas, trenira za nas, može biti ponosan na svoj stadion. Kada je on zadovoljan, bolje će igrati. Ako im nećete dati sve uvjete, kako od njih možete tražiti sto posto? -

To znači da ćete uložiti svoj novac u objekte i upravnu zgradu?

- Naravno. U suradnji s Gradom ćemo dodati na njihovoj vrijednosti. To je dio našeg i gradskog plana -

Što će se dogoditi s omladinskim pogonom u Šibeniku? Mnogi se plaše kako ćete ga zanemariti i nije im jasna činjenica da će Grad i dalje davati novac za taj pogon…

- Zadnjih pet ili šest mjeseci intenzivno razmišljamo o tome. Najlakši put za ohrabrivanje djece da igraju nogomet, da se bave sportom, je da iz svog omladinskog pogona stvorite ekipu. I od njih napravite internacionalne profesionalce. Svakako će omladinski pogon biti jedan od naših kamena temeljaca i 300 djece će nastaviti trenirati. Kad sam govorio o objektima za seniore, to se isto odnosi i na djecu koja će također imati bolje uvjete za treniranje -

Klub na Šubićevcu je sada organiziran. No, zasigurno će se događati neke rošade. Tko će voditi klub u budućnosti?

- Ja sam biznismen i važno je kako ćemo organizirati klub. Vodit će ga obitelj Plenča i određeni profesionalci. Ekipa koja je trenutačno u klubu će također biti dio našeg zajedničkog tima -

Prema sadašnjem ugovoru, nakon pet godina možete preimenovati klub i ne izgubiti tri milijuna kuna kolika je bankovna garancija. Hoćete li mijenjati ime kluba?

- Zašto bih to učinio? Ovo je grad Šibenik, a klub se zove također Šibenik. To mi nikad nije ni palo na pamet. Kad gledate u svijetu, ime se nikad ne mijenja. Jedino ako dovedete velikog sponzora, ali onda dodajete ime, a nikako ga ne mijenjate. Ime Šibenik je veliki brend koji je kreiran u zadnjih 90 godina i zašto bismo se toga odrekli? -

Vaša kompanija će, prema ugovoru, vratiti kredite za koji su garantirali Grad Šibenik i Vodovod? Riječ je o nekih pet milijuna kuna…

- Mi smo razgovarali o tome. Riječ je o prošlom trošku čega smo svjesni. Taj trošak je u knjigama i na njega gledamo kao na investiciju. Dug mora biti vraćen -

Rekli ste da vam je cilj prva liga, ali hoćemo li Šibenik gledati i u europskim natjecanjima?

- Naravno, a za takvu razinu natjecanja moraju igrati dobro. Naš poslovni plan je da HNK Šibenik bude veći, jači i moćniji i u taj plan sigurno spada igranje europskih natjecanja - piše Šibenski portal

hr Mon Sep 16 2019 11:04:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Remi na Borovištu, Junak protutnjao kroz Šibenik!

Aktualni prvak superioran je i ove sezone
Odigrano je treće kolo 3.HNL jug, a najuvjerljivije pobjede ostvarili su Junak i Zadar. Sinjani su na Šubićevcu protiv Vodica pokazali da su kvalitetnija momčad od novaka u ligi i rutinski su upisali tri boda. Za pobjedu od 3:0 dva puta pogađao je Andrić i jednom Jandrek

Zadar je u derbiju zadarske županije na Stanovima također tricom ispratio Primorac iz Biograda. U derbiju kola, Zagora i Split podijelili su bodove. Goste je u vodstvo na početku utakmice doveo Argentinac Alvarez, a za domaću momčad pogodio je Petranić tri minute prije kraja.

Hrvace su sa 3:1 ispratile Kamen i tako mu nanijele prvi poraz ove sezone. Crni iz Hrvaca sad su prvi pratitelji vodećeg Junaka.

Rezultati:
Zadar - Primorac BnM 3:0 (Jurić, Anić 11m, Jerbić)
Jadran LP - Zmaj 2:1 (Raič 11m, Kalfić // Marić)
Neretvanac - GOŠK 1:1 (Babić 11m // Cicijelj 11m)
Zagora - Split 1:1 (Petranić // Alvarez) Urania - Neretva 2:1 (Vidović, Tomaš // D. Brečić)
Vodice - Junak 0:3 (Jandrek, Andrić 2x) Hrvace - Kamen 3:1 (Ribičić 2x, Štimac // Brkan)
hr Sat Sep 14 2019 19:53:22 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.