Ohandza "presudio": Hajduk 3 od 3 u Turskoj

Bijeli su savladali makedonski Vardar 1:0
Hajduk je danas igrao posljednju pripremnu utakmicu u Turskoj. Protivnik Bijelih bio je makedonski klub Vardar.

Pobjedu od 1:0 Hajduku je donio Ohandza u 75. minuti. Hajduk je pripremni ciklus završio sa sve tri pobjede u tri pripremne utakmice.

hr Fri Feb 03 2017 17:38:18 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ohandza srušio Lokomotivu na Maksimiru

Bijeli stigli do tri boda, a igru su završili s dva igrača više
Hajduk je u 19. kolu HT Prve lige u Maksimiru svladao Lokomotivu 2:0 golovima Francka Ohandze u 66. i 94. minuti. Pred jako malo gledatelja u prvom dijelu obje momčadi pružile su jako loš nogomet, vrijedi samo istaknuti opravdano poništen pogodak Ohandze koji je rukom ugurao loptu u gol Lokomotive. Početak drugog dijela obilježio je Jan Doležal, koji je dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Borji Lopezu te je morao u svlačionicu.

U 61. minuti vidjeli smo prvu pravu priliku na utakmici, Savvas je ubacio a Šemper brani Ohandzi. Pet minuta nakon toga, Said je ubacio a Ohandza fantastično škaricama pogađa za 0:1. Lovro Majer je u 81. minuti dobio drugi žuti zbog napucavanja lopte pa je tako Lokomotiva ostala i bez drugog igrača na današnjoj utakmici. Sudačka nadoknada donijela je nekoliko uzbuđenja, najprije Almeida promašuje nemoguće a nakon toga Šunjić iz Lokomotive pogađa vratnicu. Malo je nedostajalo da Lokomotiva izjednači sa dva igrača manje. Iz kontre Ohandza nakon proigravanja Almeide postiže pogodak za konačnih 0:2.

Hajduk je novom pobjedom nastavio svoj odličan rezultatski niz pod vodstvom Kopića. Bijeli uz 35 osvojenih bodova dijele drugo mjesto s Osijekom, vodeći Dinamo ima 47.

LOKOMOTIVA: Šemper, Musa, Ivanušec, Majer, Barić (od 87' Krajinović), Doležal, Burić (od 65' Capan), Oluić, Šunjić, Majstorović, Krstanović.

HAJDUK: Letica, Tudor (od 70' Juranović), Nižić, Lopez, Memolla, Radošević, Savvas (od 61' H.Almeida), T. Bašić, Kožulj, Said (od 87' Pešić), Ohandza.

hr Sun Dec 10 2017 17:53:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u nedjelju gostuje kod Lokomotive

Utakmica 19. kola HT Prve lige igra se od 15 sati u Maksimiru
Hajduk u nedjelju (15 sati) u Maksimiru igra susret 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige protiv Lokomotive. Dvije važne pobjede u proteklom tjednu su iza igrača Hajduka a godinu žele zaključiti pobjedama u naredne dvije utakmice. Prva na rasporedu je Lokomotiva a evo što u najavi utakmice kaže Željko Kopić

- Stavili smo naglasak da se nakon utakmica prošloga tjedna igrači odmore i regeneriraju, većina njih je imala potrebu za tim s fiziološkog i mentalnog aspekta. Imamo još dva treninga do utakmice i par problema sa sitnim ozljedama. Zbog kartona sigurno neće nastupiti Ante ErcegŠto se tiče Lokomotive, dobra su i kvalitetna momčad, s nekoliko potentnih pojedinaca, igramo na Maksimiru što je dobra vijest za nas i za njih, jer će se moći pružiti bolji nogomet nego u Kranjčevićevoj.

Na pitanje što može reći o Lokomotivi, Kopić je rekao:

- Rekao bih da odgovara svima, svim igračima, jer mogu pokazati što znaju, a onda i gledateljima, jer će igra biti kvalitetnija. Naša je ideja da se nametnemo i kontroliramo stvari na terenu, te iz tih situacija dođemo do rezultata kojeg priželjkujemo.

Nedostajat će jedan od najvažnijih igrača, Ante Erceg

- On je jedan od bitnijih igrača u ovoj ekipi, daje nam puno toga što želimo vidjeti od naše ekipe, a u individualnom dijelu je pokazao da može puno dati ekipi, on je maksimalan u izvršavanju zadataka koje dogovorimo. Što se tiče sastava to ćemo vidjeti, sve će ovisiti o zdravstvenom statusu igrača.

Koliko je psihološka barijera nestala nakon dvije važne pobjede?

- Sigurno da je sad situacija puno bolja, ono što smo stavljali u prvi plan je kontekst maksimalnog davanja, hrabrosti u igri, intenziteta, voljni moment, te moralna komponenta. Ima stvari na kojima moramo još raditi i prostora za napredak, ali to je bila baza na kojoj smo sve temeljili. Igrači su pokazali da žele stvari okrenuti nabolje, ali kad imaš cilj i kad ga dosegneš, zavrijediš i pozitivniju atmosferu, i sigurno su svi skupa u boljem stanju nego što su bili.

Zadnje dvije utakmice Hajduk je izašao muški, čvrsto, hoćete li se protiv Lokomotive tako postaviti?

- Lokomotiva ima igrače koji vole igrati, ali imaju igrače u veznom redu i u obrani koji teže duelu. Mi pokušavamo napraviti što više, naravno da će biti i oscilacija, ali pokušavamo napraviti neke standarde, da iz tjedan u tjedan nadograđujemo ono što nije dobro, i da izgledamo bolje, da budemo pravi s energijom, intenzitetom, i duelom i kvalitetom igre.

Tko će braniti i koji su igrači upitni?

- Što se tiče vratara, taj dio ćemo ostaviti do samog početka utakmice. Imali smo problema sa Saidom, Nižićem, Stipicom, Hamzom, Memollom. Rano je, imamo još dva treninga da dobijemo kompletnu sliku tko je u optimalnom stanju za predstojeću utakmicu.

U momčad se nakon lakših ozljeda vraćaju kapetan Zoran Nižić te vratar Dante Stipica koji su preskočili prošlo prvenstveno kolo na Rujevici te Ahmed Said Said i Borja Lopez koji su zbog kartona preskočili utakmicu protiv Rijeke.

Utakmicu u Maksimiru sudi Mario Zebec iz Cestice kojem pomažu Jerko Crnčić iz Vrbovca i Goran Loparac iz Sladojevca. Četvrti sudac je Igor Križarić iz Čakovca. Delegat susreta je Ante Vučemilović iz Osijeka kao i kontrolor suđenja Danijel Trampus.

hr Fri Dec 08 2017 20:08:14 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk pobijedio Rijeku nakon 2082 dana!

Bijeli slavili 2:1 na Rujevici
Hajduk je u Jadranskom derbiju pobijedio Rijeku na Rujevici sa 2:1 golovima Tome Bašića i Ercega dok je za Riječane strijelac bio Bradarić. Prva je to pobjeda Hajduka nad Rijekom nakon više od pet i pol godina, a ovom pobjedom izjednačili su se sa Osijekom na drugom mjestu, obje momčadi imaju po 32 boda. Bijeli su utakmicu počeli bez kartoniranih Borje Lopeza i Saida te ozlijeđenih Nižića i Stipice

Već u 4. minuti došao je Hajduk u vodstvo, golman Rijeke, Prskalo, loše je ispucao loptu, koja je došla do Tome Bašića koji sa 30 metara postiže pogodak. Sjajan gol Hajdukova veznjaka. Rijeka je izjednačila u 11. minuti topovskim udarcem Bradarića, koji nije slavio pogodak protiv bivšeg kluba. U 53. minuti Hajduk je poveo, Prskalo nije imao svoj dan, opet loša reakcija vratara domaće momčadi kome je udarac Ercega iskosa s desne strane prošao kroz noge. Nakon primljenog pogotka Rijeka je krenula u ofenzivu, a u 68. minuti sviran im je sumnjivi jedanaesterac kojeg je sjajni Letica obranio Gavranoviću. Dvije minute nakon toga Mišićev udarac iz kuta završio je na gredi. Do kraja susreta Rijeka nije imala ozbiljnih prilika te je Hajduk sasvim zasluženo upisao pobjedu u derbiju kola.

Rijeka: Prskalo - Vešović, Punčec, Župarić, Zuta - Maleš (od 72' Puljić), Bradarić (od 30' Bradarić) - Kvržić (od 82' Acosty), Mišić, Gorgon - Gavranović. Hajduk: Letica - Tudor, Ismajili, Savvas, Memolla - Radošević, Bašić, Kožulj (od 76' Bosančić) - Hamza - Erceg (od 85' Pešić), Ohandza (od 61' Almeida).

hr Sat Dec 02 2017 20:13:48 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk sutra igra Jadranski derbi na Rujevici

Utakmica je na rasporedu od 18 sati

Sutra se u sklopu 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici igra 133. jadranski derbi kada se gledaju samo prvenstvene utakmice odigrane u Prvoj ligi bivše države i u Prvoj HNL. U dosadašnja 132 ogleda Hajduk je ostvario 53, a Rijeka 37 pobjeda. 42 utakmice završile su bez pobjednika.

Nakon pobjede nad Osijekom u Gradskom vrtu, u četvrtfinalu kupa Hrvatske, momčad Hajduka nije se vratila u Split, dva dana ostali su u Zagrebu. Jučer su odradili trening u Zagrebellu a danas u Sigetu.

Trener Hajduka Željko Kopić danas je u zagrebačkom hotelu Panorama održao konferenciju za medije na kojoj se osvrnuo na protekli susret u Gradskom vrtu, ali i najavio Jadranski derbi na Rujevici.

- Analizirali smo utakmicu i vidjeli da je bilo jako puno dobrih stvari. Sretni smo i zbog taktičkog konteksta, a mislim da smo dobro i kondicijski odradili utakmicu, ali najzadovoljniji smo što se tiče psihološkog faktora koji je bio izuzetno bitan, posebno kod onog rezultata 1:1 gdje smo odreagirali na najpozitivniji mogući način i usmjerili utakmicu u željeni smjer. Što se tiče stanja u momčadi, potrošili smo se na svim razinama, i emocionalno i fizički. Generalni kontekst bila je najviša razina potrošnje, tako da sve činimo da se momčad regenerira na pravi način i da momčad istrči na Rujevici u onom pravom izdanju u kakvom želimo biti u svakoj utakmici.

Zbog tri žuta kartona trener Željko Kopić ne može računati na Borju Lopeza Saida. Najvjerojatnije da će umjesto Lopeza istrčati Ismajli, dok bi umjesto Saida od prve minute mogao zaigrati T. Bašić.

- Zbog kartona nema Borje Lopeza i Ahmeda Saida Saida koji su nam u ove tri utakmice otkako sam ja tu donijeli jako puno toga, ali imamo dovoljan broj igrača i sigurno je da uvijek kad netko izostane, to je prilika za onog drugog da pokaže svoje kvalitete i nametne se na pravi način.

O stanju u momčadi, Kopić je rekao:

- Naglasio sam već da je reakcija nakon primljenog gola u Osijeku bila ključna. Ne trebamo bježati od toga da nam je ova utakmica bila jako bitna, a tu bih utakmicu povezao s onom utakmicom u Puli. Bez obzira na našu ideju i želju da se domaća utakmica protiv Osijeka na Poljudu dobije, s onim primljenim golom i načinom na koji smo igrali, gdje su momci do zadnje sekunde dali sve od sebe da zabiju i izjednače, ova treća utakmica pokazala je da momčad raste mentalno, što je meni izuzetno bitan pokazatelj. S tog aspekta momčad je napredovala, ali sigurno da smo u jednom dijelu potrošeni jer je ova utakmica protiv Osijeka ostavila traga. Imamo još jedan dan, nešto više od 24 sata do početka utakmice i napravit ćemo sve da budemo optimalni.

Kopić je rekao da očekuje Rijeku kakva je i inače na domaćem terenu, s jako puno intenziteta, energije, kvalitetne duel igre u fazi obrane i brzim protokom lopte u fazi napada te da je bez prave energije i taktičke discipline, bez zadržavanja posjeda jako teško igrati na Rujevici i očekivati bilo što.

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač (Sv. I. Zelina), pomoćnici su mu Borut Križarić (Čakovec) i Jerko Crnčić (Vrbovec), dodatni suci su FranJović (Zagreb) i Mario Zebec (Cestica). Četvrti sudac je Ivica Modrić (Zagreb). Kontrolor suđenja je  Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek) a delegat Darko Kolesarić (Osijek).

hr Fri Dec 01 2017 20:25:39 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.