Napokon: Hajduk konačno svladao Goricu!

Uvjerljivi su bili igrači Damira Burića protiv momčadi koju prošle sezone nisu uspjeli pobijediti
Hajduk je u petom kolu HT Prve lige na Poljudu pred 14000 gledatelja uvjerljivo pobijedio Goricu. Prva je ovo pobjeda Bijelih nad Gorixom jer prošle sezone četiri su puta igrali s Goricom i nisu uspjeli slaviti. Dvostruki strijelac za Hajduk bio je Jairo, gol karijere postigao je Juranović. Vrijedi napomenuti da su gosti od 59. minute igrali s desetoricom, pocrvenio je Ndiaye

Suk
 je u 5. minuti uputio prvi udarac, snažno, prizemno s 25 metara, prošlo je to pokraj vrata. Caktaš je u 7. minuti uputio vrlo dobru povratnu loptu s srce kaznenog prostora, Kalik je bio u naletu, ali netko iz obrane gostiju uspio je u posljednji trenutak izbiti i spriječiti njegov udarac. Veliku priliku u 11. minuti propustio je Eduok.

Sjajno su on i Jairo kombinirali po lijevoj strani šesnaesterca, Brazilac ga je proigrao u stopostotnu priliku, tukao je napadač Bijelih s 11 metara, ali Kahlina brani njegov prizemni udarac. Dolček je u 29. minuti pucao s 18 metara nakon nekoliko brzih dodavanja Bijelih po vrhu šesnesterca, obranio je opet Kahlina. Hajduk je u 30. minuti poveo. Jairo je bio strijelac. Brza akcija Bijelih urodila je plodom, Juranović je izveo aut, Jairo je dobio duel na sredini terena, ostavio je loptu za Hamzu koji ga zatim idealno poslužuje u prostor, a Brazilac pogađa mrežu s 12 metara. Ismajli je u 37. minuti za malo povisio vodstvo.

Prsima je primio loptu nakon ubačaja iz kuta i potegao s nekih 13 metara iskosa, Kahlina je nekako uspio spriječiti da to završi u mreži. U 40. minuti lopta se dosta sretno nakon ubačaja odbila do usamljenog Jaira na 13 metara, nije to bila idealna pozicija, potegao je Brazilac snažno iz prve, ali ravno u Kahlinu koji je uspio zaustaviti njegov udarac.

Pucao je Jairo u 52. minuti s 18 metara, završila je lopta u rukama Kahline. U 59. minuti gosti su ostali s desetoricom. Pomeo je Ndiaye Dolčeka uz aut liniju. Dobio je žuti karton, to mu je bio drugi i morao je napustiti igru. U 67. minuti Hajduk je poveo 2:0, a opet je strijelac bio Jairo. Eduok je nakon oduzete lopte izašao sam pred Kahlinu, pucao je s 12 metara, vratar Gorice odbio je njegov udarac, ali natrčao je Jairo i ubacio loptu na mrežu. Dvije minute nakon toga je 3:0, pogodio je Juranović.

Fantastično je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i zatim sjajno pogodio ljevicom u suprotni kut. Malo je u 72. minuti nedostajalo da i Eduok zatrese suparničku mrežu. Glavni dio posla obavio je Hamza sjajnim prodorom kroz sredinu terena nakon čega je idealno uposlio Eduoka koji s 14 metara gađa pored vratara Kahline, ali i lopta prolazi tik uz vratnicu.

HAJDUK - GORICA 3:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 Jairo (30'), 2:0 Jairo (67'), 3:0 Juranović (69').

Split - Gradski stadion u Poljudu.

Gledatelja: 14 053. Sudac: Vidulin (Kanfanar).

HAJDUK
: Ljubić, Juranović, Ismajli (od 82' Vušković), Svatok, Dolček, Nejašmić, Hamza, Kalik (od 61' Teklić), Eduok (od 75' Jradi), Caktaš, Jairo.

GORICA
: Kahlina, Muhammed, Jovičić, Steenwoorden, Maslowski, Dvorneković (od 64' Mathieu), Čabraja (od 87' Krizmanić), Lovrić (od 73' Babec), Ndiaye, Suk, Zwolinski.

hr Sun Aug 18 2019 20:07:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Disciplinski sudac: Novčane kazne za Hajduk i Jurića!

Bijeli nastavljaju niz plaćanja HNS-u
Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama po prijavama službenih osoba s utakmica 22. kola HT Prve lige.

Stanko Jurić kažnjen je sa jednom utakmicom zabrane igranja te novčanom kaznom od 3.000 kuna

Na utakmici Slaven Belupo-Hajduk u 52. i 83. minuti pripadnici navijačke skupine Torcida zapalili su ukupno 10 baklji te ispalili 2 topovska udara zbog čega je HNK Hajduk kažnjen novčanim iznosom od 16.000 kuna, a NK Slaven Belupo kao organizator iznosom od 7.000 kuna (čl. 67. DP HNS).
hr Wed Feb 19 2020 15:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Stigla potvrda: Kalik odlazi u Goricu!

Mogao bi debitirati upravo na Poljudu protiv Hajduka
Anthony Kalik i službeno više nije igrač Hajduka, 22-godišnji veznjak odlazi u redove hrvatskog prvoligaša Gorice.

Kalik je za Hajduk debitirao u veljači 2016. godine u utakmici protiv Lokomotive, a zadnji put u službenoj utakmici za Bijele nastupio je u prosincu prošle godine na gostovanju kod Intera iz Zaprešića.

Za Hajduk je odigrao ukupno 32 službene utakmice, od čega je 17 puta bio u početnom sastavu. Upisao je jedan pogodak i jednu asistenciju.
hr Mon Feb 17 2020 18:34:22 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u subotu od 15 sati igra protiv Gorice na Poljudu!

Utakmica 23. kola HT Prve lige...
Nogometaši Hajduka u sklopu 23. kola HT Prve lige igraju protiv Gorice na Poljudu u subotu s početkom u 15 sati. Bijeli u proljetnom dijelu sezone imaju dvije pobjede, protiv Varaždina i Lokomotive te poraz u posljednjem kolu, na gostovanju kod Slaven Belupa.

Trener Igor Tudor u sljedećoj utakmici ne može računati Stanka Jurića koji je zbog dva žuta kartona na utakmici protiv Belupa zaradio isključenje. U konkurenciju za utakmicu vraća se Nihad Mujakić

Hajduk i Gorica ove sezone odigrali su tri utakmice. U prvom međusobnom dvoboju na Poljudu Bijeli su slavili s 3:1, a zatim je Gorica dva puta u tri dana slavila s 2:1, najprije u Hrvatskom kupu, a zatim i u prvenstvu.

Uoči utakmice Hajduk se nalazi na drugom mjestu prvenstvene tablice s 41 osvojenim bodom, a Gorica je trenutno na šestoj poziciji s osvojenim 31 bodom.
hr Mon Feb 17 2020 14:42:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Anthony Kalik odlazi iz Hajduka!

Veznjak nije u planovima Igora Tudora
Anthony Kalik odlazi u Goricu. Neslužbena je to vijest koja bi u toku dana trebala dobiti potvrdu. 22-godišnji veznjak u tri utakmice nastavka prvenstva nije bio ni u zapisniku, a sveukupno ove sezone ima tek 9 nastupa.

Nije riječ o posudbi, već Kalik odlazi iz bijelog dresa, a nije poznata visina odštete.