NBA: Poraz Clevelanda u San Antoniju

U najnapetijoj utakmici koja je u subotu igrana u NBA San Antonio Spursi su nakon produžetka sa 118-115 pobijedili Cleveland Cavalierse

Kawhi Leonard je za pobjedu Spursa zabio 41 koš, LaMarcus Aldridge je dodao 16 uz 12 skokova.

Leonard je zabio šest koševa u produžetku uključujući i zakucavanje kojim je zapečaćen rezultat 4.9 sekundi.

Kod Cavsa najbolji su bili LeBron James i Kyrie Irving sa po 29 pogodaka svaki. Cleveland je imao priliku izjednačiti u zadnjoj sekundi produžetka, ali je Kevin Love promašio tricu.

San Antonio je imao vodstvo od šest razlike nešto manje od tri minute prije kraja regularnog dijela, ali onda u zadnjih 2:47 minute nije zabio koša.

James je utakmicu odveo u produžetak pogotkom 34.8 sekunde prije kraja. Nakon toga je prisilio Leonarda na promašaj, ali je propustio priliku za pobjedu kada je sam promašio tricu u zadnjoj sekundi regularnog dijela kod rezultata 107-107.

Brooklyn Nets Bojana Bogdanovića su izgubili od Charllotte Hornetsa 105-112, a on je u 28 minuta zabio 16 koševa i upisao tri skoka i tri asistencije.

Charlotte su predvodili Ramon Sessions i Michael Kidd-Gilchrist sa po 17 pogodaka svaki. To je treća uzastopna pobjeda Charlotte i deveta u zadnjih 10 utakmica.

Gubeći 98-97 nešto manje od tri i pol minute prije kraja, Charlotte radi seriju od 10-0 i stvara prednost od devet koševa. Netsi su uspjeli smanjiti zaostatk na pet koševa, ali dalje od toga nisu otišli.

Najbolji strijelac Brooklyna bio je Brook Lopez koji je utakmicu završio sa 24 pogotka uz pet skokova, četiri asistencije i dva bloka.

Philadelphia 76ers su gostovali kod Atlanta Hawksa koji su ih svladali sa 110-93.

Sixers su uspjeli zabiti svega 39 koševa nakon poluvremena, a i obrana im je bila loša tako da su Hawksi imali šut iz igre 49.5 posto.

Hawkse je predvodio Paul Millsap sa 22 pogotka i 10 skokova, a Philadelphiu Ersan Ilyasova sa 21 pogotkom. Učinak Darija Šarića je bio skroman, on je u 15 minuta zabio tri koša te upisao četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Phoenix Suns Dragana Bendera su bili bolji sa 107-105 od New York Knicksa, a Carmelo Anthony je promašio šut u zadnjoj sekundi koji je mogao gostima donijeti pobjedu.

Courtney Lee je zakucao pet i pol minuta prije kraja i New York vodi s pet razlike. No nakon toga Devin Booker zabija sedam koševa u zadnje dvije minute za Phoenix koji šest sekundi prije kraja vodi sa 107-105. Knicksi imaju loptu, Anthony puca tricu i promašuje.

Booker je utakmicu završio sa 26 pogodaka za Phoenix, Eric Bledsoe je ubacio 23. Bender je odigrao deset minuta i ugrabio smao jedan skok.

Anthony je bio najučinkovitiji u redovima Knicksa sa 31 pogotkom.

hr Sun Jan 22 2017 10:24:37 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Poraz Zadra od Zvezde

U devetom kolu ABA lige poraženi su od aktualnog prvaka Crvene zvezde rezultatom 76-88
Pred 6000 gledatelja na Višnjiku Zadar je poražen od euroligaša i aktulanog osvajača ABA lige, Crvene zvezde rezultatom 76-88 (23 :19, 22: 23, 9:29, 22:17). Prije početka utakmice predstavnici Moto kluba Beštije iz Zadra uručili su treneru Zadra Aramisu Nagliću zahvalnicu za pomoć motociklistu iz Dubaija kojeg je bura nedavno prevrnula na Jadranskoj magistrali.

Unatoč silnoj borbenosti Zadrana, protiv boljih se nije moglo a osobito  "pogubna"  je bila treća četvrtina u kojoj su gosti riješili utakmicu.

U redovima Zadra najbolji Preston Knowles sa 17 poena, Josh Bostic je dodao 14, Šime Špralja 12, a Mislav Brzoja deset poena. Beograđane je do sedme pobjede predvodio Milko Bjelica s 20 poena, dva skoka i dvije asistencije te James Feldeine s 13 poena.

Na tablici vodi Budućnost sa omjerom 8-1, Zadar je pretposljednji sa 3 pobjede i 6 poraza.

hr Mon Nov 20 2017 21:43:35 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Čilić pao na šesto mjesto

Borna Ćorić i Ivo Karlović su zadržali prošlotjedne pozicije. Ćorić je 48., a Karlović 79.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić je na najnovijoj ATP ljestvici pao jedno mjesto i sada je šesti tenisač svijeta nakon završnice ATP-a u Londonu gdje je poražen u sva tri meča u skupini.

Borna Ćorić i Ivo Karlović su zadržali prošlotjedne pozicije. Ćorić je 48., a Karlović 79. Viktor Galović je ubilježio značajan napredak, popeo se 20 mjesta i sada se nalazi na 193. poziciji.

Među vodećima su se dogodile neke promjene kao posljedica završnice u Londonu. Prvi je i dalje Španjolac Rafael Nadal, drugi je Švicarac Roger Federer, a na treće se mjesto sa šestog popeo pobjednik 'mastersa' Bugarin Grigor Dimitrov.

I finalist Belgijanac David Goffin je napredovao, on se popeo sa osmog na sedmo mjesto.

hr Mon Nov 20 2017 10:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split na Gripama lagano do pobjede protiv Alkara

Žuti su slavili 79:54
Nakon pobjede protiv Bosne nakon tri produžetka i tijesnog poraza od Zadra, košarkaši Splita su odigrali jednu laganiju i mirniju utakmicu. Bez većih problema su u sedmom kolu košarkaške HT Premijer lige svladali Alkar sa 79:54 (19:17, 23:7, 23:17, 14:13). Čak deset igrača upisalo se u strijelce a Pavle Marčinković odigrao je još jednu dobru utakmicu sa 13 poena i 7 skokova. Dvoznamenkasti su bili i Josip Jukić (12), Mate Kalajžić (11) i Henrik Širko (10). Kod Sinjana Svalina je ubacio 13, a Graf 12 poena.

U Zadru je Cedevita slavila protiv Jazina sa 96:70. Najbolji igrač susreta bio je Will Cherry iz Cedevite sa 21 košem i pet asistencija te čak devet ukradenih lopti, vrlo dobar je bio i Karlo Žganec koji je zabio 16 poena i uhvatio 12 skokova. Najbolji u redovima domaćih već bio je kapetan Marin Zrnić s 20 koševa, pet skokova i tri asistencije.

hr Mon Nov 20 2017 00:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Davis Cup: Hrvatska protiv Kanade u Osijeku

Susret prvog kola Svjetske skupine Davis Cupa između Hrvatske i Kanade održat će se od 2. do 4. veljače 2018. u Osijeku, potvrdio je Upravni odbor Hrvatskog teniskog saveza.

Za organizaciju ovog susreta veliki je interes pokazan u nekoliko hrvatskih gradova.

To su Varaždin, koji zbog odigravanja zadnje utakmice Europskog rukometnog prvenstva nije u mogućnosti osigurati dvoranu, Zadar, koji je iskazao interes za jedan od mogućih DC susreta iduće godine te Zagreb, koji je uvijek raspoložen za susrete Davis Cupa, no priliku da ugosti najbolje hrvatske i kanadske tenisače dobio je Osijek.

Bit će to treći put da će hrvatska Davis Cup reprezentacija igrati u najvećem gradu Slavonije, nakon što je ondje prethodno ugostila Maroko i Španjolsku.

Naime zbog propozicija ITF-a HTS je vrlo ograničen u izboru gradova domaćina različitih kola u Svjetskoj skupini te ukoliko Hrvatska prođe u drugo kolo natjecanja potencijalni kandidati bili bi Varaždin, Zadar, Split i Zagreb.

"Svi još pamtimo kako je Osijek ugostio tenisače u veljači ove godine, koliko je organizacija bila dobra i kako je sjajna atmosfera stvorena. Gledatelji su bili naš veliki adut i vjerujemo da će se to ponoviti i protiv Kanade. Hvala i svima ostalima koji su iskazali interes za organizaciju, a nadamo se da će novu priliku dobiti već ove godine", rekao je predsjednik Hrvatskog teniskog saveza Franjo Luković.

Igrat će se na zemljanoj podlozi, koja će za tu priliku biti postavljena u dvorani Gradski vrt.

Formalnu potvrdu Osijeka kao domaćina još treba dati Međunarodni teniski savez (ITF), a očekuje se da će to biti učinjeno u sljedećih desetak dana. Pobjednik ovog okršaja u četvrtfinalu će u travnju igrati s boljim iz susreta Švicarska - Kazahstan.

hr Fri Nov 17 2017 14:06:55 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.