Izbornik Čačić umjesto Mitrovića pozvao braniča Osijeka Matasa

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić oslobodio je stopera Rijeke Mateja Mitrovića reprezentativne akcije u Kini, te je umjesto njega pozvao braniča Osijeka Nikolu Matasa, objavljeno je u srijedu na internetskom portalu HNS-a.

Nogometaš Rijeke Matej Mitrović oslobođen je nastupa na China Cupu zbog rješavanja inozemnog angažmana. Matej Mitrović (23) je prije tri mjeseca protiv Kosova u kvalifikacijama za SP 2018. odigrao drugo poluvrijeme i zabio je gol u pobjedi 6-0.

U Kinu putuje 18 igrača, a samo dvojica ne igraju u Prvoj HNL, branič Toni Datković (Koper) i veznjak Filip Ozobić, koji nastupa za azerbajdžansku Gabalu.

Reprezentacija će se okupiti 7. siječnja u Zagrebu i istoga dana putuje u Kinu. Turnir otvara 11. siječnja protiv Čilea, a u drugom polufinalu sastaju se Island i Kina. Poraženi će 14. siječnja igrati za 3. mjesto, a pobjednici dan kasnije za naslov pobjednika prvog China Cupa.

Popis igrača hrvatske reprezentacije za China Cup:

VRATARI - Andrej Prskalo (Rijeka), Dominik Livaković (Dinamo)

BRANIČI - Josip Pivarić (Dinamo), Borna Barišić (Osijek), Mateo Barać (Osijek), Josip Juranović (Hajduk), Jakov Filipović (Inter Zaprešić), Toni Datković (Koper), Nikola Matas (Osijek)

VEZNI IGRAČI -  Josip Mišić (Rijeka), Luka Ivanušec (Lokomotiva), Franko Andrijašević (Rijeka), Mario Šitum (Dinamo), Domagoj Antolić (Dinamo), Fran Tudor (Hajduk), Filip Ozobić (Gabala)

NAPADAČI - Antonio Perošević (Osijek), Mirko Marić (Lokomotiva)

hr Wed Jan 04 2017 13:58:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Stadion Maksimir u teškom stanju

Nakon obilnih kiša koje su pogodile Zagreb posljednjih dana, Dinamo je na svojoj Facebook stranici objavio fotografije koje pokazuju štetu koju je prouzročila kiša.
Savjetnik GNK Dinama Zdravko Mamić, na izvanrednoj presici održanoj 13. rujna rekao je novinarima kako je prilikom dolaska u klub zatekao grobnu atmosferu. Tada je klub mučila blokada zbog duga prema Draženu Ladiću, ali je taj problem brzo riješen.
Nakon manje od sedam dana Dinamo je pogođen novim problemima. Prema riječima Zdravka Mamića stadion Maksimir propada iako je klub odvojio značajna sredstva za renoviranje istog. Zbog obilnih kiša koje su pogodile državu, Maksimir je pretrpio velika oštećenja. Na Dinamovoj službenoj Facebook stranici objavljeno je 80 fotografija koje prikazuju lošu situaciju uz sljedeću objavu:

Usprkos ogromnim naporima i ulaganjima u gradsku imovinu koja GNK Dinamo svakodnevno obavlja kako bi održao funkcionalnost stadiona Maksimir ogromne količine padalina nanijele su velika oštećenja na ionako narušenom stadionu. Pogledajte galeriju fotografija kojom još jednom apeliramo na sve nadležne institucije - Zagreb, Hrvatska i Dinamo zaslužuju novi stadion!

hr Tue Sep 19 2017 15:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Inter na čelu ljestvice Serie A

Inter je teškom pobjedom na gostovanju kod Crotonea zasjeo na prvo mjesto ljestvice Serie A.
Nakon odličnog početka sezone i tri pobjede, Inter je sa nešto više muke odnio pobjedu na gostovanju kod Crotonea. Utakmica je završila rezultatom 2:0, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić postigao je svoj treći pogodak u ovoj sezoni.
U prvom poluvremenu Inter je bio dominantnija momčad sa 70 posto lopte u posjedu, ali sa tek jednom pravom prilikom kada je Perišić namjestio loptu Portugalcu Joãu Máriju koji je pucao malo pored gola. U velikom djelu utakmice pravu prijetnju za Inter predstavljao je Crotonoev Hrvat Ante Budimir.
Ipak, Inter je odnio sva tri boda nakon što je Milan Škriniar u 82. minuti utakmice iskoristio gužvu nakon ubačaja iz slobodnog udaraca te pogodio za 1:0. U sudačkoj nadoknadi gol je zabio i Ivan Perišić sa 15 metara i postavio konačnih 2:0.

hr Sun Sep 17 2017 12:25:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dinamo pobjegao Rijeci na sedam bodova

Dinamo je ovom pobjedom učvrstio prvo mjesto, a na drugom mjestu nalazi se Rijeka sa sedam bodova manje.
Dinamo je u teškim uvjetima u Zaprešiću, uspio svladati Inter te tako pobjeći Rijeci na sedam bodova. U samom početku utakmice za Dinamo su zabili u prvih 12 minuta Henriquez i Soudani. Tijekom utakmice padala je snažna kiša koja je teren pretvorila u močvaru, ali ipak i u takvim uvjetima postignuta su još dva pogotka.
Inter se vratio 15 minuta prije kraja poluvremena preko Šarića nakon loše reakcije Dinamove obrane, a Doumbia je nakon deset minuta nastavka zabio svoj prvi gol za Dinamo za konačnih 3-1 nakon što je bio najviši u skoku.

Dinamo je ovom pobjedom pobjegao Rijeci na sedam bodova, ali uz utakmicu više. Rijeka i Hajduk u nedjelju u 17 sati igraju Jadranski derbi na Poljudu.

Prije ove utakmice Slaven Belupo i Osijek odigrali su 1:1. Belupo je vodio do sudačke nadoknade kad je Mile Škorić majstorski pogodio iz voleja.

hr Sun Sep 17 2017 12:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Mamić odbio policijsku zaštitu

Dinamov savjetnik Zdravko Mamić odbio je policijsku zaštitu koja mu je ponuđena nakon napada u Tomislavgradu, potvrdilo je u petak Ravnateljstvo policije.

Mamić je 22. kolovoza pogođen metkom u nogu u zaseoku Vidovićima kod Tomislavgrada, a napad zajednički istražuju hrvatska i bosanskohercegovačka policija.

U policiji navode da s kolegama iz Bosne i Hercegovine rasvjetljavaju sve okolnosti tog događaja.

Mamić je pogođen metkom u nogu u zaseoku Vidovićima, u mjestu Zidinama pokraj Tomislavgrada, gdje je stigao kako bi sudjelovao na misi zadušnici za pokojnog oca.

Nakon ukazane liječničke pomoći u Domu zdravlja u Tomislavgradu prema vlastitoj je odluci otputovao u Zagreb gdje je liječenje nastavio u KB-u Sveti Duh, iz koje je na kućno liječenje pušten 25. kolovoza.

Policijski izvori u Hercegbosanskoj županiji Hini su potvrdili da su na mjestu napada istražitelji pronašli dva zrna koja su ispaljena iz vatrenog oružja maloga kalibra.

Po riječima policijskog dužnosnika bliskog istrazi pronađena su dva zrna od metaka kalibra 7,65 milimetara koji se koristi za male pištolje za 'nužnu obranu' ili pak za strojnicu marke škorpion. Jedno od zrna otkriveno je u jednoj od obližnih kuća, a drugo u automobilu.

Na konferenciji za novinare u srijedu Mamić je, među ostalim, ponudio milijun kuna za informacije o napadu na njega, a kazao je i da je odbio policijsku zaštitu "jer ne vjeruje u sustav i čelništvo policije".

hr Sat Sep 16 2017 13:09:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.