Hajduk danas gostuje kod Rudeša: Bijeli od 17 sati love nova tri boda

Bijeli pobjedom žele povratak na drugo mjesto
Nogometaši Hajduka danas od 17 sati u Zagrebu igraju dvoboj 33. kola HT Prve lige protiv Rudeša.

Dočekalo je hajdukovce lijepo vrijeme u Zagrebu s temperaturom od preko 20 stupnjeva, a upravo se takvo najavljuje i u poslijepodnevnim satima kada je zakazan početak susreta.

U Koprivnici Bijeli nisu uspjeli naplatiti svoj posjed i dominaciju. Imali su igrači Željka Kopića kontrolu igre tijekom svih 90 minuta ogleda u kojem domaćin nije imao ozbiljniji udarac prema golu Karla Letice, ali nedostajala je realizacija u završnici.

Nakon dva kola bez pobjede, nova prilika za osvajanje tri boda je tu, preostale su svega četiri prvenstvene utakmice do kraja i cilj cijele momčadi je osvajanje što većeg broja bodova i ispunjenje zahtjeva koje je Hajdukov trener stavio pred njih. Vjerujemo da će prvi od njih hajdukovci ispuniti već danas.

Propustili su Bijeli nekoliko prilika da se upuste u borbu za naslov prvaka, iako bi današnjom pobjedom došli Dinamu na pet bodova, tri kola prije kraja realnije je razmišljati o hvatanju drugog mjesta na kojem je sad Rijeka s bodom više. Četiri igrača Kopić nije poveo na put zbog  ozljeda: SavvasaNižićaKožulja i Carbonieria. Ukupno je na put išao 21 igrač, uključujući oporavljenike Memollu i Almeidu. Očekuje se da će od prve minute istrčati: Letica, Fomitschow, Lopez, Ismajli, Juranović, Radošević, T.Bašić, Caktaš, Gyurcso, Futacs i Said.

Sutra ujutro Bijeli putuju za Medulin gdje će dočekati utakmicu s Istrom.

Glavni sudac današnje utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara, pomoćnici su mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Goran Loparac iz Sladojevaca, a četvrti sudac je Marko Matoc iz Zaprešića.

hr Sun May 06 2018 11:18:23 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kopić: Borba za trofej i Hajdukov dres su dovoljan motiv

U Vinkovcima se u srijedu u 19 sati igra finale Hrvatskog nogometnog kupa
Vinkovci će u srijedu 23. svibnja biti domaćin finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem se u velikom derbiju sastaju Dinamo i Hajduk. Početak susreta najvećeg derbija hrvatskog sporta zakazan je za 19 sati.

Igrači Željka Kopića su, podsjetimo, u finale ušli nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca zasluženo izbacili Lokomotivu. Ukupno je ovo sedmi sraz Hajduka i Dinama u finalu Kupa, u dosadašnjih međusobnih šest odigranih oba kluba su po tri puta slavila i podignula trofej Rabuzinovog sunca.

Uoči tog dvoboja brojnim se predstavnicima medija u Novinarskom salonu na Poljudu obratio trener Hajduka Željko Kopić:

- Mislim da smo u puno utakmica ove sezone pokazali da možemo igrati jako dobar nogomet, ali ne želim bježati od toga da u ovom trenutku nije situacija kakvu bismo željeli. Borba za trofej i Hajdukov dres su dovoljan motiv, dat ćemo sve od sebe kako bismo došli do uspjeha. Zahtjev je jedan jedini, a to je da damo sve što možemo za osvajanje Kupa. Pokazali smo već u utakmicama do sada da možemo odigrati kvalitetno i beskompromismo, u ovoj jednoj utakmici nema niti jedne zapreke da izađeš na teren i daš sve od sebe pa to apsolutno i očekujemo. - jasan je bio strateg Bijelih uoči posljednje utakmice sezone i derbija koji će se igrati na stadionu HNK Cibalije u Vinkovcima.

Kopić je rekao kako će Nižić biti spreman za utakmicu, dok će se za Leticu znati nakon zadnjeg treninga. Nema Borje Lopeza koji pauzira zbog crvenog kartona te Juranovića zbog ozljede.

- Nemam straha, radim na najbolji mogući način, radim sve što je potrebno klubu i momčadi, sve da budemo na najboljoj mogućoj razini. Bavim se samo time da budemo dostojni finala Kupa i Hajduka. Unutar sebe imamo dovoljno snage i kvalitete da dođemo do trofeja. - poručio je za kraj Hajdukov trener.
hr Mon May 21 2018 14:14:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Juniori Hajduka bez titule, remizirali u Zaprešiću

Bijelima je trebala pobjeda za titulu
Juniori Hajduka odigrali su samo 1:1 u Zaprešiću protiv Intera. To im, nažalost, nije bilo dovoljno za titulu, jer samo pobjeda im je donosila naslov juniorskog prvaka Hrvatske. Prednost Bijelima donio je Bajić u 58. minuti, izjednačio je Rešetar u 82. minuti.

Hajduk: Baždarić, Budalić (od 46' Krajina), Radić, Barišić, Ševelj (od 85' Rakić), Nejašmić, Kosić (od 46' Blagaić), Palaversa, Kreković (od 70' Giljanović), Bradarić, Bajić (od 79' Čančar).
hr Sun May 20 2018 21:11:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Juniori Hajduka pobjedom postaju juniorski prvaci Hrvatske

Od 17.30 Bijeli gostuju u Zaprešiću kod juniora Intera
Hajdukovi juniori danas od 17.30 sati igraju posljednju utakmicu sezone, utakmicu u kojoj pobjedom mogu postati novi juniorski prvaci Hrvatske. Uoči posljednjeg kola momčad Marija Despotovića ima dva boda manje od Dinama koji je u petak svladao Osijek u svom posljednjem susretu.

Bijelima za titulu igra samo pobjeda u Zaprešiću protiv Intera. Njihov današnji domaćin nije bezazlen protivnik, nalaze se na petom mjestu ljestvice. U prvom susretu ove sezone Bijeli su u Splitu svladali Inter s 4:1.

Hajdukovi juniori su većim dijelom sezone držali vrh tablice, u jednom trenutku su se uspjeli i poprilično odvojiti od konkurencije, međutim na koncu su ostale dvije ekipe koje u egalu ulaze u finiš prvenstva.
Bijeli su u ovoj sezoni igrali vrlo dojmljiv nogomet, nisu gubili konstantu i sada u posljednjoj utakmici imaju priliku podignuti pobjednički pehar koji će biti najbolja nagrada za trud koji su uložili tijekom cijele godine.
hr Sun May 20 2018 14:21:01 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Rijeka slavila u Jadranskom derbiju

Hajduk je sezonu završio na trećem mjestu i sad se okreće finalu Kupa
Hajduk je u posljednjem, 36. kolu HT Prve lige, poražen na Rujevici od Rijeke s 3:1. Rano je Rijeka povela, Čolak je već u 2. minuti pogodio, Pavičić je u 36. minuti povisio prednost Rijeke na 2:0. Probudili su se Hajdukovci drugi dio, Said je već u 50. minuti smanjio vodstvo, možda bi Hajduk došao i do bod(ova) da Lopez u 62. minuti nije isključen. Treći pogodak Rijeka je postigla duboko u sudačkoj nadoknadi kada je van igre zbog ozljede bio Juranović, s devetoricom Hajduk nije mogao pa je Puljić pogodio za 3:1. Ovim porazom Hajduk je sezonu završio na trećem mjestu s četiri boda zaostatka za drugoplasiranom Rijekom. Prvak Dinamo ima 14 bodova više i utakmicu manje od Bijelih.

Već u drugoj minuti poveli su Riječani, nakon kornera Čolak je prevario Stipicu. Nije bilo velikih uzbuđenja sve do 36. minute kada Pavičić povisuje na 2:0. Acosty je pucao sa 17 metara, Savvas je odbio loptu do Pavičića koji sa 7 metara šalje loptu u mrežu. Odmah u idućem napadu je moglo doći do smanjenja rezultata, no udarac Gyurcsa je obranio Sluga. U 48. minuti Said je srušen na rubu kaznenog prostora, Gyurcso je izveo slobodni udarac, Sluga je iz rašlji izvadio loptu i spasio svoju momčad. Nakon toga, Juranović je dao sjajnu loptu za Saida koji se zagradio kraj svog čuvara i matirao Slugu za smanjenje vodstva. Vidjelo se da su Hajdukovci bolje ušli u drugi dio i da kontroliraju igru. Planove prema izjednačenju pokvario im je Borja Lopez koji je u 62. minuti dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Unatoč crvenom kartonu Kopićevi igrači su i dalje bili bolji protivnik. Rijeka je drugi dio ostala bez ozbiljne šanse sve do sudačke nadoknade kada je zbog ozljede van igre bio Juranović, a Hajduk u polju s devetoricom igrača. Puljić je tada pogodio za konačnih 3:1.

Rijeka: Sluga, Punčec (od 83' Escoval). Župarić, Zuta, Leovac, Bradarić, Acosty (od 72' Kvržić), Grahovac, Čolak, Gorgon (od 86' Puljić), Pavičić.
Hajduk: Stipica, Juranović, Ismajli, Lopez, Filip (od 46' Tičinović), Savvas, Hamza (od 78' Futacs), Caktaš, Gyurcso, Tudor (od 60' Radošević), Said.
hr Sat May 19 2018 19:15:43 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.