Griezmann prešao iz Atletica u Barcelonu!

Antoine Griezmann od danas je i službeno novi igrač Barcelone
Reprezentativac Francuske Antoine Griezmann napustio je Atletico Madrid i prešao na Camp Nou. S Barcelonom je potpisao petogodišnji ugovor, a Atletico je inkasirao 120 miliona eura, koliko je iznosila otkupna klauzula Francuza. U novom Griezmannovom ugovoru stoji nevjerovatna otkupna klauzula. Klub koji ga bude želio kupiti morat će izdvojiti čak 800 milijuna eura.

Griezmann je u pet sezona u Atleticu nastupio ukupno 257 puta u svim takmičenjima, a postigao je 133 pogotka.
hr Fri Jul 12 2019 17:44:29 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

VAR tehnologija spremna za korištenje: Premijera na utakmici juniora Hajduka!

Nakon višemjesečne edukacije sudaca, VAR tehnologija po prvi će put biti u uporabi u hrvatskom nogometu 22. rujna 2019. godine
Hrvatski nogometni savez najavio je krajem 2018. godine kako će se krenuti s edukacijom pomoćnih video sudaca te pripremom za uvođenje VAR tehnologije u hrvatski nogomet. Nakon iscrpne edukacije sudaca, VAR tehnologija napokon je spremna za premijerno korištenje na službenoj utakmici.

Dopredsjednik HNS-a, predsjednik Komisije nogometnih sudaca te voditelj projekta uvođenja VAR tehnologije u Hrvatsku Ante Kulušić najavio je kako će se VAR tehnologija premijerno primijeniti na prvenstvenoj utakmici između juniorskih momčadi Rudeša i Hajduka. Utakmica će biti odigrana 22. rujna na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, s početkom u 11 sati.

Ovom utakmicom Hrvatska će otvoriti završnu fazu edukacije sudaca za uvođenje VAR tehnologije, prema rasporedu kojeg propisuju FIFA i IFAB. Suci su s edukacijom za VAR tehnologiju započeli u siječnju 2019. godine te je planirano kako će do kraja jesenskog dijela tekuće sezone svi suci koji su došli do završne faze edukacije ispuniti zadane uvjete, kako bi s proljetnim dijelom sezone mogli započeti s korištenjem VAR tehnologije na utakmicama Hrvatski Telekom Prve lige.

Na utakmici između juniora Rudeša i Hajduka sudit će glavni sudac Ivan Bebek, pomoćni suci Ivica Modrić i Borut Križarić te četvrti sudac Fran Jović. Ulogu pomoćnog video suca (VAR) obavljat će Goran Gabrilo, a njegov pomoćnik (AVAR) bit će Miro Grgić.

Projekt uvođenja VAR tehnologije financiran je sredstvima iz Fifinog programa Forward.
hr Fri Sep 20 2019 19:51:36 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bogat nogometni vikend: Pogledajte raspored trećeligaških utakmica i susreta županijske lige

Nogometna javnost oba će dana vikenda uživati u poslasticama od Zadra do Dubrovnika

3. HNL-Jug

21. rujna (16:30 sati)
Jadran LP - Kamen
Uskok - Hrvace (igra se od 16 sati uz prijenos na Mreži TV)

Omladinac - Jadran (KS)

Postira Sardi - Omiš (zamjena domaćinstva)
Primorac - Mladost (P)

2. ŽNL

Čaporice Trilj - Tekstilac (igra se u Sinju)
Val - Mosor Žrnovnica

Vinjani - Adriatic
Jadran (S) - Mosor
Glavice 1991 - Trilj 2001
hr Fri Sep 20 2019 10:16:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

'Pale' prve trenerske glave među dalmatinskim trećeligašima

Odigrana su tek četiri kola 3. HNL jug
Nakon samo četiri odigrana kola, Vodice i Primorac iz Biograda ostali su bez trenera. Naime, zbog loših rezultata, ostavku je dao trener Vodica, Zoran Slavica. Vodice su loše ušle u premijernu sezonu među trećeligašima, nakon četiri kola nemaju pobjedu i zauzimaju posljednje mjesto na ljestvici.

Ostavku je također dao i trener Primorca iz Biograda, Jugo Dominis. Primorac ne igra prema očekivanjima (pobjeda, remi i dva poraza) pa se očekuje da s novim trenerom krenu prema vrhu.
hr Thu Sep 19 2019 11:58:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Cijela Europa se divi: Na prepunom Maksimiru Dinamo deklasirao Atalantu

Od sinoć se već cijela Europa divi sjajnoj momčadi Nenada Bjelice koji je, kako kaže, plan za Atalantu skrivao van očiju javnosti

Dinamo je na startu Lige prvaka pobijedio Atalantu 4:0 na krcatom Maksimiru. Hrvatski prvak, koji se u najjače europsko natjecanje vratio nakon tri godine, poveo je u 11. minuti kada je Leovac zabio nakon sjajnog ubačaja Stojanovića. Oršić je 20 minuta kasnije majstorski pogodio sa 16 metara za 2:0. Krajem prvog dijela Oršić je zabio i svoj drugi gol nakon ubačaja Stojanovića i povratne lopte Ademija, a u 68. minuti je isti igrač hat-trickom postavio konačan rezultat.

Dinamo na vrhu skupine, prekinuo niz od 11 poraza

U drugom susretu ove skupine Manchester City je na gostovanju u Ukrajini slavio 3:0 protiv Šahtara. U sljedećem kolu Dinamo za dva tjedna ide u Manchester, a Šahtar gostuje Atalanti.

Dinamo je razbijanjem talijanskog kluba prekinuo niz od 11 poraza u grupnoj fazi Lige prvaka. Ujedno je zagrebački klub ostvario najuvjerljiviju pobjedu ovog dana u Ligi prvaka.

"Sve smo spremali u tajnosti!"

- Kad dobijete osjećaj da trebate krenuti s tri stopera, tako igrate. Atalanta tako igra, ja sam svoju ekipu tako pripremao. Nismo htjeli biti defenzivni, htjeli smo vršiti pritisak na njihove stopere. Pokrili smo sve njihove opasne točke, odigrali smo fantastično - rekao je Bjelica nakon utakmice i otkrio da se taktika za Atalantu pripremala u tajnosti.

- Pričali smo između sebe o tome treba li mijenjati nešto što funkcionira. Nekad treba i malo hrabrosti, odlučnosti. Stali smo svi iza toga i od ponedjeljka počeli pripremati ovu taktiku. Morali smo sakriti to i od medija, sad vam je jasno zašto to nisam mogao govoriti. Uspjeli smo ih iznenaditi, nisu bili spremni za ovakvo nešto. Ja sam bio sto posto uvjeren da ćemo mi biti bolji - zaključio je Bjelica.

Cijela regija se divi

Od sinoć se već cijela Europa divi sjajnoj modroj momčadi. Da je izgubio, Dinamo bi i službeno bio najlošija momčad Lige prvaka u povijesti, a sad je hit elitnog nogometnog natjecanja.

Portali u regiji nisu škrtarili kad je trebalo nahvaliti Dinamo. Portal Sportsports.ba je već tijekom prvih 45 minuta, kad je Dinamo imao 3:0, napisao da ''regija ne pamti ono što je Dinamo u prvom poluvremenu napravio Atalanti''.

Mozzartsport je donio efektan naslov ''Moćni Dinamo šamarao Atalantu'', a slične naslove imali su i ostali portali, prenosi Index.

hr Thu Sep 19 2019 08:00:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.