Griezmann najbolji nogometaš Francuske

Griezmann (25) je bio trećeplasirani i u izboru za Zlatnu loptu

Napadač madridskoga Atletica Antoine Griezmann izabran je za najboljega nogometaša Francuske u ovoj godini po izboru magazina France Football.

Griezmann (25) je bio trećeplasirani i u izboru za Zlatnu loptu, u kojem je ušao u uži izbor zajedno sa pobjednikom Cristianom Ronaldom i Lionelom Messijem. Francuz je ove godine bio najbolji igrač i strijelac EURA, a proglašen je i za najboljega igrača španjolske Primere.

hr Mon Dec 19 2016 17:13:08 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Utakmica protekla bez većih incidenata: Privedena 41 osoba, uglavnom zbog alkoholiziranosti

Na stadionu Maksimir utakmici je prisustvovalo oko 28 tisuća posjetitelja

Ministarstvo unutarnjih poslova (MUP) izvijestilo je u petak navečer da je prije, za vrijeme i nakon odigravanja nogometne utakmice između Hrvatske i Ukrajine u Zagrebu u službene prostorije dovedena 41 osoba, uglavnom zbog alkoholiziranosti, odnosno kršenja Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima.

Među navijačima nisu zabilježeni incidenti, ni sukobi, ističe se u priopćenju MUP-a.

- Zahvaljujemo građanima što su slijedili upute koje smo objavili uoči ove nogometne utakmice i time pridonijeli da utakmica protekne u pozitivnoj atmosferi i sportskom ozračju. - navodi se i zaključuje da je na stadionu Maksimir utakmici prisustvovalo oko 28 tisuća posjetitelja.

hr Sat Mar 25 2017 10:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

"Furija" pobijedila Izrael, Italija Albaniju

Nogometne reprezentacije Španjolske i Italije ostvarile su pobjede u skupini G kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

Španjolska je u Giju pobijedila Izrael 4-1, dok je Italija u Palermu bila bolja od Albanije s 2-0. Obje reprezentacije vode na ljestvici sa po 13 bodova.

'Furija' je protiv Izraela sve obavila u prvom poluvremenu postigavši dva gola, a strijelci su bili David Silva (13) i Vitolo (45+1). U nastavku susreta je Diego Costa (51) zabio za 3-0, a u 77. minuti je smanjio Zahavi. Konačnih 4-1 postavio je Isco dvije minute prije kraja.

Italija je u Palermu povela golom Danielea De Rossija u 12. minuti iz kaznenog udarca, a na 2-0 je povisio Ciro Immobile u 81. minuti.U 57. minuti susret je prekinut zbog bakljade albanskih navijača nakon čega je sudac Slavko Vinčić povukao igrače s terena. Prekid je trajao 10 minuta nakon čega je susret nastavljen.

Utakmicu u Palermu bila je u slavljeničkom tonu jer je vratar 'Azzurra' Gianluigi Buffon (39) odigrao tisućitu utakmicu u karijeri. Buffon je na vratima Parme sakupio 220 nastupa, za Juventus je odigrao 612 utakmica, dok će ogled protiv Albanije bio njegov 168. nastup u dresu nacionalne vrste.

U susretu iz ove skupine Makedonija je na gostovanju pobijedila Lihtenštajn 3-0 golovima Bobana Nikolova (43) i Ilije Nestorovskog (69, 72). Irska i Wales

su odigrali 0-0, a Velšani su susret završili s deset igrača jer je Neil Taylor dobio crveni karton u 70. minuti

Srbija je u Tbilisiju pobijedila Gruziju s 3-1, iako su domaćini poveli već u 6. minuti golom Nika Kačarave nakon velike pogreške Kolarova. U 45. minuti je Dušan Tadić poravnao iz kaznenog udarca, Aleksandar Mitrović je u 64. minuti doveo Srbe u vodstvo, a Mijat Gaćinović (86) postavio konačnih 3-1.

Austrija je u ovoj skupini slavila u Beču protiv Moldavije s 2-0 golovima Sabitzer (75) i Harnika (90).

Vode Srbija i Irska s po 11 bodova.

hr Fri Mar 24 2017 23:06:42 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Čačić: "Napravili smo veliki posao, sada moramo paziti da se ne poskliznemo"

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić nakon minimalne je (1-0) pobjede protiv Ukrajine u kvalifikacijskom susretu za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine izjavio kako je momčadi mnogo pomogla podrška s tribina stadiona u Maksimiru.

- Veliko hvala našim ljudima koji su u velikom broju došli bodriti reprezentaciju. Hvala na poticajnom navijanju, nisu nas izbacili iz konceptna u niti jednom trenutku - rekao je Čačić, a zatim je analizirao utakmicu:

- Napravili smo veliki posao, Ukrajina je pokazala da je s pravom bila neporažena dosada. U prvom poluvremenu smo imali puno više prilika i mogli smo povesti i s više razlike. U drugom poluvremenu smo pali energetski i gosti su imali dvije prilike. Svjesno smo stali u zonu, ali morali smo možda biti bliže protivničkom igraču.

Hrvatska je do pobjede protiv najvećeg konkurenta za prvo mjesto i izravni plasman na SP stigla bez trojice standardnih igrača, Ivana Perišića, Šime Vrsaljka i Vedrana Ćorluke.

- Bili smo lišeni trojice igrača koji bi sigurno bili u prvih 11. Mandžukić je bio agilan i odgovoran u obje faze igre. Obrana je prvi puta nastupila u ovoj postavi, ali igrači su se vrlo brzo akomodirali. Skijaški, dobro smo odradili prvu vožnju i u dobroj smo situaciji prije druge. Sada moramo paziti da se ne 'poskliznemo'.

Ranije u petak Čačić je i produžio ugovor s HNS-om na još dvije godine.

- Hvala čelnicima saveza na produljenju ugovora. To je satisfakcija za dosadašnji rad, ali najvažnije je da me igrači prate.

hr Fri Mar 24 2017 22:59:54 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska slavi: Spektakularan pogodak Nikole Kalinića Vatrene vodi na SP

Hrvatska je zasluženo upisala tri boda. Vatreni su bili konkretniji i opasniji, a jedini gol je dao Nikola Kalinić

Reprzentacija Hrvatske je pobijedila Ukrajinu u 5. kolu kvalifikacijske skupine I rezultatom 1:0.

Hrvatski navijači su se nakon dvije godine vratili na Maksimir, a Modrić i društvo odužili su im se na najbolji mogući način. Reprezentacija Hrvatske pobijedila je Ukrajinu s 1:0 u 5. kolu kvalifikacijske skupine I te se sa 13 bodova odvojila se na vrhu skupine. Svjetsko prvenstvo u Rusiji sada je jako blizu, a junak je strijelac prekrasnog pobjedničkog gola Nikola Kalinić.

HRVATSKA - UKRAJINA 1:0 (Kalinić 38')

HRVATSKA: Subašić - Jedvaj, Mitrović, Vida, Pivarić - Badelj, Modrić - Brozović, Rakitić, Mandžukić - Kalinić

UKRAJINA: Piatov - Butko, Kučer, Ordets, Matviyenko - Stepanenko - Jarmolenko, Kovalenko, Rotan, Konopljanka - Kravets

Hrvatska će sljedeću kvalifikacijsku igrati 11. lipnja na gostovanju kod Islanda u Reykjaviku.

hr Fri Mar 24 2017 22:36:17 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.