Sjajni Hrvati: Rebić ponovno zabio, Kukoč donio pobjedu pa gol proslavio na zanimljiv način

Ante Rebić ponovno je zabio i nastavio sjajnu formu i protiv Juventusa u prvoj polufinalnoj utakmici kupa. Peti gol u posljednjih šest utakmica bio je za remi Milana.

Osim gola imao je famoznu akciju u kojoj je provozao najskupljeg braniča na svijetu. Juventus će Matthijsa de Ligta platiti najmanje 165,5 milijuna eura.

Akcija je bila u 17. minuti kada je Rebić primio loptu petom i izbacio braniča, a onda dodao za Ibrahimovića koji nije iskoristio akciju.

Snimku pogledajte OVDJE.

Odličan dan za hrvatski nogomet nastavio je Tonći Kukoč koji je zabio gol za pobjedu svog Honveda protiv Haladasa u osmini finala mađarskog kupa.

Nakon gola u 57. minuti, jedinog na utakmici, Kukoč je otrčao do tribina, preskočio ogradu, sjeo te proslavio svoj gol, a u slavlju su mu se pridružili i navijači.

hr Fri Feb 14 2020 10:08:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Promjene u Akademiji: Karoglan preuzeo kadete!

Golem preuzima juniore II
Nakon odlaska Jure Srzića na klupu seniora Dugopolja, novi trener Hajdukovih kadeta postao je Mislav Karoglan.

Preostale dvije selekcije koje se natječu u 1. HNL i dalje će voditi Marko Sičić (pioniri) i Marijan Budimir (juniori).

Ml. početnici II (U-8) – Robert Jurica
hr Thu Jul 09 2020 16:41:43 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dalić izbornik do SP-a u Kataru

Sve još treba potvrditi Izvršni odbor HNS-a
Zlatko Dalić vodit će hrvatsku reprezentaciju u iduće dvije godine i pet mjeseci, točnije do Svjetskog prvenstva u Kataru koje se održava od 21. studenoga do 18. prosinca 2022. godine.

Dogovor je postignut između Davora Šukera, predsjednika HNS-a, i samog Dalića, a uz to postoji još formalnost, kako pišu Sportske novosti, da takav dogovor prihvati i potvrdi Izvršni odbor Hrvatskog nogometnog saveza.

Ispred Dalića i hrvatske reprezentacije je burno razdoblje, jer osim što se u drugoj polovici aktualne godine igra novo izdanje Lige nacija, na ljeto 2021. godine u planu je odigravanje Europskog prvenstva, kao i što su tijekom te godine na programu kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Kataru gdje bi Hrvatska, ako se plasira, branila osvojeno srebrno odličje iz Rusije.
hr Thu Jul 09 2020 16:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Rebić ne prestaje s pogocima: Strijelac u derbiju protiv Juventusa!

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić nastavlja u odličnoj golgeterskoj formi: pronašao je i put do mreže vodeće momčadi Serie A

U 31. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Milan je svladao Juventus 4:2, iako je sastav iz Torina poveo 2:0 pogocima Rabiota i Ronalda.

U 62. minuti Ante Rebić je zaradio kazneni udarac kojim je Ibrahimović smanjio zaostatak, da bi Kessie ubrzo izjednačio na 2:2. Rebić je sudjelovao i u akciji za 3:2, koju je okončao Leao, da bi deset minuta prije kraja utakmice preciznim udarcem iz sredine kaznenog prostora postavio konačnih 4:2.

Iz igre je izašao u 82. minuti, a Milan je došao na peto mjesto ligaškog poretka s bodom više i utakmicom više od Rome i Napolija.

Vatreni napadač ove sezone postigao je deset prvenstvenih pogodaka, od čega četiri u posljednjih pet utakmica, a u svim je natjecanjima precizan bio 11 puta u posljednjih 15 utakmica. Milan je u posljednjih 10 dana slavio u tri talijanska derbija, a Rebić je put do mreže pronašao protiv Rome, Lazia i Juventusa.

hr Wed Jul 08 2020 14:03:08 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vatreni dogovorili prijateljski susret sa Švicarskom!

Hrvatski nogometni savez postigao je dogovor o odigravanju prijateljske utakmice između Vatrenih i reprezentacije Švicarske u listopadu ove godine
Švicarska i Hrvatska odmjerit će snage 7. listopada 2020. godine u St. Gallenu. Utakmica na stadionu Kybunpark započet će u 20:45 sati.

Nakon duge stanke uzrokovane globalnom pandemijom novog koronavirusa, svjetske doprvake očekuje sadržajna jesen. Vatreni bi prvo okupljanje trebali imati u rujnu kada ih čekaju gostovanja kod Portugala (5. rujna u Portu) i Francuske (8. rujna u Parizu) u okviru novog izdanja Lige nacija, dok ih u listopadu i studenom čeka trostruki program.

Uz prijateljski susret sa Švicarskom, listopad donosi domaće susrete u Ligi nacija protiv Švedske (11. listopada) i Francuske (14. listopada), dok će u studenom Hrvatska igrati u Švedskoj (14. studenoga) i kod kuće protiv Portugala (17. studenoga). Naknadno će biti dogovorena još jedna prijateljska utakmica u studenom, s obzirom na obvezu svih reprezentacija da u okviru Uefinog centraliziranog natjecateljskog ciklusa odigraju identičan broj utakmica.

Od hrvatske samostalnosti, Vatreni su sa Švicarskom igrali tri puta te još čekaju prvu pobjedu - na Euru 2004. bilo je neriješeno (0:0), a Švicarska je pobjedu upisala u prijateljskoj utakmici 2012. u Splitu (2:4). U posljednjem međusobnom susretu, prijateljskoj utakmici 2014. godine - također odigranoj u St. Gallenu - bilo je 2:2. Švicarska je trenutno 12. reprezentacija po Fifinoj ljestvici, a na posljednja tri velika natjecanja (SP 2014., Euro 2016. i SP 2018.) izborila je osminu finala, dok je u posljednjem izdanju Lige nacija izborila završni turnir kao prvoplasirana ekipa u skupini s Belgijom i Islandom.
hr Wed Jul 08 2020 14:00:14 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.