Gorica preokrenula uz pomoć VAR-a: Hajduk poražen u Velikoj Gorici!

Jairo propustio donijeti bod Bijelima u 99. minuti
Hajduk je u 7. kolu HT Prve lige poražen u Velikog Gorici od domaće Gorice rezultatom 2:1. Poveli su Bijeli na isteku prvog dijela, u kojem su bili dosta bolji suparnik, udarcem Caktaša iz kaznenog udarca. Izjednačio je Lovrić također iz kaznenog udarca u 62. minuti.

Kazneni udarac dosuđen je nakon VAR provjere, a VAR soba tražila je ponavljanje kaznenog udarca nakon što je
 Posavec prvi pokušaj Lovrića obranio. Domaćini su potpuno okrenuli utakmicu u 79. minuti golom Hamada nakon još intervencije VAR-a. Priliku da ostane neporažen Hajduk je imao u 99. minuti, ali Kahlina je obranio kazneni udarac Jairu.

Velika prilika već u 3. minuti za Hajduk. Jakoliš je sjajno proigrao Gyurcsa koji je gurnuo Diamantakosu, a napadač Bijelih je silovito potegao s 15 metara, međutim obranio je Kahlina. Ubrzo, nova šansa za Bijele.

Jairo je dobio loptu u prostor, pokušao je predriblati svog čuvara, pucao je na koncu iskosa, ali blokiran je njegov udarac i Kahlina je uhvatio loptu u ruke. Dva puta je u 18. minuti pucao
Dimitrov nakon Gyurcsovog ubačaja iz kuta. Najprije glavom, a zatim i nogom, ali oba puta je blokirao Babec. Gredu je u 23. minuti pogodio Jakoliš. Sjajan udarac iskosa Hajdukovog desnog beka, ali na žalost lopta nije ušla u mrežu. Odmah nakon toga, nova velika prilika za Bijele. Lijepu akciju prizemnim udarcem s 15 metara okončao je Jradi, međutim lopta je prošla malo pored vratnice. Pucao je u 26. minuti Jairo glavom nakon Gyurcsovog ubačaja iz kuta, otišlo je malo iznad vrata.

Caktaš je u 37. minuti idealno ubacio za Diamantakosa koji je glavom pucao sa sedam metara, ali nije pogodio okvir vrata. Špikić je u 42. minuti ubacio s desne strane do Hamada koji nije dobro zahvatio loptu na 12 metara i otišlo je pored vrata. Musa je u 44. minuti srušio Gyurcsa u kaznenom prostoru. Batinić je pokazao na bijelu točku, a Caktaš je sigurno realizirao najstrožu kaznu i Hajduk je zasluženo poveo u Velikoj Gorici.

U 55. minuti novi sjajan ubačaj Jakoliša, idealno za Caktaša koji je nadskočio Musu i pucao glavom, ali nije pogodio okvir vrata. Nakon VAR provjere sudac Batinić je u 59. minuti dosudio jedanaesterac za Goricu nakon što je Nejašmić napravio prekršaj na Čanađiji. Josip Posavec brani udarac Lovriću, sjajno je vratar Hajduka obranio snažan udarac napadača Gorice, ali Batinić nakon signala iz VAR sobe vraća loptu na bijelu točku jer je Posavec malo izašao s gol linije. Lovrić je iz drugog pokušaja siguran s bijele točke za 1:1.

Jairo je u 68. minuti ubacio pred vrata za Caktaša čiji udarac s desetak metara brani vratar Kahlina. Čolina je u 72. minuti povukao rukom Hamada i Batinić mu je najprije pokazao izravni crveni, a nakon VAR provjere promijenio je odluku u žuti. Svakako mu je to bio drugi, isključujući karton i Hajduk je do kraja utakmice igrao s desetoricom. Gorica je u 79. minuti povela s 2:1, strijelac je bio Hamad. Dugo se čekalo hoće li pogodak biti priznat, bilo je upitno da li je igrač Gorice bio u zaleđu, na koncu je sudac Batinić pokazao da je ipak pogodak za domaću momčad. Jakoliš je u 84. minuti još jednom pogodio gredu.

Pucao je u 97. minuti Jairo iz teške situacije nakon ubačaja iz kuta, ali nije pogodio okvir vrata. U 99. minuti jedanaesterac za Hajduk. Nakon VAR provjere Batinić je pokazao na bijelu točku zbog prekršaja na Jairu. Nažalost po Bijele, Kahlina je obranio udarac Jaira.

GORICA - HAJDUK 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Caktaš (44'-11m), 1:1 Lovrić (62'-11m), 2:1 Hamad (79')

Velika Gorica. Gradski stadion. Sudac Damir Batinić (Osijek).

GORICA: Kahlina, Musa, Jovičić, Steenvoorden, Hamad, Špikić (od 46' Dvorneković), Čabraja, Babec (od 74' Suk), Kalik (od 46' Čanađija), Lovrić, Dieye (od 56' Mudrinski).

HAJDUK: Posavec, Jakoliš, Vušković, Dimitrov, Čolina, Jurić (od 56' Nejašmić), Jradi (od 86' Atanasov), Caktaš (od 86' Teklić), Jairo, Gyurcso (od 73' Mujakić), Diamantakos.
hr Sat Oct 03 2020 21:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Tonći Kukoč čestitao Torcidi: 'Večeras u ponoć Bog će napokon imati razloga za slavlje!'

Velika razlika između navijača i istinskoga Torcidaša je ta što bi Torcidaš dao svoj život za Hajduk i Torcidu, kaže Kukoč.
Tonći Kukoč je na prigodnom porukom čestitao jubilarni rođendan Torcidi.

- Večeras u ponoć Bog će napokon imati razloga za slavlje. Znam da se kaže svi smo mi Torcida i rado bi rekao 'Sretan nam 70 rođendan', ali ne mogu iz poštovanja prema svojim prijateljima koje imam u Torcidi, jer nisam kao oni, jer nikada nisam dao zadnju kunu da idem gledati Hajduka, nikada nisam odlazio na gostovanja, nikada nisam trpio udarce ni prolazio kroz ono što su oni prolazili i još uvijek prolaze.

Velika razlika između navijača i istinskoga Torcidaša je ta što bi Torcidaš dao svoj život za Hajduk i Torcidu. Zato se danas samo rijetki mogu nazvati Torcidašem. Sretan vam 70 rođendan od srca, napisao je Kukoč u svojo objavi.
hr Tue Oct 27 2020 22:13:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Počela fešta povodom rođendana Torcide, potpuna eskalacija sprema se u ponoć

Najstarija organizirana navijačka skupina na ovim prostorima, koja je već odavno prerasla lokalne okvire, sa slavljima je počela diljem obale.
'To samo može Split', uzrečica koja se u 'gradu pod Marjanom' spominjala u pozitivnom duhu i negativnim kontekstima. I ovoga je puta upotrebljiva u jednom smjeru, 70. rođendanu Torcide za kojeg se Split i okolica pripremaju već nekoliko dana. Najavljena fešta doživjet će u ponoć svoj puni sjaj, iako su kvartovi već danima prije 'nabrijavali atmosferu'.

22:00 - Prvi su na ulice izašli u Biogradu. Pogledajte video.

Torcidu su pokrenuli dalmatinski studenti u Zagrebu Vjenceslav Žuvela, Ante Ivanišević i Ante Dorić, a prema riječima Dorića ideju im je dao Bajdo Vukas koji je oduševljeno pričao o atmosferi na brazilskim stadionima.

22:08 - Radio Dalmacija na svom Youtube kanalu priuštila je pravu poslasticu za sve Splićane u zemlji i svijetu. Uživo prikazuju Rivu na kojoj se sprema spektakl u ponoć.

22:15 - I Tonći Kukoč čestitao je rođendan Torcidi

hr Tue Oct 27 2020 22:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u subotu protiv Istre 1961 u Puli

Stanko Jurić potpisao je novi ugovor
Nogometaši Hajduka u subotu 31. listopada (početak je u 17:05 sati) gostuju u Puli protiv momčadi Istre 1961 u okviru 10. kola HT Prve lige. Bijeli su do sada odigrali osam prvenstvenih utakmica, a odluka o vremenu odigravanja zaostalih susreta protiv Rijeke (5. kolo) i Lokomotive (9. kolo) donijet će se naknadno.

Treneru Hariju Vukasu će na raspolaganju u odnosu na prethodnu utakmicu biti veznjak Stanko Jurić koji je s Bijelima stavio potpis na ugovor do 2022. godine te Ivan Dolček koji je propustio prošli ogled sa Šibenikom, ali je odigrao vrlo dobru predstavu te postigao pogodak za drugu momčad u pobjedi protiv Hrvatskog dragovoljca.

Drugi je ovo međusobni sraz Hajduka i Puljana u ovoj sezoni. U prvom susretu odigranom na Poljudu (1. kolo) Bijeli su slavili rezultatom 2:0 golovima Kristiana Dimitrova te Adama Gyurcsa.

Napomenimo da se od ovog kola, sukladno odluci Nacionalnog stožera Civilne zaštite Republike Hrvatske, sve utakmice HT Prve lige igraju bez gledatelja. Prisutni će na stadionu moći biti jedino predstavnici oba kluba te novinari i fotoreporteri. Odluka je na snagu stupila 25. listopada.
hr Tue Oct 27 2020 15:24:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Torcida slavi velikih 70 godina: "Točno u ponoć spremamo spektakl kakav dosad nije viđen nigdje u svijetu"

"Stoga vas pozivamo da nam se pridružite, da u utorak u ponoć dokažemo ono što mi često volimo isticati: Svi smo mi Torcida!"

Ove srijede, 28.10., Torcida slavi jubilarnu 70. obljetnicu osnutka. Povodom tog velikog rođendana, Splićanima spremaju spektakl.

Klub navijača Hajduka Torcida pozvao je sve građane da slave s njima, najavljujući spektakl...

- Dragi sugrađani, U srijedu 28.10.2020. Torcida slavi svoj 70-i rođendan, i povodom ove jubilarne obljetnice, u utorak 27.10. točno u ponoć spremamo spektakl kakav dosad nije viđen nigdje u svijetu.

Svi smo bili svjedoci veličanstvene proslave 100. godišnjice Hajduka, a ovaj put smo odlučila ljestvicu podignuti još više, da još jedno pokažemo kako naš grad nema premca u obilježavanju proslava.

U ova 70 godina, Torcida kao najstarija europska navijačka grupa, izrasla je pokret koji nadmašuje navijačke okvire, i danas s ponosom ističemo naš doprinos društvenoj zajednici. Kad god je trebao, Torcida se prva odazvala, bilo da se radilo o humanitarnim akcijama, darivanju krvi ili sprječavanju prirodnih katastrofa, Torcida je uvijek na prvoj crti!

U noći u kojoj slavimo 70 godina našeg postojanja, utkana je naša nemjerljiva ljubav i vjernost prema Hajduku i našem gradu. U toj noći utkani su svi kilometri koje smo prošli zbog voljenog kluba, sve naše fešte i pobjede.

Stoga vas pozivamo da nam se pridružite, da u utorak u ponoć dokažemo ono što mi često volimo isticati: Svi smo mi Torcida! I zato nemojte biti statisti, već naprotiv, budite tu večer jedni od nas, izađite na ulice, izađite na balkone i prozore, pozovite rodbinu, susjede i prijatelje da vam se pridruže, probudite svoju djecu da vide neviđeni spektakl, neka cijeli naš grad bude tu noć Torcida! - izvijestili su javnost.

hr Mon Oct 26 2020 20:08:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.