Vrsaljko: U reprezentaciji uvijek dajem maksimum

Hrvatsku u subotu, 12. studenoga, čeka kvalifikacijski ogled s Islanđanima na Maksimiru, koji će zbog Fifine kazne i ovoga puta biti prazan

Za reprezentaciju uvijek dajem svoj maksimum, a tako će, ako mi izbornik ukaže povjerenje, biti i protiv Islanda, kazao je Šime Vrsaljko uoči kvalifikacijskog dvoboja s Islandom u subotu.

Nakon ljetnog transfera iz Sassuola u Atletico Madrid, Šime Vrsaljko bori se za svoje mjesto u španjolskoj momčadi, u oštroj konkurenciji na bočnim pozicijama, a priliku je dobio protiv Rostova u Ligi prvaka.

"Nadam se da ću nastaviti u dobrom tonu. Naporno sam radio, trenirao i čekam svaku sljedeću utakmicu 100 posto spreman, da je odradim što bolje ako dobijem priliku. Zadovoljan sam, u klubu se dobro radi. Svjestan sam svoje kvalitete i nema razloga da mi neigranje pokvari samopouzdanje. Znam koliko mogu, a i za reprezentaciju ću dati svoj maksimum. Nema razloga za brigu", poručio je bočni branič Vatrenih.

"Island ima jako dobru atmosferu unutar momčadi i igra čvrst nogomet te nas očekuje dobra utakmica. Mislim da ćemo biti 100 posto 'unutra' i pobijediti Island. Navijači su nam uvijek motiv više i ponekad se daje više od realnih mogućnosti s publikom iza sebe, ali ne trebamo razmišljati o tome. Moramo misliti pozitivno", rekao je Vrsaljko.

hr Wed Nov 09 2016 20:54:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Odmaknuli na vrhu ljestvice: Real Madrid slavio protiv Malage

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u 19. kolu Primere na svom Bernabeu Malagu s 2-1 i odvojili se od pratitelja na vrhu ljestvice

Real je do pobjede došao vrlo teško, Malaga je u prvom poluvremenu pogodila vratnicu kod rezultata 0-0, a ponovno je spasitelj "Kraljevskog kluba" bio Sergio Ramos s dva gola u 35. i 43. minuti. U drugom dijelu je za Andalužane smanjio Juanpi u 63. minuti, dok se pošteno ispromašivao najbolji igrač svijeta Cristiano Ronaldo.

Luku Modrića je u 78. minuti zamijenio Mateo Kovačić.

U ranije odigranom susretu 19. kola Espanyol je kod kuće slavio protiv Granade s 3-1. Pogotke su za domaćine dali Jose Antonio Reyes (11), Pablo Piatti (32) i Marc Navarro Ceciliano (48), dok je strijelac za Granadu bio  Andreas Pereira (22).

Real vodi s 43 boda ispred Seville (39) i Barcelone (38), dok je Malaga ostala 13. s 21 bodom.

hr Sat Jan 21 2017 19:21:57 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pogodak Kramarića u pobjedi Hoffenheima

Kramarić je ušao u igru u 46. minuti, a u 64. je postigao drugi gol na utakmici, a svoj četvrti u sezoni
Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je gol za gostujuću pobjedu svog Hoffenheima kod Augsburga (0-2) u 17. kolu Bundeslige, prvom nakon zimske stanke.

Kramarić je ušao u igru u 46. minuti, a u 64. je postigao drugi gol na utakmici, a svoj četvrti u sezoni. Hoffenheim nastavlja s čudesnim igrama u ovom prvenstvu, jedina su neporažena momčad i na trećem su mjestu s 11 bodova manje od lidera Bayerna.

Borussia Dortmund je u gostima slavila kod Werdera s 2-1 i izbila na četvrto mjesto. Schuerrle je već u 5. minuti doveo Borussiju u vodstvo, u 30. je isključen igrač Werdera Drobny, no momčad iz Bremena je uspjela izjednačiti preko Bartelsa (59). Pobjedu je "žuto-crnima" donio Piszczek u 72. minuti.

Schalke je tek golom Burgstallera u sudačkoj nadoknadi pobijedio Ingolstadt s 1-0, a Wolfsburg je kod kuće pobijedio HSV s 1-0 golom Maria Gomeza (83).

Kasnije igraju Leipzig i Eintracht.

hr Sat Jan 21 2017 19:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nogomet: Njemačka želi EURO 2024

Njemački nogometni savez (DFB) objavio je u petak da će se kandidirati za domaćinstvo Europskog prvenstva 2024. godine.

Njemačka je zadnji puta bila domaćin EURA 1988. godine, a 18 godina kasnije je ugostila Svjetsko prvenstvo. Nijemci će službenu kandidaturu podnijeti 3. ožujka, a konačna odluka o domaćinu bit će poznata u rujnu 2018. godine.

"EURO 2024 bi pomogao njemačkom, ali i europskom nogometu. Imamo najbolju infrastrukturu, a imamo i deset savršenih stadiona. Znamo kako organizirati tako velike događaje, a vjerujem da i svi navijači jedva čekaju doći u Njemačku osjetiti naše posebno ozračje", kazao je predsjednik DFB-a Reinhard Grindel.

Interes za domaćinstvo EURA 2024 iskazuju i Skandinavci zajedničkom kandidaturom Finske, Danske, Norveške i Švedske. Sljedeći EURO 2020. godine igrat će se u čak 13 zemalja, a polufinale i finale će se igrati na Wembleyju.

hr Sat Jan 21 2017 18:48:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lewandowski donio Bayernu pobjedu u sudačkoj nadoknadi

U prvoj utakmici 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva, prvog nakon zimske stanke prvak Bayern je preokretom kao gost svladao Freiburg sa 2-1 (1-1).

Domaći su poveli golom Haberer (4), a preokret je gostima s dva gola donio Lewandowski (35, 90+1).

Vodeći Bayern sada ima 42 boda, šest više uz utakmicu više od drugog RB Leipziga, dok je Freiburg osmi sa 23 boda.

hr Fri Jan 20 2017 23:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.