Andy Murray je novi kralj tenisa

Britanski tenisač Andy Murray osvojio je po prvi puta ATP finale i okončat će godinu kao najbolji tenisač svijeta nakon što je u velikom finalu u Londonu pobijedio Novaka Đokovića s 6-3, 6-4.

Dugoočekivani izravni dvoboj za poziciju broj 1 na ATP listi u potpunosti je pripao Murrayu, koji je postao 17. tenisač u povijesti koji godinu završava kao najbolji na ljestvici. Murray je u O2 Areni došao do 24. pobjede u nizu, a ovo mu je bio 44. osvojeni turnir u karijeri. Po prvi puta je o broju jedna odlučivao zadnji meč u sezoni, a Đoković nije uspio u naumu da, nakon dva tjedna,  povrati čelno ATP mjesto jer je napravio je čak 30 neforsiranih pogrešaka u meču, u kojem je četiri puta gubio svoj servis.

Bio je to i 35. međusobni dvoboj Murraya i Đokovića te 11. pobjeda Škota.

Ukupni nagradni fond u Londonu iznosio je 7,5 milijuna dolara, a pobjednik Murray je inkasirao čak 2,3 milijuna.

hr Sun Nov 20 2016 21:48:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA All Star: Robinson III pobjednik u zakucavanju, Gordon u tricama

Igrač Indiana Pacersa Glenn Robinson III pobjednik je natjecanja u zakucavanju na All Star vikendu koji se održava u New Orleansu, a pobjedu u tricama odnio je igrač Houston Rocketsa Eric Gordon.

Robinson je bio bolji u finalnom okršaju od igrača Phoenix Sunsa Derricka Jonesa Jr., a 50 bodova dobio je za zakucavanje u kojem je preskočio suigrača Paula Georgea, maskotu Pacersa i navijačicu Pacersa.

Dvostruki pobjednik u zakucavanju Zach Lavine (Minnesota) nije mogao braniti naslov jer je njegova sezona naprasno prekinuta prije kraja zbog puknuća prednjeg križnog ligamenta lijevog koljena.

Gordon, vodeći po broju trica u NBA ove sezone, bio je bolji u produžetku od igrača Cleveland Cavaliersa Kyriea Irvinga. Gordon je osvojivši 21 bod, a Irving 18.

Natjecanje u tricama je otišlo u produžetak nakon što su i Gordon i Irving sakupili svaki po 20 bodova u drugom krugu, eliminiravši igrača Charlotte Hornetsa Kembu Walkera koji ih je sakupio 17.

Prošlogodišnji pobjednik bek Golden Statea Klay Thompson eliminiran je u prvom krugu nakon što je sakupio samo 18 bodova.

All star vikend završava večeras dugočekivanom utakmicom zvijezda Istoka i Zapada.

hr Sun Feb 19 2017 11:15:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Cedevita četvrti put zaredom osvojila Kup "Krešimir Ćosić"

Košarkaši Cedevite četvrti puta zaredom, a peti u posljednjih šest godina osvojili Kup "Krešimir Ćosić", oni su u finalu završnog turnira u Šibeniku svladali jednog od domaćina Jolly JBS sa 102-66 (30-17, 18-14, 25-25, 29-10)

Cedevita je tijekom ovoga tjedna u Šibeniku pokazala kako je trenutačno uvjerljivo najbolja hrvatska momčad, od samoga početka finalnog dvoboja bilo je jasno kako Jolly ne može pratiti visoki ritam kojega je nametnuo zagrebački sastav.

Miro Bilan i Karlo Žganec dominirali su pod obručima u prvih 10 minuta, Bilan je postigao sedam koševa uz pet skokova, a Žganec pet poena uz šest skokova u prvoj četvrtini. Usto su igrači vanjske linije pogodili četiri od prvih šest šutova za tricu pa je Cedevita već nakon prvih 10 minuta vodila sa 30-17. S druge strane, u šibenskom sastavu odlično je krenuo Michaelyn Scott sa sedam pogodaka, ali se vrlo brzo ugasio, dok su junaci polufinalne pobjede protiv Cibone u petak Novačić i Bilinovac u potpunosti zaustavljeni. Obojica nisu postigla niti jedan poen.

U drugoj četvrtini su Begić i Arapović nastavili gdje su Bilan i Žganec stali pa je četiri minute prije poluvremena već bilo i 20 razlike (44-24) i pitanje pobjednika je bilo odlučeno.

Početkom nastavka Cedevita je svoju prednost podigla i na 23 razlike (58-35) prije no što je došlo do manjeg opuštanja što je s nekoliko koševa najbolje iskoristio Brandon Penn i Šibenik je ponovno smanjio na manje od 20 razlike.

No, četvrtu je četvrtinu Cedevita otvorila serijom 11-0 kojom je pobjegla na 84-58, da bi potom i pričuvni igrači hrvatskog prvaka nastavili podizati prednost do najvećih 37 razlike (102-65) u posljednjoj minuti.

Ryan Boatright sa 16 i Marko Tomas sa 15 koševa bili su najefikasniji kod Cedevite, dok su Michaelyn Scott i Bruno Markulin sa po 13 ubačaja bili prvi strijelci Jollyja.

hr Sat Feb 18 2017 22:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Šarićevih 17 koševa u pobjedi Svijeta nad SAD-om

Šarić je imao odličan šut iz igre pogodio je sedam koševa iz 10 pokušaja, a trice je gađao 3/5

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić sinoć je odigrao je odličnu utakmicu sinoć u srazu najboljih rookieja NBA koji su na All Star vikendu podijeljeni u reprezentacije Svijeta i SAD-a, zabivši 17 koševa.

U utakmici nazvanoj "Zvijezde u usponu" reprezentacija Svijeta. čije je boje branio i hrvatski košarkaš, bila je bolja od SAD-a sa 150-141, a do pobjede ju je predvodio Kanađanin Jamal Murray sa 36 koševa, dok je Buddy Hield s Bahama zabio 26, a Latvijac Kristaps Porzingis 24 koša. Šarić je odigrao 26 minuta za Svijet i u tom je vremenu upisao još pet skokova, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu. Šarić je imao odličan šut iz igre pogodio je sedam koševa iz 10 pokušaja, a trice je gađao 3/5.

Murray je proglašen najkorisnijim igračem jer je uz 36 pogodaka upisao i 11 asistencija te tri skoka.

U reprezentaciji SAD-a najbolji je bio igrač Charlotte Hornetsa Frank Kaminsky sa 33 pogotka, dok je Karl- Anthony Towns ubacio 24.

hr Sat Feb 18 2017 10:27:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kup "Krešimir Ćosić": Finale Jolly JBS - Cedevita

Finale će se igrati u subotu od 20 sati

U finalu ovogodišnjeg izdanja Kupa "Krešimir Ćosić" u Šibeniku igrat će branitelj naslova Cedevita i jedan od domaćina završnog turnira Jolly JBS, Cedevita je u prvom polufinalu svladala Zadar sa 92-75 (21-14, 21-25, 31-22, 19-14), dok je potom Jolly JBS nadigrao Cibonu sa 87-79 (17-22, 19-14, 28-17, 23-26).

Cedevita će tako po šesti put zaredom zaigrati u finalu Kupa, dosada je osvojila četiri naslova od čega posljednja tri zaredom, dok je Jolly JBS postao prvi klub iz Šibenika koji je stigao do finala Kupa od hrvatske samostalnosti.

Finale će se igrati u subotu od 20 sati.

Tijekom prvog poluvremena utakmice Jollyja i Cibone zagrebački je sastav bio stalno u blagoj prednosti, najviše sedam razlike, ali stjecao se dojam kako u potpunosti kontrolira događanja na parketu. No, domaći su s nekoliko trica u završnici prvog poluvremena uspjeli poravnati na 36-36, a svoju su "kanonadu" nastavili u trećoj četvrtini u kojoj su pogodili šest dalekometnih šutova.

Na krilima sjajnog Ivana Novačića i Josipa Bilinovca Jolly je pobjegao Ciboni na 12 koševa prednosti (56-44) i tu opipljivu prednost održavao sve do 4:42 minute prije kraja kada je Scott kod rezultata 75-64 napravio nepromišljenu nesportsku pogrešku u napadu. Cibona je tu situaciju iskoristila za približavanje na 75-69, a pri tom rezultatu Šakić je promašio dva šuta za tricu kojom bi vratio Cibonu u potpunosti u igru.

Pogođenim slobodnim bacanjima Bošnjaka minutu prije isteka vremena Cibona je uspjela smanjiti na pet razlike (78-73), ali domaći su pogođenim slobodnim bacanjima držali goste na distanci sve do 25 sekundi prije kraja kada je Rozić oduzeo loptu Bilinovcu i zatim tricom pokušao smanjiti na 84-82, ali nije bio precizan. Do kraja utakmice je Penn s tri pogođena slobodna bacanja postavio konačni rezultat na 87-79.

Novačić je bio sjajan u redovima Jollyja sa 28 koševa i 12 skokova, Bilinovac je dodao 19 ubačaja, dok su Cibonu predvodili Luka Žorić sa 18 i Željko Šakić sa 15 poena.

Cedevitu su do pobjede protiv Zadra predvodili Miro Bilan sa 28 koševa i 8 skokova, a Rashad James je dodao 19, dok su kod Zadra najučinkovitiji bili Jakov Vladović sa 14 ubačaja i 7 asistencija i Maj Kovačević sa 13 poena.

hr Fri Feb 17 2017 22:29:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.