Kopić nakon utakmice: "Bili smo onavki kakve nas naši navijači očekuju"

Nakon remija na Poljudu, trener Željko Kopić obratio se medijima

- Prvi dojam našeg izdanja je da smo danas bili Hajduk. Bili smo onakvi kave nas naši navijači očekuju, a to je agresivni, uz vekliki broj dobivenih duela. Bilo je tu i taktičke discipline, a uspjeli smo i neutralizirati sve opasne točke suparnika.

Ostaje žal sto nismo pobjedili. U posljenjim sekundama suparnik je pokazao koliku ima snagu. Ovo je kativan rezultat, a vjerujem da ćemo za sedam dana biti u još boljem stanju. Treba sve napraviti sve da se plasiramo u daljnje natjecanje.

Danas je Hajduk bio jako dobar dok u prvenstvu to nije bilo tako. Zašto ?

Ne bih se vraćao na to. Danas sam vidio puno dobroga a vidio i problem u defanzivnoj tranziciji gdje su nas znali razvući.

Jesu li medijske kritike “digle” igrače ?

Vjerujete nije lako u posljednje vrijeme biti trener Hajduka. Pokušavam biti štit moje ekipe. Pokušavam da se negativna energija odbije od nas. To nas samo destabilizira. Slijedeći korak je da ovakva partija ne bude jedna svjetla točka nego da se ona nadograđuje.

Juranović je odigrao kapetanski? Za njega šte se odlučili..

Mislim da je svojom izvedbom bio pravi kapetan. Zbog događaja u klubu oko Nižića odlučio sam se do Juranović ostane kapetan nakon što je i u prošloj utakmici bio.

Koliko možemo popraviti realizaciju do uzvrata ?

O tome ovise dva faktora. Naravno da ovisi i o individualnoj klasi. Postoji neka blokada ali morate znati da su Šego i Delić jako mladi i tek počeli igrati. Ivanovski je tek stigao, a Futacs i Said bili su blizu odlaska. To nam nedostaje i radimo na toj realizacij. i

hr Fri Aug 10 2018 10:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kopić nakon utakmice: "Osjećaj je užasan. Steaua nije ništa posebno napravila"

Trener Hajduka Željko Kopić bio je utučen nakon dramatičnog ispadanja njegove momčadi iz Europe.
Hajduk je nakon dramatične završnice utakmice u Bukureštu ispao iz Europske lige. FCSB je  bio bolji s 2:1 i tako nakon splitskih 0:0 prolazi u play-off Europske lige. Nije Hajduk ni večeras pokazao puno lijepog nogometa, nisu ni Rumunji, ali ipak su kvalitetnija i bolja momčad i zasluženo prolaze nakon početničkih grešaka igrača Hajduka.

Željko Kopić kazao je svoje viđenje hajdukovog ispadanja iz Europe:

Prvo poluvrijeme je to bila utakmica bez kvalitete, imali smo previše pogrešaka. U nastavku smo pokušali s promjenama igrača i sistema i potrudili se igrati ofenzivnije. Nakon što smo zabili gol, Steaua nije ništa posebno napravila, ali su zabili pogodak u završnici. Nakon izjednačujućeg gola je bio fokus što protivnik radi, bili smo ekstra stabilni. Igrali smo s Hamzom i Caktašem ispred zadnje linije. Nisu nas doveli u veće probleme. Osjećaj je sada užasan.

O razlozima ispadanja rekao je:

Sigurno da svaki poraz nosi svoje. Što se tiče stožera, to su ljudi koju su profesionalci, daju sve za momčad. Što se tiče ekipe, atmosfera je bila izuzetno pozitivna, bili smo odlučni da ostvarimo pozitivan rezultat. Kad dođeš nadomak cilju sigurno da je osjećaj loš.

O golovima je rekao:

"Kod prvog je bila nekakva ruka, nisu imali niti jednu čistu situaciju, a druga je došla iz centaršuta. Jako je loš osjećaj nakon svega".

hr Fri Aug 17 2018 07:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen u Bukureštu, ništa od play-offa Europske lige

Bijeli su nakon još jedne slabe utakmice poraženi u Bukureštu od FCSB-a
Hajduk je nakon dramatične završnice utakmice u Bukureštu ispao iz Europske lige. FCSB je večeras bio bolji s 2:1 i tako nakon splitskih 0:0 prolazi u play-off Europske lige. Nije Hajduk ni večeras pokazao puno lijepog nogometa, nisu ni Rumunji, ali ipak su kvalitetnija i bolja momčad i zasluženo prolaze nakon početničkih grešaka igrača Hajduka. Najprije je Caktaš potpuno nepotrebno u maniri amatera igrao rukom u kaznenom prostoru, Gnohere je pogodio u 62. minuti za vodstvo domaće momčadi. Izjednačio je Said u 82. minuti nakon asistencije Jaira, bio je to rezultat koji je vodio Bijele dalje. Nažalost, minutu prije kraja, Posavec je ostao kratak nakon jednog centaršuta i Gnohereu nije bilo teško postići pogodak i odvesti Rumunje u play-off.

Bijeli su danas igrali s crnim florom na ruci u znak počasti preminulom legendarnom igraču Hajduka Zvonku Begi. Obje momčadi ušle su dosta oprezno u susret, nitko na početku nije preuzimao previše rizika. Juranović se u 10. minuti sjurio po desnoj strani, odložio je loptu za Saida koji je odmah ubačajem pokušao pronaći Fomitschowa, međutim bila je to malo prebrza lopta. U 21. minuti dobra šansa za Bijele. Fomitschow je ubacio iz kuta na 10 metara, Vučur je bio u sjajnoj situaciji, ali njegov udarac glavom od pod se odbio vrataru u ruke. Malo nakon toga, Said je pucao s 22 metra iskosa, otišlo je to pored vrata. Zaprijetili su Rumunji u 27. minuti. Gnohere je primio loptu na rubu kaznenog prostora i prsima spustio za Tanasea koji je bio u izglednoj situaciji za udarac, ali Vučur se izvrsno postavio i na koncu ga uspio blokirati.

Početkom drugog dijela velika obrana Josipa Posavca. Skinuo je udarac Mana s pet metara, ali pomoćni sudac je naknadno podigao zastavicu pa se pogodak ne bi ni priznao, što ne umanjuje briljantnu reakciju vratara Bijelih. U 52. minuti Caktaš je zaustavio loptu rukom u duelu s Morutanom a sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Posavec je pročitao stranu, bio je vrlo blizu, ali udarac Gnoherea prošao mu je malo ispod ruke za vodstvo domaće momčadi. Gyurcso je nekoliko minuta nakon ulaska prošao kroz sredinu, vratio je loptu za Saida, ali vratar domaće momčadi uspio je u padu nogom izbiti ispred napadača Hajduka. U nastavku je domaća momčad imala kontru 3 na 2, ali Mikulić je sajnom reakcijom presjekao ključno dodavanje. U 81. minuti konačno smo dočekali pogodak Hajduka. Jairo se sjajno oslobodio svog čuvara na desnom krilu, ubacio je na deset metara odakle Said pogađa pored nemoćnog čuvara mreže domaće momčadi. Benzar je u 92. minuti ubacio s desnog krila na Nedelcua koji je pucao glavom s 12 metara preko vrata. U 93. minuti opet je Benzar ubacio s desne strane, lopta je preletjela cijelu obranu i vratara Posavca, došla je do Gnoherea koji je glavom pogodio s tri metra za pobjedu i prolaz FCSB-a.

FCSB: Balgradean, Benzar, Planić, Balasa, Morais, Pintili (od 84' Rusescu), Filip (od 15' Nedelce), Tanase (od 46' Tanase), Teixeira, Man, Gnohere.

Hajduk: Posavec, Juranović, Vučur, Mikulić, Lopez (od 65' Gyurcso), Jurić (od 56' Jairo), Hamza, Fomitschow, Caktaš, Said, Ivanovski (od 73' Šego).
hr Thu Aug 16 2018 22:40:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ništa od prodaje: Hajduk demantirao transfer Saida

Hajduk je prodaju demantirao komentarom na objavi portala Nogometplus.net

Napadač Hajduka Said Ahmed Said ipak ne odlazi u talijanskog drugoligaša Livorna, kako su pisali mediji.

Danas poslijepodne portal GHANAsoccernet.com napisao je da su ova dva klubovi već postigla dogovor te da će Hajduk dobiti 1,5 milijuna eura odštete, no pokazalo se da takvi navodi nisu točni.

Naime, Hajduk je prodaju demantirao komentarom na objavi portala Nogometplus.net.

- HNK Hajduk nema informaciju o postignutoj suradnji između HNK Hajduk i navedenog talijanskog kluba. - stoji u komentaru.

hr Thu Aug 16 2018 18:45:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli večeras love play-off Europske lige

Od 20:30 sati igra se uzvratni susret 3. pretkola kvalifikacija za Europsku ligu
- Vjerujem da ćemo s jasnim taktičkim planom biti pravi i ostvariti prolazak u sljedeću rundu. - poruka je trenera Hajduka Željka Kopića uoči uzvratnog dvoboja 3. pretkola Europske lige u kojem hajdukovci večeras od 20:30 sati (21:30 po lokalnom vremenu) protiv rumunjske momčadi FCSB na stadionu Arena Nationala traže prolazak u Play-off Europske lige. U prvom ogledu odigranom u sjajnoj atmosferi na Poljudu rezultat je bio 0:0.

- Travnjak nije savršen, ali je bolji od našeg i prilagodit ćemo se. Izgledi su 50:50, znamo da Steaua ima kvalitetu. - rekao je još u najavi susreta Kopić.

Odradili su hajdukovci u srijedu navečer i službeni trening na stadionu Arena Nationala kapaciteta preko 55.000 gledatelja, a na kojem se večeras očekuje oko njih 25.000. Imat će Bijeli i brojnu podršku svojih navijača na stadionu u Bukureštu, a vjerujemo da će uz njihov vjetar u leđa ostvariti plasman u iduću rundu natjecanja Europske lige.

Očekuje se da od prve minute u Rumunjskoj istrče Posevec, Juranović, Vučur, Mikulić, Lopez, Jurić, Hamza, Fomitschow, Caktaš, Gyurcso i Ivanovski.

Motivacije među igračima ne nedostaje, protivnik je detaljno analiziran u stručnom stožeru Bijelih koji je svoju momčad pripremio na sve prednosti i nedostatke današnjeg protivnika. Hajdukovci su optimistični i učinit će sve za ostvarenje cilja.

Pobjednik ovog dvoboja čeka boljeg iz dvoboja Rapid-Slovan, a u Bratislavi je Slovan pobjedio 2:1.
Pravdu u uzvratnom ogledu će dijelit će sudačka četvortka iz Španjolske. Glavni sudac je Juan Martinze Munuera, a pomagat će mu Deigo Barbero Sevilla, César Manuel Noval Font Mario Melero Lopez.
hr Thu Aug 16 2018 11:37:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.