Brozović "srušio" Island

Oba pogotka na utakmici zabio je Marcelo Brozović (15, 90+1), dok je crveni karton u samoj završnici dobio Ivan Perišić

U susretu 4. kola skupine I kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji, hrvatska nogometna reprezentacija je pred praznim tribinama stadiona Maksimir pobijedila Island 2-0(1-0)  i učvrstila se na vodećoj poziciji u skupini.

Oba pogotka na utakmici zabio je Marcelo Brozović (15, 90+1), dok je crveni karton u samoj završnici dobio Ivan Perišić.

U vrlo teškim uvjetima, po iznimno lošem terenu i tribinama bez gledatelja, jer je Hrvatska još pod suspenzijom zbog divljanja navijača, hrvatski nogometaši su došli do vrlo važne pobjede nad Islandom (2-0). Junak pobjede bio je Brozović čija su dva precizna udarca desnom nogomet odsjela u islandskoj mreži, pa će zahvaljujući njemu ovu godinu Hrvatska okončati kao vodeća u svojoj skupini.

Izbornik Čačić nije se usudio postaviti u početnu momčad nedovoljno zaliječenog kapetana Luke Modrića, a umjeto njega je startao Mateo Kovačić.

Island se na početku pokazao opasnijim i u 12. minuti Boedvarsson je prošao pokraj Vide, ali je pucao pored vrata u vrlo izglednoj prilici. No, povela je Hrvatska i to iz prve ozbiljnije situacije. Brozović je odigrao dupli pas s Rakitićem i s 20 metara pogodio sami donji desni kut islandskih vrata. U 33. minuti Pivarić u zadnji trenutak blokira udarac Gudmunssona iz velike blizine, a u protunapadu Perišićev udarac odlazi nekoliko centimetara pokraj vrata. U 34. minuti lopta pogađa  u ruku Arnasona u kaznenom prostoru, no sudac Rocchi nije dosudio kazneni udarac. U 41. minuti ubačaj Vrsaljka pogađa Perišića koji je sam na šet metara od islandskih vrata, ali njegov volej završava ravno u tijelu vratara Halldorsona. U 42. minuti prijete Islanđani, a lob E. Bjenarssona vratar Subašić jedva izbacuje u korner.

Odmah na početku drugog dijela Čačić ubacuje u igru Modrića, a u svlačionici je ostao Kovačić.   U 62. minuti Island je propustio veliku šansu, nakon precizne akcije lopta je došla do Boedvarssona koji ne pogađa mrežu iz blizine. U 69. minuti pokušao je prizemnim udarcem s 20 metara Modrić, a istakao se obranom Halldarson. Islandski vratar obranio je i šut glavom Perišića u 72. minuti, a dvije minute kasnije Vida nakon kornera pogađa umjesto mreže Arnasona u glavu. Pet minuta prije kraja ušao je Kramarić umjesto Rakitića, a upravo je napadač Hoffenheima u 88. minuti proigrao Perišića koji traži Mandžukića, čiji je udarac prema praznoj mreži blokiran. I konačno u prvoj minuti sudačke nadoknade Brozović se s centra sjurio prema islandskom golu, iskoristio je neodlučnost islandskih braniča i ponovno udarcem u sami kut donio pobjedu Hrvatskoj.

Radost pobjede pokvario je crveni karton Perišića u zadnjim trenucima dvoboja, pa će on sigurno izostati u dvoboju s Ukrajinom u ožujku.

U drugom susretu iz ove skupine Turska je u Antalyji identičnim rezultatom pobijedila Kosovo. Golove za prvu tursku pobjedu zabili su Burak Yilmaz (51) i Volkan Sen (55).Večeras se još sastaju Ukrajina i Finska

HRVATSKA - ISLAND 2-0

Strijelac: 1-0 Brozović (15), 2-0 Brozović (90+1)

Crveni karton: Perišić (90+3)

Utakmicu bez gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Rocchi iz Italije.

HRVATSKA: Subašić - Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Pivarić - Badelj, Kovačić (Modrić, 46)- Brozović, Rakitić (Rakitić, 85), Perišić - Mandžukić (Čop, 90+1)

ISLAND: Halldorsson - Saevarsson, R. Sigurdsson, Arnason, Magnusson - Gudmundsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson, E. Bjarnason (Traustarsson, 76)- B. Bjarnason , Boedvarsson (Kjartarsson, 75)

hr Sat Nov 12 2016 20:10:26 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Najskuplji Španjolac u povijesti

Alvaro Morata, novi je igrač engleskog Chelsea
Španjolski reprezentativac i sada već bivši igrač Real Madrida, Alvaro Morata, od ove sezone igrat će u Cheleseaju, a to su službeno potvrdila oba kluba. Morata je već odletio na liječnički pregled u London, a transfer je težak 80 milijuna eura.

Morata je službeno postao najskuplji Španjolac u povijesti nogometa, koji nije toliko razočaran što napušta kraljevski klub već kaže da je to Božja volja.

U Realu se nije puno naigrao, a treneru Zidanu zahvaljuje na svemu i želi sve najbolje.

Morata je ove godine četvrto pojačanje kluba s Old Trafforda koji u nadolazeću sezonu žele ući potpuno spremni.

hr Thu Jul 20 2017 21:45:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Rijeka će prolazak u Ligu prvaka tražiti preko Red Bull Salzburga

Nakon pobjede u Walesu sa ukupnim rezultatom od 7:1 Riječani nastavljaju svoj put u daljnje natjecanje Lige prvaka. Sljedeći protivnik bit će im austrijski Red Bull Salzburg.
Nakon impresivnog izdanja u Walesu gdje je  Rijeka slavila protiv New Saintsa  5:1, u trećem pretkolu 'play-offa' najvjerojatnije ih očekuje malo veći izazov,  a to je austrijski Red Bull Salzburg za kojeg igraju dvojica Hrvata  Ćaleta-Car i Pongračić. Ćaleta Car mladi je stoper koji je odličnom igrom u Salzburgu ostao upečatljiv i izborniku hrvatske nogometne reprezentacije Anti Čačiću koji ga je smjestio na prošireni popis izabranika za Europsko prvenstvo u Francuskoj.Marin Pongračić ove je godine potpisao za Red Bull Salzburg, nakon što je neko vrijeme proveo u omladinskoj školi Bayerna.
 Red Bull Salzburg danas igra uzvratnu utakmicu protiv malteškog Hiberniansa, ali s obzirom da su Austrijanci u prvoj utakmici slavili 3:0 pitanje prolaska je riješena stvar.
-Znamo kako će igrati. Gušt ih je gledati. Taj njihov presing i juriš bit će izazov za nas, rekao je trener Rijeke Matjaž Kek.
Prva utakmica između Riječana i Austrijanaca igra se 25. ili 26. srpnja u Austriji, a uzvratna utakmica je prema rasporedu 1. ili 2. kolovoza na Rujevici.

hr Wed Jul 19 2017 10:48:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ivan Perišić ide u Manchester United?

Iako još nije službeno potpisao ugovor, engleski mediji tvrde da bi on mogao biti važan igrač u Mourinhovoj ekipi.

Ako Ivan Perišić kompletira odlazak u Manchester, odšteta bi mogla doseći vrtoglavih 45-48 milijuna funti, što bi bio najskuplji transfer hrvatskih igrača.

Novinar Independenta (Miguel Delaney) tvrdi da se Perišić savršeno uklapa u sliku Machester Uniteda i da je profil igrača kakav Jose Mourinho voli.

„Šef Manchester Uniteda identificirao je hrvatskog veznjaka kao potencijalno pojačanje prije nekoliko mjeseci kako zbog njegove obrambene igre, tako i napadačkog doprinosa. Ali postoji jedan aspekt njegove igre koji je posebno koji je posebno zapeo za oko Mourinhu da ostane tako ustrajan na njegovom dolasku - ubacivanja. Perišić je prošle sezone imao 6.6 ubacivanja prosječno po utakmici. Za usporedbu, najbolju statistiku što se tiče ubacivanja od Unitedovih krilnih igrača prošle sezone imali su Anthony Martial (2.24), Henrih Mhitarjan (2) i Jesse Lingard (1). Kako je njihov novi napadač Romelu Lukaku treći po broju postignutih golova glavom u Premierligi od sezone 2012/13 s njih 18, a i trećinu je golova prošle sezone zabio glavom, čini se očito da je United trebao igrača koji će ga opskrbljivati loptama. Perišićeva ubacivanja za Lukakua su jedan od razloga zašto će Ivan biti potpisan, ako ne i glavni...Hrvat možda neće biti pojačanje koje će ostaviti navijače u čudu, ali je vrlo nužno pojačanje“, piše Delaney.

hr Tue Jul 18 2017 18:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Novi transfer u Dinamu

Nakon što mu je oduzeto mjesto u prvoj jedanaestorici, Josip Pivarić sve više razmišlja o odlasku iz Dinama.
Nakon što su iz Dinama otišli trener Ivajlo Petev i Sammir, još bi jedan igrač mogao napustiti redove "Modrih", a radi se o Josipu Pivariću.
Član hrvatske reprezentacije i dokapetan Dinama već dugo razmišlja o odlasku s obzirom da mu je Čeh Lacjaks  uzeo mjesto među prvih jedanaest.
Priča se da je za Pivarića stigla ozbiljna ponuda iz Turske te da su pregovori u tijeku. Pivarić bi mogao otići na jednogodišnju posudbu u turski klub s pravom otkupa.

hr Sat Jul 15 2017 10:49:26 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.