U utrci za trenera još jedan kandidat: Sinjanin Goran Sablić mogući nasljednik Oreščanina?

Jučer je, na press-konferenciji nakon otkaza Siniši Oreščaninu, kazano kako će, na subotnjem poslijepodnevnom treningu, momčad povesti novi trener. Mnogo je medijske šanse dano Damiru Buriću, ali se, u nekim sportskim kuloarima, počelo spominjati i ime Gorana Sablića kao zamjenika Oreščanina
Goran Sablić rodom je Sinjanin, a u dugogodišnjoj karijeri u dva navrata igrao je za Hajduk te za kijevski Dinamo, a ima i pet nastupa za reprezentaciju Hrvatske. Trenersku karijeru započeo je u RNK Splitu te nastavio u Širokom Brijegu, a posljednje je stajalište bilo u Moldaviji gdje je, prije dva mjeseca, dao neopozivu ostavku na mjesto trenera Šerifa.

U Hajduku je uspješno igrao do 2003. godine, a onda prelazi u kijevski Dinamo. Tamo su ga cijelo vrijeme mučile mnogobrojne ozljede zbog čega nije uspio ostvariti svoj puni potencijal.

U splitskoj je priči upisao 138 nastupa te 10 pogodaka.

Često su ga, slijedom medijskih pisanja, dovodili u svezu s Hajdukom i često tražili komentar stanja u splitskom klubu pa je tako Sablić, jednom prilikom, naglasio kako je u Hajduku najvažniji omladinski pogon:
Tko ne bi volio imati 10 svojih igrača u momčadi? Ali budimo realni, što je to Hajdukova škola izbacila u zadnjih pet-šest godina i koji talenti dolaze u sljedećim generacijama? Stalno slušamo zaklinjanje u omladinsku školu, ali svake godine se u omladinskom pogonu mijenja po 10 trenera. Kako će ona izaći igrači iz škole kad nema kontinuitet - kazao je Sablić.

Tko će, uistinu, zasjesti na uzavrelu klupu Hajduka konačnu ćemo potvrdu dobiti od 18 sati. "Vrući krumpir" novoizabranog stratega bit će i početak prvoligaškog prvenstva i sutrašnji susret s Istrom.
hr Sat Jul 20 2019 09:30:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Krstanović im presudio: Hajduk poražen u Koprivnici

Bijeli nisu uspjeli zadržati vodstvo nakon što je Jurić isključen
Oslabljeni Hajduk poražen je u Koprivnici u sklopu 22. kola HT Prve lige. Domaći Slaven Belupo slavio je sa 2:1 nakon što su Bijeli imali prednost od 1:0. Vodstvo Hajduku donio je Eduok iz kaznenog udarca koji je dosuđen nakon VAR provjere. U 37. minuti zbog drugog žutog kartona isključen je Jurić. Bačelić-Grgić je na isteku prvog dijela vratio domaće u igru, a tri boda im je donio iskusni Ivan Krstanović

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 13. minuti. Nakon poprilično duge provjere sudac Igor Pajač dosudio je jedanaesterac za Hajduk nakon što je Božić na rubu kaznenog prostora srušio Jaira. Zanimljivo, Pajač je prije VAR provjere dosudio za istu situaciju prekršaj za Slaven Belupo. Eduok je s bijele točke zakucao loptu u gornji lijevi kut za vodstvo Bijelih. Pucao je Bačelić-Grgić u 20. minuti s 18 metara, bio je to precizan udarac u desni kut, ali obranio je Josip Posavec

Odličan udarac uputio je Jradi u 32. minuti s dvadesetak metara, prošlo je to malo pored lijeve vratnice. Jurić je u 37. minuti dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Limi te je morao napustiti igru. Opasan udarac uputio je Glavčić u sudačkoj nadoknadi, pucao je igrač domaće momčadi silovito s otprilike 18 metara, prošlo je to malo pokraj vratnice. Malo nakon toga, domaća momčad je izjednačila. Pogodio je Bačelić-Grgić glavom s 11 metara nakon ubačaja s desne strane.

Izašao je Paracki u 52. minuti sam na Posavca, ali vratar Hajduka obranio je njegov udarac i izašao kao pobjednik iz te situacije. Pokušao je Jradi i 57. minuti s ruba šesnaesterca, prošlo je to pokraj lijeve vratnice. Veliku priliku u 86. minuti propustio je Jradi. Jairo je sjajno ušao u prostor, mogao je pucati, ali nesebično je uposlio Jradija koji imao prazna vrata, pucao je po podu, ali Paracki se bacio i odbio loptu u korner. Nakon udarca iz kuta Vučur je pogodio vratnicu. U 88. minuti domaća momčad došla je do prednosti. Krstanović je silovito potegao s dvadeset metara i pogodio gornji desni kut.

Slaven Belupo – Hajduk 2:1 (1:1)

Koprivnica – Gradski stadion Ivan Kušek Apaš. Sudac Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina).
Strijelci: 0:1 Eduok (14' - 11m), 1:1 Bačelić-Grgić (45'+3), 2:1 Krstanović (88')
SLAVEN BELUPO:
Filipović - Soldo, Paracki, Božić (od 65' Jeffren) – Glavčić, Bačelić-Grgić – Goda, Lulić, Bogojević – Etoundi (od 5' Lima), Krstanović.

HAJDUK:
Posavec - Ismajli, Jurić, Dimitrov - Juranović, Tahiraj (od 91' Kreković), Hamza, Jakoliš (od 85' Dolček) – Jradi – Jairo, Eduok (od 39' Vučur).
hr Sat Feb 15 2020 19:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Oslabljeni Hajduk u Koprivnici: Bijeli od 17.30 protiv Slaven Belupa!

Najveći hendikep predstavlja izostanak Caktaša
Nogometaši Hajduka danas do 17.30 sati igraju protiv Slaven Belupa u Koprivnici u utakmici 22. kola HT Prve lige. Bijeli stižu u goste ''farmaceutima'' nakon dvije startne pobjede u nastavku sezone (Varaždin i Lokomotiva).

- Atmosfera je super što me jako veseli, onakva kakva treba biti. Imali smo problema što se tiče viroza. U dva susreta nismo primili pogodak, to veseli, to je jedna snaga. Idemo rasti i dalje. Nismo došli ovdje zbog jedne, dvije, tri utakmice. Bitan je rast, da se u dužem periodu vidi napredak nužan za ostvarivanje rezultata. Slaven je dobro organizirana momčad, s trenerom koji im je dao ideju. Visoko napadaju, gledao sam ih protiv Dinama i Rijeke, dobro su parirali. Porazi koje su imali nisu mjerilo njihove kvalitete. Bit će dobra utakmica. - poručio je u najavi susreta na konferenciji za medije trener Bijelih Igor Tudor.

Bijeli će danas biti znatno oslabljeni, nema Mije Caktaša, Stipe Radića, Nihada Mujakića, Darka Nejašmića, Jakova Blagaića te Stefana Simića. Zbog silnih izostanaka debi bi mogao upisati Kristian Dimitrov, bugarski branič koji je stigao iz Boteva.

Hajduk bi tako mogao nastupiti u sljedećem sastavu: Posavec, Juranović, Ismajli, Vučur, Dimitrov, Tahiraj, Hamza, Jurić, Jradi, Jairo i Eduok.

Bijeli ove sezone u međusobnim susretima sa Slaven Belupom imaju poraz i pobjedu. Na samom početku sezone Koprivničani su na svom terenu pobijedili s 2:1, a u drugom dvoboju na Poljudu Hajduk je slavio s 2:0.

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, pomoćnici su mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Vedran Đurak iz Stupnog, a četvrti sudac je Goran Pečarić iz Zagreba. VAR sudac je Ivan Vučković iz Zagreba, odakle dolazi i njegov VAR asistent Igor Krmar.
hr Sat Feb 15 2020 11:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tudor: Prvi put čujem da Nejašmić ide na posudbu, a zadavit ću sve koji svoje interese stave ispred Hajduka!

Hajduk sutra od 17.30 igra protiv Slaven Belupa
Pred Hajdukom je utakmica 22. kola HT Prve lige u kojoj Bijeli gostuju u Koprivnici kod Slaven Belupa. Tom prigodom pred novinare je stao trener Tudor

Ozračje i stanje u momčadi?
- Atmosfera je super što me jako veseli, onakva kakva treba biti, radna cijeli tjedan. Imali smo problema što se tiče viroza, vidjet ćemo još danas. Stipe Radića nema zbog loma nosa, Mujakića nema zbog crvenog kartona. Konstantno su problemi u zadnjoj liniji, nikako da se standardiziramo. Prijelazni rok je gotov za tri dana, veselim se da to bude gotovo, trener uvijek voli kada to završi. Fokus je na rastu. Idemo rasti i dalje. Nismo došli ovdje zbog jedne ili tri utakmice. Bitan je rast, da se u dužem periodu vidi napredak nužan za ostvarivanje rezultata koje želimo imati.

Što znate o Slaven Belupu?
- Slaven je dobro organizirana momčad, s jednim trenerom koji im je dao glavu i rep. Visoko napadaju protivničke ekipe, gledao sam ih protiv Dinama i Rijeke, dobro su parirali i ti porazi koje su imali nisu mjerilo njihove kvalitete. Ozbiljna je to momčad i bit će jedna dobra utakmica.

Ide li Nejašmić na posudbu?
- Prvi put to čujem. Sada su me obavijestili da je to medijski lijepo popraćeno. Treneri ne vole prijelazni rok jer nemaju mir. Za mene je Neja najbolji kao i svi ostali igrači.

Imate li klanove u svlačionici?
- Ne znam na što aludirate. To su gluposti. Normalno je da svaki menadžer i menadžerčić da tako kažem, veliki i mali, da navija i brani svoga. Svatko brani interese svog igrača. Prvi put kada vidim tako nešto ću zadaviti sve, figurativno rečeno. Zadavit ću sve koji će staviti svoje interese ispred ekipe i Hajduka. Jako sam budan, ne samo ja, nego Mario Stanić i Ivan Kepčija, na te stvari. Možda su se te stvari događale u prošlosti, ali više se neće događati, rekao je Tudor te poručio:

- Idemo biti dobri!
hr Fri Feb 14 2020 15:23:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Zvuči gotovo nevjerojatno: Šalje li Hajduk najpotentnijeg igrača na posudbu?

Nije u planovima trenera Tudora
Pripreme, a naročito prve dvije utakmice nastavka HNL-a, pokazale su da je Darko Nejašmić pao u treći plan. Trener Tudor ne vidi ga u svojin planovima, u Varaždinu je igrao Jradi, protiv Lokomotive startao je Jurić. U obe utakmice neizostavan je bio Hamza.

Slijedom toga, zakotrljala se priča kako Hajduk Nejašmića šalje na posudbu i to u - Sloveniju. Bila je ta priča aktualna i prije godinu dana, ali Nejašmić je tada bio mladi igrač iz druge momčadi koji obećava, pa vijest o posudbi nije bila vijest. Tadašnji trener Oreščanin zaustavio je posudbu, a Nejašmić mu je postao jedan od najstandardnijih igrača. Nezamjenjiv član udarne momčdi bio je i kod Burića, a u prvom dijelu sezone pričalo se o interesu klubova iz jakih liga.

Ljubljanska Olimpija želi ga posuditi godinu i pol, Hajduk bi samo do kraja sezone, a do kraja dana bi se trebala znati sudbina Nejašmića.
hr Fri Feb 14 2020 10:49:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.