Nakon teške bolesti u četvrtak je u Zagrebu u 64. godini umro istaknuti sportski novinar te urednik i kolumnist Sportskih novosti i Jutarnjeg lista Tomislav Židak.

Židak je rođen 1. siječnja 1953.  u Vugrovcu kraj Zagreba, a nakon završene gimnazije studirao je pravo.

Novinarstvom se počeo baviti 1975. godine u Studentskom listu, di bi već iduće godine postao honorarni suradnik u Sportskim novostima  u kojima od 1979. radi kao profesionalni novinar i u tom jedinom hrvatskom dnevniku ostaje  sljedeća dva desetljeća. Od ožujka 1999. kao urednik reporter radi u Jutarnjem listu i najviše piše o nogometu, posebno o zagrebačkom Dinamu.

Serija njegovih kolumni 'Iz maksimirske šume', koja se objavljivala u subotnjem magazinu Jutarnjeg lista, objavljena je i u knjizi.

Izvještavao je i sa olimpijskih igara u Sarajevu 1984, Seulu 1988. , Barcelone 1992., Atlante 1996., Sydneyja 2000. ,Atene 2004., Pekinga 2008., te iz Londona 2012. godine te sa brojnih svjetskih i europskih nogometnih prvenstava, kao i većine nastupa hrvatske nogometne reprezentacije.

Za svoj dugogodišnji rad dobio je brojna novinarska priznanja, počevši od Nagrade Zvonimir Kristl, koje je 1982. godine Vjesnikova kuća dodjeljivala najboljim mladim novinarima , do posljednje koju je primio  2015.  kada je proglašen novinarom godine u izboru Hrvatskog zbora sportskih novinara (HZSN).

Datum posljednjeg ispraćaja Tomislava Židaka bit će naknadno objavljen.

hr Thu Apr 13 2017 15:14:24 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Splitske nogometašice upisale prvu ovosezonsku pobjedu

Marjan pobjedom na Trnavom "pobjegao" sa začelja
Uporno su radile i čekale svojih pet minuta. I dočekale. Nogometašice Marjana zabilježile su prvo ovosezonsku pobjedu u Hrvatskoj ligi, pred igračicama Ivice Matića u Poljudu pala je Trnava.

Na kraju je bilo 3:0 (1:0) za veliko slavlje domaćih, koje su tako posljednje mjesto na tablici 1. HNLŽ prepustile Trnavi. Pogotke za "marjanke" postigle su Antonija Petković u 30., Matea Granić u 78, te Andrea Šimić u 89. minuti.

- Vratilo se uloženo, odnosno naporni rad ovih mladih cura, koje marljivo treniraju. Već u posljednjih nekoliko utakmica pokazali smo da nam je forma u uzlaznoj putanji, ova pobjeda je plod rada i zajedništva - kazao je Matić.

Za Marjan su igrali Krivić - Kapitanović, Vico, Klarić, Benković (od 68. Vukov) - Regjo (od 26. Hadžović), Baraban, Granić - Barbir - Šimić, Petković.

hr Mon Nov 20 2017 09:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

2.HMNL: Universitas Split preuzeo vrh

Splitski studenti slavili u derbiju
U derbiju sedmog kola 2.HMNL-jug Universitas je svladao Olmissum iz Omiša 3:2 i tako preuzeo vrh. Za splitske studente su pogađali Crnjac (2'), Ante Peša (24') i Mijić (37') a za goste Mateo Kolobarić (11') te autogol Crnjca (14').

U murterskom derbiju Murter je izgubio od Jezera 4:1. Jedini pogodak za Murter je postigao Škibola (6') a za goste su pogađali Stjepan Klarin (4'), Leo Klarin (29'), Karlo Klarin (29') i Perica (37').

U Vodicama su Heroji 2007 svladali Torcidu sa 8:2. Junaković (4', 27', 33'),  Radman (33', 36', 36') i Orlović (6', 22') bili su strijelci za vodičku momčad a Ramadža (19', 32') za Torcidu.

Porto Tolero je u Pločama izgubio od Hajduka sa 3:2. Kušurin (3') i Krilić (40') pogađali su za domaćine a Duvnjak (25'), Tešija (31') i Radan (37') za pobjedu gostiju.

Druga momčad Splita svladala je Genius 5:4 a u utakmici u kojoj je padao gol za gol za mladiće Splita pogađali su Sučić (8'), Jurjević (14', 15'), Vladović (23') i Hrstić (32') a za Genius Olujić (13', 23', 30') i Juras (15').

Mejaši i Kijevo na Gripama su odigrali 3:3. Dino Buljan sa dva brza pogotka (2', 5') i Delić (22') bili su strijelci za Mejaše a za goste iz Knina pogađali su Marin Jurjević (6'), Danijel Knežević (24') i Petar Knežević (39').

Na ljestvici vodi Universitas sa 19 bodova ispred Olmissuma koji ima 18. Torcida je na dnu sa samo dva boda iz sedam utakmica.

hr Sun Nov 19 2017 23:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Europski nogomet: Poraz Juventusa od Sampdorie

Juventus sad ima četiri boda manje od Napolija
Danas su se diljem Europe igrale utakmice, a valja izdvojiti poraz Juventusa od Sampdorie. Sampdoria je aktualnog prvaka Italije svladala 3:2, a do sudačke nadoknade su vodili 3:0. Za Sampdoriu su pogađali Zapata (52'), Torreira (71') i Ferrari (79'), a poraz Juventusa su ublažili Higuain (90'+1 -11m) i Dybala (90'+4). Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za Juventus, a Strinić za pobjedničku momčad.

Fiorentina je bez ozlijeđenog Badelja osvojila bod na gostovanju kod SPAL-a (1:1), a Udinese je, za kojeg je Perica odigrao cijelu utakmicu, a Balić igrao do 68. minute, na svom terenu izgubio je 0:1 od Cagliarija.

U Francuskoj, Lyon nije uspio pobjediti Montpellier (0:0) i tako se približiti drugoplasiranom Monacu.

West Ham je i bez Bilića nastavio sa porazima. Bolji od njih sa 2:0 je bio Watford.

Werder je danas u 12. kolu upisao prvu pobjedu u ovoj sezoni, sa visokih 4:0 svladali su Hannover. Schalke je pobjedom 2:0 nad HSV-om izbio na drugo mjesto kao prvi pratitelj vodećeg Bayerna.

U Španjolskoj Valencia nastavlja sa dobrim igrama, u gostima su sa 2:0 svladali Espanyol te su trenutno na drugom mjestu. Imaju 6 bodova više od dva madridska kluba, Reala i Atletica a četiri manje od prve Barcelone.

Lovre Kalinić i njegov Gent slavili su 3:0 na gostovanju kod Lokerena. Club Brugge Ivana Leke svladao je Beveren 3:0 te i dalje drži prvo mjesto u belgijskom prvenstvu.

U Grčkoj su Panathinaikos i AEK odigrali 1:1 a izjednačujući pogodak u 95. minuti za goste je postigao Marko Livaja.

hr Sun Nov 19 2017 22:04:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Istra - Hajduk 1:3: Bijeli slavili u Puli

U zadnjem susretu 16. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Hajduka slavili protiv Istre 1961 s 3-1 (3-0) i došli na drugo mjesto ljestvice.

Novi trener Hajduka Željko Kopić startao je pobjedom, a tri boda iz Pule izborena su odličnom igrom i s tri postignuta gola u prvom dijelu utakmice.

Već u 8. minuti Splićani su poveli pogotkom Borje Lopeza koji je pospremio u mrežu odbijenu loptu nakon udarca Tome Bašića. U 42. i 43. minuti Hajduk koristi velike pogreške i neodlučnost obrane domaćina - Ante Erceg zabija za 2-0, a minutu kasnije Ahmed Said za 3-0 i rješenje utakmice.

U 66. minuti je smanjio Makedonac Tome Kitanovski atraktivnim udarcem s 18 metara pod gredu, a u 90. minuti sudac je svirao kazneni udarac za Istru nakon kontakta Nižića i Ofosua. Crnoputi Nijemac je sam izveo udarac s bijele točke, ali je mu je Stipica obranio.

Vodi Dinamo s 40 bodova, Hajduk i Osijek imaju po 28, a Istra 1961 je pretposljednja s 13 bodova, dva više od "fenjeraša" Rudeša.

Pred 3000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Pajač iz Zeline.

Strijelci: 0-1 Lopez (8), 0-2 Erceg (42), 0-3 Said (43), 1-3 Kitanovski (66)

Promašeni penal: Ofosu (Istra, 90+1)

hr Sun Nov 19 2017 20:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.