HNS poslao novu "čestitku" Bijelima!

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama po prijavama službenih osoba s utakmica 19. kola
Zbog paljenja pirotehničkih naprava tijekom utakmice Hajduk-Istra 1961 od strane pripadnika navijačke skupine Torcida na istočnoj tribini (19 baklji, jedan topovski udar, dvije dimne naprave i bljeskalica) HNK Hajduk je kažnjen novčanom kaznom od 35.000 kuna.

hr Fri Dec 20 2019 17:55:12 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sad je službeno: Nihad Mujakić novi igrač Hajduka!

Stoper stiže na posudbu s pravom otkupa ugovora
Nihad Mujakić novi je igrač Hajduka, 21-godišnji stoper iz Bosne i Hercegovine stigao je na godinu i pol dana posudbe s pravom otukupa ugovora iz redova belgijskog prvoligaša KV Kortrijk. Nihad je u Hajdukovu pripremnu bazu u Beleku stigao u nedjelju, a nakon što je uspješno obavio liječničke preglede danas je potpisao ugovor s Bijelima. Mujakić će nositi dres s brojem 18.

Rođen je u Sarajevu, a gotovo cijela njegova karijera vezana je za FK Sarajevo gdje je prošao sve kategorije mlađih uzrasta te je za svoj matični klub upisao ukupno 56 seniorskih nastupa u svim službenim natjecanjima. Nakon što je sa Sarajevom osvojio duplu krunu, u ljeto 2019. godine prešao je u redove belgijskog Kortrijka gdje je do sada upisao dva službena nastupa.

U mlađim uzrastima nastupao je za U-19 reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a trenutno je redoviti član U-21 reprezentacije.
hr Mon Jan 20 2020 21:55:41 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk bolji od Vardara: Tudor zadovoljan!

Bijeli su slavili sa 3:1...
S tri pogotka u samo 13 minuta nogometaši Igora Tudora preokrenuli su susret u svoju korist i svladali momčad Vardara u trećem pripremnom ogledu u Turskoj.

- Momci su bili dobri i radili su ono što se od njih traži. Ovo je bio dobar test, rekao je Tudor nakon susreta a posebno je nahvalio mladog Krekovića za kojeg je ustvrdio da ima fiziku na nivou top igrača.

Bijeli su gotovo tijekom cijelog dvoboja imali inicijativu i puno stvorenih prilika, a otvorilo se hajdukovcima u posljednjih 20 minuta susreta kada su zahvaljujući mladom trojcu, Leonu Krekoviću, Toniju Tekliću i Ivanu Deliću postigli tri gola i zasluženo upisali novo slavlje na pripremama u Beleku.

Poveli su Makedonci preko Darka Micevskog u 12. minuti susreta nakon pogreške Hajdukove obrane na centru. Izjednačio je Kreković u 73. minuti nakon dodavanja Delića. Isti igrač asistirao je u 82. minuti ogleda Tekliću koji s 20 metara puca precizno i neobranjivo za vratara Vardara. Konačnih 3:1 postavio je Kreković svojim drugim pogotkom na susretu pet minuta prije kraja nakon što je sam oduzeo loptu, prevario svog braniča i pogodio donji desni kut.

Posljednju provjeru uoči nastavka sezone Bijeli igraju u petak 24. siječnja, a protivnik je ukrajinski Dinamo Kijev.
hr Mon Jan 20 2020 20:54:08 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Protivnik Bijelih je Vardar: Hajduk danas igra treću pripremnu utakmicu!

Prijenos utakmice možete gledati UŽIVO putem službene Hajdukove web stranice
Nogometaši Hajduka danas od 17 sati po lokalnom vremenu (15 sati po hrvatskom) igraju treću pripremnu utakmicu u sklopu središnjeg dijela priprema za novu sezonu u turskom Beleku.

Suparnik Bijelima je makedonski Vardar, trenutno prvoplasirana momčad 1.MFL Sjeverne Makedonije. Utakmica se igra na Mardam stadionu u Beleku.

Bijeli su do sada odigrali dva pripremna susreta u Turskoj, u prvom su remizirali sa švicarskim Grasshopperom, rezultat je bio 1:1, dok su u drugoj utakmici s uvjerljivih 5:0 svladali mađarski Honved.

Trener Igor Tudor je u prve dvije utakmice koristio sve igrače koje je u tom trenutku imao na raspolaganju, uglavnom su igrale po dvije različite momčadi u svakom poluvremenu, a vidjet ćemo kako će strateg Bijelih rasporediti minutažu igrača u današnjem dvoboju.

Trener Tudor danas sigurno neće koristiti Jaira koji je u prvoj utakmici zadobio lakšu ozljedu koljena, Stefana Simića koji je tek jučer započeo s redovitim treninzima, Marija Vuškovića koji i dalje radi po posebnom programu te Lumbardha Dellovu koji je u dvoboju s Honvedom dobio jak udarac u koljeno zbog čega će vjerojatno pauzirati desetak dana.

Prijenos utakmice možete gledati UŽIVO putem službene Hajdukove web stranice.
hr Mon Jan 20 2020 11:07:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Šego odlazi na posudbu, stiže stoper iz belgijske lige

Treći vratar Matijaš ima ponudu iz Belgije
Michele Šego, daroviti 19-godišnji napadač Bijelih odlazi na posudbu u Slaven Belupo. Tamo već, također na posudbi, igra Božo Mikulić. Mladi Šego potpisati će posudbu na godinu i pol, a ugovor s Bijelima traje mu do 2022. godine. Šego je uglavnom igrao za drugu momčad, pa će mu minute u Prvoj HNL itekako koristiti.

Treći vratar Bijelih, 20-godišnji Davor Matijaš ima ponudu za odlazak u belgijski Royal Antwerp, gdje je trener vratara Vedran Runje. Matijašu ugovor vrijedi do 2023. godine, a ukoliko dobije zeleno svjetlo za transfer, belgijski klub bi trebao platiti naknadu za razvoj.

Belgijski Kortjirk objavio je da njihov igrač, 21-godišnji Nihad Mujakić, karijeru nastavlja u Hajduku kao posuđeni igrač. Mujakić je stoper te će među Bijelima boraviti do ljeta 2021. godine.
hr Sat Jan 18 2020 12:31:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.