Hajduk opet bez pobjede, je li vrijeme za promjene?

Bijeli su odigrali samo 1:1 u Koprivnici protiv Slaven Belupa
Hajduk je i nakon šestog kola ostao bez pobjede u HT Prvoj ligi. Danas su remizirali 1:1 u Koprivnici protiv solidnog Slaven Belupa. U drugim okolnostima ovaj rezultat ne bi bio tragičan, ali Bijeli su danas jednostavno trebali pobjediti. Je li konačno došlo vrijeme za otkaz Željku Kopiću? Osmo mjesto u HNL-u nakon šest odigranih utakmica i nula u rubrici pobjede je učinak nakon kojeg i slabiji klubovi od Hajduka mijenjaju trenere. Dodajmo tome i ispadanje iz Europe. Poveo je danas Slaven Belupo već u 17. minuti pogotkom Delića, izjednačili su Bijeli u 33. minuti prvijencem Brazilca Jaira. Bili su Bijeli bolji do kraja sureta, pogodili i vratnicu, ali ostalo je 1:1. Hajduk je ovim bodom i dalje na osmom mjestu s četiri boda, Slaven je sedmi s istim brojem bodova, ali s boljom gol razliku i utakmicom manje.

Bongongui je u 7. minuti pucao s 13 metara iskosa, prošlo je pored suprotne vratnice. Poveo je Slaven Belupo u 17. minuti, Delić je zabio za 1:0. Gordana je proigrao Delića koji je ostao sam na 14 metara, napravio je dva koraka i onda iskosa pogodio u bliži kut vratara Posavca. U 30. minuti Gyurcso je ubacio iz slobodnog udarca s tridesetak metara, Vučur je najviše skočio i glavom uputio udarac s 13 metara, lopta se odbila od travnjaka i preskočila preko grede. Tri minute nakon toga Hajduk je izjednačio. Jairo je postigao prvijenac u Bijelom dresu nakon što je Gyurcso ubacio iz kornera, Brazilac je visoko skočio i s deset metara glavom pogodio u suprotni kut. Bongongui je u 38. minuti pobjegao obrani Bijelih, proigrao jeBogojevića koji je natrčavao na drugu stativu, bila je to stopostotna šansa, ali Posavec sjajno ulazi u šut Bogojevića i nosi pobjedu iz ovog dvoboja.

Početkom drugog dijela Jradi je dao loptu za Jaira koji je s 15 metara pokušao prizemnim udarcem, ali lopta je otišla nekoliko centimetara od desne vratnice. Malo nakon toga, Jradi je dao dubinsku loptu za Ivanovskog koji se ubacuje iza stopera, ali Marković ulazi u njegov šut i spašava domaćina. U 57. minuti je Gyurcso dobro nabacio iz kornera, točno na glavu Vučura koji s 10 metara gađa pored gola. Fomitschow je u 61. minuti ubacio s lijeve strane na glavu Vučura koji puca ravno u vratara domaćih. Gyurcso je u 72. minuti pogodio stativu, lopta se odbila do Jaira koji je također pucao, ali blokirala su ga tri igrača pa nije uspio pogoditi okvir vrata. Pokušao je i Palaversa u 79. minuti s otprilike 18 metara, lopta je prošla iznad grede.

Slaven Belupo: Marković, Međimorec, Vidović, Gordana (od 94' Lima), Bongongui (od 59' Bačelić-Grgić), Delić, Šarlija, Puclin, Musa, Mendy (od 64' Jelić), Bogojević.

Hajduk: Posavec, Juranović, Vučur, Mikulić, Fomitschow, Palaversa (od 87' Filip), Hamza, Jradi (od 62' Jurić), Jairo, Gyurcso, Ivanovski.
hr Sat Sep 01 2018 20:36:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk objavio zaključke sastanka s HNS-om: Evo što zahtijevaju...

Održan je danas na Poljudu petosatni sastanak na kojem su nazočili predstavnici Grada Splita, HNS-a i HNK Hajduk

Grad Split predstavljali su gradonačelnik Andro Krstulović Opara, predsjednik Gradskog vijeća Igor Stanišić, pročelnik za društvene djelatnosti Mate Omazić te Domagoj Maroević, Duje Sučić i Josip Župić. U ime HNS-a, sastanku su nazočili izvršni direktor Marijan Kustić, dopredsjednici Saveza Ante Vučemilović-Šimunović, Tomislav Svetina, Damir Mišković i Ante Kulušić te članovi Izvršnog odbora Davor Ivić, Mato Kljajić i Ile Topuzović. HNK Hajduk su predstavljali predsjednik Uprave Marin Brbić, predsjednik Skupštine Vinko Radovani i dopredsjednik Lukša Jakobušić.

Govorilo se o svim Hajdukovim zahtjevima te su doneseni konkretni zaključci s dinamikom realizacije. Protekom vremena neke su točke u međuvremenu realizirane (4.) dok je za pojedine potreban i određeni duži vremenski rok (6. i 7.).

1) Udruga Prvoligaša
HNS se obvezuje sazvati sastanak predstavnika prvoligaša na kojem će klubovi odlučiti o svom statusu unutar HNS-a.
Rok za realizaciju: 15 dana

2) Sudačka organizacija
NSŽSD će odrediti svog predstavnika koji će biti imenovan u Komisiju sudaca HNS-a. Održat će se tematski sastanak na ovu temu na kojemu će sudjelovati predstavnici HNS-a, NSŽSD i Hajduka.

3) Transparentni financijski izvještaji
Financije se vode transparentno i sukladno zakonu a HNS će priključiti jednog člana Komisiji za financije na prijedlog NSŽSD.
Rok za realizaciju: 30 dana

4) Implementacija Zakona o sportu na svim razinama
Zakon o sportu je implementiran na nacionalnoj i županijskoj razini.

5) Ravnopravna zastupljenost klubova i regija u tijelima Saveza
Tematski sastanak s predstavnicima NSŽSD, Međužupanijskog nogometnog odbora i HNS-a na temu komisija i regionalne zastupljenosti u komisijama te definiranja kriterija za izbor članova.

6) Strategija hrvatskog nogometa
Nužno je započeti proces izrade dugoročne strategije razvoja hrvatskog nogometa koja uključuje i ravnomjerno regionalno investiranje u infrastrukturu.
Rok za realizaciju: 31. prosinca 2019.

7) Provođenje novih izbora za upravljačka tijela HNS-a nakon izrade Strategije
Rok za realizaciju vezan uz provođenje točke 6.

hr Mon Jun 24 2019 19:50:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Toniu Tekliću pozlilo na putu za Sloveniju: Prebačen u bolnicu gdje će biti operiran

Osim Teklića, u Mariboru se neće pripremati ni Ante Palaversa.

Toniu Tekliću pozlilo je na putu za pripreme u Sloveniji. Potom je prebačen na pregled u Zadar gdje se ispostavilo da mora na hitnu operaciju slijepog crijeva.

Koliko će pauza i oporavak trajati, zasad nije poznato, a Teklić je u Solinu na prijateljskoj utakmici zabio dva gola.

hr Sun Jun 23 2019 14:14:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk krenuo u Sloveniju bez Palaverse

Mladi veznjak je blizu raskida posudbe
Nogometaši Hajduka krenuli su na petnaestodnevne pripreme u Sloveniju gdje će provesti drugi dio priprema za novu sezonu. Trener Hajduka Siniša Oreščanin na put prema Mariborskom Pohorju je danas poveo 28 igrača, dok će se mladi reprezentativci Domagoj Bradarić i Josip Posavec suigračima priključiti naknadno. Ante Palaversa nije među igračima koji putuju u Sloveniju i izgledno je da će mladi veznjak raskinuti ugovor o posudbi.

Popis igrača koji će započeti drugi dio priprema:

Tomislav Duka, Borja López, Božo Mikulić, Hamza Barry, Darko Nejašmić, Ádám Gyurcsó, Mijo Caktaš, Michele Šego, Goran Blažević, Oleksandr Svatok, Josip Juranović, Dino Beširović, Ivan Delić, Dario Špikić, Jairo, Anthony Kalik, Stanko Jurić, Emir Sahiti, Lumbardh Dellova, Josip Bašić, Ardian Ismajli, Marin Ljubić, Mario Vušković, Francesco Tahiraj, Stipe Radić, Davor Matijaš, Tonio Teklić i Bassel Jradi.
hr Sun Jun 23 2019 12:04:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk s četiri pogotka čestitao Solinu rođendan

Bijeli su uveličali stoti rođendan drugoligaša

Hajduk je u prvoj pripremnoj utakmici s 4:1 bio bolji od slavljenika Solina.

Poveli su Bijeli u 24. minuti, Špikić je ubacio s desne strane, Hamza proslijedio Stanku Juriću koji s desetak metara pogađa mrežu. Solin je izjednačio na 1:1 u 36. minuti. Šimunac je prošao po lijevoj strani i pronašao u sredini samog Barišića kojem nije bilo teško svladati Duku

U 57. minuti Hajduk golom Teklića dolazi u vodstvo, a dvije minute kasnije opet je Teklić strijelac. Konačnih 4:1 postavlja Adam Gyurcso u 72. minuti.

Solin – Hajduk 1:4 (1:1)

Solin – igralište Uz Jadro.

Strijelci: 0:1 S. Jurić (24'), 1:1 Barišić (36'), 1:2 Teklić (57'), 1:3 Teklić (59'), 1:4 Gyurcso (72')

SolinJelić, Tomić, Bauk, Taraš, Barišić, Tomas, Ninčević, Zougrana, Šimunac, D. Jurić, Mastelić. Još su igrali: Guć, Pezo, Vulikić, Gulišija, Veljača, Kapetanović, Brdar, Luetić, Šošić, Grubišić, Ožegović, Simpson.

Hajduk: Duka, Borja Lopez, Hamza, Nejašmić, Šego, Juranović, Delić, Špikić, S. Jurić, Sahiti, Radić. Još su igrali: Ljubić, Gyurcso, Palaversa, Beširović, Jairo, Kalik, Dellova, Bašić, Vušković, Teklić, Jradi.

hr Fri Jun 21 2019 20:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.