Zabrana transfera za 14 ruskih klubova

Ruski nogometni savez (RFU) zabranio je transfere za 14 klubova prve i druge lige zbog financijskih problema.

Klubovima su zabranjeni transferi jer nisu regulirali isplate plaća igračima, odštete klubovima i poreze.

Među kažnjenim klubovima je i bivši ruski prvak Rubin iz Kazanja, a tu su i Amkar, Krila Sovjetov i Tom Tomsk. Od drugoligaša najpoznatiji kažnjeni klub je Dinamo iz Moskve.

Brojni ruski klubovi imaju financijskih problema, a njihovi glavni izvori financiranja su državne kompanije i regionalne vlade.

hr Mon Dec 19 2016 19:56:38 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kalinić strijelac u remiju Fiorentine

Kalinić je odigrao svih 90 minuta za Fiorentinu, kao i Milan Badelj, dok je Hrvoje Milić utakmicu odgledao s klupe.

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikola Kalinić bio je strijelac za Fiorentinu koja je u posljednjoj utakmici 26. kola talijanskog prvenstva na svom terenu odigrala 2-2 (2-0) protiv Torina.

Kalinić je u 38. minuti bio najviši u kaznenom prostoru gostiju i udarcem glavom zatresao mrežu nakon kornera kojega je izveo Borja Valero za vodstvo svoje momčadi od 2-0. Prethodno je naš napadač propustio tri izgledne prilike, u 11. minuti nije stigao glavom proslijediti loptu u mrežu na drugoj vratnici, u 16. je izbio sam pred vratara Torina Harta, ali je njegov udarac sa 16 metara Englez uspio blokirati, da bi u 33. minuti pucao preko gola sa 10-ak metara od gola.

Bio je to 12. ovosezonski pogodak Kalinića u Serie A ove sezone čime je izjednačio svoj prošlosezonski učinak.

Inače, Fiorentinu je u vodstvo doveo Saponara već u 8. minuti.

Nakon što je Fiorentina propustila niz prilika za povećanje prednosti stigla je kazna, Belotti je golovima u 65. i 84. minuti poravnao na 2-2. Napadač Torina tako se iskupio za promašeni 11-erac u 61. minuti, s bijele točke je pogodio gredu.

Osma Fiorentina sada ima 41 bod, dok je deveti Torino na 36.

Na ljestvici vodi Juventus sa 66 bodova, Roma je druga sa sedam bodova manje, a treći je Napoli sa 54 boda.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Palermo (15), Crotone (13) i Pescara (12).

hr Mon Feb 27 2017 23:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tudorovo vatreno krštenje: Napustio ga član prve momčadi, izgubio derbi, sudac poništio penal...

Splićanin je uoči utakmice izostavio lijevog beka, Norvežanina Martina Linnesa, a kako pišu turski mediji, ovaj je bio toliko ljut na hrvatskog stručnjaka da je napustio klupski kamp

Igor Tudor je nakon vatrenog krštenja u svojoj prvoj utakmici na klupi Galatasaraya, u kojoj je odigrao 1:1 kod 'fenjeraša' Rizespora, ima i vatreno krštenje pred domaćim navijačima i to u jednom od najvećih turskih derbija.

Protiv trenutno vodećeg Bešiktaša je izgubio 0:1 i tako mu dopustio da odmakne na čak 10 bodova razlike.

Splićanin je uoči utakmice izostavio lijevog beka, Norvežanina Martina Linnesa, a kako pišu turski mediji, ovaj je bio toliko ljut na hrvatskog stručnjaka da je napustio klupski kamp. - pišu sportskenovosti

Nova turbulencija za Tudora dogodila se već u 13. minuti utakmice kada je desno krilo Galate, Öztekin, pobjegao obrani gostiju, a u šesnaestercu ga srušio stoper gostiju Nukan. Sudac Yildrim prvo je pokazao na bijelu točku pa nakon brojnih prigovora i konzutacije s pomoćnim sucem promijenio odluku i dosudio samo aut za goste što je dovelo do pravog 'koncerta zvižduka' prepune Türk Telekom Arene u Istanbulu.

Bešiktaš je poveo u 47. minuti kada je nakon sretnog odbijanja od živog zida zabio Talisca, a rezultat se do kraja više nije mijenjao. Galatasaray je tako 12 kola prije kraja ostao na trećem mjestu s dva boda ispred najvećeg rivala Fenerbahčea.

- Bešiktas je dobio utakmicu jer je iskoristio svoju priliku iako se činilo da će to biti jedan od onih susreta bez pogodaka. Mi sada moramo ići utakmicu po utakmicu, vidio sam i dosta pozitivnih stvari, ali ima i problema koje moramo riješiti - rekao je Tudor pa povukao paralelu sa svojim bivšim klubom Karabuksporom.

- Tamo sam bio šest, sedam mjeseci, a ovdje sam šest, sedam dana. To je jedna potpuna drugačija priča. - pišu sportskenovosti

hr Mon Feb 27 2017 22:32:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

PSG "protutnjao" Marseilleom

U najvećem derbiju francuskog nogometa PSG je na stadionu Velodrome "razbio" Marseille 5-1

Golove za petu uzastopnu pobjedu Parižana u Marseilleu, te 13. uzastopni susret bez poraza zabili su Marquinos (6), Edison Cavani (16), Lucas Moura (50), Julian Draxler (61) i Blaise Matuidi (72), dok je pogodak za domaćine postigao Rod Fanni (70).

Bio je ovo šesti derbi Marseillea ove sezone i zanimljivo, nije dobio niti jedan. Monaco je dva puta porazio OM (4-1, 4-0), Lyon je ostvario pobjedu i remi (3-1, 0-0), baš kao i PSG (5-1, 0-0).

Lyon je rutinski odradio posao protiv Metza pobijedivši 5-0. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda 'lavova' koji su pritom zabili čak 20 golova, a primili četiri.

Strijelci za Lyon bili su Memphis Depay (43, 53), Ivan Balliu (74-ag), Alexandre Lacazette (78) i Mathieu Valbuena (90+2).

U prvom nedjeljnom dvoboju Caen je na gostovanju pobijedio St Etienne 1-0 ostvarivši važne bodove za prvoligaški spas. Pogodak odluke zabio je Sylvio Ronny Rodelin u 33. minuti.

Na ljestvici vodi Monaco sa 62 boda, dok PSG i Nica imaju po tri boda manje.

hr Sun Feb 26 2017 22:58:59 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Inter - Roma 1-3, asistencija Perišića

U derbiju 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na San Siru pobijedila Inter 3-1, a za pogodak domaćina asistirao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić

Junak utakmice bio je Radja Nainggolan koji je zabio dva fantastična pogotka za Romu (12, 55), a treći pogodak za goste zabio je Diego Perotti (85-11m), dok je strijelac za Inter bio Mauro Icardi (81).

Gosti su poveli 2-0 s dva predivna gola belgijskog veznjaka. Nainggolan je prvi pogodak zabio u 12. minuti sjajnim udarcem iskosa s ruba kaznenog prostora, a u 55. minuti je raspalio sa 25 metara pogodivši pod gredu za vodstvo 2-0.

U 81. minuti domaćin je smanjio preko Maura Icardija kojem je asistirao Ivan Perišić. No, četiri minute kasnije Roma je ponovo stigla do dva gola prednosti. Medel je skrivio kazneni udarac oborivši Džeku, a udarac s bijele točke sigurno je realizirao Diego Perotti.

Perišić je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Marcelo Brozović zamijenjen u 55. minuti.

Posljednju pobjedu Roma je na San Siru protiv Intera ostvarila u listopadu 2013. kada je slavila 3-0.

U posljednjem susretu 26. kola u ponedjeljak se sastaju Fiorentina i Torino.

hr Sun Feb 26 2017 22:58:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.