Kraj Hajduk-Dinamo 0:1: Dinamo pobjedio u posljednjim minutama

Sudac je produžio utakmicu čak 7 minuta
Danas smo gledali još jedan derbi između Hajduka i Dinama u kojem Dinamo uzima pobjedu u posljednjim minutama. Jedna i druga momčad nisu pokazale atraktivnu igru, već smo gledali tvrdu utakmicu gdje se većina igre odvijala na sredini terena.

Bijeli su za razliku od prijašnjih utakmica stajali dobro na terenu, tj. bili su dobro pozicionirani s malim greškama. Drugim riječima naučili su abecedu uz povremeno slovkanje.

Prvo poluvrijeme nismo imali prilike vidjeti neke konretne prilike, uglavnom je sadržaj bio konstantnih prekršaja na rubu kartona. Jedan dio drugog poluvremena Bijeli su bili bolja momčad, ali nisu uspjeli doći do vodstva.  Dinamo je došao do vodstva u 93, minuti kada se Soudani našao sam pred Stipicom koji je bio nemoćan kod njegovog udarca. Stipica je cijeli susret bio prvo ime Bijelih i obranio je sve što je mogao i stigao obraniti.

Veliki utjecaj na igru imao je i sudac Mario Zebec koji još jednom pokazuje da nije dorastao suditi derbije. Zebec kao i u prošloj utakmici cjepkao ili bi propustio suditi očite prekršaje na obje strane, tj, pokazao je da nema osjećaj za igru.
SASTAVI:

Hajduk: Stipica, Juranović, Kvesić, Šimić, Nižić, Savvas, Kožulj, Bašić, Erceg, Vlašić, Said
Klupa: Grbić, Ohandza, Maganto, Tudor, Ismajili, Ćosić, Vojković

Dinamo: Livaković, Soudani, Jonas, Šitum, Antolić, Henriquez, Fernandes, Gojak, Pivarić, Sigali, Benković
Klupa: Šemper, Hodžić, Schildenfeld, Ćorić, Moro, Fiolić, Stojanović

TIJEK UTAKMICE:

0. - Poštovani čitatelji od 15 sati možete pratiti derbi između Hajduka i Dinama u tekstualnom prijenosu na našem portalu.

0. - Sudac je označio početak susreta.
1. - Sigali je srušio Ercega uz korner liniju, međutim sudac Zebec sudi samo gol-aut i zove Ercega na konzultacije
3. - Soudani je povukao akciju te proslijedio loptu za Pivarića koji ubacuje na peterac za Henriqueza. Stipica sigurno hvata loptu
5. - Bašić je ubacio s lijeve strane u kazneni prostor Dinama, ali lopta je preskočila sve igrače. Sigali je potom dugom loptom pronašao Soudanija koji je bio u zaleđu ali suci nisu signalizirali ništa. Soudani je šutirao pored gola Hajduka
7. - Bašić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Said je bio prvi na loptu. Šteta, loše je zahvatio i propustio dovesti Bijele u vodstvo. Šutirao je preko gola Dinama
10. - Ubacio je Antolić s lijeve strane iz slobodnog udarca, ali obrana Hajduka čisti njegov ubačaj
11. - Utakmica j počela oštro s obje strane i sudac Zebe sad mora smirivati strasti na sredini terena
12. - Ubačaj Bašića iz slobodnog udarca Jonas čisti u korner
13. - Šitum je prošao po desnoj strani, a njegov prodor sprječava Šimić izbijanjem lopte u korner
15. - Pivarić je šutirao sa 20-ak metara po podu, a njegov udarac sigurno hvata Stipica
18. - Jonas je opasno startao na Bašića, sudac je svirao prekršaj, ali propustio je i kazniti Jonasa kartonom
19. - Savvas je šutirao iz slobodnog udarca preko gola
21. - Erceg se našao u zaleđu nakon Bašićevog dubinskog ubačaja, kojem prethodio sjajan dribling reko Jonasa
22. - Prvo je Antolić šutirao sa 20-ak metara, što Stipica brani. Potom se lopta odbila do Soudanija koji neometan šutira na gol Hajduka, ali Stipica opet spašava Bijele
29. - Posljednjih desetak minuta vodi se bitka na sredini terena. Obje momčadi postavile su dobar obrambeni blok, pa napadači teško dolaze u prilike, veliku ulogu ima i sudac Zebec koji cjepka igru suđenjem skoro svakog kontakta
31. - Henriquez je šutirao glavom nakon ubačaja Šituma s desne strane
33. - Šitum je sada ubacio na Soudanija u peterac, koji glavom šutira u Stipicu. Stipica sigurno hvata loptu
37. - Said je sada sjajno ubacio za Kožulja koji nije uspio zahvatiti loptu glavom. Potom je Pivarić krenuo u kontru, a Kožulj ga je zaustavio na isti način kao što Jonas zaustavlja vezne igrače Hajduka cijeli susret. Kožulj je dobio žuti karton
40. - Gojak je požutio nakon starta s leđa na Kožulju
41. - Jonas ponovno kupi Bašića s leđa, sudac označava da se igra nastavi
45. - Fernandes je požutio nakon prigovora sucu
45. - Sudac je označio kraj prvog poluvremena

46. - Sudac je označio početak drugog poluvremena. Petev je napravio izmjenu, u igri je Stojanović, a iz igre je izašao Šitum
48. - Nakon kornera Dinama Said je krenuo u kontru, a zaustavio ga je Jonas prekršajem. Sudac se nije oglasio, tek naknadno je sudio zaleđe Benkovića
49. - Said je napravio prekršaj u napadu nad Sigalijem
51. - Stipica je bacio dugu loptu za Kožulja za kontru. Kožulj je povukao te proslijedio na desnu stranu za Juranovića, čiji ubačaj blokira Benković
54. - Antolić je ubacio iz kornera s desne strane, a Stipica hvata loptu sigurno
56. - Vlašić se oslobodio Benkovića te ubacio za Ercega, čiji udarac glavom hvata Livaković
57. - Benković u skoku sa Saidom radi prekršaj na 30-ak metara od gola. Slobodni udarac je za Hajduk
58. - Bašić je šutirao iz slobodnog udarca. Lopta je prošla nekoliko centimetara iznad vrata Dinama
61. - Soudani je probio po desnoj strani i ubacio na prvu stativu. Njegov ubačaj hvata Stpica
62. - Prilika za Bijele. Bašić je ubacio na Šimića iz slobodnog udarca, a njegov udarac glavom blokira netko od Dinamovih igrača, koji kasnije čiste loptu van šesnaesterca.
64. - Promjena kod Dinama. Iz igre je izašao Henriquez, u igri je Hodžić
66. - Bijeli su imali dvije prilike za zgoditak. Prvo je Benković povlačio Ercega u kaznenom prostoru i ispred njega izbio u korner, potom su nakon kornera Bijeli šutirali u okvir ali Livaković brani
69. - Promjena u sastavu Bijelih. Iz igre je izašao Said,  a u igri je Ohandza
74. - Promjena u sastavu Dinama. U igri je Ćorić, a iz igre izašao Jonas
76. - Stojanović je ubacio s desne strane u kazneni prostor Hajduka, a Nižić je pravovremeno očistio njegov ubačaj
77. - Erceg je pokušao vratiti prsima loptu do Nižića, ali ona je stigla do Ćorića koji šutira preko vrata Hajduka
78. - Stojanović je ubacio s desne strane u kazneni prostor, a lopta je stigla do Ćoića koji neometan šutira u Stipicu. Potom su Modri razvili novu akciju koju prekida Savvas blokiranjem Fernandesovog prodora u korner
79. - U igru je ušao Vojković umjesto Kožulja
82. - Torcida je krenula s bakljadom i vatrometom. Utakmica je privremeno prekinuta. BBB-i su opkoljeni policijom jer su zapalili nekoliko stolica na južnoj tribini
86. - Pivarić, reprezentativni lijevi bek, je pokušao ubaciti s lijeve strane, ali njegov ubačaj je završio podno sjeverne tribine
88. - Bašić je dobio žuti karton
89. -Nižić je sada razgalio masu kada je driblingom izbacio Hodžića na rubu svog šesnaesterca, te povukao kontru za Biijele koju sprejčavaju Modri
90. - Promjena u sastavu Hajduka.  U igri je Maganto, a iz igre je izašao Bašić
90. - Igrat će se 7 minuta sudačke nadoknade
90,+3 - GOL Soudani!! Soudani se našao sam pred Stipicom koji je bio nemoćan kod njegovog udarca
90,+6. - Ćoroć izigravanjem primadone izaziva nered na ssredini terene. Ćorić se očešao o Nižićevu ruku namjerno i legao na teren kao da ga je Nižić udario. Potom je uslijedila gužva na sredini terena
90.+7. - Sudac je svirao kraj utakmice. Dinamo kao i uvijek u posljednjim minutama do pobjede.

hr Sat Dec 17 2016 14:39:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Carrillo: Već od večere kreće priprema za pobjedu protiv Osijeka

Evo što je trener Bijelih rekao nakon što je njegova momčad s 4:0 svladala Istru 1961 na Poljudu
Hajdukov trener Joan Carrillo bio je vrlo zadovoljan visokom pobjedom svoje momčadi protiv Istre 1961. Raspucali su se Bijeli, zabili četiri pogotka iako to nije bila igra za pamćenje. No, cilj je ispunjen, tri boda su tu, a momčad puna samopouzdanja čeka gostovanje u Osijeku koje je na rasporedu sljedećeg vikenda.

- Podredili smo sve tome da pobijedimo u ovoj utakmici i to je ono najbitnije. Sada kreće priprema za Osijek, već od večere koju ćemo sada imati, moramo napraviti sve da osvojimo tri boda u sljedećoj utakmici - kazao je trener Bijelih nakon večerašnjeg dvoboja s Puljanima.

I sam trener Bijelih priznao je da je igra mogla biti i bolja.

- Moja ideja nogometa je da nikada ne treba biti zadovoljan, naravno da možemo igrati bolje, ali smatram da je ova utakmica dobar put. Kad ne igraš na sto posto svojih mogućnosti, a zabiješ četiri gola i ne primiš nijedan, to mora biti dobro. Istra je bila dobra u posjedu lopte, međutim nisu imali izrazite prilike za gol - zaključio je Carrillo.

hr Fri Feb 24 2017 20:49:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

KRAJ Hajduk - Istra 4:0: Bijeli napunili mrežu Puljana

Golove za Hajduk postigli su Erceg, Vlašić, Said i Futacs
Nogometaši Hajduka s uvjerljivih su 4:0 svladali Istru 1961 pred nešto manje od pet tisuća gledatelja na Poljudu.

Prvi pogodak za momčad Joana Carrilla postigao je Ante Erceg već u 5. minuti susreta nakon što se vratar Ivušić neoprezno poigravao u svom šesnaestercu. Veznjak Bijelih oteo mu je loptu i mirno poentirao u praznu mrežu.

Na 2:0 povisio je Nikola Vlašić u 14. minuti susreta, uzeo je loptu na sredini terena, povukao do ruba kaznenog prostora i odmjerenim udarcem lijevom nogom neobranjivo pogodio uz samu vratnicu.

Na ostale pogotke morali smo čekati do same završnice susreta. Najprije je Said fantastičnim udarcem pogodio suportne rašlje s nekih 17 metara iskosa u 89. minuti, da bi pobjedu potvrdio Marko Futacs pogotkom glavom nakon kornera u prvoj minuti nadokande.

U sljedećem kolu Bijeli gostuju kod Osijeka u gradskom vrtu.

SASTAVI
:
Hajduk: Stipica, Juranović, Nižić, Ćosić, Memolla, Savvas, Bašić, Barry, Vlašić, Erceg, Futacs
Klupa: Grbić, Jefferson, Ohandza, Tudor, Ismajli, nbsp;

Istra: Ivušić, Gojković, Pavić, Lucio, Prelčec, Solomon, Roce, Žižić, Miloš, Paracki, Puclin
Klupa: Ćorić, Medić, Bohna, Mitrevski, Kitanovski, Urošević, Burić

Tijek utakmice:
0 - Lijep pozdrav čitateljima DalmacijaNewsa. Od 18 sati pratit ćemo dvoboj Hajduka i Istre 1961. Na Poljudu je otprilike četiri tisuće gledatelja  1 - Utakmica je počela
2 - Erceg je pucao preko gostujućih vrata
5 - GOL. 1:0 Erceg! Poklon gostujućeg vratara iskoristio je Ante Erceg. Ivušić je driblao uz crtu, Erceg je uzeo loptu i poentirao u praznu mrežu
14 GOL 2:0 Vlašić! Veznjak Bijelih uzeo je loptu na 30 metara, povukao do ruba kaznenog prostora, namjestio se na lijevu nogu i pohodio u prvi kut
19 - Mogao je Erceg zabiti svoj drugi pogodak na utakmici ali njegov udarac s 12 metara otišao je pored vrata
20 - Miloš je uzvratio na drugoj strani, tukao je s nekih 16 metara, lopta se od bloka odbila u korner
29 - Erceg je dobio žuti karton
37 - Žuti karton dobio je Solomon
38 - Solomon je sada lošim dodavanjem upropastio opasnu kontru gostiju
39 - Uzvratio je Hajduk kontrom na drugoj strani, Erceg je poslao paralelnu loptu, Hamza propustio, Juranović snažno opalio s 15 metara, međutim brani Ivušić
40 - Žute kartone dobili su Futacs i Žižić
44 - Dobar udarac Prelčeca sjajno brani Dante Stipica. Išlo je to u same rašlje
45 - Kraj je prvog poluvremena
46 - Počelo je drugo poluvrijeme, imamo jednu izmjenu u sastavu Hajduka. Umjesto Memolle ušao je Ismajli, a Juranović će igrati lijevog beka
48 - Opasno je bilo pred vratima Hajduka nakon kornera, uputili su gosti udarac, na koncu je očistio Juranović
54 - Gosti su bolje ušli u nastavak utakmice. Sada je Miloš u dva navrata dobro prošao po lijevoj strani, drugi put je pogodio Solomona koji glavom s deset metara ne pogađa okvir gola
56 - Lijepa akcija Bijelih kroz srce gostujuće obrane. Futacs je na kraju uposlio Ercega čiji udarac s 14 metara iskosa sjajno brani Ivušić
60 - Šut Solomona s dvadesetak metara otišao je pored stative
61 - Prva zamjena kod Istre. Ušao je Burić umjesto Prelčeca
67 - Bašić je potegao s dvadesetak metara, prohujalo je to tik uz vratnicu
70 - Druga izmjena kod Bijelih, Said je ušao umjesto Ercega
73 - Mijenjaju i gosti, umjesto Solomona je ušao Mitrevski
82 - Futacs je povukao kontru, mogao je dodati Ohandzi u prostor, međutim odlučii se za dribling, a zatim i na udarac s 20 metara. Nije pogodi okvir gola
83 - Treća izmjena kod Bijelih, Jefferson je ušao umjesto Bašića
84 - Žuti karton je Roce
85 - Posljednja promjena kod Istre, Bouhna je ušao umjesto Lucija
88 - GOL 3:0 Said! Fantastičan pogodak napadača Bijelih. Pogodio je Ganac iskosa u suprotne rašlje s nekih 17 metara. Prekrasan potez
90 - Nastavlja Hajduk napadati. Igrat će se još tr minute dodanog vremena
90+1 - GOL 4:0 Futacs. Zabio je Mađar glavom nakon kornera za pobjedu
90 +3 - Kraj je utakmice. Uvjerljiva pobjeda Bijelih

hr Fri Feb 24 2017 18:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Bijeli pred imperativom, Istra mora pasti na Poljudu

Bijeli u 22. kolu Prve HNL danas na Poljudu dočekuju Istru 1961
Nogometaši Hajduka danas od 18 sati na Poljudu dočekuju Istru 1961 na otvaranju 22. kola Prve HNL (UŽIVO na DalmacijaNewsu). Glavni cilj Bijelih je pobjeda i ispiranje gorkog okusa nakon remija u gradskom derbiju prošle nedjelje.

Na Poljudu nikako nisu mogli biti zadovoljni s onim što je Hajduk pokazao u susretu sa Splitom. Očekivali su tri boda, potvrdu dobre igre s priprema i još bolju atmosferu, međutim u dvoboju s gradskim rivalom ništa od toga se nije ostvarilo. Trener Joan Carrillo stoga je uoči današnjeg susreta s Istrom najavio izmjene u sastavu, što vjerojatno znači da će Erceg i Vlašić, dvojica igrača koji su promijenili ritam Hajdukove igre u gradskom derbiju, gotovo sigurno početi utakmicu.

Više nema i ne može biti izlika, rekao je Katalonac u najavi ovog dvoboja. Od igrača traži kombinatorniju, konkretniju igru, koja će rezultirati s više pogodaka u suparničkoj mreži. Upravo suprotno od inertnosti koju su Bijeli pokazali protiv Splita.

Trener Bijelih će danas sigurno napraviti promjene u odnosu na tu utakmicu, no vidjet ćemo kakav će biti njihov razmjer. U odnosu na prošlo kolo vraćaju mu se Jefferson i Bašić, dvije opcije više, te novopridošli bugarski stoper Terziev. U kadru za ovu utakmicu neće biti ni Kalika, Vojkovića i Kvesića, te još uvijek ozlijeđenog Kožulja.

Nemaju Bijeli mjesta za puno kalkulacija. Koliko god to nerealno izgledalo, još uvijek se treba odlijepiti od Osijeka i osigurati treće mjesto. Što prije. A nakon toga i popraviti dojam, da ne bi već sada počele priče o još jednom "Hajdukovom proljeću".

hr Fri Feb 24 2017 07:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Carrillo: Možda će biti promjena u sastavu, moramo zabiti više golova protiv Istre

Evo što je Carrillo rekao uoči dvoboja s Istrom na Poljudu
Nakon remija u Parku mladeži nogometaši Hajduka sutra od 18 sati na Poljudu dočekuju Istru 1961. Trener Bijelih Joan Carrillo nije bio zadovoljan predstavom svoje momčadi u gradskom derbiju zbog čega je danas najavio kako su izvjesne promjene u početnom sastavu.

- Nismo pobijedili u gradskom derbiju i sada je imperativ upisati tri boda protiv Istre, moramo to napraviti jer smo u prošlom kolu izgubili dva boda. Istra igra vrlo dobru obranu, ali nisu bezazleni ni u napadu. Protiv Istre još uvijek ne možemo računati na Kožulja, međutim u kadar se vraćaju Jefferson i Toma Bašić, uvijek je dobro imati dvije opcije više na raspolaganju - započeo je svoje izlaganje Carrillo, a zatim je kazao nešto o najavljenim promjenama:

- Erceg i Vlašić promijenili su ritam igre protiv Splita i to je ono što me može veseliti. Split i Istra igraju slično stoga se i sutra moramo fokusirati na iste probleme, a to su napadačka tranzicija i prekidi. Protiv Istre moramo zabiti više golova, nema izlika ovaj put, rezultat protiv Splita nije bio dobar, ali to je sve dio procesa. Podrobno smo analizirali zadnju utakmicu, svjesni smo da možemo popraviti dosta toga i uvjeren sam da ćemo u tome uspjeti. Možda će biti promjena u početnom sastavu.

Upitan je Carrillo hoće li mijenjati i sustav igre.

- Kad sam preuzeo momčad rekao sam da uvijek koristim više različitih sustava, ovisno o posjedu lopte. Mi smo u prvom poluvremenu gradskog derbija kontrolirali stvari na terenu, imali smo posjed i nekoliko dobrih prilika. U nastavku smo se opredijelili za otvoreniji nogomet, imali smo više šansi, međutim Split je bio opasniji.

Na inzistiranje novinara prokomentirao je i ulazak predsjednika Ivana Kosa u svlačionicu nakon te utakmice.

- Predsjednik je prvi čovjek kluba i ima potpuno pravo na to, on želi pobjede i bolju igru, borbu na terenu. Svi smo nakon utakmice sa Splitom bili lošeg raspoloženja, a predsjednik je rekao igračima što misli o tome. On je dobar čovjek, želi ostvariti napredak, svima nam puno pomaže - osvrnuo se Carrillo na situaciju od prošlog kola.

Za kraj je upitan hoće li Terziev zamijeniti Ćosića koji je imao nekoliko pogrešaka u dvoboju sa Splitom.

- Terziev je odličan igrač koji će se vrlo brzo prilagoditi onome što tražimo od njega. U Bugarskoj se obrana igra čovjek na čovjeka, a mi se ovdje branimo zonski. Trebat će mu malo vremena, ali prilagodit će se. Što se tiče Ćosića, njegovu igru moramo analizirati, nije samo jedna greška uzrok primljenog pogotka. Moramo gledati cijelu sliku, prvo se dogodila greška u komunikaciji, pa nismo uspjeli zaustaviti suparničkog igrača, a zatim nismo pokrili cijeli jedan koridor u obrani. To su tri greške i trebamo raditi na tome da ih sve otklonimo - zaključio je trener Bijelih.

hr Thu Feb 23 2017 13:53:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.