Split položio glavni ispit: Crveni odigrali neriješeno protiv Aršavina i Iličevića

Split i Kairat odigrali su 0:0 u Beleku
Nogometaši Splita odigrali su bez golova u posljednjem, ujedno i najtežem ispitu na pripremama u Turskoj, protiv kazahstanskog Kairata predvođenog ruskim superstarom Andrejem Aršavinom i Ivom Iličevićem koji se nedavno priključio ovoj momčadi.

Bila je ovo vjerojatno najzrelija predstava Crvenih, bez obzira što je momčad Vjekoslava Lokice u prošlom dvoboju svladala Zariju Balti s visokih 4:0. Kairat je mnogo jača i skupocjenija momčad od Moldavaca koja u svojim redovima ima brze i tehnički jako potkovane igrače, međutim ni oni nisu mogli protiv ovako disciplinirano i trkački moćnog Splita.

Crveni nisu bili posebno impresionirani Aršavinom i društvom, odlično su ušli u susret protiv superiornijeg suparnika, a već u prvom dijelu uspjeli su stvoriti i nekoliko situacija u kojima su mogli doći do pogotka.

Prvu ozbiljniju šansu kreirao je upravo Andrej Aršavin u 28. minuti, prošao je po desnoj strani u Splitov šesnaesterac, uputio povratnu za Islamkhana koji je s 15 metara uputio odličan udarac u gornji desni kut, međutim Duka je sjajnom paradom spasio gol i već tada dao do znanja Kazahstancima da danas neće tako lako zatresti mrežu.

Odgovorili su Crveni iz kontre u 35. minuti, Jovanović je iz sredine gurnuo Pešiću loptu u prostor, ovaj se u sprintu došao do ruba šesnaesterca odakle je gađao suprotni kut, međutim istaknuo se i vratar Kazahstanaca.

U sličnoj situaciji našao se pet minuta kasnije i Jurendić, ostao je praktički sam na desnoj strani, krenuo je okomito prema vratima i tukao s nekih 14 metara prije nego ga je čuvar uspio blokirati, ali i ovaj prizemni udarac obranio je Pokatilov

U nastavku utakmice nogometaši Kairata uspjeli su preuzeti inicijativu, a pritisak je skoro urodio plodom već u 50. minuti kada je Aršavin kroz šumu nogu uputio lukav udarac u donji desni kut, ali Duka je opet na visini zadatka. Nakon toga u 78. minuti još jednom se istaknuo Splitov čuvar mreže. Ivo Iličević imao je šansu utakmice, nakon lijepe akcije ostao je nečuvan na nekih 13 metara odakle je potegao iz prve, ali Duka je i ovaj udarac uspio nogom odbiti u korner.

Posljednjih 15 minuta pripalo je Crvenima, barem što se tiče prilika. Imao je Jovanović jedan udarac s 25 metara iz okreta, međutim otišlo je tik iznad grede.

A zatim se u 86. minuti Pešić mogao proslaviti, nakon odlične akcije Jukića i Jovanovića, dobio je loptu u noge na nekih 15 metara, mogao je povući ili odmah pucati, međutim okliznuo se u ključnom trenutku i ova šansa je otišla u nepovrat.

Na samom kraju susreta iz slobodnjaka je odlično gađao Kapetanović. Bio je to udarac s otprilike 19 metara iskosa, lopta je išla prema desnoj vratnici, ali drugi vratar Kairata Plotnikov sjajnom je reakcijom odbio loptu u korner.

Crveni mogu biti više nego zadovoljni načinom na koji su odigrali u generalnoj probi za početak prvenstva. Bila je to utakmica u kojoj je obrana bila na viskom nivou, cijela momčad je izgledala fizički besprijekorno, a u napadu je stvoreno nekoliko dobrih situacija koje su uz bolju koncentraciju mogle završiti pogotkom.

Crveni na kraju ovih priprema izgledaju mnogo bolje i odlučnije nego u prvom dijelu sezone, spremni za izazove koji stoje pred njima.

Prijateljska utakmica, tereni Max royal centra, Belek
RNK Split - Kairat 0:0
SASTAVI:

RNK Split: Duka, Jurendić(od 70. Merajić), Dupovac (od 66. Vuković), Mikulić, Maglica, Vidović, Boljat, Tomičić (od 75. Kapetanović), Pešić, Pavlovski (od 55. Jukić), Jovanović

Kairat: Pokatilov (od 46.Plotnikov), Kuantan (od 63.Vorogovsky), Arso, Marković, Suyumbaev, Bakaev, Kuat, Islamkhan (od 72.Turysbek) Isael (od 46.Iličević), Aršavin (od 59Žukov), Gough (od 60.Forbes (od 82.Raimbek)

hr Wed Feb 08 2017 18:09:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

RNK Split dobio Val rezultatom 3:1

Tri boda otišla su domaćinu
SPLIT – Park mladeži. Gledatelja 200.

SPLIT: Bender Barada (od 46. Bartulović), Sedlar, Bašić, Jurić Gale, Jerčić, Llanos (od 88. Jakelić) – F. Barać, Antunović, Patrick (od 15. Kelez). Trener: Ivan Pudar.

VAL: Duvnjak Čeko (od 68. Pedišić), Radovniković, Karamarko, Šarić Udovičić (od 68. Legčević), Kovačević, Grubić Kustura (od 81. Cikojević), Pezo, Repić. Trener: Goran Šušnjara.

Sudac: Ante Jurić (Split). Pomoćnici: Palada i Pavlinović. Četvrti sudac: Zec. Delegat: Galac.

Strijelci: 1:0 Antunović (36), 2:0 Antunović (77), 2:1 Legčević (84), 3:1 Kelez (86).
Igrač utakmice: Krešimir Kelez.

Sreća u nesreći Splita bio je ulazak Keleza umjesto ozlijeđenog Patricka u 15. minuti. Brazilcu je stradalo koljeno, sam od sebe je pao u jednom trenutku, počeo jaukati i zapomagati, a težina ozljede će se tek ustanoviti. Kelez je na lijevoj strani uglavnom bio nerješiva zagonetka za Čeku, u 36. je probio i zavrnuo sjajnu loptu u šesnaesterac, Antunović je visoko skočio i manirom rasnog napadača produžio loptu u suprotnu stranu. Nakon nekoliko propuštenih prilika na obje strane u drugom poluvremenu, opet je Kelez učinio veliki dio posla, ušao u šesnaesterac i poslužio Antunovića za drugi pogodak u 77. minuti. Val je uspio smanjiti nakon kornera, Legčević se najbolje snašao u gužvi i vratio rezultatsku neizvjesnost, no i to nije dugo potrajalo, jer je Kelez stavio točku na i preciznim udarcem s desetak metara. Splitu je ovo bila peta pobjeda u posljednjih šest utakmica, ukupno su uzeli 16 bodova u tom periodu i nastavljanju se penjati prema vrhu tablice Treće lige – jug.

hr Sat Oct 21 2017 18:16:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split je u Ivanbegovini s Kamenom odigrao 1:1

Pudar: Nema nezadovoljstva, najvažnije je da smo u nastavku pozitivne serije
Prekinuta je Splitova serija pobjeda, nakon četiri trijumfa u nizu momčad Ivana Pudara je u Ivanbegovini odigrala 1:1 s Kamenom. Split je u vodstvo krasnim udarcem doveo Nicholas Llanos u 45. minuti. Prije toga Llanos je propustio realizirati najstrožu kaznu. Već početkom drugog dijela Kamen je poravnao nakon što je Mandarić izveo slobodni udarac, a kapetanu "crvenih" Benderu lopta prošla kroz ruke. Split ima za čim žaliti, jer je bio kvalitetniji od Kamena, imao više od igre, ali domaći su bili agresivniji, žustriji, na momente i grubi. U prvom dijelu vidjeli smo i nešto od nogometnih vještina, a u nastavku je to izostalo. Više je to bila utakmica u kojoj su iskusniji domaćini pokušavali startovima zaplašiti Splitovu mladost.

- Nismo iskoristili jedanaesterac, gol smo primili iz greške našeg vratara, koja je zanemariva u odnosu na ono što daje. Iz Ivanbegovine se teško nose bodovi, bili su domaćini i grubi, sudac nas je mogao i više zaštititi. Neki igrači nisu bili na nivou onog što smo radili, ali idemo dalje, spremamo se za sljedeću utakmicu. Najvažnije je da nismo izgubili, da smo u nastavku te pozitivne serije. Nema nezadovoljstva, mi smo još uvijek momčad u formiranju, ne zaboravite gdje smo bili prije mjesec dana, dosta igrača nije ni prošlo vremena, ali doveli smo do toga da nas već sada poštuju na svakom travnjaku na kojem istrčimo i to mi daje za pravo kada kažem da moj pomoćnik Armando Marenzi i ja radimo dobar posao - rekao je Splitov trener Ivan Pudar.

hr Sun Oct 15 2017 22:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split u 8. kolu Treće lige jug gostuje kod Kamena

Pudar: Ambicije ne krijemo, zanima nas samo pobjeda
Nema mira, a ni laganog rivala za Split, u derbiju 8. kola "crveni" gostuju kod Kamena u Ivanbegovini. Momčad Ivana Pudara u odličnoj je seriji od četiri pobjede zaredom, ali to joj ništa neće značiti kada je s druge strane čvrsti Kamen, koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva pretrpio tek jedan poraz i tek dva boda zaostaje za Splitom.

Travnjak u Ivanbegovini smatra se u 3. ligi jug kao jedan od najčvršćih, prava utvrda, koju će Pudarevi jurišnici pokušati osvojiti.- Nemamo što kriti, naše ambicije se znaju, a to je pobjeda. Naravno, lako je to kazati, ali apsolutno sam iskren kad kažem da u svakoj utakmici idemo po pobjedu, i to bez zadrške. To znači napadačka igra, s puno prigoda, mi drugačije i ne znamo. Kamen je odlična momčad, dobro vođena i svjesni smo svih zamki koje nas čekaju. A ta priča o četiri pobjede zaredom uopće nas ne opterećuje, svaka utakmica je zasebna priča, tako i ova protiv Kamena - kazao je Splitov trener Ivan Pudar.

hr Sat Oct 14 2017 19:06:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mlađi pioniri RNK Splita pobjednici memorijala ˝Jadranko Radovanović-Đimi˝

Mlađi pioniri (2006. godište) zajedno s trenerom Ivanom Ivkovićem zasluženo su osvojili prvo mjesto
 Na nogometnom terenu S.C.Turnovac,a u organizaciji NK Elektroprijenos,protekla dva dana odigran je 1.memorijalni nogometni turnir "Jadranko Radovanović-Đimi",u čast i na spomen prvog predsjednika NK Elektroprijenos.U prvom polufinalu momčad NK Elektroprijenos je s uvjerljivih 5:0 bila bolja od dječaka HNK Sloga Mravince, dok je u drugom polufinalu momčad RNK Split još uvjerljivije rezultatom 9:1 svladala momčad NK Solin.

U utakmici za 3.mjesto momčad NK Solin je sa 3:0 bila bolja od Sloge,dok je u finalu momčad RNK Split rezultatom 4:2 pobjedila domaćina turnira momčad NK Elektroprijenos. Najbolji golman turnira bio je Nino Živaljić,najbolji strijelac Roko Zubanović, a najbolji igrač Luka Biliškov,sva trojica članovi RNK Split.

Finalnu utakmicu turnira među ostalima pratili su prof.Zdravko Marić,instruktor NSŽSD te dr.Marko Erceg, predsjednik NSŽSD i mnogi drugi sportski djelatnici.

Evo i sastava pobjedničke momčadi RNK Split:Nino Živaljić,Luka Biliškov,Ivano Pensa,Marin Prelesnik,Frane Barišić,Nandi Eterović, Ivan Kovačević,Antun Kuničić,Toni Jakobić, Antonio Radović-Duspara, Ivan Marinić, Duje Pranić, Roko Zubanović. Trener: Ivan Ivković.

hr Sat Oct 14 2017 15:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.