Pioniri Splita pobjedom protiv Hajduka zasjeli na vrh ljestvice

Mnogobrojni gledatelji su uživali u sportskoj i fer igri djece.

Pred blagdane se na Parku mladeži odigrao veliki derbi prvenstva mlađih pionira RNK Splita i HNK Hajduka; dječaka 2004. godiste.

Treneri crvenih Goran Njegić i bijelih Ante Puljiz su na teren poslali sve najbolje sto nudi ovo godiste.
Imali su i motiv vise za pobjedu jer su do skora bili kolege u redovima RNK Splita.

Momčad RNK Splita se od samog pocetka susreta nametnula agresivnijom i boljom igrom.
Gledali smo utakmicu sa mnogo lijepih akcija, pojedinačnih poteza i zalaganja kod djece, naročito kod splitskih "crvenih".

U prvom dijelu susreta istaknuo se Marin Čubretović koji je bio nerješiva zagonetka za obranu Hajduka.
On je zasigurno uz ostale dječake iz ove momčadi svijetla budućnost kluba iz Parka mladeži.

Vidjelo se zaista mnogo lijepih poteza i akcija kod crvenih koji su konstantno dominirali te se sredinom drugog dijela odigrala predivna akcija, započeta srčanim skupnim presingom dječaka Splita i oduzimanjem lopte.

Tino Radan je nanizao nekolicinu igrača bijelih te nesebično vratio povratnu loptu Karlu Radiću koji varkom izbacuje svog čuvara te iz okreta prizemnim udarcem pogađa mrežu vratara Hajduka.

S ovom pobjedom od 1:0 i sa tri nova boda mladi "Ratnici Splita", kako nazivaju ovu generaciju, su zasjeli na prvo mjesto tablice te se očekuje interesantna borba za trofej u tom uzrastu.

Uz kvalitetnu igru, predivni nogometni ugađaj, te sportsko ponašanje na terenu, predivno je poslije utakmice bilo vidjeti čestitanje među djecom crvenih i bijelih koji su nagrađeni pljeskom objektivne publike.
Za primjer i svaku pohvalu ! Bravo crveni, bravo bijeli !

Pobjednički pogodak Radića možete pogledati ovdje:

hr Tue Apr 18 2017 10:37:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mlađi pioniri RNK Splita slavili u međunarodnim prijateljskim susretima

Kada nogomet postane spoj prijateljstva i veselih trenutaka..
 Na Parku mladeži sinoć su odigrane dvije međunarodne utakmice između dječaka RNK Split i njihovih vršnjaka iz češkog prvoligaša SK Sigma. Na teren su najprije izišli dječaci rođeni 2006.godine. U dosta kvalitetnoj utakmici dječaci RNK Split su pod vodstvom trenera Ivana Ivkovića uvjerljivo slavili rezultatom 5:1.U drugom susretu sastali su se dječaci rođeni 2005.godine.I u ovom susretu pobjedu su odnijeli domaćini pod vodstvom trenera Joška Gorete, rezultat je na kraju bio 3:2.

Nakon utakmica dječaci i treneri oba kluba su u prostorijama omladinske škole RNK Split druženjem i prigodnom zakuskom zaključili ovo druženje.

hr Thu Sep 21 2017 15:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Dominacija Splita na terenu u Unešiću

Split je napokon došao do svoja prva tri boda pobjedivši NK Zagoru.
Rnk Split nakon dvije nerješene utakmice i jednog poraza napokon je došao po svoja prva tri boda u ovosezonskom natjecanju 3.HNL Jug.

Crveni su od samog početka pokazali dominaciju na terenu. Prvih 15 minuta Gale i Frane Barać promašili su dvije lijepe šanse. U prvom poluvremenu sudac je podijelio 6 žutih kartona, svakoj momčadi po tri što govori o tome kakva je borba bila na terenu. Domaćini su u 20. minuti došli do zgoditka iz penala iako su Splitovci imali čak 14 udaraca i nezadovoljni otišli na predah.

U drugom poluvremenu nastavlja se dominacija Splita. Bilo je očito da je smirena ruka Ivana Pudara i pomoćnika dodatno motivirala igrače na pobjedu. Na samom početku poluvremena pogodili su stativu i imali poništeni zgoditak. Ipak, u 62 minuti Splitovci dolaze do izjednačenja. Prva akcija Jurića i Llanosa koji povratno dodaje Galiću za 1:1. Nakon toga Split i dalje nastavlja punom parom, a to je okrunjeno drugim pogotkom u 70.minuti za vodstvo. Centaršut Jurića s lijeve strane koji prelazi preko kompletne obrane Zagore, a Barać Stipe s 13 metara proslijeđuje loptu Frani Baraću koji to posprema u mrežu domaćina. Šest minuta nakon, iz kontre, Barać Stipe sa sredine terena dodaje danas vrlo raspoloženom Llanosu koji desnom nogom plasira za zgoditak i konačni rezultat 3:1.

Zagora je u drugom poluvremenu imala jednu šansu, a Splitovcima je ovo lijepa pobjeda za podizanje samopuzdanja pred kup utakmicu protiv Sesveta.