Kovačić upitan za Atletico Madrid

Hrvatski veznjak je vježbao u teretani i nije sudjelovao na treningu s ostatkom momčadi koja se pripremala za gradski derbi. Klub nije dao dodatne informaciju o Kovačićevom fizičkom stanju, a današnji trening bio je zatvoren za medije

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić (22) zbog problema sa zglobom drugi dan zaredom nije trenirao pa je zasad upitan njegov nastup u subotu protiv Atletico Madrida.

Hrvatski veznjak je vježbao u teretani i nije sudjelovao na treningu s ostatkom momčadi koja se pripremala za gradski derbi. Klub nije dao dodatne informaciju o Kovačićevom fizičkom stanju, a današnji trening bio je zatvoren za medije.

Kovačić se u ponedjeljak vratio u Madrid iz Zagreba gdje je za hrvatsku vrstu odigrao prvih 45 minuta protiv Islanda. On je dobio udarac i u prošlom kolu Primere na Santiago Bernabeu protiv Leganesa u susretu u kojem se nakon pet tjedana vratio Luka Modrić.

Kapetan hrvatske reprezentacije normalno je trenirao u utorak i trebao bi biti spreman za veliki madridski derbi u kojem se očekuje od prve minute.

Zbog ozljede u subotu neće igrati vezni Toni Kroos, a na posljednjem treningu odvojeno od momčadi zbog ozljeda su trenirali i defenzivni vezni igrač Casemiro, branič Pepe i napadač Karim Benzema.

Real Madrid je vodeća momčad prvenstva sa 27 bodova, Barcelona ima 25, Villarreal 22, a četvrtoplasirani Atletico ima 21 bod.

hr Tue Nov 15 2016 21:17:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Juventus - Atalanta 3-1, gol Mandžukića

U jedinome subotnjem dvoboju 15. kola Talijanske lige Juventus je u Torinu slavio protiv Atalante s 3-1 i povećao svoju prednost na ljestvici, a gol za Juve polučio je i hrvatski napadač Marijo Mandžukić

Juventus je protiv opasne momčadi iz Bergama već nakon 19 minuta vodio s 2-0 golovima Alexa Sandra (15) i Danielea Ruganija (19). U 64. minuti je svoju odličnu igru golom okrunio Mandžukić

koji je glavom pospremio u mrežu nabacivanje Pjanića iz kuta. Remo Freuler je u 82. minuti dao počasni gol za Atalantu.

Mandžukić je napustio igru u 76. minuti ispraćen velikim pljeskom.

Juventus vodi s 36 bodova ispred Rome i Milana, koji imaju po 29 bodova i utakmicu manje. Lazio, Napoli i Atalanta imaju po 28 bodova.

20 Palermo          14 1  3 10 10 27 6

hr Sat Dec 03 2016 23:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Barcelona - Real Madrid 1-1; asistencija Modrića

U velikom derbiju Španjolske lige Barcelona i Real Madrid su na Nou Campu odigrali 1-1, a Real je na čelu sačuvao šest bodova prednosti ispred Katalonaca

U jednom od najgorih derbija u zadnje vrijeme Real se spasio poraza u zadnjoj minuti golom Sergia Ramosa na dodavanje našeg Luke Modrića, dok je Barcelona vodila golom Luisa Suareza u 53. minuti.

Prvo poluvrijeme bilo je za zaborav, obje momčadi su djelovale uspavano, pogotovu Barcelona koja nije uputila ni šut prema golu. Real je u završnici poluvremena pokušavao preko Benzeme i Ronalda, ali bez uspjeha.

U 53. minuti Barca je povela iz prekida kada je Neymar iskosa s lijeve strane izveo slobodan udarac, a Suarez u skoku nadvisio Varanea i lako glavom matirao vratara Reala. U 67. minuti Neymar je s šest metara pucao preko vrata, dok je Real bezuspješno i jalovo pokušavao do izjednačenja. No, u 90. minuti Real je izjednačio na isti način na koji je Barcelona povela. Modrić je izveoslobodni udarac s lijeve strane, a Sergio Ramos je glavom zakucao loptu u mrežu. Barcelona je u očitoj krizi jer je ovo već četvrti uzastopni remi momčadi Luisa Enriquea, dok je Real već 33 utakmice zaredom bez poraza u svim natjecanjima.

Ivan Rakitić je igrao za Barcu do 60. minute, kada ga je zamijenio Iniesta, dok je kod Reala Modrić odigrao cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić je izašao iz igre tri minute prije kraja.

Na ljestvici vodi Real s 34 boda, Barca je druga s 28, a Sevilla treća s 27 bodova.

20 Osasuna          13 1  4 8 12 26 7

hr Sat Dec 03 2016 20:03:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Damir Mišković izrevoltiran Vučemilovićevim suđenjem podnio ostavku na sve funkcije u HNS-u

Damir Mišković davno je rekao svojima: "Tko bude petljao sa sucima, dobit će otkaz".
Nakon sramote u Maksimiru, predsjednik "Rijeke" podnio je ostavku na mjesto dopredsjednika Hrvatskog nogometnog saveza.

– Zahvaljujem Vučemiloviću i svim njegovim kolegama koji su dijelili pravdu na utakmici u Maksimiru... – javio se iz Afrike Damir Mišković.

Aluzija je bila jasna. Dijelili su nepravdu koju "Rijekin" predsjednik više ne želi trpjeti. Do sada nikada nije digao glas protiv sudaca, šutio je i gasio vatru na Rujevici i kada su svi divljali. Ponašao se gospodski. Danas mu je prekipjelo. Vulkan Mišković je eruptirao, poput Vezuva, piše Novi list.

– Podnosim ostavku na mjesto dopredsjednika Hrvatskog nogometnog saveza, na sve funkcije u nogometnoj organizaciji. O svojoj sam odluci obavijestio i predsjednika HNS-a, Davora Šukera! – tužna je glasa rekao Mišković.

Evidentno duboko razočaran zbivanjima u hrvatskom nogometu, nakon što je sudac Vučemilović mačem po koljenima udario po Riječanima, žutim i crvenim kartonima, bez kriterija suđenja (zapravo, s jasnim namjerama...), spriječio "Rijeku" da dođe do pobjede i ostvari devet bodova prednosti nad "Dinamom", potvrdi da je najbolja momčad HNL-u.
Ako je Mišković izgubio živce, kada je riječ o sucima i regularnosti u HNL-u, onda je zaista vrijeme za uzbunu. Miškovićeva ostavka težak je udarac za HNS.
Predsjednik "Rijeke" je ostavkom na funkcije u HNS-u želio zaštititi svoj klub, trenere i igrače, prije svega navijače... Javno kazati što misli o događanjima u Maksimiru!, piše Novi list.

hr Sat Dec 03 2016 19:19:59 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Thompson, Kićo Slabinac i brojni drugi na Gripama pjevaju za pokretanje projekta sportskog centra "Poljičanin"

Koncert nosi ime "Noć za nogomet"

Nogometni klub Poljičanin iz Srinjina već duže vrijeme planira gradnu sportskog centra "Poljičanin" u svom mjestu. Projekt je još uvijek daleko od ostvarenja, međutim u Srinjinama su došli na zanimljivu ideju kojom bi pokrenuli cijelu stvar.

Naime, u dogovoru s Gradom Splitom u srijedu, 7. prosinca će organizirati koncert u velikoj dvorani na Gripama, nastupaju vrlo zanimljivi izvođači, a održat će se i izbor za Poljičkog kneza.

Više o svemu nam je kazao predsjednik Poljičanina, Nikola Mužinić Đinks

- Slobodno mogu reći da će ovo biti koncert kakvog Split još nije doživio. Za početak će KUD Gata izabrati Poljičkog kneza, nakon čega slijedi poljički ples u izvedbi KUD Dalmacija Dugi rat. Kasnije slijedi zabavni program na kojem će nastupiti Klapa Spalatos, mješovita klapa Filip Dević i klapa Sveti Florijan, Bravo Bend, Johnny Gitara, Alen Nižetić, Krunoslav Kićo Slabinac i kao šlag na kraju -  Marko Perković Thopmson - otkrio nam je Mužinić.
Ulaznice se već polako prodaju, a svi zainteresirani ih mogu još nabaviti od 17-20 sati na blagajni športskog centra Gripe.

Prihod od ulaznica ide za izradu izvedbenog projetka sportskog centra "Poljičanin".

hr Sat Dec 03 2016 18:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.