Kviz Nogometne ikone: Koalicija grabi krupnim koracima kroz splitsku ligu

Donosimo vam pregled još jednog uzbudljivog kola najpopularnijeg pub kviza u Hrvata

Kada vidite neka pitanja na kvizu Nogometne ikone i znate odgovore na njih, onda se vjerojatno nađete u jednom od kultnih citata: „ Ja kada mi je dosadno, upalim satelit i kad ono vidi druga japanska liga.“ Citat možda ne ide baš izvorno tako, ali poanta je slična. Ono što su ekipe na sinoćnjem kvizu znale, mnogi ne bi mogli ni uz pomoć Googlea i Wikipedije skupa pronaći odgovor.

Tako su se neke ekipe dale prevariti na pitanje što imaju zajedničko Leandro Cufré, Simone Vergassola, Tore André Flo, Enrico Chiesa, Nikola Lazetić, Roque Júnior, RodrigoTaddei, Nicola Ventola, Gianni Guigou, Fernando Menegazzo, pa su propustili upisati ime kluba kojega su mnogi nekad znali mijenjati zbog dresova za Juventus. Naravno radilo se o Sieni.

Bilo je i lakših pitanja pa se među takvima našla i potraga za najboljim strijelcima Cope Libertadores u sezonama 2007.,2008., 2013. i 2016, te pitanje, koje bi trebao znati svatko tko želi sudjelovati na ovakvim kvizovima, koji je njemački reprezentativac i igrač Bayerna prekinuo karijeru zbog depresije.

Split: Koalicija nakon produžetaka s Piast Gliwice najbolja ekipa kola

Četvrto kolo u splitskoj Bombonieri bilo je i više nego uzbudljivo za ljubitelje kviza nogometnog znanja. Tako smo imali dvoboj između dvije od tri najbolje ekipe, veliki derbi između Piast Gliwica i Santiago de Compostele. Piast Gliwice su s 35 bodova bile bolja ekipa za svega pola boda o Santiago de Compostele. Isti broj bodova imala je i Koalicija koja je ovo kolo igrala s ekipom Govedarica.

Zbog istog broja bodova ekipe Piast Gliwice i Koalicija u pripetavanju morale su navesti što više igrača iz prvih 11 ekipa Middlesbrougha i Seville u utakmici finala Kupa Uefa. U svega dvije minute Koalicija se sjetila 11 igrača koji su nastupili od prve minute u toj utakmici, dok su iz Piast Gliwica bili kratki za jednog startera.

- Bilo je napeto i zanimljivo. Dobili smo bolju ekipu od sebe, iznenadili smo se rezultatom mislili smo da nećemo biti dobri. Ne treba biti skroman, pa ću reći da smo među četiri najbolje ekipe što se vidi po rezultatima. Tu su još Piast Gliwice, Sassuolo i Santiago de Compostela. Mi smo i u prošlogodišnjem kvizu postizali dobre rezultate, nakon čega se ekipa malo rasula, ali kad smo u punom sastavu mi smo među četiri najbolje ekipe. – rekao nam je kapetan Koalicije.

Zadar: Odigrano je prvo kolo lige

U zadarskom Famous Beach Baru startala je liga kviza Nogometne ikone, te već u prvom kolu potvrdila premoć ekipa koje su u ranijim kvizovima pokazivale najviše znanja. Tako su se među tri najbolje ekipe ovoga kola našle ekipe Gamba Osaka, Kaffe und kolač i Di je Amugi.

UKUPNI POREDAK (15 ekipa, neke i van Lige)

REZULTATI 1. KOLA ZADAR:

CMYK (25) vs. JAY-JAY OKOCHA (nisu došli)

KAFFE UND KOLAČ (26,5) vs. SALERNITANA (24,5)

PRIJATELJI KROKODILA (19) vs. DI JE AMUGI (26)

GAMBA OSAKA (26,5) vs. KUKUMARI(20,5)

FUAD ŠAŠIVAREVIĆ (25) vs. BIZARNI IZBOR (26)

BECKENBAUER (nisu došli) vs. KROKODILI HNL (24)

MIRZA GOLUBICA SLIVNICA (nisu došli) vs. ČAGLJI (18,5)

SLOBODNI: ROB ROY (nisu došli)

Metković – treći kviz ove sezone

U trećem kolu kviza "Nogometne ikone" pobjedu je odnijela ekipa "Retro" s osvojenih 33.5 bodova. Na kvizu je sudjelovalo 11 ekipa, čak 3 nove u odnosu na prethodna dva održana kola dok je ovaj put opravdano izostala ekipa "Raja Ploče".

Posebnu zanimljivost kvizu donijele su i nogometašice prvoligaške ŽNK Neretve koje su pokazale da osim što ostvaruju dobre rezultate u 1. ŽHNL gdje drže visoko 4. mjesto, posjeduju jako dobro znanje o najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu.

UKUPNI POREDAK (11 ekipa)

1. Retro (33,5)

2. MNK Crni put (27,5)

3. Brk Ilije Lončarevića (26,5)

4. Bola, reci Balji da se ne zajebaje (24,5)

11. Amidža i prijatelji (6)

hr Fri Nov 18 2016 19:32:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Luka Modrić četvrti na UEFA-inoj listi za najboljeg igrača ove sezone

U uži izbor ušli su napadač Real Madrida Cristiano Ronaldo, Lionel Messi iz Barcelone i vratar Juventusa Gianluigi Buffon.

Za najboljeg igrača sezone 2016./2017. glasovalo je 80 trenera klubova koji su igrali u grupnoj fazi Lige prvaka i Europske lige, te 55 novinara iz svake od zemlje članica UEFA-e. Luka Modrić je po glasovima ostao tik do plasmana među tri najbolja, a iza njega su Toni Kroos (Real), Paulo Dybala (Juventus), Sergio Ramos (Real), Killian Mbappe (Monaco), Robert Levandowski (Bayern) i Zlatan Ibrahimović (slobodan igrač).
Rekorderi sa po dvije nagrade su Messi i Ronaldo, a s po jednom ih slijede Andres Iniesta i Franck Ribery.

Modrić će barem biti izabran za najboljeg veznog igrača Lige prvaka za proteklu sezonu, a nagrada će mu biti uručena tijekom ceremonije ždrijeba grupne faze Lige prvaka 24. kolovoza u Monte Carlu.

hr Tue Aug 15 2017 20:29:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk slavio na tihom Poljudu, Dinamo pobjegao na 3 boda prednosti

U petom kolu HNL-a, Slaven Belupo gostovao je na Poljudu, a Dinamo na Rujevici.

Bijeli su unatoč napuštanju Torcide sa sjevera u 23.minuti zbog tragične smrti njihova člana Ivana Mate Blaževića (23). slavilli s 1:0. Dosta su se mučili, ali su s ova tri boda zadržali priključak za vrhom ljestvice.

Slaven Belupo stigao je na Poljud pun optimizma. Nakon poraza od Rijeke u prvom kolu, nanizali su Lokomotivu, Inter i Cibaliju i probili se na treće mjesto prvenstvene ljestvice. U 18.minuti imali su veliku šansu Ivanovskog, ali se debitant Letica snašao na golu Hajduka. Iako je Vlašić u nastavku imao dvije odlične prilike da odvede Hajduk u vodstvo na poluvremenu je bilo 0:0 zbog čega su se čuli i zvižduci s tribina.

U drugom poluvremenu Hajduk je imao nove šanse, ali lopta nije ulazila u gol sve do 62.minute kada je Fomitshow odlično ušao s lijeve strane i asistirao Franku Ohandzi koji je zabio gol. Marković i greda spasili su Slaven Belupo do kraja utakmice, a u 91. minuti Slaven je ostao s igračem manje jer je Međimorec s leđa zaustavio Saida koji je vukao kontru i tako dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Osim prvog napadača Futacsa, Hajduk je igrao bez Ante ErcegaBorje LopezaFrana Tudora i Dantea Stipice umjesto kojeg je branio debitant Karlo Letica, dok su još u fazi oporavka bili i Toma Bašić te Ivan Pešić, a nije bilo ni Ive Grbića.

Junak dvoboja između Rijeke i Dinama bio je Čileanac Junior Fernandes s dva gola, a zagrebačka momčad je od 59. minute igrala s igračem manje.

Odlični Čileanac Fernandes je već u 11. minuti iskoristio prvu priliku za gol nakon velike smušenosti Rijekine obrane prilikom kornera Dinama. Ostao je potpuno sam ispred Rijekina vratara te nespretno zapucao, ali lopta je otišla u gol.

U 37. Fernandes je opasno pucao s vrha kaznenog prostora, Sluga obranio, a u 40. minuti sudac Pejin iz Donjwg Miholjca dosudio jedanaesterac nakon igranja rukom Žute, a sigurni realizator bio je Fernandes

Rijeka je nakon vrlo slabog prvog dijela drugo poluvrijeme otvorila velikom šansom Jelića, ali je domaći napadač umjesto mreže pogodio desnu vratnicu. U 59. minuti je Dinamo ostao s igračem manje nakon što je Čeh Jan Lecjaks dobio crveni karton zbog grubog starta. Rijeka je potom jurnula da iskoristi brojčanu prednost, no u tome nije uspjela. Matija Črnic pogađa gredu u 84. minuti, a u 90. minuti udarac Gorgona odlazi iznad grede.

Dinamo je i dalje prvi na ljestvici s 13 bodova, drugi je Hajduk s 10, a Rijeka je s 9 bodova pala na treće mjesto.

hr Fri Aug 11 2017 23:09:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska reprezentacija pala za jedno mjesto

Za sada Hrvatska drži 16. mjesto na FIFA-inoj ljestvici
Hrvatska nogometna reprezentacija prošli mjesec napredovala je za jedno mjesto, a već na novoj FIFA-inoj ljestvici koja je objavljena danas ponovno je pala za jedno mjesto te sada zauzima šesnaesto mjesto svijeta sa 1007 bodova.

Izabranici Ante Čačića nalaze se iza Meksika i Perua, a ispred Urugvaja i Walesa, zadržavši isti broj bodova kao i u srpnju.

U kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo u Rusiji, Hrvatska igra protiv Islandom, Kosovom, Ukrajinom, Turskom i Finskoj, a sve one su na nižim pozicijama od Hrvatske.

Na prvo se mjesto nakon jednomjesečnog vodstva Njemačke vratio Brazil. Svjetski su prvaci drugi, svjetski doprvaci Argentinci treći, a slijede Švicarska, Poljska i europski prvak Portugal. Poredak prvih deset zaokružuju Čile, Kolumbija, Belgija i Francuska.