Kviz Nogometne ikone: Koalicija grabi krupnim koracima kroz splitsku ligu

Donosimo vam pregled još jednog uzbudljivog kola najpopularnijeg pub kviza u Hrvata

Kada vidite neka pitanja na kvizu Nogometne ikone i znate odgovore na njih, onda se vjerojatno nađete u jednom od kultnih citata: „ Ja kada mi je dosadno, upalim satelit i kad ono vidi druga japanska liga.“ Citat možda ne ide baš izvorno tako, ali poanta je slična. Ono što su ekipe na sinoćnjem kvizu znale, mnogi ne bi mogli ni uz pomoć Googlea i Wikipedije skupa pronaći odgovor.

Tako su se neke ekipe dale prevariti na pitanje što imaju zajedničko Leandro Cufré, Simone Vergassola, Tore André Flo, Enrico Chiesa, Nikola Lazetić, Roque Júnior, RodrigoTaddei, Nicola Ventola, Gianni Guigou, Fernando Menegazzo, pa su propustili upisati ime kluba kojega su mnogi nekad znali mijenjati zbog dresova za Juventus. Naravno radilo se o Sieni.

Bilo je i lakših pitanja pa se među takvima našla i potraga za najboljim strijelcima Cope Libertadores u sezonama 2007.,2008., 2013. i 2016, te pitanje, koje bi trebao znati svatko tko želi sudjelovati na ovakvim kvizovima, koji je njemački reprezentativac i igrač Bayerna prekinuo karijeru zbog depresije.

Split: Koalicija nakon produžetaka s Piast Gliwice najbolja ekipa kola

Četvrto kolo u splitskoj Bombonieri bilo je i više nego uzbudljivo za ljubitelje kviza nogometnog znanja. Tako smo imali dvoboj između dvije od tri najbolje ekipe, veliki derbi između Piast Gliwica i Santiago de Compostele. Piast Gliwice su s 35 bodova bile bolja ekipa za svega pola boda o Santiago de Compostele. Isti broj bodova imala je i Koalicija koja je ovo kolo igrala s ekipom Govedarica.

Zbog istog broja bodova ekipe Piast Gliwice i Koalicija u pripetavanju morale su navesti što više igrača iz prvih 11 ekipa Middlesbrougha i Seville u utakmici finala Kupa Uefa. U svega dvije minute Koalicija se sjetila 11 igrača koji su nastupili od prve minute u toj utakmici, dok su iz Piast Gliwica bili kratki za jednog startera.

- Bilo je napeto i zanimljivo. Dobili smo bolju ekipu od sebe, iznenadili smo se rezultatom mislili smo da nećemo biti dobri. Ne treba biti skroman, pa ću reći da smo među četiri najbolje ekipe što se vidi po rezultatima. Tu su još Piast Gliwice, Sassuolo i Santiago de Compostela. Mi smo i u prošlogodišnjem kvizu postizali dobre rezultate, nakon čega se ekipa malo rasula, ali kad smo u punom sastavu mi smo među četiri najbolje ekipe. – rekao nam je kapetan Koalicije.

Zadar: Odigrano je prvo kolo lige

U zadarskom Famous Beach Baru startala je liga kviza Nogometne ikone, te već u prvom kolu potvrdila premoć ekipa koje su u ranijim kvizovima pokazivale najviše znanja. Tako su se među tri najbolje ekipe ovoga kola našle ekipe Gamba Osaka, Kaffe und kolač i Di je Amugi.

UKUPNI POREDAK (15 ekipa, neke i van Lige)

REZULTATI 1. KOLA ZADAR:

CMYK (25) vs. JAY-JAY OKOCHA (nisu došli)

KAFFE UND KOLAČ (26,5) vs. SALERNITANA (24,5)

PRIJATELJI KROKODILA (19) vs. DI JE AMUGI (26)

GAMBA OSAKA (26,5) vs. KUKUMARI(20,5)

FUAD ŠAŠIVAREVIĆ (25) vs. BIZARNI IZBOR (26)

BECKENBAUER (nisu došli) vs. KROKODILI HNL (24)

MIRZA GOLUBICA SLIVNICA (nisu došli) vs. ČAGLJI (18,5)

SLOBODNI: ROB ROY (nisu došli)

Metković – treći kviz ove sezone

U trećem kolu kviza "Nogometne ikone" pobjedu je odnijela ekipa "Retro" s osvojenih 33.5 bodova. Na kvizu je sudjelovalo 11 ekipa, čak 3 nove u odnosu na prethodna dva održana kola dok je ovaj put opravdano izostala ekipa "Raja Ploče".

Posebnu zanimljivost kvizu donijele su i nogometašice prvoligaške ŽNK Neretve koje su pokazale da osim što ostvaruju dobre rezultate u 1. ŽHNL gdje drže visoko 4. mjesto, posjeduju jako dobro znanje o najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu.

UKUPNI POREDAK (11 ekipa)

1. Retro (33,5)

2. MNK Crni put (27,5)

3. Brk Ilije Lončarevića (26,5)

4. Bola, reci Balji da se ne zajebaje (24,5)

11. Amidža i prijatelji (6)

hr Fri Nov 18 2016 19:32:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Otvorenog garda u nastavak prvenstva: Crveni i Bijeli žele pobjedu u gradskom derbiju

Dvoboj u Parku maldeži počinje u 17 sati
Prvo kolo proljetnog dijela sezone Prve HNL u grad pod Marjanom odmah donosi uvijek zanimljiv i napet gradski derbi, dvoboj Splita i Hajduka u Parku mladeži (UŽIVO na DalmacijaNewsu). Ova utakmica tradicionalno nosi poseban naboj zbog čega nikada nije lako unaprijed upisati pobjednika, bez obzira na odnos snaga, koji je ove sezone na poptuno na strani Bijelih.

Hajduk je ove sezone oba puta slavio u prvenstvenim dvobojima iako su Crveni u oba navrata bili blizu osvajanja bodova. Međutim, Split je uzvratio u četvrtfinalu Hrvatskog kupa izbacivši susjede s Poljuda u četvrtfinalnoj utakmici Hrvatskog kupa preokretom u Parku mladeži. U sva tri dvoboja odlučivale su nijanse, jedan ili dva nadahnuta poteza pojedinaca, stoga i danas možemo očekivati utakmicu s mnogo taktičkog nadmudrivanja, bez obzira što oba trenera najavljuju otvoren gard.

Bit će ovo i debitantski gradski derbi za dva stratega koji su tek od nedavno preuzeli momčadi. Bruno Akrapović je podsjetimo, tek prije nekoliko dana zamijenio Vjekoslava Lokicu na kormilu Crvenih i praktički je tek nekoliko treninga odradio s novom ekipom. Joan Carrillo je tu u prednosti, Hajduka je preuzeo upravo nakon što je Marijan Pušnik smijenjen zbog ispadanja iz kupa. Katalonac je odradio cijele pripreme s Bijelima i najavio jedan novi i drukčiji nogomet.

Za obje momčadi ovo je vrlo važna utakmica, Crvenima su prijeko potrebni bodovi kako bi se izvukli iz zone ispadanja, pogotovo nakon što ih je Cibalija remijem s Interom opet gurnula na posljednje mjesto. Hajduk s druge strane na čelu s Carrillom želi pobjednički krenuti u nastavak prvenstva i što prije preteći Osijek na trećem mjestu.

Crveni u ovaj susret ulaze bez kapetana Duke koji je ozlijedio mišić lista na treningu, Jurednića koji mora odraditi kaznu zbog crvenog kartona, te Samca koji je već duže vrijeme van stroja. Osim njih trojica novih igrača, Škvorc, Mutombo i Vercatueren još nisu registrirani. Kod Bijelih sigurno nećemo gledati Jeffersona, Bašića, Kožulja, Prtajina i novopridošlog Terzieva

hr Sun Feb 19 2017 08:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tudor svojim potezom začudio Tursku

Hrvatski stručnjak Igor Tudor je prije nekoliko dana preuzeo Galatasaray, a već danas je debitirao na klupi slavnog turskog tima

Njegov debi nije bio dobar jer je Galatasaray u gostima izvukao samo bod u duelu s Rizesporom, koji je tek 16. na tablici.

Rezultat je bio 1:1, a gosti su vodili od 23. minute kada je pogodio Podolski. Ipak, Rizespor je u 75. došao do boda a strijelac je bio Cek. Ali, nije kiks ono što je obilježilo Tudorov debi. Cijela Turska se čudi njegovom potezu da na ovoj utakmici ne računa na Brumu, koji je ove sezone vjerojatno najbolji igrač Galatasaraya.

Portugalac je postigao sedam golova uz isto toliko asistencija, nije ozlijeđen ali je, iz nekog razloga, izostavljen. Zanimljivo je da je Bruma postizao golove na svakoj od pet posljednjih gostujućih utakmica Galatasaraya. Nema sumnje, Igor Tudor će dobiti nekoliko zanimljivih pitanja na prvoj sljedećoj press konferenciji, piše sportsport.ba.

hr Sat Feb 18 2017 23:44:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

"Kraljevski klub" razbio Espanyolu sa 2:0

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid u susretu 23. kola Primere na svom je Santiago Bernabeu svladao Espanyol sa 2-0 (1-0)

Strijelci za novu pobjedu "kraljevskog" kluba bili su Morata (33) i Bale (84). Mateo Kovačić igrao je za Real do 61. minute, dok Luka Modrić nije konkurirao za nastup. Ovom pobjedom Real je povećao svoju prednost ispred druge Barcelone na četiri boda uz utakmicu manje, trenutačno madridski sastav ima 52 boda, a Barcelona 48. Espanyol je deveti sa 32 boda.

U ranije odigranom dvoboju madridski Atletico je kao gost svladao Sporting iz Gijona sa 4-1 (0-0). Goste je u vodstvo doveo Yannick Carrasco (46) nakon samo 13 sekundi igre u drugom poluvremenu, no Sergio Alvarez (49) je vrlo brzo poravnao na 1-1. Taj je rezultat vrijedio sve do 10-ak minuta prije kraja kada je Kevin Gameiro (80, 81, 85) s tri gola u samo pet minuta osigurao uvjerljivu pobjedu Atletica. Šime Vrsaljko igrao je čitavu utakmicu za Atletico, dok je Duje Čop za Sporting u igru ušao u 84. minuti.

Četvrti Atletico sada ima 45 bodova, jednog manje uz utakmicu više od treće Seville, a četiri više uz također utakmicu više od petog Real Sociedada.

Sporting je ostao u zoni ispadanja, 18. sa 16 bodova, dva manje od 17. Leganesa koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u Primeri.

hr Sat Feb 18 2017 18:36:36 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Španjolska: Atletico svladao Sportinga 4:1

U prvoj utakmici subotnjeg programa 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Atletico je kao gost svladao Sporting iz Gijona sa 4-1 (0-0)

Goste je u vodstvo doveo Yannick Carrasco (46) nakon samo 13 sekundi igre u drugom poluvremenu, no Sergio Alvarez (49) je vrlo brzo poravnao na 1-1. Taj je rezultat vrijedio sve do 10-ak minuta prije kraja kada je Kevin Gameiro (80, 81, 85) s tri gola u samo pet minuta osigurao uvjerljivu pobjedu Atletica.

Šime Vrsaljko igrao je čitavu utakmicu za Atletico, dok je Duje Čop za Sporting u igru ušao u 84. minuti.

Na vrhu je Real Madrid sa 49 bodova, jedan manje uz dvije utakmice više ima druga Barcelona.

hr Sat Feb 18 2017 17:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.