Bruno Marić podnio ostavku: Odlazim zbog Hrvatske i hrvatskog nogometa!

Hrvatski nogometni savez obavjestio javnost kako je Bruno Marić podnio ostavku na mjesto HNS-ovog instruktora za pomoćne video suce (VAR)

Bruno Marić pisanim je putem obavijestio rukovodstvo HNS-a kako podnosi ostavku na mjesto VAR instruktora Hrvatskog nogometnog saveza.

Hrvatski nogometni savez zahvalio je Mariću na dosadašnjem doprinosu i uloženom radu u projektu uvođenja VAR-a u hrvatski nogomet.

Izjavu Brune Marića prenosimo u cijelosti:

Poštovani,

Iza nas je vrlo uspješnih osam mjeseci rada na projektu VAR Hrvatska. Iza nas je zagrebački posjet Davida Elereya njavećeg autoriteta na svijetu kada je VAR tehnologija u pitanju. Iza nas je vrlo važna medijska prezentacija VAR tehnologije, koja će hrvatskom nogometu donijeti podršku, mir, povjerenje, ali rekao bih i pomirenje!

Ispred nas je još mukotrpnog rada na pripremi uvođenja VAR tehnologije koju očekujemo u veljači 2020. godine na svim utakmicama HNL-a.

Ali svim srcem se nadam, da je ispred nas i utakmica hrvatske reprezentacije u Splitu koji žudi za reprezentativnim nogometom, ali i cijela Hrvatska želi da reprezentacija igra u Splitu. Divna publika u svim gradovima gdje je igrala naša reprezentacija, sigurno želi da Split svojom prepoznatljivom mediteranskom emocijom opjeva barem jednu kvalifikacijsku pobjedu naših srebrnjaka.

Obzirom da sam u medijskim napisima mogao prepoznati natruhe smetnje odigravanju utakmice u Splitu, zbog moje funskcije u VAR instruktora podnosim ostavku na to mjesto. Podnosim ostavku ponosan na svoj rad VAR Instruktora, ali i na ono što ostavljam onome tko će me naslijediti.

Posebno napominjem kako podnosim ostavku isključivo zbog Hrvatske i hrvatskog nogometa. Ne, ne odlazim zbog pritiska, ne odlazim zbog hejtera, ne odlazim jer sam umoran. Odlazim jer sam najnagrađivaniji sudac u Hrvatskoj i imam odgovornost prema nogometu. Moju ostavku nije tražio niti Savez, niti HNK Hajduk, ali u medijskom prostoru u ovom trenutku ne smije postojati niti zrnce negative kada je nogomet i reprezentacija u pitanju.

Koristim priliku da se zahvalim Izvršnom odboru HNS-a, Izvršnom direktoru Marijanu Kustiću, Predsjedniku KNS HNS Anti Kulušiću, mojim nogometnim sucima i svima koji su me podržavali! Naravno, ostajem na raspolaganju ako me hrvatski nogomet treba i vidimo se u Splitu na utakmici Hrvatska - Mađarska!

Najbolji hrvatski nogometni sudac Bruno Marić iz Daruvara!

hr Thu May 16 2019 14:03:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nema panike: Hrvatskoj je za odlazak na Euro dovoljan bod protiv Slovačke!

Hrvatska nogometna reprezentacija ima još jednu utakmicu do kraja kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

skupini E kvalifikacija za Europsko prvenstvo odigrat će se još dva kola, a hrvatska nogometna reprezentacija ima još jednu utakmicu - protiv Slovačke 16. studenog u Rijeci.

Vatreni su imali priliku pobjedom u Walesu već ove nedjelje osigurati izravni plasman na Euro, ali nisu uspjeli i odluka je prolongirana za idući mjesec.

Hrvatska će 16. studenog na Rujevici ugostiti Slovačku i matematika je sasvim jasna: ako Vatreni u toj utakmici osvoje jedan bod, plasirat će se na Euro neovisno o tome što sve druge reprezentacije naprave u preostalim utakmicama.

Dakle, i remi je dostatan za plasman pa situacija uopće ne bi trebala biti dramatična.

Čak i s porazom Hrvatska može proći na Euro. Ukoliko Mađari ne pobijede u Walesu u zadnjem kolu.

Naravno da u ovom trenutku o porazu od Slovaka nitko ne razmišlja. Hrvatska je kvalitetnija, a uostalom iste te Slovake je razmontirala prije mjesec dana u Trnavi...,javlja Gol.hr

hr Mon Oct 14 2019 18:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska remizirala u Cardiffu, odluka o plasmanu na Euro u zadnjem kolu!

U zadnjem kolu zbog kartona neće biti Lovrena i Vide
Hrvatsku je u vodstvo doveo Vlašić u 9. minute. Brekalo je napravio glavninu posla, dodao do Petkovića koji je prosljedio do Vlašića, a Nikola odmjerenim udarcem uz pomoć vratnice postiže pogodak. Malo prije toga domaća momčad tražila je kazneni udarac, ali večeras loši sudac Kuipers, srećom po nas, samo je odmahnuo rukom. Izjednačio je Bale u 45. minuti iz akcije u kojoj sudac nije svirao očigledni prekršaj na Kovačiću.

Ozlijedio se Mateo Kovačić, ostao je nakon odmora u svlačionici. Zbog prigovora nakon pogotka žuti je karton dobio Lovren. Hrvatska tako u zadnjem kolu protiv Slovačke neće moći računati na Lovrena i Vidu koji su dobili žute kartone.

U jednom duelu pri kraju utakmice ozljedio se Luka Modrić, nadamo se da nije ništa ozbiljno.

Hrvatska je prva momčad skupine E sa 14 bodova iz 7 susreta, Mađarska ima 12. U posljednjem kolu protiv Slovačke za plasman na Europsko prvenstvo potreban nam je bod.

Wales - Hrvatska 1:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Vlašić (9'), 1:1 Bale (45'+2)
Cardiff – Cardiff City Stadium. Sudac: Björn Kuipers.

Wales: Hennessey - Davies, Rodon, Lockyer, Roberts - Ampadu (od 50' Morrell), Allen - James, Williams (od 68' Willson), Bale - Moore (od 86' Roberts).

Hrvatska: Livaković - Barišić, Vida, Lovren, Jedvaj - Modrić (od 90' Badelj), Kovačić (od 46' Rakitić) - Perišić, Vlašić, Brekalo - Petković (od 63' Rebić).
hr Sun Oct 13 2019 22:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Prva meč lopta: Hrvatska večeras gostuje u Walesu

Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji preostale su još dvije kvalifikacijske utakmice u borbi za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. godine, a prva od njih na rasporedu je u Cardiffu kod Walesa
Izabranici Zlatka Dalića nadomak su ostvarenja svog cilja, plasmana na europsku smotru sljedećeg ljeta. Zahvaljujući domaćoj pobjedi u sjajnom splitskom ambijentu u četvrtak, protiv Mađarske (3:0), eventualna pobjeda u Walesu potvrdit će svjetskim doprvacima željenu vizu za novo veliko natjecanje.

Hrvatska je Wales u ovom kvalifikacijskom ciklusu već pobijedila u lipanjskom dvoboju u Osijeku (2:1), kada su gostujućeg vratara svladali James Lawrence autogolom i Ivan Perišić, dok je završnicu neizvjesnom učinio David Brooks.

- Itekako poštujemo Wales, u Osijeku smo imali puno problema s njima i teško pobijedili. Njima igra samo pobjeda, osjećat će pritisak, ali svatko tko ima Balea u momčadi zaslužuje poštovanje - tim više što imaju i brojnih drugih dobrih igrača, uključujući i poletnu mladost poput Jamesa, prezentirao je Dalić dan uoči utakmice.

Zbog žutih kartona na raspolaganju neće imati Marcela Brozovića te je najavio još dvije izmjene u početnoj postavi svjetskih doprvaka, kako bi cijela momčad bila na visokoj energetskoj razini kroz svih 90 minuta.

S Velšanima se Hrvatska nakon osamostaljenja sastala ukupno pet puta, a uz osječku pobjedu ostvarila je još tri, uz remi iz prvog ogleda odigranog 2002. godine.

- Imamo vrhunske igrače i u svakoj utakmici idemo na pobjedu, ne možemo unaprijed biti zadovoljni bodom. S našim mentalitetom svako bi kalkuliranje završilo loše. Nadam se da ćemo već sutra riješiti pitanje plasmana na Europsko prvenstvo, najavio je Ivan Perišić.

U dosadašnjem dijelu kvalifikacija Wales je kod kuće pobijedio Slovačku (1:0) i Azerbajdžan (2:1), dok je u gostima poražen kod Hrvatske (1:2) i Mađarske (0:1), uz osvojeni bod u Slovačkoj (1:1).

Sudačku trojku u Cardiffu predvodit će Nizozemac Björn Kuipers, a u ranijem nedjeljnom terminu svoj će dvoboj na budimpeštanskoj Groupama Areni odraditi Mađarska i Azerbajdžan.

Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E:
1. Hrvatska 13 (6)
2. Slovačka 10 (6)
3. Mađarska 9 (6)
4. Wales 7 (5)
5. Azerbajdžan 1 (5)
hr Sun Oct 13 2019 14:46:27 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Prijevremeni kraj u Ivanbegovini, policija čuvala glavnog suca!

Odigrano je osam utakmica 8. kola 3. HNL jug
Najuzbudljivije je bilo u Ivanbegovini gdje je Split sa 3:1 bio bolji od Kamena. Mladi Karin pocrvenio je već u 13. minuti, a iz slobodnog udarca maestralno pogađa Alvarez. Samo dvije minute nakon toga pocrvenio je Ćelić. Šok za Crvene u 22. minuti, izjednačio je Bilić iz slobodnog udarca. Ipak, brojčanu prednost Crveni su naplatili u 33. i 48. minuti kada Samac i Kelez pogađaju.

Ubrzo je pocrvenio i Kljenak, a treba naglasiti da su sva tri prekršaja za crvene bili na Alvarezu.

U 74. minuti, sudac Jurić odsvirao je kraj nakon što su se dva domaća igrača ozljedila te su ostali samo sa šest igrača. Suci nisu mogli izaći iz svlačionice bez pratnje policije, nekoliko desetaka navijača domaćih protestiralo je prema glavnom sucu.

U Dubrovniku, GOŠK je do pobjede nad Neretvom došao u sudačkoj nadoknadi pogotkom - vratara Kristića. On je u 92. minuti došao u kazneni prostor Neretve i pogodio mrežu nakon ubačaja Cicijelja

Rezultati 8. kola 3. HNL jug:

Zmaj - Urania 0:1 (Vidović 49')

Kamen - Split 1:3 (Bilić 22' // Alvarez 14', Samac 33', Kelez 48')

GOŠK - Neretva 2:1 (Cicijelj 62', Kristić 90'+2 // Lokin 78')

Primorac Biograd - Junak 1:1 (Vodopija 12' // Andrić 75') Sloga - Vodice 4:0 (Katić 11', 48', Ninčević 78', Marović 79')

Hrvace - Zagora 2:0 (Banić 20', Ivanišević 54') Jadran LP - Neretvanac 4:0 (Kalfić 34', 42', Tadić 55', Kordić 90')

Uskok - Zadar 1:1 (Vučemilović-Grgić 81'-11m //Sušić 36')
hr Sat Oct 12 2019 19:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.