"Za sva vrimena": DPH Obrovac proslavio Hajdukov rođendan!

U Obrovcu je početak veljače već tradicionalno posvećen aktivnostima oko Hajduka
Proslava 4.rođendana DPH Obrovca i 108. rođendana Hajduka održala se u subotu 09.02.2019. Ove godine je vrijeme bilo naklonjeno Hajdukovcima te je praktički proljetni dan bio kao stvoren za hajdučku feštu.I ovogodišnja proslava počela je karuselom koji je popraćen sirenama automobila okićenih Hajdukovim obilježjima i glasnom hajdučkom pjesmom pozvao građane Obrovca da izađu na balkone i ulice te prisustvuju ovoj fešti.

Bakljada je kao i svake godine simbolično počela u 19:11 Na stotine pirotehničkih sredstava među kojim su prednjačile bengalke i bljeskalice obasjavale su Obrovac s Turnja i obje rive, a sve u čast voljenog kluba.

Proslava se nastavila u prostoru obnovljene Gradske kavane gdje je preko 200 gostiju moto „Ist, pit,Hajduk Split“ iz teorije pretočila u praksu. Uz pjesmu i još malo koreografije s bakljama uživalo je i mlado i staro. Obrovčani i prijatelji iz okolice ali i iz cijele Hrvatske, iskoristili su dolazak mobilne jedinice iz Odjela za članstvo iz Splita te je njih skoro 90 dobilo iskaznicu voljenog kluba odmah na licu mjesta. DPH Obrovac je tako prešao brojku od 160 članova u 2019. godini te nastavljaju prema prestizanju prošlogodišnje brojke od 245 članova.

Svi učlanjeni su dobili priliku sudjelovati u nagradnoj igri DPH Obrovca koju je ove godine najbolje iskoristio Mate Karamarko te osvojio Hajdukov dres.Tijekom cijele proslave članovi i gosti DPH Obrovca i ove godine su prikupljali donacije za ime Udruge utematskom parku na Poljudu u projektu otkupa dionica Hajduka „Za sva vrimena.“ S radošću poručuju da je potrebni iznos od 7.500 kn skupljen te će DPH Obrovac u tematskom parku živjeti vječno zajedno sa Hajdukom.

Ova dvostruka rođendanska proslava još je jednom pokazala da „Obrovac cili za Hajduka živi“. DPH Obrovac zahvaljuje svim gostima i prijateljima koji su pomogli da i ova rođendanska proslava prođe u najboljem mogućem redu te poziva sve koji to još nisu da se učlane u Hajduk preko baze DPH Obrovac i sudjeluju u akciji otkupa dionica Hajduka „Za sva vrimena.“
hr Tue Feb 12 2019 08:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

U nedjelju protiv novog prvoligaša: Hajduk gostuje u Varaždinu, u kadru Eduok i Čolina!

Dvoboj je na rasporedu u nedjelju od 20 sati
Nakon uspješnog otvaranja novog domaćeg prvenstva u kojoj su Bijeli na Poljudu svladali Istru 1961 rezultatom 2:0 (golovima Stefana Simića i Hamze Barryja), nogometaše Hajduka 28. srpnja očekuje prvo gostovanje u HT Prvoj ligi u natjecateljskoj sezoni 2019/2020.

Igrači Damira Burića u nedjelju od 20 sati igraju protiv novog prvoligaša Varaždina na stadionu Anđelko Herjavec. Varaždinci su, s novim trenerom Borimirom Perkovićem, u prvenstvu startali 2:1 porazom protiv Rijeke na Rujevici.  Kapetan Varaždina je bivši igrač Hajduka, Dario Jertec, a odnedavno je član varaždinske momčadi nekadašnji kapetan Bijelih Goran Jozinović.

Dodajmo da će u konkurenciju za nastup u 2. kolu HT Prve lige ući Samuel Eduok i David Čolina.
hr Tue Jul 23 2019 13:40:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vijećnik MOST-a: "Stručni i pošteni" nekad slavni klub pretvaraju u "K Plus" trgovačko društvo u kojem je od sportskih rezultata važnija trgovina!

Većina nas je jako dobro svjesna da je Hajduk danas OKUPIRAN klub. - kazao je, između ostaloga, Josip Markotić
Splitski gradski vijećnik iz Mosta Josip Markotić, na Facebooku je iznio svoje viđenje o stanju u Hajduku:

[ODGOVORNOST, A NE DEMAGOGIJA]

Prije osam godina političkom odlukom većinski vlasnik Hajduka Grad Split prepustio je Udruzi Naš Hajduk upravljanje Hajdukom i na taj način iz kluba tobože "maknuo politiku" a u klub doveo "stručne i poštene".

Svih ovih 8 godina Grad gleda i nijemo promatra kako "stručni i pošteni" nekad slavni klub pretvaraju u "K Plus" trgovačko društvo u kojem je od sportskih rezultata važnija trgovina i isplaćivanje bonusa i premija.

Iako su iz Udruge godinama mantrali kako oni ne upravljaju nego "samo" organiziraju izbore, danas je vjerojatno i zadnjem naivcu jasno da bez odobrenja Udruge Uprava na čelu s predsjednikom ni nos ne smije obrisati.

Da se ovako kako se upravlja Hajdukom upravljalo bilo kojom drugom firmom u vlasništvu Grada, 90% vijećnika bi napravilo takvu dramu i galamu prema kojoj bi zvukovi s Ultre zvučali poput "Zeke i potočića".

Ali kad je Hajduk u pitanju nas 35 šutimo kao bubice. Naivni su svi oni koji misle da će Grad i Gradsko vijeće nešto poduzeti po tom pitanju. Nećemo poduzeti ništa. Ne zato što ne bismo bili svjesni što se događa i ne stoga što nam nije jasno da ovakav način vođenja kluba više nema smisla. Itekako smo svjesni i itekako dobro znamo o čemu se radi.

Većina nas je jako dobro svjesna da je Hajduk danas OKUPIRAN klub.

Okupiran od onih kojima Hajduk ne znači ništa više od bankomata iz kojeg besramno izvlače bogate sinekure, istovremeno lukavo manipulirajući emocijama tisuća iskrenih i dobronamjernih navijača uvjeravajući ih i huškajući kako su za loše stanje u Hajduku krivi svi - od Mamića, HNS-a pa do već opjevanih Srba i UEFA masona. Riječju: krivi su svi osim njih.

A onda kad ti frustrirani navijači prekinu utakmice i završe u zatvoru, "stručni", "pošteni" i "transparentni" upravitelji kluba licemjerno peru ruke i tvrde kako s tim nemaju ništa.

No najvažnije od svega:

Za ovakvo katastrofalno stanje nije odgovorna samo Udruga NH. Najveću odgovornost i krivicu snosi politika. Odnosno većinski vlasnik kluba, GRAD SPLIT, koji je dopustio okupaciju kluba i predao ga u ruke nesposobnim diletantima.

Sve to većina nas gradskih vijećnika jako dobro zna ali poduzeti nećemo ništa. Iz jednostavnog razloga jer se bojimo. I jer kalkuliramo.

Bojimo se ulice.

Bojimo se medijskog razapinjanja dijela plaćenih novinara.

Bojimo se gubitka glasova.

I dok god je tako nikakvog značajnog pomaka na bolje u Hajduku biti neće.
hr Sun Jul 21 2019 22:46:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Solidni Hajduk svladao Istru na Poljudu

Nisu Bijeli bili razigrani, ali upisana su tri boda što je najvažnije nakon turbulentnog tjedna
Hajduk je u 1. kolu HT Prve lige pred više od 8000 gledatelja na Poljudu  sa 2:0 svladao Istru 1961. Nakon smjene Oreščanina, Bijele je po prvi put s klupe vodio povratnik u hrvatski nogomet Damir Burić i nakon ne baš sjajne igre upisao tri premijerna boda. Puno posla je pred Burićem ako misli da Hajduk bude konkurentan momčadima gornjeg doma HT Prve lige. Strijelci za Bijele bili su Stefan Simić u 8. minuti i joker s klupe Hamza Barry u 88. minuti. Ovom pobjedom Bijeli su se pridružili Dinamu, Osijeku i Rijeci s tri osvojena boda u prvom kolu HT Prve lige. Sljedeće kolo Hajduk gostuje kod  novog prvoligaša Varaždina.

Utakmica je počela pjesmom sa sjevera: Samo jednu želju imam moj živote ludi, da mi Hajduk prvak bude.. Hajduk je poveo golom Stefana Simića u 8. minuti. Ubacio je Gyurcso iz kornera, vratar gostiju loše je reagirao što je iskoristio stoper Bijelih i nogom iz blizine poslao loptu u mrežu. Pucao je Gyurcso u 12. minuti s 18 metara, lopta je prošla malo pored lijeve vratnice. U 20. minuti velika prilika za Bijele! Jairo je probio desnu stranu, predao je loptu Gyurcsu koji sjajno pronalazi Caktaša na pet metara, međutim njegov udarac pogodio je vratara Čondrića.

Fantastično se Jairo u 31. minuti izborio za loptu između dva stopera gostiju, zatim je silovito tukao s 15 metara, ali odbio je Čondrić u korner. U 40. minuti velika obrana
Josipa PosavcaRufati je s 8 metara pucao glavom nakon ubačaja iz kuta, ali vratar Bijelih je obranio udarac koji je išao u gornji desni kut. Jairo u 41. minuti se sjurio prema vratima gostiju, možda je mogao i prebaciti istrčalog Čondrića, ali odlučio je napraviti još nekoliko koraka i pucati iskosa, prošlo je pored vrata.

U 56. minuti odlična lopta Nejašmića za Caktaša koji je iz poluvoleja potegao s 14 metara, ali obranio je Čondrić nogom.  Pokušao je u 63. minuti Rubić glavom s 13 metara nakon ubačaja s desne strane, bio je to preslab udarac da bi ugrozio Posavca. Veliku priliku u 64. minuti propustili su Bijeli. Jairo je krenuo sam na vratara Čondrića, nesebično je dao za Caktaša čiji udarac s 12 metara čudesno brani vratar Istre. Odbila se opet lopta do Jaira koji u drugom pokušaju gađa pored vrata.

Veliku priliku u 77. minuti su propustili gosti, Ivančić je bio u odličnoj poziciji na 13 metara, ali prebacio je vrata. Grujević je u 83. minuti pucao iz slobodnjaka, bio je to dobar pokušaj, ali otišlo je malo pored vrata. Hajduk je u 88. minuti poveo s 2:0, strijelac je bio Hamza Barry. Jairo je krenuo prema vratima gostiju, na trenutak mu je Rufati uzeo loptu, ali pogriješio je, a Hamza je to iskoristio i mirno matirao vratara Majkića. Veliku priliku u 95. minuti  imao je Jairo, sam je krenuo prema vratima gostiju s igračem na leđima, okrenuo ga je driblingom, zatim još jednom i pucao, ali zapela je lopta u bloku.

HAJDUK - ISTRA 1961 2:0  (1:0)

Strijelci: 1:0 Simic (8'), 2:0 Hamza (88')

Split - Gradski stadion Poljud. Gledatelja:  8 284. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac).

Hajduk: Posavec - Juranović, Ismajli, Simić, Dolček - Jurić, Nejašmić, Caktaš - Jradi (od 76' Kalik), Jairo, Gyurcso (od 66' Hamza).

Istra: Čondrić (od 68' Majkić) - Grujević, Bosančić, Rufati, Rubić (od 83' Perić - Komšić) - Ivančić, Lončar (od 76' Galilea) - Gržan, Obeng, Pavić - Fuentes
hr Sun Jul 21 2019 22:11:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk od 20 sati protiv Istre otvara novu sezonu HT Prve lige

Momčad će s klupe voditi novi trener
Trener Damir Burić, danas će, nakon tri godine i dva mjeseca ponovno povesti momčad Bijelih na travnjak poljudskog stadiona. Novi strateg Hajduka danas će od 20 sati na Poljudu voditi hajdukovce u prvenstvenoj premijeri protiv momčadi Istre 1961.

Odradio je sinoć trener Burić, odmah nakon službenog predstavljanja na konferenciji za medije, i prvi trening s momčadi, a posljednji uoči prve službene utakmice na klupi Bijelih.

- Moramo zbiti redove, pokazati zajedništvo. To je jedini ispravni put. U nogometu vidite što vam znači jedna utakmica. Imate veliki broj utakmica da dođete do cilja. Nogomet zna bit brutalan, nepravedan, jedna utakmica može sve promijeniti. Jako je bitno sada momčad podignuti, da momci vrate samopouzdanje. - poručio je 55-godišnji splitski stručnjak na konferenciji pred brojnim predstavnicima medija.

Navijači Hajduka pamte kako je Burić protiv Istre u srpnju 2015. primio četiri gola. Bio je to posljednji poraz Bijelih u ogledima s Istrom. U posljednjih 15 međusobnih utakmica Hajduk ima 14 pobjeda te jedan remi bez golova.

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, pomoćnici su mu Goran Pataki iz Đakova i Kruno Šarić iz Županje, a četvrti sudac je Ivan Vučković iz Zagreba. Delegat susreta je Ivan Vukojević, također iz Zagreba, dok će suđenje kontrolirati Vlado Svilokos iz Siska.
hr Sun Jul 21 2019 09:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.