Pohvale Modriću i Kovačiću: Realu su puno dali

Odigrali su po 90 minuta na sredini

Trener Real Madrida Zinedine Zidane pohvalio je hrvatske vezne igrače Luku Modrića i Matea Kovačića za prikazanu igru u pobjedi od 3-0 nad gradskim rivalom Atleticom odbivši reći hoće li njih dvojica biti standardni par na sredini terena u nadolazećim utakmicama.

- Igra na sredini terena je bila izuzetno važna. Mateo i Luka, zajedno s Iscom, dali su nam jako puno - izjavio je Zidane na konferenciji za medije podno stadiona Vicente Calderon.

- Tako je bilo danas, no vidjet ćemo za druge utakmice. Nastojat ćemo i dalje igrati dobro i pobjeđivati - dodao je Zidane.

Modrić i Kovačić su odigrali po 90 minuta na sredini, a s njima je utakmicu počeo španjolski reprezentativac Isco Alarcon kojem se otvorilo mjesto ozljedama veznih igrača Casemira i Tonija Kroosa. Igrao je ofenzivnog veznog iza napadača i trostrukog strijelca Cristiana Ronalda.

- Nije izgubio niti jednu loptu, ta pozicija iza Ronalda mu je najbolja, no zadovoljan sam svima, zajedno smo se branili i svi su unijeli pozitivnu energiju - rekao je Zidane.

- Shema u kojoj je Lucas Vazquez bio na desnoj strani bila je varijanta slična 4-4-2 te sam od početka primijetio da je ekipa koncentrirana i potpuno u utakmici - rekao je francuski stručnjak nakon što je Real Madrid u subotu prvi put pobijedio Atletico u gostima nakon veljače 2013. godine.

- Ovo je bitna pobjeda jer ovdje neće slaviti mnogi. Uoči utakmice su izgledi bili 50-50 i možda je 0-3 teško za prihvatiti našem rivalu, no igrali smo jako dobro. Prvih 45 minuta je bilo fenomenalno kasnije smo patili desetak minuta, no ni tada nismo gubili lopte - istaknuo je francuski trener.

Real Madrid se ovom pobjedom učvrstio na vodećem mjestu u prvenstvu s 30 bodova, četiri više od drugoplasirane Barcelone. Atletico je peti s 21 bodom i ovo mu je bio treći uzastopni poraz.

- Prvih 45 minuta je Real bio puno bolji, zabili su gol nakon što se lopta odbila od živog zida, a onda smo bili mi bolji sve do jedanaesterca. Nakon njega je utakmica otišla u smjeru u kojem smo bili sve dalje od uspjeha - rekao je trener Atletica Diego Simeone.

Cristiano Ronaldo je postigao prvi gol iz slobodnog udarca u 23. minuti, a onda je u 71. minuti s bijele točke povisio na 2-0. U 77. minuti je iz kontranapada postavio konačnih 3-0. Ronaldo je tako postao najbolji strijelac u povijesti madridskog derbija, s ukupno 18 golova protiv Atletica. Portugalac je prestigao legendarnog Alfreda Di Stefana koji je Atleticu postigao 17 golova u razdoblju od 1953. do 1964. godine, kad je nosio dres Reala.

Slovenski vratar Jan Oblak, koji je došao u Atletico iz Benfice u ljeto 2014. godine, prvi je put u španjolskom prvenstvu primio tri gola.

hr Sun Nov 20 2016 10:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nica pobjedom do prvog mjesta

U posljednjem susretu 16. kola francuskog nogometnog prvenstva Nica je pobijedila Toulouse 3-0 i vratila se na prvu poziciju Le Championnata.

Pobjedu Nici donijeli su Alassane Plea (23), Younes Belhanda (26) i Jean Michel Seri (65).

U ranije odigranom susretu Marseille je pobijedio Nancy 3-0 upisavši tek drugu pobjedu u zadnjih šest kola. Golove za OM postigli su Florian Thauvin (46), Bafetimbi Gomis (80) i Clinton Njie (90+3).

Rennes je pobijedio St Etienne 2-0 skočivši na četvrto mjesto. Strijelci su bili Paul-Georges Ntep (54) i Kamil Grosicki (90+2).

Na ljestvici vodi Nica sa 39 bodova, Monaco na drugom mjestu ima 36, dok je PSG treći sa 35 bodova.

hr Sun Dec 04 2016 23:46:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Primera - Pogodak Livaje, Čop nastupio

U susretu 14. kola španjolskog nogometnog prvenstva Deportivo Alaves i Las Palmas su odigrali 1-1, a pogodak za goste zabio je hrvatski napadač Marko Livaja.

Domaćin je poveo u 4. minuti golom Alexisa, a Livaja je izjednačio u 57. minuti. Bio je to njegov treći pogodak ove sezone nakon što je prva dva zabio u pobjedi protiv Valencije (4-2) u kolovozu ove godine.

Livaja je protiv Alavesa na terenu proveo 68 minuta, a osim pogotka upisao je i žuti karton u 26. minuti.

Sporting Gijon je kod kuće porazio 'fenjeraša' Osasunu 3-1, a Duje Čop je igrao do 81. minute kada je zamijenjen.

Strijelci za Sporting bili su Carlos Carmona (43, 78) i Douglas (56), dok je poraz Osasune ublažio Miguel Flano golom u 86. minuti.

U vodstvu je Real Madrid sa 34 boda ispred Barcelone koja ima 28 i Seville sa 27 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u drugu ligu drže Deportivo Coruna (10), Granada (8) i Osasuna (7).

Sporting je s tri nova boda skočio na 16. mjesto sa 12 bodova, dok je Livajin Las Palmas na desetoj poziciji sa 20 bodova.

hr Sun Dec 04 2016 20:54:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Niko Kovač nastavio niz bez poraza

U posljednjem susretu 13. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht Frankfurt, kojeg vodi bivši izbornik hrvatske reprezentacije Niko Kovač, odigrao je 1-1 na gostovanju kod Augsburga produživši niz bez poraza na sedam utakmica.

Kovačeva momčad je povela u 11. minuti golom Branimira Hrgote, a izjednačio je u 34. minuti Ji Dong-Won. Do kraja susreta oba su sastava mogla i do drugog gola, no rezultat se nije mijenjao. Ante Rebić nije nastupio za momčad iz Frankfurta.

Bila je to sedma uzastopna utakmica u kojoj Eintracht nije poražen, premda je igrao i protiv Bayerna (2-2) i Borussije Dortmund (2-1). Posljednji poraz odabranici Nike Kovača doživjeli su 1. listopada na gostovanju kod Freiburga (0-1).

Osvojivši bod u Augsburgu, Eintracht se popeo na diobu četvrte pozicije koju dijeli s Hoffenheimom.

U drugom nedjeljnom susretu HSV je u derbiju začelja na gostovanju pobijedio Darmstadt 2-0 upisavši prvu pobjedu sezone. Bodove momčadi iz Hamburga donijeli su Michael Gregoritsch (30) i Matthias Ostrzolek (90), Mladi hrvatski nogometaš Alen Halilović nije konkurirao za gostujući sastav.

Na ljestvici vodi RB Leipzig sa 33 boda, Bayern je drugi sa 30 bodova, na trećem mjestu je Hertha sa 27 bodova, a zatim slijede Hoffenheim i Eintracht sa po 25 bodova. Šesta je Borussija Dortmund sa 24 boda. Posljednja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Hamburg (7) i Ingolstadt (6).

hr Sun Dec 04 2016 20:36:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Manchester United uzeo bod na gostovanju kod Evertona

Everton je nakon 14 kola na 8. mjestu sa 20 bodova, samo jednim manje od Manchester Uniteda koji je šesti

Treću utakmicu zaredom u engleskoj Premier ligi Manchester United osvojio je samo bod, odigravši 1-1 na gostovanju kod Evertona.

Sve do 89. minute momčad Josea Mourinha imala je sva tri boda u rukama zahvaljujući pogotku Zlatana Ibrahimovića iz 42. minute, kad je uspio s 20-ak metara prebaciti i svladati nepotrebno istrčalog vratara Evertona Maartena Stekelenburga.

No, u 88. minuti je Marouane Fellaini, koji je ušao tri minute prije u igru, nesmotreno srušio Ganu u kaznenom prostoru, a izjednačujući pogodak iz kaznenog udarca postigao je Leighton Baines.

Everton je nakon 14 kola na 8. mjestu sa 20 bodova, samo jednim manje od Manchester Uniteda koji je šesti. Vodeći Chelsea ima 34 boda, tri više od drugoplasiranog Arsenala i četiri više od Liverpoola koji je na nevjerojatan način poražen kod Bournemoutha.

Momčad Juergena Kloppa vodila je 2-0 na poluvremenu i držala prednost 3-1 do 76. minute. Gosti su u prvom poluvremenu došli do vodstva pogocima Manea u 20. minuti i Origija dvije minute poslije. Zaostatak Bournemoutha smanjio je Wilson u 56. minuti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Livepool je u 64. minuti ponovno stigao do dva pogotka prednosti golom Cana.

Uslijedio je preokret u režiji 22-godišnjeg Škota Ryana Frasera koji je u 76. minuti smanjio na 2-3, a u 78. minuti asistirao Cooku za izjednačenje. U trećoj minuti sudačke nadoknade Nizozemac Nathan Ake donio je veliku pobjedu Bournemouthu.

Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta u momčadi Liverpoola.

hr Sun Dec 04 2016 19:18:23 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.