Pohvale Modriću i Kovačiću: Realu su puno dali

Odigrali su po 90 minuta na sredini

Trener Real Madrida Zinedine Zidane pohvalio je hrvatske vezne igrače Luku Modrića i Matea Kovačića za prikazanu igru u pobjedi od 3-0 nad gradskim rivalom Atleticom odbivši reći hoće li njih dvojica biti standardni par na sredini terena u nadolazećim utakmicama.

- Igra na sredini terena je bila izuzetno važna. Mateo i Luka, zajedno s Iscom, dali su nam jako puno - izjavio je Zidane na konferenciji za medije podno stadiona Vicente Calderon.

- Tako je bilo danas, no vidjet ćemo za druge utakmice. Nastojat ćemo i dalje igrati dobro i pobjeđivati - dodao je Zidane.

Modrić i Kovačić su odigrali po 90 minuta na sredini, a s njima je utakmicu počeo španjolski reprezentativac Isco Alarcon kojem se otvorilo mjesto ozljedama veznih igrača Casemira i Tonija Kroosa. Igrao je ofenzivnog veznog iza napadača i trostrukog strijelca Cristiana Ronalda.

- Nije izgubio niti jednu loptu, ta pozicija iza Ronalda mu je najbolja, no zadovoljan sam svima, zajedno smo se branili i svi su unijeli pozitivnu energiju - rekao je Zidane.

- Shema u kojoj je Lucas Vazquez bio na desnoj strani bila je varijanta slična 4-4-2 te sam od početka primijetio da je ekipa koncentrirana i potpuno u utakmici - rekao je francuski stručnjak nakon što je Real Madrid u subotu prvi put pobijedio Atletico u gostima nakon veljače 2013. godine.

- Ovo je bitna pobjeda jer ovdje neće slaviti mnogi. Uoči utakmice su izgledi bili 50-50 i možda je 0-3 teško za prihvatiti našem rivalu, no igrali smo jako dobro. Prvih 45 minuta je bilo fenomenalno kasnije smo patili desetak minuta, no ni tada nismo gubili lopte - istaknuo je francuski trener.

Real Madrid se ovom pobjedom učvrstio na vodećem mjestu u prvenstvu s 30 bodova, četiri više od drugoplasirane Barcelone. Atletico je peti s 21 bodom i ovo mu je bio treći uzastopni poraz.

- Prvih 45 minuta je Real bio puno bolji, zabili su gol nakon što se lopta odbila od živog zida, a onda smo bili mi bolji sve do jedanaesterca. Nakon njega je utakmica otišla u smjeru u kojem smo bili sve dalje od uspjeha - rekao je trener Atletica Diego Simeone.

Cristiano Ronaldo je postigao prvi gol iz slobodnog udarca u 23. minuti, a onda je u 71. minuti s bijele točke povisio na 2-0. U 77. minuti je iz kontranapada postavio konačnih 3-0. Ronaldo je tako postao najbolji strijelac u povijesti madridskog derbija, s ukupno 18 golova protiv Atletica. Portugalac je prestigao legendarnog Alfreda Di Stefana koji je Atleticu postigao 17 golova u razdoblju od 1953. do 1964. godine, kad je nosio dres Reala.

Slovenski vratar Jan Oblak, koji je došao u Atletico iz Benfice u ljeto 2014. godine, prvi je put u španjolskom prvenstvu primio tri gola.

hr Sun Nov 20 2016 10:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Mateo Kovačić među 50 najboljih u Europi

Najviše igrača s liste 50 najboljih igra u njemačkim klubovima, njih 14. U engleskim klubovima ih nastupa 12, a u francuskim klubovima 10

Engleski dnevnik Daily Mail objavio je listu najboljih nogometaša do 23 godine koji igraju u Europi, a na listi se nalazi i hrvatski nogometaš Mateo Kovačić (22).

Veznjak Real Madrida uvršten je na 18. mjesto.

Na samom vrhu liste nalazi se veznjak Tottenhama Dele Alli (20).

Na drugo mjesto je uvršten vratara Milana Gianluigi Donnarumma (18), a treći je napadač Manchester Cityja Leroy Sane (21). U TOP pet su i napadač Monaca Kylian Mbappe (18) i veznjak Anderlechta Youri Tielemans (19).

Najviše igrača s liste 50 najboljih igra u njemačkim klubovima, njih 14. U engleskim klubovima ih nastupa 12, a u francuskim klubovima 10.

Najviše predstavnika na listi imaju Monaco, Borussia Dortmund i Manchester City, po četiri igrača među 50 najboljih.

hr Sun Mar 26 2017 17:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Čačić: Utakmica u Estoniji je više nego dobrodošla

Nakon važne pobjede nad Ukrajinom (1-0) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji, hrvatska nogometna reprezentacija otputovala je u Tallinn gdje će u utorak odigrati prijateljsku utakmicu protiv Estonije.

- Uz ta vrijedna tri boda, velika je stvar što smo vratili ljude na tribine, što smo svi zajedno pokazali da možemo biti dobri i na terenu i van njega. Ponosni smo na to, pogotovo kada se uzme u obzir sve što smo prolazili zadnje dvije godine. - naglasio je hrvatski izbornik Ante Čačić uoči leta za Tallinn.

U Estoniju nisu putovali kapetan Luka Modrić, Ivan Rakitić, Mario Mandžukić, te Danijel Subašić koji su dobili slobodno. Na put nije krenuo ni Marcelo Brozović zbog posljedica udarca u koljeno u petak na Maksimiru.

U punoj će minutaži biti Ivan Perišić koji zbog izdržavanja kazne nije mogao igrati protiv Ukrajine, a iz mlade reprezentacije će se priključiti Ante Ćorić, za kojeg je izbornik Čačić ustvrdio kako je već bio u sastavu reprezentacije. Izbornik nije posegnuo ni za jednim od trojice igrača kojima je poslao pretpoziv, a radi se o Franku Andrijaševiću, Mariju Pašaliću i Marinu Leovcu.

- U svim dosadašnjim prijateljskim utakmicama pokušavali smo dati više prostora onima koji inače manje igraju, kako bi potvrdili da su s pravom pozvani u reprezentaciju. Isto očekujem u Estoniji te nam je ta utakmica više nego dobrodošla. - zaključio je Čačić.

Utakmica u Estonija - Hrvatska igra se u utorak, 28. ožujka u Tallinu, s početkom u 18 sati.

hr Sun Mar 26 2017 16:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Životna borba Ivana Klasnića: "Želio bih dobiti novi bubreg da mogu ponovo uživati u životu"

Tri puta tjedno po pet sati hrvatski golgeter leži u bolničkom krevetu i nada se da će uskoro pronaći prikladnog donora

Ivan Klasnić nakon onih na nogometnom travnjaku, danas vodi dvije velike bitke. Već godinama se bori s bolešću zbog koje je morao proći kroz dvije transplantacije bubrega, a sada čeka i treću dok tri puta tjedno odlazi na dijalizu. - prenosi Index

Tri puta tjedno po pet sati hrvatski golgeter leži u bolničkom krevetu i nada se da će uskoro pronaći prikladnog donora. Drugu bitku vodi na sudu protiv liječnika koji su trebali brinuti o njemu u Werderu iz Bremena, ali je njihovim propustom bolest uznapredovala i ugrozila Klasnićev život.

Prošlo je već deset godina otkako je Klasniću otkazao bubreg, ali se nakon toga odlučno vratio na travnjake i ponovo zabijao golove u najjačim ligama svijeta te postao prvi nogometaš koji je nakon transplantacije organa nastupio na Europskom prvenstvu na kojem je bio i prvi strijelac Hrvatske s dva gola.

Njemačka televizija NDR posjetila je Klasnića u bolnici i snimila kratki film o njegovoj životnoj borbi, a emitirat će ga ove nedjelje. - prenosi Index

- Želio bih dobiti novi bubreg da mogu ponovo uživati u životu. - rekao je Klasnić u razgovoru s ekipom njemačke televizije.

hr Sat Mar 25 2017 17:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Revija nogometa mladih splitovih ratnika: Trostruki okršaj RNK Split - NK Primorac Stobreč

Sve utakmice promatrao je Područni instruktor županijskog saveza prof. Ivan Gudelj i vrijedno bilježio zapažanja u svoj notes
Prvo je na teren izašla ekipa mladih pionira 2004. godište koju uspješno vodi trener Goran Njegić.

- Imali smo priliku
 vidjeti mnoštvo lijepih poteza i akcija te konačni rezultat od 7-0 koji je mogao biti i uvjerljiviji - istaknuo se Krešimir Nazor koji je postigao hat trick.

Ekipa  uspješno nastavlja borbu za prvo mjesto sa HNK Hajdukom za kojim zaostaje jedan bod te nas u nastavku prvenstva očekuje zanimljiv rasplet.

Nakon mladih pionira  na teren su izašli pioniri 2 - 2003. godište koju vodi trener Ivan Punoš te su u tvrdoj i teškoj utakmici svladali odlično organiziranog protivnika sa 2-1 te tako sačuvali prvo mjesto na tablici pred najvažniju utakmicu sezone koja slijedi u srijedu protiv HNK Hajduka. Istaknuo se dvostruki strijelac Kristijan Mihovilović kao i supertalentirani Martin Baturina koji je neumorno djelovao u sredini terena.

Za kraj su na teren izašli kadeti 2 koje vodi trener Vedran Milović. Jos jednom smo svjedočili visokom ritmu i presingu koje od svojih igrača zahtjeva trener Milović po sparnom i vrućem vremenu koje je danas vladalo u Parku mladeži što dodatno daje na vrijednosti rezulatima i zalaganju svih mladih igrača.

Gosti nisu imali šanse te su na kraju porazeni sa 3-1.

Dodajmo za kraj da je  sve utakmice promatrao Područni instruktor županijskog saveza prof. Ivan Gudelj i vrijedno bilježio zapažanja u svoj notes.

hr Sat Mar 25 2017 17:37:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.