Luka Modrić: Želim veliki rezultat s reprezentacijom

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić šestu godinu uzastopce proglašen je najboljim hrvatskim nogometašem u izboru Hrvatske udruge Nogometni sindikat (HUNS).

- Veliko zadovoljstvo je po šesti put dobiti ovu nagradu. Za mene je ovo posebna nagrada jer je dijele igrači i treneri - kazao je Modrić.

Hrvatski 'maestro' je ove sezone u dresu Real Madrida po četvrti put osvojio Ligu prvaka pri čemu treći put u nizu.

- Sezona je bila teška i duga. U prvenstvu i u kupu nismo uspjeli, ali smo osvojili za Real najvažniji trofej i to treći put uzastopce. Bit će to jako teško nadmašiti. Sretan sam i ponosan što sam dio tako veliko kluba - dodao je Modrić.

Priznao je kako ne broji priznanja koja je do sada dobio u karijeri, niti kojih ima više pojedinačnih nagrada ili klupskih trofeja.

- Ne brojim nagrade. Individualna priznanja su lijepa jer su nagrade za sav trud i rad. Uvijek ih je lijepo dobiti - kazao je Luka dodavši sa smiješkom: "Ali ipak su mu draži kolektivni trofeji."

Do sada ih je u karijeri osvojio 20, čak 14 u dresu Real Madrida i šest u dresu zagrebačkog Dinama. Sada se nada i velikom rezultatu u dresu hrvatske reprezentacije.

- Veliki rezultat s reprezentacijom je jedina stvar koju bi još želio napraviti - poručio je Modrić dodavši: "Uoči svakog natjecanja velika su očekivanja. Naš prvi cilj je proći skupinu jer nam to nije uspjelo od 1998. godine. No vjerujem kako ćemo to uspjeti u Rusiji."

Modrić je dodao kako će važan faktor u 'ruskoj avanturi' biti i sreća.

- Sreća je važna, igra veliku ulogu. Nadamo se kako ćemo je našim igrama i ponašanjem zaslužiti - poručio je najbolji hrvatski nogometaš.

hr Sun Jun 10 2018 21:46:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Šest reprezentacija osiguralo osminu finala: pogledajte presjek drugog kola u skupinama i bodovno stanje

Utakmicom Kolumbije i Poljske završen je drugi krug natjecanja po skupinama ovog Svjetskog prvenstva. Rusija, Urugvaj, Francuska, Engleska, Belgija i Hrvatska osigurale su nastup u osmini finala, a još će se 10 viza podijeliti u posljednjem kolu. Donosimo presjek utakmica i stanje na tablici u drugom kolu...

SKUPINA A:

Rusija je uvjerljiva u drugom kolu skupine bila protiv Egipta rezultatom 3-1 pa i dalje drži prvu poziciju skupine A s gol razlikom 8:1. Tek su preko Salaha do gola Egipćani iz jedanaesterca koji im nije bio dovoljan za pomicanje s diobe posljednjeg mjesta.

Tek dva pogotka u dvije utakmice Urugvaju su bila dovoljna za maksimalan učinak i osiguranje osmine finala s Rusijom nakon pogotka Suareza u susretu sa Saudijskom Arabijom koja lagano već sprema kofere s Egiptom za povratak kući.

POREDAK (SKUPINA A):

1. RUSIJA                            2  0  0  8:1            6

2. URUGVAJ                       2  0  0  2:0            6

3. EGIPAT                            0  0  2  1:4            0

4. S.ARABIJA                      0  0  2  0:6            0

SKUPINA B:

Minimalne pobjede postavili su Portugal i Španjolsku na vrh skupine B. Prvo je Portugal u drugom krugu bio bolji do Maroka koji je bio bolji od Irana u prvom susretu, ali ovaj put ostali su bez bodova nakon greške Silve i Moutihna koji su se preračunali u kombinaciji, a to već u 4. minuti iskoristio Ronaldo i postavio konačan rezultat.

Španjolska je pogotkom Coste pobijedila Irance koji su imali i svojih prilika, a čak i s poništenim pogotkom zbog zaleđa Ezatolahija nisu uspjeli kreirati iznenađenje.

POREDAK (SKUPINA B):

1. PORTUGAL                    1  1  0  4:3            4

2. ŠPANJOLSKA                 1  1  0  4:3            4

3. IRAN                               1  0  1  1:1            3

4. MAROKO                       0  0  2  0:2            0

SKUPINA C:

Danska i Australija remizirali su u skupini C- poveli su Danci preko Eriksena već u 14. minuti, ali u 38. minuti Mile Jedinak postiže svoj drugi pogodak na Mundijalu, ali i drugi ukupno Australije.

Francuska je bila minimalno bolja od Perua pogotkom Mbappe pa je teže od očekivanog dohvatila osminu finala s maksimalnim bodovima u skupini.

POREDAK (SKUPINA C):

1. FRANCUSKA                 2  0  0  3:1            6

2. DANSKA                        1  1  0  2:1            4

3. AUSTRALIJA                  0  1  1  2:3            1

4. PERU                              0  0  2  0:2            0

SKUPINA D:

Uvjerljiva pobjeda Hrvatske nad Argentinom 3-0. Vratar Caballera poklon loptu dao je Rebiću koji fantastično pogađa za vodstvo, a kad su već popucali živci i raspao se sistem pogodili su Modrić i Rakitić za veliko slavlje.

Na pogon Muse Nigerije je pobijedila Island rezultatom 2-0, a mogli su i napraviti čudo Islanđani da nije Sigurdsson u 83. minuti promašio penal i ostavio svoju momčad na tek jednom bodu iz remija s Argentinom u prvom kolu.

POREDAK (SKUPINA D):

1. HRVATSKA                    2  0  0  5:0            6

2. NIGERIJA                      1  0  1  2:2            3

3. ISLAND                         0  1  1  1:3            1

4. ARGENTINA                 0  1  1  1:4            1

SKUPINA E:

Debela sudačka nadoknada bila je dovoljna za dva pogotka Brazila protiv Kostarike i puni plijen dok je u drugom susretu drugog kola Švicarska u posljednjoj minuti zabila protiv Srbije i tako, kao i Brazil, skupila četvrti bod u skupini E.

POREDAK (SKUPINA E):

1. BRAZIL                          1  1  0  3:1            4

2. ŠVICARSKA                   1  1  0  3:2            4

3. SRBIJA                           1  0  1  2:2            3

4. KOSTARIKA                   0  0  2  0:3            0

SKUPINA F:

Meksiko je pobjedom nad Južnom Korejom skočio na prvo mjesto u skupini F s dva pogotka u mreži Korejaca do samog kraja kada počasni gol zabija najbolji pojedinac Son.

Njemačka je pogotkom Krossa iz slobodnog udarca u posljednjim minutama došla do pobjede protiv Švedske pa je tako i dalje ostala u utrci za nastavak natjecanja.

POREDAK (SKUPINA F):

1. MEKSIKO                       2  0  0  3:1            6

2. ŠVEDSKA                       1  0  1  2:2            3

3. NJEMAČKA                   1  0  1  2:2            3

4. JUŽNA KOREJA             0  0  2  1:3            0

SKUPINA G:

Uvjerljive pobjede Belgije protiv Tunisa i Engleske protiv Paname i čak 14 golova u dvije utakmice.

Prvo je Belgija s 5-2 svladala Tunis dvama pogotcima Lukakua i Hazarda dok je hattrickom Kane vodio Englesku prema velikoj pobjedi rezultatom 6-1 protiv debitanta Paname.

POREDAK (SKUPINA G):

1. BELGIJA                         2 0  0  8:2             6

2. ENGLESKA                     2  0  0  8:2            6

3. TUNIS                             0  0  2  3:7            0

4. PANAMA                        0  0  2  1:9            0

SKUPINA H:

Japan i Senegal remizirali su u mini-derbiju vrha tablice i skupili četvrti bod iz dvije utakmice. Dvaput su vodili Senegalci, ali Japanci su i više nego zasluženo izjednačili i donijeli podjelu bodova.

U drugom susretu Kolumbija je za prve bodove potpuno deklasirala Poljsku koja se nakon posljednje utakmice vraća kući bez uspjeha na ovom Mundijalu.

POREDAK (SKUPINA H):

1. JAPAN                             1  1  0  4:3            4

2. SENEGAL                        1  1  0  4:3            4

3. KOLUMBIJA                    1  0  1  4:2            3

4. POLJSKA                         0  0  2  1:5            0

hr Mon Jun 25 2018 12:00:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Kreće treća faza u skupinama, dvije utakmice u skupinama A i B

Počinje treći krug natjecanja u grupnoj fazi. Svakog dana u isto vrijeme odigravat će se posljednje utakmice po skupinama pa će tako danas na teren reprezentacije u skupinama A i B.

Od 16 sati igraju u grupi A Urugvaj i Rusija te Saudijska Arabija s Egiptom dok će od 20 na teren Španjolska i Maroko, a u drugom susretu Iran će dočekati Portugal.

URUGVAJ – RUSIJA (SKUPINA A)

Dva pogotka bila su dovoljna Urugvaju za prolaz u osminu finala – gol u posljednjim minutama stopera Giemeneza u pobjedi nad Egiptom u prvom kolu te Suarezov prvijenac u utakmici protiv Saudijske Arabije.

1930. godina bila je godina Urugvaja kad je zlatna generacija osvojila naslov prvaka, a nešto manje od dva milijuna Urugvaja vjeruje da uspjeh može ponoviti i ova pod vodstvom 70-godišnjeg Oscara Tabareza.

Gol razlika 8:1 svrstala je Rusiju među najuspješnije ekipe Mundijala u prva dva kola. Uvjerljiva pobjeda nad Saudijcima od 5-0 preko dva gola aduta s klupe, Čeriševa te odlična predstava protiv Egipta i pobjeda 3-1 osigurala je prolaz u osminu finala domaćinima ovog prvenstva.

Ovaj dvoboj otkrit će hoće li Urugvaj ili Rusija s prve pozicije u nastavak natjecanja, ali nimalo lak zadatak niti jednoj od momčadi jer će na suprotnoj strani biti, vrlo vjerojatno, Portugal ili Španjolska.

Susret se igra od 16 sati u Samari.

SAUDIJSKA ARABIJA – EGIPAT (SKUPINA A)

Susret za prestiž u istom terminu igra se između Saudijske Arabije i Egipta. Prosuli su sve nade odavno i Saudijci i Egipćani pa se poslije ovog susreta vraćaju u svoje zemlje s očekivanjima sljedećeg Eura i novog Svjetskog prvenstva.

Susret Saudijske Arabije i Egipta igra se u Volgogradu u 16 sati.

ŠPANJOLSKA – MAROKO (SKUPINA B)

Remi Španjolske s Portugalom otvorio je ovo Svjetsko prvenstvo i dva gola Diega Coste na strani Španjolaca, a isti je igrač ugasio snove i Iranu u drugom susretu u kojem su Španjolci minimalno slavili.

Maroko je autsajder skupine jer bez bodova gleda na ovaj susret – prvo je u St. Peterburgu bio minimalno bolji Iran autogolom u 95. minuti susreta tragičara Bouhaddouza da bi istim rezultatom bili poraženi od Portugala nakon greške Silve i Moutihna koji su dopustili Ronaldu rani pogodak.

Susret Španjolske i Maroka igra se u Kalinjingradu od 20 sati.

IRAN – PORTUGAL (SKUPINA B)

Tri boda ima Iran pred ovaj susret. Iznenađenje u liku pobjede moglo bi sa Svjetskog prvenstva kući poslati Portugal i pogurati Iran u povijesni uspjeh.

Autogol marokanskog braniča pogurao ih je u prvom susretu, a u drugom su nastradali od Španjolaca s minimalnih 1-0.

S druge strane, Portugal je krenuo s remijem u kojem je sve napravio sveprisutni Ronaldo hattrickom da bi isti igrač postigao svoj četvrti pogodak protiv Maroka već u 4. minuti na kraju i dovoljan za puni plijen.

Utakmica Irana i Portugala igra se od 20 sati na stadionu Saransk.

hr Mon Jun 25 2018 10:51:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Engleska ispisala povijest, remi Japana i Senegala, Kolumbija deklasirala Poljsku

Engleska je ispisala povijest pobjedom nad Panamom rezultatom 6-1. Iako porazom ispisala je povijest i Panama s prvim postignutim pogotkom kao debitant na natjecanju. Japan i Senegal u derbiju skupine H su remizirali dok je Kolumbija u posljednjem susretu drugog kola u skupinama potpuno deklasirala Poljsku...

ENGLESKA 6-1 PANAMA (SKUPINA G)

Engleska je ispisala povijest u drugom susretu skupine G i s uvjerljivih 6-1 pobijedila reprezentaciju Paname.

Najuvjerljviju pobjedu u povijesti svjetskih prvenstava ostvarila je Mađarska koja je 1982. pobijedila Salvador sa čak 10:1. Mađarima je ipak to bila jedina pobjeda u skupini i nisu prošli dalje.

Nevjerojatna je to bila predstava Engleske koja je već peticu u mreži Paname postigla u prvom dijelu, a završila posao u drugom dijelu uz počasni pogodak Paname.

Engleska je došla u prednost vrlo rano, u 8. minuti kad nakon kornera Stones neobjašnjivo ostao nečuvan pa je s lakoćom pogodio glavom. U 21. minuti Escobar je skrivio penal, a Kane je bio siguran za vodstvo od 2-0. U 36. minuti Lingard je s ruba kaznenog prostora pogodio rašlje za velikih plus tri u samo nešto više od pola sata igre.

Stones je u 40. minuti zabio i četvrti gol za Engleze. Ipak, samo minutu prije kraja Godoy ruši Kanea pa je na bijelu točku ponovno pokazao egipatski sudac s koje je ponovno bio uspješan Kane za velikih 5-0 Engleske.

Kane u 62. minuti zabija svoj treći pogodak kad petom u trku sreće udarac Loftus-Cheeka.

Iz slobodnog udarca Arroya, Baloy je u padu nogom zabio i počasni gol, ali i povijesni za Panamu kao debitanta na Svjetskom prvenstvu.

1. BELGIJA                          2 0  0  8:2            6

3. TUNIS                              0  0  2  3:7           0

4. PANAMA                       0  0  2  1:9              0

JAPAN 2-2 SENEGAL (SKUPINA H)

Japan i Senegal u derbiju skupine H remizirali su i obje momčadi došle su do svog četvrtog boda u skupini. Vodili su Senegalci čak dva puta, ali na kraju su Japanci i više nego zasluženo izvukli bod iz ovog susreta.

Samo 11. minuta trebalo je Senegalcima za pogodak  - nakon ubačaja griješi Sakai, nakon pokušaja glavom još gore reagirao vratar Kawashima i na kraju Mane je iz blizine pogodio.

Ipak, u 34. minuti izjednačuju nakon duge lopte koju smiruje Nagatomo, a Inui pogađa za 1-1.

Bolje su krenuli Japanci, imali dvije stopostotne šanse, a greške su im došle na naplatu u 71. minuti – Sabaly je ubacio, a Wague uspješno zabio za 2-1.

No, Japance to nije pokolebalo. U 78. minuti Japan ponovno dolazi do izjednačenja, a strijelac je bio Honda, koji je u igru ušao šest minuta ranije. Bolje je u tom trenutku mogao reagirati senegalski vratar, ali mala greška je  otišla u nepovrat.

POLJSKA 0-3 KOLUMBIJA (SKUPINA H)

Kolumbija je i više nego uvjerljivo bila bolja od Poljske i tako poslala Poljake kući sa Svjetskog prvenstva.

Dvije prigode i jedan gol – presjek je to prvog dijela, a Kolumbija je bolju igru okrunila pogotkom u 40. minuti – korner i razmjena Rodriguez i Quintero, a potom je prvi spomenuti ubacio u kazneni prostor, a tu najviši bio Mina koji je glavom pogodio mrežu.

U 70. minuti Kolumbija je zabila za 2:0  - Quintero je dodao za Falcaa, a ovaj sam izašao pred poljskog vratara i rutinirano pogodio da bi samo pet minuta kasnije Cuadrado ugasio sve snove Poljacima.

3. KOLUMBIJA                  1  0  1  4:2              3

4. POLJSKA                         0  0  2  1:5           0

hr Sun Jun 24 2018 22:31:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Pobjednik 11. turnira "Triljski branitelji" je NK Jadran iz Kaštel Sućurca

Od četvrtka 21. lipnja do nedjelje 24. lipnja odigravao se 11. memorijalni turnir "Triljski Branitelji 2018" za 2009. godište. Na turniru je sudjelovalo 14 ekipa i odigrane su 32 utakmice. Pobjednik turnira je NK Jadran iz Kaštel Sućurca, a u finalu su svladali ekipu Omiša. Treće mjesto osvojila je ekipa DNK Talent, a četvrti je bio NK Brela.
REZULTATI:

Četvrtfinala

NK ADRIATIC 1 vs. DNK TALENT 1-2                (I)

NK OMIŠ vs. NK IMOTSKI 1991 3-0                  (IV)

NK JADRAN KS vs. NK GOŠK 2-1                       (III)

NK BRELA vs. NK ELEKTROPRIJENOS 1-0        (II)

Polufinale

DNK Talent vs. NK Jadran 0 - 1

NK Brela vs. NK Omiš 1 - 3

Za treće mjesto: DNK Talent – NK Brela 1-3

Finale: NK Jadran – NK Omiš 2 - 0

Nagradu pobjedniku uručio je predsjednik Nogometnog saveza županije Splitsko-dalmatinske dr. Marko Erceg. Najbolji strijelac turnira je Tino Božinović iz DNK Talent, najbolji vratar je Mihael Tenžera iz NK Jadran, a najbolji igrač je Roko Banjan također iz Jadrana.

Dodijeljen je pehar i medalje nogometnom klubu Čaporice za osvojeno prvo mjesto u Ligi mlađih pionira, a nagradu je dodijelio predstavnik nogometnog saveza županije za ligu mlađih pionira gospodin Mladen Žižić Gušo.

Predsjednik NK Čaporice zahvalio se svim posjetiteljima ovogodišnjeg turnira te se ironično zahvalio gradonačelniku i gradu Trilju  što se nisu odazvali dodjeli nagrada.

Nadamo se da će za 12. memorijalni turnir odazvati pozivu, koji je upućen gradu Trilju, gradonačelniku i zamjenicima i ove godine., zaključio je.
hr Sun Jun 24 2018 21:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.