Ivan Kvesić osvojio zlato na Europskim igrama u Minsku

Njegov brat Anđelo, okitio se srebrnom medaljom
Svjetski prvak Ivan Kvesić u finalu kategorije do 84 kilograma odlukom sudaca pobijedio je Turčina Ugura Aktasa, nakon što je borba završila 0-0.

Ivan Kvesić je ostvario tri pobjede u isto toliko nastupa u svojoj skupini te se kao pobjednik skupine plasirao u polufinale. Redom je pobjeđivao Kosovara Alvina Karaqija s 5-0, Crnogorca Nikolu Malovića s 2-0 i Ukrajinca Valerija Čobotara s 3-0, a u polufinalu je svladao Talijana Michelea Martina s 8-0.

Njegov brat Anđelo Kvesić je u kategoriji preko 84 kilograma osvojio srebro nakon što je u finalu izgubio od Asimana Gurbanlija iz Azerbajdžana s 0-1.

Anđelo Kvesić je također osvojio prvo mjesto u svojoj skupini. On je svladao Srbina Slobodana Bitevića s 2-0, zatim je sudačkim preglasavanjem upisao i pobjedu protiv Bjelorusa Alekseja Vodčica iako je dvoboj završio rezultatom 2-2, da bi u završnoj borbi održao 0-0 protiv Gruzijca Gogite Arkanije, a to je obojici boraca bilo dovoljno za plasman u polufinale. U polufinalu je Anđelo Kvesić svladao Nijemca Jonathana Hornea s 1-0, da bi u finalu izgubio od Asimana Gurbanlija iz Azerbajdžana s 0-1., javlja HRT

Ministar Krstičević uputio čestitku

Povodom osvojenih medalja na drugim Europskim igrama koje se održavaju u Minsku, Bjelorusija od 21. do 30. lipnja 2019. godine, na kojima su proslavljeni hrvatski karatisti i ugovorni pričuvnici Hrvatske vojske braća Ivan i Anđelo Kvesić u subotu, 30. lipnja 2019. u finalu kategorije do 84 kilograma osvojili zlatnu – Ivan i srebrnu medalju – Anđelo te obranili naslov europskih prvaka, potpredsjednik Vlade i ministar obrane RH Damir Krstičević uputio im je čestitku:

Poštovani Ivane i Anđelo,

u ime pripadnika Hrvatske vojske, djelatnika Ministarstva obrane i u svoje osobno ime, čestitam vam na osvojenoj zlatnoj i srebrnoj medalji u finalu kategorije do 84 kilograma u karateu.

Svojim ste pobjedama i osvojenim medaljama, Ivan zlatnom, a Anđelo srebrnom medaljom potvrdili da ste ste na samom vrhu europskog karatea.

Hrvatska vojska je ponosna na vaše uspjehe, vi ste ambasadori Republike Hrvatske i hvala vam što nas predstavljate u najboljem svjetlu!

hr Sat Jun 29 2019 19:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Još jedna zvijezda uživa na našoj obali: Legendarni Kličko stigao na Brač

Bivši boksački prvak iznenadio je djelatnike Zračne luke na Braču.
Dolazak legendarnog boksačkog prvaka Vladimira Klička oduševio je djelatnike Zračne luke na otoku Braču. Nakon slijetanja spremno je pozirao, a ovo mu nije prvi posjet našem otoku.

Kličko je na Braču boravio prije sedam godina, a ljepotama Jadrana se rado vraća.

hr Tue Jul 28 2020 17:09:06 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Priprema za novu sezonu: KK Split radi na dovođenju pojačanja

Split je, pod vodstvom trenera Ivice Skelina, započeo s pripremama za novu sezonu.
Na prvoj prozivci bili su Mateo Kedžo, Darko Bajo, Toni Perković, Antonio Vranković, Sani Čampara, Ivan Perasović, Bruno Rebić, Viktor Šarić, Lovre Runjić, Roko Gizdavčić i Ante Perkušić, a Ilija Đoković, ukoliko mu test na Covid-19 bude negativan, treningu će se priključiti u utorak.

- Veseli me što smo počeli s pripremama, igrači su dobro reagirali. Vjerujem da će nam se čim prije priključiti Đoković, a svakodnevno radimo na dovođenju pojačanja o čemu ćemo na vrijeme izvijestiti javnost. S obzirom da ABA liga starta u listopadu imamo još dovoljno vremena za dolaske - rekao je Skelin.
hr Mon Jul 27 2020 18:36:09 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dina Levačić morala odustati od pokušaja preplivavanja Gibraltarskog tjesnaca

Ipak, nada se da će biti prilike za novi pokušaj.
Daljinska plivačica Dina Levačić odlučila je zbog trenutačnih okolnosti za sada odustati od pokušaja preplivavanja Gibraltarskog tjesnaca.

- Nažalost trenutna mogućnost da zaplivam ovdje u Španjolskoj preko Gibraltarskog tjesnaca je minimalna s obzirom da je situacija u Maroku još ozbiljna i granice su zatvorene za sve strane državljane. Na ruku mi ne ide ni španjolsko vrijeme s obzirom da stalno puše vjetar po kojem je ovo područje i poznato. Kako moj termin i ističe za nekoliko dana, tada će se pogoršati i morske struje tako da su mogućnosti stvarno minimalne, ističe Dina.

- Ja ostajem optimistična i vjerujem da ću se ponovno vratiti ovdje u nekim boljim okolnostima i otplivati Gibraltarski tjesnac, kaže mlada plivačica.
hr Mon Jul 20 2020 09:14:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Odgođen Torcida kup!

Možda se do kraja godine održi ceremonijalni turnir.
Predsjedništvo KNH Torcida donijelo je odluku o odgodi turnira:

- S obzirom na epidemiološku situaciju kao i definirane preporuke i mjere odgovornih, Predsjedništvo KNH Torcida Split donijelo je odluku da se ovogodišnji Torcida kup u dosadašnjem  uobičajenom terminu i formatu neće održati.

Do posljednjeg trenutka smo sve opsežno pripremali, vjerovali i gajili nadu u prvom redu radi naših dugogodišnjih natjecatelja, radi svih onih koji žive ovaj turnir, vjernih gledatelja, prijatelja, a najviše zbog onih mladih kojima je ovo trebao biti premijerni nastup na Torcida kupu.

Iako je naša želja za organizacijom bila velika, da ne govorimo o upitima i nagovaranjima mnogih da ipak organiziramo natjecanje, smatramo da nemamo pravo nakon svih savjeta struke, a uvažavajući napore znanstvenika diljem svijeta, organizacijom kupa potencijalno ugroziti zdravlje sudionika i posjetitelja turnira. Do kraja godine možda ćemo pokušati organizirati kratki ceremonijalni turnir, o detaljima kojeg ćemo vas na vrijeme obavijestiti.

Ako ne prije, vidimo se dogodine kada će igralište u Vukovarskoj opet živnit uz šušur svima nam dragog Torcida kupa. Nadamo se Vašem razumijevanju i prihvaćanju ove teške odluke,