Obavijest za građane o regulaciji prometa tijekom utakmice između HNK „Hajduk“ i FC „Brondby“

Mole se građani i da poštuju zabrane unošenja predmeta na stadion kako bi utakmica protekla u miru.

U četvrtak, 3. kolovoza 2017. s početkom u 20.30 sati u Splitu, na gradskom stadionu „Poljud“ odigrati će se nogometna utakmica između HNK „Hajduk“ i FC „Brondby“.

Građane obavještavamo da će na dan utakmice policija vršiti blokadu prometa. Od 17.30 sati će se uspostaviti blokada prometa na šetnici oko stadiona, zatim u ulici VIII. Mediteranskih igara, i to na raskrižju navedene ulice s ulicom Sedam Kaštela (osim vozila policije), kod bazena i kod ugostiteljskog objekta „Hemingway“ (osim vozila s propusnicom). Blokada prometa će se uspostaviti i u dijelu ulice Zrinsko-frankopanske, i to od raskrižja sa ulicom Hrvatske Mornarice do ulaza u Loru, kao i u ulici Put Supavla, od raskrižja s ulicom Put Brodarice (osim za vozila HV, stanara i javnog prijevoza). Kroz ulicu VIII. Mediteranskih igara će se osigurati nesmetano prometovanje autobusa.

Na dan odigravanja utakmice policija će, sukladno članku 79. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima, prije, za vrijeme odigravanja i nakon završetka utakmice vršiti snimanje na stadionu i prilaznim pravcima.

Zabranjeno je unošenje pirotehničkih sredstava na stadion i njihovo korištenje posjetiteljima i drugim osobama koje se kreću prema stadionu zabranjeno je nošenje oružja ili predmeta za ozljeđivanje, alkoholnih pića i drugih pića koja se nalaze u staklenim i plastičnim bocama, odnosno tetrapak ambalaži. Nije dozvoljeno ni unošenje kišobrana, upaljača, plastičnih boca i drugih tvrdih predmeta, torba i ruksaka na stadion zastave ne nositi na drvenim ili metalnim štapovima, jer unos takvih štapova neće biti dozvoljen (na stadion se mogu unijeti plastični šuplji štapovi, dužine do 1 m)

hr Wed Aug 02 2017 20:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk izgubio zbog loše igre u prvom poluvremenu

U prvim susretima posljednjeg pretkola Europske lige, Bijelu su na gostovanju u Liverpoolu izgubili 2-0
Prema riječima trenera Carilla, Everton ih nije iznenadio već je kaznio njihove pohreške, točnije lošu igru u prvom poluvremenu. U 12. minuti Vlašić je imao odličnu priliku za pogodak Bijelih, gurnuo je loptu sebi u desnu stranu, pa sa 14 metara tukao ali pored stative. Na drugoj strani Klaaseen i Rooney su imali nekoliko prilika, ali lopta u gol nije ulazila sve do 30. minute kada nakon što je Stipica boksao loptu na 20 metara, po lijevoj strani prošao Baines i centrirao za Keanea, koji je s metra zabio glavom. Everton je pri samom kraju prvog poluvremena postigao još jedan zgoditak. Savvas je izgubio loptu, a u nastavku akcije je Klaasen proigrao Rooneya, a ovaj sjajno asistirao Gueyeu, koji je izašao sam pred Stipicu i poslao loptu u mrežu. u proužetcima poluvremena Stipica se još jednom našao u neugodnoj situaciji jedan na jedan s Rooneyem ali je uspio obraniti.
Nešto nakon prvog gola Evertona utakmica je na kratko bila prekinuta zbog nereda između Torcide i navijača Evertona. Bili su preblizu jedni drugima, Evertonovci su uputili par boca Torcidi, na što su oni odgovorili preskakanjem ograde.
U drugom poluvremenu igra se umirila, nije bilo puno prilika ni na jednoj  strani. U 61. minuti najbolju priliku za Hajduk nije realizirao Ohandza na dodavanje Barryja. Obranio mu je Pickford. Carillo je probao u zadnjih 25 minuta učiniti nešto s zamjenama pa su Erceg i Said su ušli umjesto Kožulja i Ohandze. u 82. minti Bijeli imaju novu odlučnu priliku, Said je proigrao za Ercega, ovaj idealno poslužio Vlašića, ali je lopta opet išla izvan okvira gola. Bijelu su u drugom poluvremenu pokazali da mogu parirati Evertonu, pa vrijedi čekati hoće li ih huk s Poljuda nositi do pobjede u četvrtak.

hr Thu Aug 17 2017 23:40:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Navijači Evertona izvrijeđali Saida

Saidove fotografije na Instagramu navijači su zasuli rasističkim uvredama.
Napadač Hajduka Ahmed Said našao se u centru pozornosti navijača Evertona dan prije susreta u play-offu Europske lige.. Ne zbog svojih kvaliteta i dobre igre, nego kao meta rasističkih napada. Na Saidovom profilu nekoliko je fotografija, a sve su ih komentarima zasuli primitivni navijači Evertona koji ne biraju način kako uvrijediti našeg igrača, navodi Slobodna Dalmacija.

Said je inače poznat kao šaljivdžija u momčadi, a ostaje nejasno što je nagnalo Engleze da mu pišu gadarije.

'Crkni, crno smeće, drkadžijo, j*** se crno muslimansko g****, debela svinjo, nadam se da će te Rooney ubiti', samo su neke od gnjusnih poruka koje su mu uputili navijači sutrašnjeg Hajdukovog protivnika.

Englezi se često vole dičiti dobrom atmosferom na stadionima i društvom punim tolerancije, ali ispadi poput ovoga pokazuju njihovo pravo lice.

Nadamo se da će ih Said sutra ušutkati na prepunom Goodisonu.

hr Wed Aug 16 2017 21:02:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Carrillo: Pripremamo se za Everton, a ne Rooneya

Trener Bijelih pun optimizma pred susret s Evertonom.

Trener Hajduka Joan Carrillo u utorak je najavio kako će njegova momčad učiniti sve da odigra kvalitetnu prvu utakmicu doigravanja Europske lige protiv Evertona u Liverpoolu u četvrtak te se nada kako će se Hajduk moći suprotstaviti engleskoj ekipi.

"Atmosfera u Hajduku uoči prve utakmice protiv Evertona je dobra i učinit ćemo sve da pružimo dobru partiju te se nada kako ćemo biti spremni kvalitetno suprotstaviti se Evertonu," rekao je Carrillo novinarima u Splitu.
Po njegovim riječima svi u Hajduku su uzbuđeni uoči utakmice protiv Evertona te da se njegova momčad priprema da odigra pametno tu utakmicu.
"Prostudirat ću i proanalizirati sve mane i vrline Evertona," poručio je Carrillo.
Na novinarski upit na koji način će Hajdukovi nogometaši zaustaviti povratnika u Everton Waynea Rooneya, Carrillo je odgovorio kako je Rooney "strašan igrač" ali nije jedini jer u Evertonu ima još odličnih nogometaša.

"Ja sam svojim igračima objasnio da trebamo zaustaviti momčad Evertona,  a ne pojedine igrače," kazao je Carrillo.

hr Tue Aug 15 2017 19:21:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Prodano 13 089 karata za dvoboj Hajduka i Evertona

Još sutra članovi i pretplatnici Hajduka mogu kupiti karte po povoljnijim cijenama.
Za prvu utakmicu play-offa Europske lige između Hajduka i Evertona koja se igra u Liverpoolu 17.8. (četvrtak) danas je prodano 376 od 1766 karata koliko je omogućeno za gostujuće navijače.
Pretplatnicima i članovima Hajduka za domaću utakmicu koja će se igrati na Poljudu do danas je prodano nešto više od 13 000 karata. Isti imaju priliku još sutra kupiti svoje karte po povlaštenim cijenama, a od ponedjeljka kreće prodaja ulaznica po redovitim cijenama.

hr Sat Aug 12 2017 20:09:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.