Marin Čilić protiv Federera u finalu

Finale Australian Opena između Marina Čilića i Rogera Federera igra se u nedjelju u 9.30 sati
U finalu Australian Opena najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić igrat će protiv branitelja naslova Rogera Federera, piše večernji.hr.

Švicarcu je pred kraj drugog seta predao Hyeon Chung (6:1, 5:2). Južnokorejac je imao problema sa žuljevima.

Čilić i Federer dosad su igrali devet puta, a hrvatski je tenisač samo jednom pobijedio. Marin je bio bolji od Rogera na US Openu 2014. godine kada je osvojio svoj jedini naslov na Grand Slamu.

Lani su njih dvojica igrali u finalu Wimbledona, a Švicarac je bio uspješniji. Čilić je tada imao problema sa žuljevima. Može li sada uzvratiti?

– Roger uvijek igra agresivno, servira jako dobro... Kad njemu prepustite inicijativu, onda je s njim teško igrati. Ali ako i ja nastavim servirati dobro i igrati agresivno s osnovne linije, kao što sam igrao u posljednjim mečevima ovdje, mogu mu parirati – zaključio je Marin.

hr Fri Jan 26 2018 12:04:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tour of Croatia počinje 18. travnja: Treća etapa počinje u Trogiru

Poznata biciklistička utrka održat će se četvrtu godinu zaredom, od 17. do 22. travnja 2018. godine, kroz šest etapa, na trasi dužoj od 1000 kilometara diljem cijele Hrvatske.

Ove godine još zahtjevnija utrka, u još višoj kategoriji Svjetske biciklističke organizacije (UCI) – 2. HC – ugostit će timove iz najvišeg ranga klasifikacije, a sportska uzbuđenja i najljepše kadrove Hrvatske poslat će na sve kontinente putem televizijskog prijenosa.

I ove godine Tour of Croatia započinje u Osijeku, u utorak 17. travnja, a cilj prvog dana bit će Koprivnica. Nakon toga, u srijedu 18. travnja, cjelokupna organizacija utrke seli se u Karlovac, otkud kreće druga etapa čiji je cilj u Zadru.

Start treće etape, koja je na rasporedu u četvrtak, 19. travnja je u Trogiru, a upravo bi ona mogla značajno utjecati na ukupni poredak jer joj cilj na 1762 metra drugom po visini vrhu Hrvatske – Svetom Juri na Biokovu.

Uvod u vikend je četvrta etapa koja se vozi u petak 20. travnja od Starigrada (NP Paklenica) do Crikvenice, dok subota donosi nova uzbuđenja jer je na rasporedu kraljevska etapa. Ta se etapa vozi se od Rapca do Poklona na Učki, na koju će se biciklisti prvo popeti s istarske pa onda i s kvarnerske strane.

Posljednja etapa starta u nedjelju 22. travnja u Samoboru, a cilj je, uz već tradicionalne završne krugove u gradu Zagrebu, na Trgu sv. Marka, gdje će se održati i svečano proglašenje pobjednika.

Detalji rute koja prolazi i kroz nekoliko nacionalnih parkova te parkova prirode, su sljedeći:

• 17.4. Osijek – PP Papuk – Koprivnica
• 18.4. Karlovac – NP Plitvička Jezera – PP Velebit – Zadar
• 19.4. Trogir – Brela – Makarska – Tučepi – Podgora – PP Biokovo (Sv. Jure)
• 20.4. Starigrad (NP Paklenica) – NP Sjeverni Velebit – Novi Vinodolski – Općina Vinodolska – Crikvenica
• 21.4. Rabac – Labin – Poklon (PP Učka) – Kastav – Viškovo – Rijeka – Opatija – Poklon (PP Učka)
• 22.4. Samobor – Sv. Nedjelja – Dugo Selo – Sv. Ivan Zelina – Zagreb (Trg sv. Marka)

- Ovogodišnje izdanje utrke Tour of Croatia bit će po mnogočemu uzbudljivije i atraktivnije od prethodnih. Posebno smo sretni što će između etapa transferi biti minimalni pa će biciklističke ekipe imati dovoljno vremena za kvalitetnu regeneraciju i pripremu sljedećih etapa. Utrka rutom prolazi kroz mnogobrojne parkove prirode i nacionalne parkove i ponosni smo što ćemo te hrvatske dragulje prezentirati natjecateljima i cijelom svijetu. - izjavio je Vladimir Miholjević, direktor utrke te dodao i kako organizatori i na startnim te ciljnim lokacijama pripremaju bogati program, o čemu uskoro objavljuju detalje.

Najvažnija novost ovogodišnjeg izdanja je ona vezana uz unapređenje u novu kategoriju – 2. HC, što znači da i do 75 posto prijavljenih timova može biti iz najvišeg ranga UCI WorldTeams.

Uz činjenicu da se radi o jednom od najznačajnijih sportskih događaja godine, Tour of Croatia je po ocjenama mnogih i najljepša turistička razglednica koju Hrvatska šalje u svijet.

Šest dana snimke iz svih krajeva Hrvatske emitiraju se na više od 170 različitih televizija u Europi, Sjevernoj i Južnoj Americi, Aziji, Africi i Australiji. Tako uz natjecateljsku komponentu, utrka donosi brojne koristi za promociju prirodnih ljepota, kulturne baštine, gospodarskog potencijala te gradova i regija kroz koje prolazi te je važan dio ukupne turističke ponude Hrvatske u svijetu. - piše elegant

Organizator utrke je agencija Top Sport Events.

hr Sun Feb 18 2018 15:37:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Europa kup: Lagana pobjeda protiv Malte za kraj turnira

S devet osvojenih bodova Hrvatska prošla dalje
Četvrtog i posljednjeg dana Len Europa kupa Hrvatska je pobjedila Maltu 16:5 (0:5, 1:4, 2:4, 2:3). U lakšem treningu, odnosno odrađivanju posla, najviše pogodaka su postigli Vrlić (4), Lončar (3) te Zović, Fatović i Joković (2), a u strijelce su se upisali i BušljeŠetka i Benić

Barakude su u Splitu upisale tri pobjede, uz Maltu su svladali Nizozemsku i Srbiju, te su upisali jedan poraz, i prvoj utakmici protiv Grčke. U drugom današnjem susretu Grčka je pobijedila Nizozemsku 9:7 pa su tako uz Hrvatsku iz skupine B u daljnje natjecanje Europa kupa prošle Srbija i Grčka, dok su Nizozemci i Malta otpali. Sve tri ekipe imale su u trokutu identičnu gol-razliku, no Srbija je zbog više postignutih pogodaka u međusobnim susretima završila na prvom mjestu.

hr Sun Feb 18 2018 14:08:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Brončana medalja Paole Borović na Prvenstvu Balkana!

Jučer je u Istanbulu održano dvoransko seniorsko Prvenstvo Balkana na kojem su hrvatski atletičari i atletičarke osvojili ukupno sedam medalja, od toga dvije zlatne, dvije srebrne i tri brončane što ih u svrstalo na peto mjesto zemalja koje su osvajale medalje na ovom Prvenstvu

Među osvajačima medalja bila je i zadarska atletičarka Paola Borović koja se u disciplini troskok, s rezultatom 13.43 m, okitila brončanim odličjem.

Naslove prvaka Balkana osvojili su Ana Šimić u skoku u vis sa svojim najboljim rezultatom sezone 1,92 m i Ivan Horvat u skoku s motkom koji je također skočio svoj najbolji rezultat sezone 5,55 m, piše eZadar.hr

Sljedeći izazov za Paolu biti će dvoransko Prvenstvo Hrvatske koje će se održati u novootvorenoj zagrebačkoj atletskoj dvorani.

hr Sun Feb 18 2018 09:47:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

ZOI 2018.: Hirscher osvojio zlato, hrvatski skijaš Zubčić 24. u veleslalomu

Najbolji skijaš današnjice Austrijanac Marcel Hirscher osvojio je i drugo zlatno odličje na ZOI u Pjongčangu nakon što je u nedjelju na stazi u skijaškom centru Jongpjong s uvjerljivom prednošću pobijedio u veleslalomu ispred Norvežanina Henrika Kristoffersena i Francuza Alexisa Pinturaulta, dok je najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić završio na 24. mjestu zaostavši za pobjednikom tri sekunde i 80 stotinki.

Olimpijski pobjednik u alpskoj kombinaciji nije imao pravog konkurenta na veleslalomskoj stazi. Marcel Hirscher je s uvjerljivo najbržim vremenom prve vožnje, u kojoj je drugoplasiranog Francuza Alexisa Pinturaulta ostavio iza sebe za 63 stotinke, te drugim vremenom u drugoj vožnji stigao do svog drugog zlata na olimpijskim igrama, a kao prvi favorit će ući i u slalomsku utrku koja je na rasporedu u četvrtak.

Srebrno odličje u veleslalomu osvojio je Norvežanin Henrik Kristoffersen, koji je najboljim vremenom u drugoj vožnji do srebra stigao nakon 10. mjesta na prvoj stazi, na kojoj je za Hirscherom zaostao za sekundu i 31 stotinku. Na kraju je Norvežanin imao sekundu i 27 stotinki lošiji ukupan rezultat od pobjednika. Kristoffersenu je to drugo olimpijsko odličje u karijeri, nakon što je prije četiri godine u Sočiju osvojio broncu u slalomu, u kojem će na ovim Igrama biti glavni kokurent Hirscheru u borbi za zlato.

Francuz Alexis Pinturault bio je drugi nakon prve vožnje, ali se na kraju morao zadovoljiti brončanom medaljom, a od drugoplasiranog Kristoffersena dijelile su ga samo četiri stotinke. Četvrti je bio Slovenac Žan Kranjec sa 1.73 sekunde zaostatka za Hirscherom.

Hrvatski reprezentativci nisu ostavili posebno dobar dojam, što se prvenstveno odnosi na Filipa Zubčića koji je u prvoj vožnji ostvario 23. vrijeme, a za vodećim Marcelom Hirscherom zaostao je dvije sekunde i 68 stotinki, što vidljivo razočaralo našeg najboljeg skijaša. Drugi hrvatski reprezentativac Samuel Kolega imao je startni broj 57 i prvu vožnju završio na 45. mjestu sa zaostatkom 6.34 sekunde za Austrijancem.

U drugoj vožnji Zubčić nije uspio popraviti svoj plasman. Sa 19. vremenom druge vožnje na kraju je završio na 24. mjestu zaostavši za Hirscherom 3.80 sekundi. Samuel Kolega je u svom olimpijskom debiju završio na 37. mjestu. U drugoj vožnji je imao 36. rezultat i na kraju za Hirscherom zaostao 10.70 sekundi.

hr Sun Feb 18 2018 09:41:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.