Hajduk-Inter Zaprešić 2:0: Bijeli zasluženo do nova tri boda

Hajduk je većinu susreta bio dominantnija momčad
Bijeli su danas osigurali nova 3 boda nakon pobjede nad Interom rezultatom 2:0. Hajduk je većinu susreta bio dominantnija momčad, te češće dolazio u prilike. Bijelima je u većini napada nedostajao zadnji pas te preciznost i mirnoća u završnici. Dosta napada i ubačaja završavalo je ili u bloku Interove obrane ili u gol-autu.

Bijeli su svoju dominaciju u prvom poluvremenu okrunili prekrasnim zgoditkom Kožulja u 32. minuti. Kožulj se driblingom oslobodio Filipovića na rubu kaznenog prostora te pogodio suprotni donji kut Čovića za vodstvo Hajduka. Drugi gol nije trebalo dugo čekati, svega šest minuta nakon Savvasov projektil iz daljine Čović je odbio do Ercega, koji postiže zgoditak za 2:0.
Hajduk je bio bolja momčad sve do isključenja Šimića zbog drugog žutog kartona. Tada Inter preuzima blagu inicijativu koja nije urodila značajnijom opasnosti po gol Bijelih.

Hajduk je ovom pobjedom zasjeo na treće mjesto prvenstvene ljestvice, nakon što je Osijek danas izgubio od Dinama, sa 34 boda. Inter je ostao na petom mjestu s 18 bodova. Hajduk sada čeka kup utakmica s RNK Splitom u srijedu, te još tri prvenstvene s Cibalijom i Slaven Belupom u gostima i Dinamom na Poljudu.

SASTAVI:

Hajduk: Stipica, Juranović, Šimić, Nižić, Kvesić, Savvas, Kožulj, Hamza, Vlašić, Erceg, Futacs
Klupa: Grbić, Jefferson, Ohandza, Said, Bašić, Memolla, Tudor

Inter: Čović, Šoljić, Kolar, Blažević, Čeliković, Komorski, Zulim, Mesfin, Puljić, Filipović, Brlečić
Klupa: Mrmić, Begić, Kulenović, Mamut, Soldo, Bosec, Polizzi

TIJEK UTAKMICE:

0. - Poštovani čitatelji od 17 sati na našem portalu možete pratiti tekstualni prijenos utakmice Hajduk - Inter

0. - Sudac je označio početak utakmice. Torcida je ispunila jugoistok Poljuda
2. .- Futacs je imao dobru priliku za dovesti Bijele u vodstvo. Nakon nesporazuma Zulima i Čovića presjekao je dodavanje Zulima, ali golman Čović je reagirao pravovemeno
3. - Juranovićev ubačaj s desne strane završava u gol-autu
5. - Kolar je nakon kontre s Puljićem pobjegao Šimiću, međutim lopta mu bježi u gol-aut
9. - Futacs je pokrenuo akciju nakon koje lopta dolazi do Kvesića na lijevu stranu. Kvesićev ubačaj na peterac bio je previsok za Ercega i Vlašića
10. - Kožulj je blokirao u korner ubačaj Brlečića s lijeve strane
12. - Hajduk je krenuo u kontru preko Ercega, međutim Kolar ga zaustavlja bez prekršaja
13. - Probao je Juranović iznenaditi Čovića udarcem s 20-ak metara nakon što je ušao s desne strane u sredinu. Čović je sigurno obranio
15. - Sada je i Kožulj probao iznenaditi Čovića udarcem s 20-ak metara. Čović je siguran
17. - Kolar je pokušao izvesti atraktivan udarac nakon ubačaja Blaževića s desne strane, međutim ništa od atrakcije, lopta se od njega samo odbila na rub šesnaesterca Bijelih
20. - Kožulj je šutirao iz slobodnog udaraca pravo u Čovića
23. - Šimić je poslao dugu loptu na Futacsa koji spušta za Kvesića. Kvesić dodaje u kazneni prostor za Ercega koji šutira na gol Intera, međutim njegov udarac Filipović blokira u korner
24. - Bijeli su izvršili kratku opsadu kaznenog prostora Intera koja je završila lošim ubačajem Kvesića
27. - Ubačaj Kožulja iz kornera Nižić glavom šalje pored gola
28. - Puljić je požutio nakon opasnog starta na Nižiću
29. - Ubačaj Kožulja s desne strane umalo je prevario cijelu obranu Intera. Čović je uhvatio loptu ispred Hajdukovih napadača
32. - Gol za Hajduk!! Prekrasan zgoditak zabio je Kožulj, nakon što je prevario Filipovića driblingom šutirao je s ruba kaznenog prostora i pogodio suprotni donji kut Čovića
34. - Pokušao je sada Futacs udarcem s ruba kaznenog prostora iznenaditi Čovića, koji paradom odbija loptu u korner
36. - Akciju Bijelih Vlašić završava udarcem preko vrata Intera
38. - Gol za Hajduk!! Prvo je Juranović presjekao napad Intera, te je nakon niza dodavanja oko kaznenog prostora lopta stigla do Savvasa, koji šalje projektil s 25 metara na vrata Intera. Čović njegov udarac brani, ali Erceg kupi odbijanac i zabija za 2:0
39. - Polizzi je ušao umjesto Blaževića
44. - Kožulj je opasno šutirao iskosa na vrata Intera. Lopta je prošla pored gola
45. - Filipović ubacuje za Puljića iz kornera koji šutira pored gola. Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade
45.+2. - Sudac je označio kraj prvog poluvremena

46. - Sudac je označio početak drugog poluvremena
47. - Polizzi je ubacio s desne strane na Kolara, koji spušta loptu Šoljiću na rub šesnaesterca. Šoljić je šutirao preko gola
51. - Brlečić je prošao kroz sredinu pokraj četiri igrača Hajduka i proslijedio loptu za Polizzia na desnu stranu, kojeg zaustavlja Kvesić
53. - Nakon kratkog "flipera" u kaznenom prostoru Bijelih Nižić izbija loptu na suparničku polovicu
54. - Puljić je pokušao udarcem iz daljine iznenaditi Stipicu, koji brani sigurno
55. - Promjena u ekipi Intera. Iz igre je izašao Puljić, a u igri je Bosec
58. - Kožulj opet vara čuvare na vrhu kaznenog prostora, a njegov udarac odbija se od Komorskog u korner
60. - Futacs je sjajnom varkom izbacio Komorskog, međutim spetljao se ulaskom u šesnaesterac Intera
62. - Promjena u sastavu Hajduka. Iz igre je izašao Vlašić, u igri je Tudor
64. - Futacs je prošao pokraj Filipovića, te se spetljao u šesnaestercu. Loptu ispred njega odnosi Komorski.
66. - Pušnik radi drugu izmjenu. Iz igre je izašao Nižić, u igri je Jefferson
67. - Tudor je sjajno pronašao Ercega na lijevoj strani. Erceg je u nekoliko navrata izvozao driblinzima Mesfina, te na kraju šutirao u Čovića
69. - Šimić je požutio nakon starta na Bosecu
70. - Juranović je povukao kontru te dodao do Tudora na desnu stranu, koji centrira podno sjeverne tribine
72. - Juranović centrira u peterac na Ercega, čiji udarac glavom podno grede vadi Čović u korner. Pušnik je napravio i zadnju izmjenu. Iz igre je izašao Futacs, u igri je Said
76. - Promjena kod Intera. Iz igre je izašao Komorski, u igri je Begić
77. - Šimić je dobio drugi žuti karton nakon starta na Brlečiću. Bijeli će nastaviti susret s igračem manje
81. - Said je nakon kontre Bijelih šutirao u Čovića koji odbija loptu u korner
83. - Mesfinov ubačaj s desne strane stigao je do Kolara koji loše šutira na gol Hajduka. Stipica hvata loptu sigurno.
84. - Jefferson je požutio nakon starta na Kolaru
86. - Said je pretrčao cijelu obranu Intera od centra do kaznenog prostora te šutirao u Čovića, koji loptu odbija u korner
88. - Nakon kraće gužve u šesnaestercu Bijeli, loptu je iznio Juranović do centra
90. - Kožulj je šutirao s ruba šesnaesterca preko gola. Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade
90.+2. - Sudac je označio kraj susreta. Bijeli su većinu susreta bili dominatnija močad te zasluženo došli do pobjede

hr Sun Nov 27 2016 16:53:16 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Rijeka na korak do titule, slavila 2:0

U derbiju 33. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Hajduka s 2-0 (2-0) i tri kola prije kraja Riječani imaju opet pet bodova prednosti ispred Dinama

"Jadranski derbi" je na prepunoj Rujevici otvorio fantastičnim golom kapetan Rijeke Mate Maleš u 13. minuti. Maleš je opalio svom snagom s više od 25 metara, koji vratar Hajduka Stipica nije uspio zaustaviti, iako je pokrivao tu stranu vrata. Stipica se iskupio u 28. minuti kada je obranio stopostotnu šansu Bezjaka u 28. minuti, ali je dvije minute kasnije opet kapitulirao. Neuspjelo izvođenje zaleđa Hajdukove obrane iskoristio je  Bezjak koji je nesebično proigrao strijelca Marija Gavranovića.

Splićani su se probudili tek u samoj završnici prvog dijela kada prvo vratar Rijeke efektno brani udarac Vlašića, a potom skida i udarac glavom Jeffersona iz blizine.  Hajduk je bio bolja momčad i početkom drugog dijela, a najbolju priliku propustio je u 68. minuti Ohandza koji je glavom neometan s pet metara prebacio vrata. U 78. minjuti pokušao je udarcem s 20 metara Jefferson, ali je Prskalo opet nesavladiv. u zadnjim trenucima susreta Martić je mogao povećati i na 3-0, išao je sam na Stipicu, ali je Hajdukov vratar uspio to obraniti.

Vodi Rijeka s 82 boda, Dinamo je drugi s 77, a Hajduk treći s 62 boda. Riječani u sljedećem kolu gostuju kod neugodnog Slaven Belupa.

Pred 5600 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 1-0 Maleš (13), 2-0 Gavranović (29)

hr Sat May 13 2017 19:33:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Krcata Rujevica čeka Hajduk, igra se derbi odluke!

Splićani pobjedu nad Rijekom čekaju duže od pet godina

Od 17 sati Rujevica čeka još jedan spektakl, još jednu dramu u borbi za naslov. Četiri kola do kraja u gostima je probuđenin Hajduk koji odavno nije bio veći favorit u jadranskom derbiju.

Podsjetimo, Splićani pobjedu nad Rijekom čekaju duže od pet godina. Rijeka tri kola pred kraj prvenstva ima dva boda manje od Dinama koji je jučer jedva svladao Splita.

Igrači Matjaža Keka iz glave moraju izbaciti sve propuštene meč lopte za titulu. Kiks protiv Hajuduka označio bi potpunu paniku, jer Rijeku još čeka Slaven, protiv kojeg uredno prosipaju bodove, te derbi s Dinamom na Maksimiru.

OČEKIVANI SASTAVI:

RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Župarić, Elez, Zuta - Bradarić, Mišić - Vešović, Gavranović, Gorgon, Bezjak

HAJDUK: Stipica - Tudor, Nižić, Terziev, Memolla - Jefferson - T. Bašić, Hamza - Vlašić, Erceg - Futacs

SUDAC: Mario Zebec

hr Sat May 13 2017 14:54:15 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk slavio na Poljudu: Razbio Osijek s pet komada

U derbiju 32. kola Prve HNL nogometaši Hajduka u subotu su na Poljudu uvjerljivo svladali Osijek sa 5-1 (0-0). Trećeplasiranom Hajduku, koji sada ima tri boda više od Osijeka, to je peta uzastopna prvenstvena pobjeda.

Hajduk je od prve minute dominirao, a prvu prigodu imao je Erceg u 9. minuti, ali je lopta prohujala pored vratnice. U 12. minuti mogao se Hamza upisati u strijelce, ali slabo puca.

Još jedna prigoda za Hamzu u 36. minuti, ali lopta je otišla iznad vratnice.  U 41. zaprijetio je Vlašić, a u 45. minuti Erceg, ali ostalo je 0-0 nakon prvog poluvremena.

U nastavku u igru je ušao Toma Bašić, koji se pokazo ključnim za visoku pobjedu Hajduka. Bašić je u 56. minuti nakon kontranapada zabio prekrasan pogodak sa 18 metara .

I kod drugog gola, u 61. minuti, glavninu posla obavio je Toma Bašić, a Marko Futacs sa vrha kaznenog prostora pogađa mrežu. Toma Bašić u 65. zabija za 3-0, a u 70. minuti, nakon odlične akcije Vlašića, Ante Erceg povisuje na 4-0.

Peti pogodak za Hajduk postigao je Ahmed Said u 88. minuti, a u 90. Gabrijel Boban zabija utješni gol za Osijek.

Susret je odigran na stadionu Poljud pred 6.000 gledatelja, a sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.

STRIJELCI: 1-0 Toma Bašić (56), 2-0  Márkó Futács (61), 3-0  Toma Bašić (65), 4-0  Ante Erceg (70), 5-0  Ahmed Said (88), 5-1  Gabrijel Boban (90).

hr Sat May 06 2017 19:30:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Prva HNL: Istra 1961 - Hajduk 0-2

U susretu 31. kola Prve HNL Hajduk je u Puli pobijedio Istru 1961 sa 2-0.

Utakmica se igrala na stadionu Aldo Drosina, a pred 2. 500 gledatelja sudio je Pajač iz Sv. Ivana Zelina.

Strijelci: 0-1 Erceg (22), 0-2 Futacs (32)

Crveni karton: Terziev (90+3, Hajduk)

hr Sun Apr 30 2017 17:23:58 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.