LP: Pobjede Borussije, Juventusa i Reala

Juventus je čudesno izvukao pobjedu kod Lyona

U susretima 3. kola Lige prvaka u utorak pobjede su ubilježili Real, Borussia (D), Juventus i Leicester.

U skupini E Bayer i Tottenham su u Leverkusenu odigrali bez golova 0-0, a hrvatski reprezentazivac Tin Jedvaj ušao je u igru za domaći sastav u 74. minuti. U drugoj utakmici u Moskvi CSKA i Monaco su remizirali, a vrata francuske momčadi je čuvao Danijel Subašić.

U skupini F Real je u Madridu  očekivano "demolirao" poljsku Legiju s 5-1, a zanimljivo je da se u strijelce nije upisao Cristiano Ronaldo. Mateo Kovačić je ušao u igru u 80. minuti. U drugoj utakmici Borussia Dortmund je slavila kod Sportinga u Lisabonu s 2-1 pogocima Aubameyanga i Weigla, dok je za domaće smanjio Cesar.

U skupini G Leicester je nastavio s pobjedama, pogotkom Mahreza kod kuće se slavili protiv danskog Kopenhagena. Engleski prvak vodi u skupini s maksimalnih 9 bodova. Veliki posao je napravio Porto koji je kod Club Bruggea gubio s 0-1 do 69. minute, a do pobjede je došao iz kaznenog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Juventus je čudesno izvukao pobjedu kod Lyona bez naših Marija Mandžukića i Marka Pjace. U prvom dijelu je francuski napadača Lacazette promašio penal, a u 55. minuti je isključen Juventusov igrač Lemina, dok je vratar Buffon imao nekoliko sjajnih intervencija. Talijanski prvak je ipak došao do pobjede golom Cuadrada u 76. minuti.

hr Tue Oct 18 2016 23:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

HNL: Dinamo - Rijeka 5-2

U susretu zadnjeg, 36. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama pobijedili Rijeku s 5-2 (3-1) pokvarivši proslavu prvog naslova prvaka Riječana.

Dinamo je Rijeci pred 12 tisuća gledatelja na Maksimiru, od čega barem 6000 navijača Rijeke, nanio novom prvaku najteži poraz i tako se bar malo utješio za gubitak naslova nakon 11 godina.

Egzibicijska zadnja utakmica prvenstva sa sedam pogodaka, a u kojoj je briljirao Alžirac Al Hilal Soudani s tri gola i jednom asistencijom, bila je i dobra uvertira pred finale Kupa u srijedu u Varaždinu, u kojem se sastaju opet ove dvije momčadi.

Tek što je počeo, u 4. minuti, Al Hilal Soudani je iz solo akcije, koja je započela na centru, iznenadio riječku obranu i prizemnim udarcem lijevom nogomet pogodio lijevi kut vrata. U 11. minuti Rijeka je mogla izjednačiti, no šut glavom Gorgona s pet metara brani Zagorac. U 34. minuti Dinamo vodi s 2-0 nakon što je Moro ubacio s lijeve strane, a loptu je dočekao opet Alžirac Soudani i lako poentirao. U 45. minuti Soudani dolazi do "hat-tricka" jer je bio najbliži nakon udarca Olma, kojeg je vratar Prskalo kratko odbio. Tek što se krenulo s centra Marko Vešović je pretrčao Pivarića i smanjio na 1-3.

I u drugom dijelu nastavila se golijada - u 47. minuti je Soudani asistirao Španjolcu Daniju Olmu za njegov prvi gol sezone, a u 52. minuti je Machado proigrao Armina Hodžića koji lako pogađa za 5-1. U 63. minuti je Dinamov vratar Danijel Zagorac obranio kazneni udarac Stipi Andrijaševiću, no napadač Rijeke se ipak iskupio u 83. minuti poslije ubacivanja Martića s desne strane.

Pred 12.000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 1-0 Soudani (4), 2-0 Soudani (34), 3-0 Soudani (45), 3-1 Vešović (45+1), 4-1 Olmo (47), 5-1 Hodžić (52), 5-2 Andrijašević (83)

Promašeni penal: Andrijašević (Rij, 63)

hr Sat May 27 2017 21:19:34 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

HNL: Cibalia ostala deveta, Split ispao

Nogometaši Cibalije iz Vinkovaca zadržali su deveto mjesto na ljestvici Prve HNL nakon što su u susretu posljednjeg, 36. kola na svom terenu odigrali 1-1 (0-1) protiv Lokomotive, dok je istodobno Split kao domaćin izgubio sa 0-1 (0-0) od Osijeka i tako prvenstvo okončao kao posljednji deseti i izgubio prvoligaški status.

Cibalia je prvenstvo okončala sa 21, a Split sa 18 bodova.

U Vinkovcima je povela Lokomotiva preko Doležala (21) i u tim trenucima u Cibaliji su strahovali jer bi pogodak Splita spustio domaći sastav na posljednje mjesto. No, olakšanje na stadionu donio je Baša (75) jer je i remi bio dovoljan Cibaliji da izbjegne posljednje mjesto bez obzira na rezultat iz Splita.

Pobjedu Osijeku u Splitu osigurao je Knežević (90) u samoj završnici utakmice.

Ipak, Cibalia još nije osigurala ostanak u društvu najboljih već će kao pretposljednja u dodatne kvalifikacije protiv drugoplasiranog drugoligaša, a to će biti Gorica ili Solin. Uoči posljednjeg kola u Drugoj ligi Gorica ima dva boda više od Solina, a ta dva sastava igraju međusobno u Velikoj Gorici u nedjelju od 17.30 sati.

Hajduk je ranije u petak kao gost u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 2-1 (2-0). Oba gola za Splićane postigao je Futacs (8, 25-11m), dok je za domaće smanjio Međimorec (76).

Trećeplasirani Hajduk tako je prvenstvo okončao sa 69 bodova, tri više od četvrtog Osijeka, dok je Slaven Belupo trenutačno šesti sa 38, dok sedma Istra 1961, koja će u subotu gostovati kod Intera u Zaprešiću ima 36.

Napadač Hajduka Marko Futacs s nova je dva pogotka učvrstio svoju poziciju najboljeg strijelca lige, on je sezonu okončao sa 18 pogodaka, dok su mu prvi pratitelji Franko Andrijašević (Rijeka) i Armin Hodžić (Dinamo) na po 15 golova uoči međusobnog ogleda u subotu.

U subotu se igraju posljednje dvije utakmice sezone, Inter će od 16 sati ugostiti Istru 1961, dok će od 19 sati drugoplasirani Dinamo dočekati novog prvaka Rijeku. Uoči te utakmice Rijeka ima 88, a Dinamo 83 boda.

hr Sat May 27 2017 11:01:28 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Mandžukić produžio ugovor s Juventusom

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić produžio je ugovor s Juventusom do lipnja 2020. godine, objavio je torinski klub.

Njegov dosadašnji ugovor vrijedio je do lipnja 2019. godine, a novi je potpisao po bitno boljim uvjetima.

Prema pisanju talijanskog tiska, Mandžukiću je godišnja plaća narasla sa 3,5 milijuna eura na pet milijuna. Time je postao četvrti najplaćeniji nogometaš torinske 'Stare dame'. Više od njega zarađuju samo Gonzalo Higuain (7,7 milijuna eura), Paulo Dybala (6) i Miralem Pjanić (5,5).

Zanimljivo, prije samo nekoliko dana mediji su objavili kako turski Bešiktaš hrvatskom napadaču nudi sedam milijuna eura godišnje da dođe u Istanbulu. Juve je brzo reagirao 'podebljavši' ugovor hrvatskom napadaču.

"Mario je snažan i pozitivno tvrdoglav, on je jedan do simbola ovog Juventusa", poručili su iz kluba.

Mandžukić je ove sezone zabio deset golova, dok je devet namjestio.

Juventus je ove sezone osvojio dva trofeja - naslov talijanskog prvaka i talijanski Kup, a 3. lipnja igrat će i finale Lige prvaka protiv Real Madrida.

hr Thu May 25 2017 17:21:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

SDUŠ i Janica Kostelić neće odlučivati tko će ući u Prvu HNL

Priopćenje je poslano kao odgovor na natpise i izjave u medijima pojedinih rukovodećih osoba u nogometnim klubovima koje se odnose na ulogu državne tajnice za šport Janice Kostelić i Središnjeg državnog ureda za šport u ispunjavanju uvjeta za dobivanje licenci za sudjelovanje u službenim natjecanjima Hrvatskog nogometnog saveza

Središnji državni ured za šport i državna tajnica za šport Janica Kostelić nemaju ovlasti i neće odlučivati o tome tko će se plasirati u Prvu Hrvatsku nogometnu ligu jer o tome trebaju odlučiti postignuti športski rezultat i ispunjenje uvjeta o licenciranju koje je svojim općim aktima propisao nadležni nacionalni športski savez.

"Središnji državni ured za šport i državna tajnica za šport Janica Kostelić nemaju ovlasti odlučivati o tome tko će se plasirati u Prvu HNL, već o tome odlučuje športski rezultat i ispunjenje uvjeta o licenciranju koje je svojim općim aktima propisao nadležni nacionalni športski savez", stoji u priopćenju SDUŠ-a koje je u četvrtak poslano medijima.

Priopćenje je poslano kao odgovor na natpise i izjave u medijima pojedinih rukovodećih osoba u nogometnim klubovima koje se odnose na ulogu državne tajnice za šport Janice Kostelić i Središnjeg državnog ureda za šport u ispunjavanju uvjeta za dobivanje licenci za sudjelovanje u službenim natjecanjima Hrvatskog nogometnog saveza.

Iz SDUŠ-a ističu da je upis svih klubova u Registar profesionalnih sportskih klubova izvršen sukladno Zakonu o sportu, pa tako i upis NK Solin.

"Svi klubovi su dostavili popise igrača koji imaju odgovarajuću vrstu ugovora temeljem kojega sportaš ima profesionalni status iz članka 8. Zakona o sportu. Nakon pisanog prigovora HNK Gorica u kojem se navodi kako NK Solin ne ispunjava uvjete za upis u Registar profesionalnih sportskih klubova te zahtijeva brisanje navedenog kluba iz istog, Središnji državni ured za šport zatražio je dodatno od NK Solin dostavu ugovora za sve profesionalne igrače u klubu. Napominjemo kako do brisanja pojedinog kluba iz Registra profesionalnih sportskih klubova može doći isključivo ukoliko klub na dodatno traženje Središnjeg državnog ureda za šport ne dostavi važeće ugovore za najmanje 50 posto sportaša u odnosu na broj prijavljenih športaša za natjecateljsku godinu.

Potrebno je istaknuti kako Comet sustav nije službeni javni registar te kao takav ne predstavlja službeni dokaz sukladno Zakonu o sportu kojim bi se igračima II. HNL dokazivao status te podredno tome definirao profesionalni status sportskog kluba sukladno članku 24. Zakona o sportu", stoji u priopćenju SDUŠ- u kojem pozivaju sve športaše i sve dionike sustava športa, a posebno čelnike klubova, da svoj športski napredak temelje na fer i korektnoj športskoj borbi na terenu.

hr Thu May 25 2017 14:24:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.